Trojanski konj - windows restore

poruka: 13
|
čitano: 13.885
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Trojanski konj - windows restore

Tijekom surfanja, uhvatio se jedan virus koji je avir prepoznao kao trojanskog konja. Blokirao ga je, ali virus je već napravio štetu. Disk s podacima je bio prazan, a memorija puna, pa sam skužio da su fileovi pod hidden opciju. I vratio sam sve to, ali virus se opet aktivirao. I sada, pojavio se nepoznati sumnjivi program windows restore, koji bi kao trebao vratiti obrisane podatke (koje su zapravo skrivene). Spriječio sam ga, i prešao u safe mode gdje sam pokrenuo skeniranje preko avire. Ali pitam se da li će avira napraviti svoj posao? Ili trebam neki bolji antivirusni program od avire?

15 godina
neaktivan
offline
Trojanski konj - windows restore

probaj s mbam u safe modu

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
14 godina
protjeran
offline
Trojanski konj - windows restore
14 godina
neaktivan
offline
Trojanski konj - windows restore

jep, to je taj.

14 godina
protjeran
offline
Re: Trojanski konj - windows restore
harpy21 kaže...

jep, to je taj.

E pa onda " udri " po tom smeću po uputstvima sa linka. Vjerovatno si ih pažljivo proučio te već i započeo uklanjanje. Znaju ti rogue programi biti jako žilava gamad. Ako ne bude išlo u Normalnom modu probaj sve to u Safe modu.

14 godina
neaktivan
offline
Trojanski konj - windows restore

Probao sam u safe modu, ali nije upalilo, stalno se vraćao, tako da ću ovaj put u normal modu. RKillom sam sredio tog spywarea, i sada slijedi opet čišćenje, po uputama bi trebao biti dokrajčen.

14 godina
protjeran
offline
Re: Trojanski konj - windows restore
harpy21 kaže...

Probao sam u safe modu, ali nije upalilo, stalno se vraćao, tako da ću ovaj put u normal modu. RKillom sam sredio tog spywarea, i sada slijedi opet čišćenje, po uputama bi trebao biti dokrajčen.

RKillom si prekinuo procese tog smeća, odlično, nadam se da nisi izvršio restart, sada opali MBAM-om ( full scan ) i počisti što god nađe. Puno sreće.

15 godina
offline
Trojanski konj - windows restore

Ja bih one koji pišu ovakav softver u doživotni zatvor!!!

www.hrphotocontest.com
14 godina
offline
Trojanski konj - windows restore

Skeniraj i sa superantispywareom. Znači isključi system restore pa skeniraj sa Malwarebytesom i što ostane sa SAS-om. Ako ti ni to ne uspije ,sve to ponovi u safe modu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 22:45 (bodija).
13 godina
neaktivan
offline
Trojanski konj - windows restore

moja preporuka ti je nod32 nema kojeg bi propustio...a imas i licensu na nod325.com
a probaj sa system restore vratit na postavke prije virusa a taj sys res mozes naci na instalacijskom DVDu od windowsa 

NoThInG CaN't StOp Me !!!
15 godina
offline
Re: Trojanski konj - windows restore
Bokyyy kaže...

moja preporuka ti je nod32 nema kojeg bi propustio...a imas i licensu na nod325.com
a probaj sa system restore vratit na postavke prije virusa a taj sys res mozes naci na instalacijskom DVDu od windowsa

  piratski AV je gori nego da nemaš nikakav AV

NOD živi na staroj slavi, nije više ono što je nekad bio

Ako već želiš neko free rješenje onda su Avira ili Avast višestruko bolji od NOD-a

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
neaktivan
offline
Trojanski konj - windows restore

U svakom slučaju sam obrisao na kraju avast, previše mi je štete napravio. Trebao sam program rkill, kako piše u uputama, a on mi cijelo vrijeme blokira. Držim se avire i dalje.

 

Inače, uspješno sredio virus. Nema više traga od njega. Pogriješio sam samo što sam išao u safe modu, pa nije mogao pronaći sve što treba.

 

Hvala, BlackFoot

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 22:56 (harpy21).
14 godina
protjeran
offline
Re: Trojanski konj - windows restore
Bokyyy kaže...

moja preporuka ti je nod32 nema kojeg bi propustio...a imas i licensu na nod325.com
a probaj sa system restore vratit na postavke prije virusa a taj sys res mozes naci na instalacijskom DVDu od windowsa 

Ma kakav NOD 32. Ni legalni ni bilo kakav. Upravo je po mojim iskustvima ( koristim ga legalnog već dugi niz godina ) on jedan od AV koji će vrlo rijetko spriječiti kojekve fake AV i druge fake programe da inficiraju komp. Prije će izblokirati trojance, rootkite i drugu gamad nego ovakvo što. Možda će se i kod Eseta ubrzo nešto promijeniti nabolje, najavljuje se već dugo vremena verzija 5 , u lipnju prva Beta verzija, živi bili pa vidjeli, a do tada ostaje po meni ( nažalost ) samo osrednje AV rješenje. Koliko vidim forumaš koji ima probleme koristi Aviru i moja mu je preporuka da ostane i dalje njen korisnik. Može i Avast, no problemo.  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice