Prazno mjesto na disku

poruka: 18
|
čitano: 4.659
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

Neznam da li je ovo pravo mjesto za ovu temu, ako nije, ispričavam se!

 

Ovo me već mući neko vrijeme...

Pokazuje mi da na C disku ima samo 495 MB od 29,9 GB...Što nemože nikako biti točno...Drugi dan 250 MB, pa onda opet 400MB ili neka druga brojka. Kada označim sve folder na C disku i pokrenem properties, kaže da imam 20,1 GB, što znači da bi trebalo biti još 9 GB slobodno! Prilično sam siguran da je to virus, probao sam skenirati sa COMODO-om (insalirani firewall i AV) i Kaspersky online, ali nije ništa našao. Gledao sam malo po Google-u, i savjetovali su ljudi u sličnom problemu da se reinstalira Windows... Imate li vi možda neko drugo rješenje? Jer prije 2 mjeseca sam instalirao Vistu i izgubio brdo aplikacija, a ako je ikako moguće, neželim opet sve aplikacije ponovno reinstalirat... Unaprijed hvala na svakom pokušaju pomoći Cool

15 godina
offline
RE: Pomoć molim :)
e taj i ja imam problem kod mene je isto tako xD...imam 20 gb na c i zauzeto samo 4 gb a pokazuje mi da imam 5 gb slobodno...looool...neznam zaceg to radi..oh..i to mi svaki put bude i kad reinstaliram windows nakon nekog vremena opet to bude.....AKO NETKO ZNA KAKO ovo rjesiti neka se stvarno javi....=)
16 godina
offline
Pomoć molim :)

Skeniraj sa NOD-om i poubijaj eventualne viruse. Ako ne pomogne, onda format C i gotovo

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć molim :)

jesi li selektirao *sve* fajlove na C: particiji?  I system i hidden fajlove, pa njihov properties?

napravio chkdsk c: /f ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 14:54 (veridian).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

Teško da je virus....počistiti komp npr. sa CCleaner-om.

Maknuti u opcijama opciju da briše samo fajlove u temp starije od 48 sati.

Ako si radio neke kopije programima tipa CloneCd oni znaju nabiti brdo toga u temp.

Pokrenuti ugrađenu opciju čišćenje diska pa vidi čega tamo sve ima.

Hibernacijski fajlovi znaju brdo toga zauzimati

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć molim :)
archer02 kaže...

Teško da je virus....počistiti komp npr. sa CCleaner-om.

Maknuti u opcijama opciju da briše samo fajlove u temp starije od 48 sati.

Ako si radio neke kopije programima tipa CloneCd oni znaju nabiti brdo toga u temp.

Pokrenuti ugrađenu opciju čišćenje diska pa vidi čega tamo sve ima.

Hibernacijski fajlovi znaju brdo toga zauzimati

 Slažem se
"In vino veritas" "Quod capita tot sententia"http://i44.tinypic.com/1z3at89.jpg
16 godina
offline
Pomoć molim :)

Uključen ti je system restore, da bi ga isključio odeš na u control panel/system, i gore u izborniku na visti i win 7 imaš system protection (ne sjećam se kako je na XP-u no skužiti češ), tu staviš off na particiju za koju je ukljčen system restore. Te nakon toga da bi vratio još mjesta s diska odeš na recycle bin i na njega desni klik te properties i tu si ručno podesiš koliko da ti prostora uzima na disku, nakon tog restartaš komp i pokreneš TuneUp 2008 ili 2009, u izborniku otvoriš Free up disk space te češ s strane primjetiti opciju Unnecessary files and backups, odeš na to i očistiš si nepotrebne gluposti. Pozdrav

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

Instaliraj si Tune Up Utilities i sa njim počisti. Mislim da nakon svakog restarta ili ponovnog paljenja računala vista pravi backup i zato ti se s vremenom "gube" gigabajti. 

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

Napiso sam u krivu temu - molim administratore i modernatore za razumjevanje

Once i rose above the noise and confusion,just get a glimpse beyond this illusion.I was souring ever higher but i flew too high.Though my eyes could see i still was a blind man,Tough my mind could think i still was a mad man.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 15:56 (Zippo).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

Probaj sa CCleaner,Sybot Searc...,Registry Merhanic,NOD itd ako ne uspije nema ti druge nego FORMAT!!

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
offline
Pomoć molim :)

To je zbog System Restore-a.

Tak je i kod mene, zavisi kak dugo ti win pamte i kolko ti restore pointa naprave...

 

Jedan dan imam 9gb, drugi 4 pa opet 9 itd.

Pogledaj si system restore postavke i smanji ukupnu količinu gb-a kaj su predodređeni za to.

 

Ja mislim da je to to, nikakav virus.

 

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć molim :)
Armor kaže...

To je zbog System Restore-a.

Tak je i kod mene, zavisi kak dugo ti win pamte i kolko ti restore pointa naprave...

 

Jedan dan imam 9gb, drugi 4 pa opet 9 itd.

Pogledaj si system restore postavke i smanji ukupnu količinu gb-a kaj su predodređeni za to.

 

Ja mislim da je to to, nikakav virus.

 

 potpisujem
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

mozda ti je to problem sa virtual memory.

ako imas XP:

desni klik na my computer - džepić "advanced" - pod 'performance' klikni settings - pa opet ždepić "advanced" i tamo skroz dolje pod virtual memory klikni na "change" i onda pogledaj dal ti je virtual memory pod "custom" ili "system managed size"

Bessie Braddock: Winston, your drunk! Churchill: Bessie, your ugly, and tomorrow morning I shall be sober
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć molim :)

Mislim ipak da je greška u instaliranom Windows sustavu jer ti kažeš da ako označiš fileove na sistemskoj particiji u properties vidiš 20 G, a u System Properties (Computer) Windowsi pokazuju samo 250 ili 400 MB kako kad... Ne bih znao?

Q6600 , EX38-DS4, OCZ DDR2 4GB 1000MHz, HD4870 1G
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć molim :)

Isključi System restore i hibernate opciju, izbriši sve temporary files i isprazni recycle bin. I to je sva mudrost.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Prazno mjesto na disku

Svakodnevno koristim CCleaner, i dakako brioešem Recyle Bin, Probao sam disk cleanu, i vidio da mi nekakva hibernacija zauzima 1 GB, probat ću to maknut i system restore

12 godina
offline
Prazno mjesto na disku

da li se ove datoteke smiju obrisati u mapi windows?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
16 godina
neaktivan
offline
Prazno mjesto na disku

Možeš probati nešto od ovoga što Microsoft preporučuje ali u biti ne diraj.

 

Ali ako ti treba mjesta možeš obrisati stvari koje se nalaze u C:\Windows\SoftwareDistribution\Download folderu. Tamo se nalaze zakrpe koje su Windowsi skidaju prilikom updatea i nakon instalacije zakrpa možeš obrisati ako fali mjesta.

Don't believe what you're told. Double check.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice