[TUT] COMODO Internet Security 8.2

poruka: 6
|
čitano: 7.235
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] COMODO Internet Security 8.2

Pošto je kolega @Marko napravio tutorijal na Avast! Free, ja ću napraviti tutorijal na COMODO Internet Security. COMODO Internet Security je besplatno kompletno antivirusno rješenje koje sadrži behaviour blocker,firewall,HIPS,Autosandboxing itd. Svi pojmovi biće objašnjeni ispod. COMODO Internet Security također ima plaćene verzije ali dovoljna vam je free verzija. COMODO Internet Security možete preuzeti odavde besplatno i instalirati ga na vaše računalo. 

 

Rječnik nepoznatih pojmova :

 

Behaviour Blocker (BB): - Modul čija svrha je da prati, analizira i blokira sumnjiva ponašanja sumnjivih datoteka;

HIPS (Host Intrusion Prevention System) - Modul čija svrha je da nadgleda kritične tačke gdje je malware znan da napada i time štiti od dalje štete;

Firewall - Modul koji nadzire dolazne i odlazne konekcije i osigurava ih od hakerskih napada ;

Viruscope - Modul čija svrha je automatsko poništavanje (rollback) svih promjena načinjenih od malwarea ;

Autosandbox - Modul koji automatski sandboxa sumnjive aplikacije i time sprječava bilo kakvu štetu ;

Sandbox - Izolovano sigurno mjesto gdje malware ne može učiniti nikakvu štetu ;

 

To bi bilo to što se tiče osnovnih pojmova. Dosta je bilo objašnjavanja sad da počnem s instalacijom i konfiguracijom.

 

1)Instalacija

 

Što se tiče instalacije COMODO zna nametati komponente koje ne trebaju uopće kao GeekBuddy,Chromodo itd, pa čak i mijenjanje početne stranice i pretraživača u Yahoo (Chrome,Firefox,IE).

 

Čim pokrenete instalaciju počinje extractovanje datoteka i odabir jezika (ja ću hrvatski pošto već ima )

 

 

 

 

 

Zatim u sljedećem prozoru odabiram prilagođenu instalaciju i odznačiću GeekBuddy,Chromodo :

 

 
 

Također ne želim instalirati COMODO DNS i mijenjanje moje početne stranice u Yahoo :

 

 

 

Nakon toga započinje instalacija, update i skeniranje nakon čega je potrebno ponovno pokrenuti računalo ! Instalacija ne traje dugo,ali update i skeniranje može potrajati s obzirom da treba preuzeti ~250MB bazu (samo prvi put),poslije toga su baze mnogo manje .Update može trajati i do 50 minuta zato budite strpljivi !

 

 

 

 

 

 

Nakon restarta dobićete prozor kao na slici dolje i bićete preusmjereni na COMODOvu stranicu :

 

 

 

Da biste smaknuli onaj widget s desktopa, uradite kao ovo na slici :

 

 

 

 

 

 

Bugofil no.1 :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 21:51 (Silwncer).
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] COMODO Internet Security 8.2

Sada ću vam pokazati kako sam ja konfigurirao program prema mojim postavkama :) Da biste otvorili postavke, otvarate ih ovako kao na slici :

 

 

 

Kod mene su ovakve postavke :

 

 

Skinuti kvačice s postavki odozgo 

 

 

 

 

Pod nadogradnje staviti 1 sat (donja postavka) jer meni je znalo da su se baze nisu obnavljale 2 dana.

 

 

 

Pod Viruscope uključiti ovu drugu opciju

 

 

 

Ja sam isključio web filtering jer nije baš nešto i znalo mi je smrzavati browser 

 

I to je to što se tiče instalacije i konfiguracije CIS (prema mojim postavkama). Ovo je upotreba memorije na mom 4GB laptopu :

 

 

 

Sugestije,pitanja, sve je dobrodošlo :) Za tutorijal korišteni Oracle VM VirtualBox i FastStone Capture 8.

Bugofil no.1 :D
9 godina
odjavljen
offline
[TUT] COMODO Internet Security 8.2

A što s time, dali i to treba staviti kvačice ili ne?

10 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] COMODO Internet Security 8.2
keyofdestiny13 kaže...

A što s time, dali i to treba staviti kvačice ili ne?

 Kako hoćeš, no savjetujem ti da ih ostaviš uključene.

Freeware Junkie Ltd.
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] COMODO Internet Security 8.2

Bok ima li netko stvarnih iskustava sa Comodom?

Vidim da su na https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/ rezultati poražavajući za Comodo. Imam osjećaj da je bolje imati MIcrosoft security :)

www.domidona-it.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 17:05 (komir).
12 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] COMODO Internet Security 8.2
komir kaže...

Bok ima li netko stvarnih iskustava sa Comodom?

Vidim da su na https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/ rezultati poražavajući za Comodo. Imam osjećaj da je bolje imati MIcrosoft security :)

 

Comodo je poslovično loš po pitanju definicija, no one ionako nisu (suviše) važne. Njegova snaga je u tome što ima odličan sandbox. Ako si paranoičan možeš instalirati neki AV poput Avasta ili Bitdefendera uz Comodo Firewall. No, ništa te neće spasiti ako si neoprezan na internetu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 17:27 (NiramX).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice