Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.432
|
čitano: 6.636.636
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
andi.cro kaže...

Ti dosad nisi shvatio da se on-demand skeneri uglavnom koriste kada ti netko neiskusan donese zaraženi komp i moli te za pomoć ali da se ako je ikako moguće ne reinstaliraju winsi zbog ovog ili onog razloga!

U takvim slučajevima uglavnom ideš sa on-demand skenerima pokušat otkriti i popraviti stvar.

Ja se ne sječam kad sam zbog sebe na svom PC-u išao njima skenirat jer vjerujem svojoj aktivnoj zaštiti a i znam svašta vezano za sigurnost.

Ako je "prehlada" izlječiva onda ti skeneri itekak pomognu uz izbjegavanje reinstala winsa ali ako je u pitanju "teška bolest", onda je "reanimacija/reinstalacija" neophodna ak želiš bit ziher!

U mnogo slučajeva su ti skeneri jako korisni jer kao što si i sam rekao "nema puno ozbiljnih zaraza" pa itekak dobro dođu ako se želi izbječi reinstal winsa ali ti imaš mišljenje da svi oni ništa ne valjaju i ne mogu biti korisni ni u kojem slučaju i ja ti tu ne mogu ništa reći osim da si u krivu!

 Ako su tebi korisni,neka ti ih. Samo ne vidim što će ti,a i ne želim se raspravljati oko beskorisnih skenera koji će,kako ti veliš, izlječiti prehlađen PC. Skeneri koji se baziraju na komjunitiju kao enđinu i koji barataju sa white-black listama, nemaju što tražiti na računalu iskusnog korisnika. Svi ostali, uživajte u placebu!

 A ja ne znam što ti radiš na ovom forumu kad si tako napredan korisnik, 2 klase iznad svih nas?

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa da, a i ova tema je nepotrebna jer u slučaju bilo kakvih problema samo instaliraš nove windowse i čas posla, problem riješen.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Truljo kaže...
aFord kaže...
andi.cro kaže...

Ti dosad nisi shvatio da se on-demand skeneri uglavnom koriste kada ti netko neiskusan donese zaraženi komp i moli te za pomoć ali da se ako je ikako moguće ne reinstaliraju winsi zbog ovog ili onog razloga!

U takvim slučajevima uglavnom ideš sa on-demand skenerima pokušat otkriti i popraviti stvar.

Ja se ne sječam kad sam zbog sebe na svom PC-u išao njima skenirat jer vjerujem svojoj aktivnoj zaštiti a i znam svašta vezano za sigurnost.

Ako je "prehlada" izlječiva onda ti skeneri itekak pomognu uz izbjegavanje reinstala winsa ali ako je u pitanju "teška bolest", onda je "reanimacija/reinstalacija" neophodna ak želiš bit ziher!

U mnogo slučajeva su ti skeneri jako korisni jer kao što si i sam rekao "nema puno ozbiljnih zaraza" pa itekak dobro dođu ako se želi izbječi reinstal winsa ali ti imaš mišljenje da svi oni ništa ne valjaju i ne mogu biti korisni ni u kojem slučaju i ja ti tu ne mogu ništa reći osim da si u krivu!

 Ako su tebi korisni,neka ti ih. Samo ne vidim što će ti,a i ne želim se raspravljati oko beskorisnih skenera koji će,kako ti veliš, izlječiti prehlađen PC. Skeneri koji se baziraju na komjunitiju kao enđinu i koji barataju sa white-black listama, nemaju što tražiti na računalu iskusnog korisnika. Svi ostali, uživajte u placebu!

 A ja ne znam što ti radiš na ovom forumu kad si tako napredan korisnik, 2 klase iznad svih nas?

 A ja nisam rekao da su SVI skeneri loši, nego samo ONI koji se spominju u ovoj temi!

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Najbolji skener jer SuperAntiSpyware. Slijedi ga CCleaner koji uklanja i najtvrdokorniji malware.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 4:32 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
Truljo kaže...
aFord kaže...
andi.cro kaže...

Ti dosad nisi shvatio da se on-demand skeneri uglavnom koriste kada ti netko neiskusan donese zaraženi komp i moli te za pomoć ali da se ako je ikako moguće ne reinstaliraju winsi zbog ovog ili onog razloga!

U takvim slučajevima uglavnom ideš sa on-demand skenerima pokušat otkriti i popraviti stvar.

Ja se ne sječam kad sam zbog sebe na svom PC-u išao njima skenirat jer vjerujem svojoj aktivnoj zaštiti a i znam svašta vezano za sigurnost.

Ako je "prehlada" izlječiva onda ti skeneri itekak pomognu uz izbjegavanje reinstala winsa ali ako je u pitanju "teška bolest", onda je "reanimacija/reinstalacija" neophodna ak želiš bit ziher!

U mnogo slučajeva su ti skeneri jako korisni jer kao što si i sam rekao "nema puno ozbiljnih zaraza" pa itekak dobro dođu ako se želi izbječi reinstal winsa ali ti imaš mišljenje da svi oni ništa ne valjaju i ne mogu biti korisni ni u kojem slučaju i ja ti tu ne mogu ništa reći osim da si u krivu!

 Ako su tebi korisni,neka ti ih. Samo ne vidim što će ti,a i ne želim se raspravljati oko beskorisnih skenera koji će,kako ti veliš, izlječiti prehlađen PC. Skeneri koji se baziraju na komjunitiju kao enđinu i koji barataju sa white-black listama, nemaju što tražiti na računalu iskusnog korisnika. Svi ostali, uživajte u placebu!

 A ja ne znam što ti radiš na ovom forumu kad si tako napredan korisnik, 2 klase iznad svih nas?

 A ja nisam rekao da su SVI skeneri loši, nego samo ONI koji se spominju u ovoj temi!

 Pa kako onda izgleda tvoja lista skenera?

Navedi bar 2!

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Imam pitanje za znalce; nije vezano za malware, ali je za sigurnost i privatnost.

 

Ukoliko se spojim na javnu Wi-Fi mrežu koja je zaštićena (recimo s WPA2) i pritom koristim DNS-over-TLS. Može li se vidjeti koje stranice posjećujem ili je to enkriptirano tako da se ne vide adrese stranica?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 14:20 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Mislim da ti je korištenje VPN-a jedino sigurno rješenje kod javnih mreža, na tvoje pitanje ne znam odgovor.

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa to znam i ja, ali glupo mi je uključivati VPN jer on ne blokira oglase...

 

Btw u AdGuardu se može DoH i DoT. Ja sam odabrao DoT, pa zato pitam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 14:58 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Otac je pokupio neki virus i nikako ga se rijesiti.
Vezan je uz mozzilu, te stalno iskacu poruke u donjem desnom kutu (kao da sam na wapp webu na PCu) od zgodnih curka

Ako mu je vjerovati na rijec, pokupio je na stranici live stream.



Probao sam s integriranim u W10 av i nista ne nalazi, malwarebytes takoder nista... Adwmalware je nasao nesto, obrisao, ali se poruke i dalje pojavljuju.

Neda mi se stvarno rusiti 6 mj stare W10 radi toga, ako ikako mogu zaobici to?
Medutim, ako nema druge i podatci su mi u opasnosti, onda cu odvojiti vrijeme da stavim Winse ponovo...

Ideje, savjeti?
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ovako opčenito ti mogu savjetovat...

 

1.Odi u Safe Mode with Network

2.Uradi Disk Cleanup SVE i (Clean up system files )

3.AdwCleaner ( link )

4.KVRT ( link )

5.Emsisoft Emergency Kit ( link )

6.Deinstaliraj Mozillu i instaliraj je ponovno sa defaultnim postavkama ( poslje možeš provjeriti sve postavke i namjestiti si po želji )

7.Instaliraj si u browser AdGuard ili uBlock te ih također podesi za povečanu sigurnost

 

To bi trebalo biti to.

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Ovako opčenito ti mogu savjetovat...

 

1.Odi u Safe Mode with Network

2.Uradi Disk Cleanup SVE i (Clean up system files )

3.AdwCleaner ( link )

4.KVRT ( link )

5.Emsisoft Emergency Kit ( link )

6.Deinstaliraj Mozillu i instaliraj je ponovno sa defaultnim postavkama ( poslje možeš provjeriti sve postavke i namjestiti si po želji )

7.Instaliraj si u browser AdGuard ili uBlock te ih također podesi za povečanu sigurnost

 

To bi trebalo biti to.

 

1.6.Deinstaliraj Mozillu 

 

Mislim da je ovo potrebno prvo uraditi i to sa nekim alatom koji ce ukloniti sve zaostatke (npr. Revo Portable ili Geek Portable)...nadam se da znas kako se radi s tim programima, ako ne pitaj

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Pogledaj koje stranice imaju dopuštenje za slanje obavijesti. U zadnje vrijeme jako puno stranica traži dopuštenje za slanje obavijesti i to iskorištavaju za oglašavanje i prevare. Ako pronađeš neku sumnjivu stranicu, ukloni je s liste.

 

Ako ne koristiš te obavijesti, možeš ih i kompletno isključiti (tj. namjestiti da ih automatski odbije).

 Na kraju je bio problem u ovome, samo sam disable da live-stream ima dozvolu za slanje obavijesti, te obrisao tu stranicu iz dozvola opcenito.

Tako da mislim da onda niti nije bio neki virus?
Preporucate AdGuard i uBlock, ja od kad znam za adblockere koristim Adblock plus, on je u to vrijeme bio najbolji, dali je vrijeme za promjenu u vidu jednog od spomenutih ili je i ovaj dalje dobar?

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x360gamer kaže...
Marko :D kaže...

Pogledaj koje stranice imaju dopuštenje za slanje obavijesti. U zadnje vrijeme jako puno stranica traži dopuštenje za slanje obavijesti i to iskorištavaju za oglašavanje i prevare. Ako pronađeš neku sumnjivu stranicu, ukloni je s liste.

 

Ako ne koristiš te obavijesti, možeš ih i kompletno isključiti (tj. namjestiti da ih automatski odbije).

 Na kraju je bio problem u ovome, samo sam disable da live-stream ima dozvolu za slanje obavijesti, te obrisao tu stranicu iz dozvola opcenito.

Tako da mislim da onda niti nije bio neki virus?
Preporucate AdGuard i uBlock, ja od kad znam za adblockere koristim Adblock plus, on je u to vrijeme bio najbolji, dali je vrijeme za promjenu u vidu jednog od spomenutih ili je i ovaj dalje dobar?

Nije bio nikakav virus, samo iskorištavanje mogućnosti preglednika od strane stranice - ništa strašno.

 

Ja bih ABP svakako zamijenio AdGuardom ili čak uBlock Originom. AdGuard je skroz jednostavan za korištenje i vrlo lako se može podesiti (čak ima i neke dodatne sigurnosne mogućnosti koje uBO nema). uBlock Origin (+ uBlock Origin Extra jer koristim Chrome) je nešto napredniji od AdGuarda. Pod time ne mislim napredniji u smislu blokiranju oglasa ili tako nečeg već u nekim mogućnostima (kao npr. blokiranje sadržaja većeg od x KB za uštedu prometa ako si na limitiranoj tarifi, naprednija prilagodba filtera po stranici i sl.), ali ga je i teže za koristiti te podesiti. Možeš prvo par tjedana isprobati AdGuard, pa onda uBlock Origin, pa sam zaključi koji ti najbolje paše. 

U svakom slučaju, oba su višestruko bolji izbor od ABP-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 20:58 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Eto vidiš. Tolki "skeneri",a na kraju nisu ništa pomogli( kao i obično,nađu poneki FP). Potrebno je samo pažljivo i sa razumijevanjem surfati.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x360gamer kaže...
Otac je pokupio neki virus i nikako ga se rijesiti.
Vezan je uz mozzilu, te stalno iskacu poruke u donjem desnom kutu (kao da sam na wapp webu na PCu) od zgodnih curka


Ideje, savjeti?

 

Ja sam taj uspio ukloniti pomoću MBAM-a. Samo staci full scan i voila.

When all else fails - crowbar the fucker
10 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

aFord,

 

Još čekamo tvoju listu skenera!

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...

Eto vidiš. Tolki "skeneri",a na kraju nisu ništa pomogli( kao i obično,nađu poneki FP). Potrebno je samo pažljivo i sa razumijevanjem surfati.

 A kaj bi ti savjetovao nekome tko generalno veli:  "Otac je pokupio neki virus i nikako ga se rijesiti."

 

Normalno da sam mu preporučio proceduru koja će riješiti večinu problema pa i taj njegov problem za kojeg se poslije uspostavilo da je nešto drugo ali i to je "procedura" rješila u predloženom koraku deinstalacije Mozille!

 

Šta da je bilo nešto malo ozbiljnije? Bolje da se obavi cijela "procedura" pa da si poslje ziher nego da ideš polovično pa da ne uspiješ riješiti problem!

To ti je ko da ti doktor prepiše antibiotik na tjedan dana a ti ga uzmeš samo na dva! Ne da nećeš ozdraviti nego ti se poslije može zakomplicirat i više nego šta je u početku bilo!

 

Aj pošto stalno pametuješ po ovoj temi, reci nam kako bi ti generalno riješavao zaraze, da ti dođe frend sa laptopom i veli da mu pomogneš sa virusom al da ne rušiš sistem?

I reci nam koju zaštitu koristiš ako je uopče koristiš jel eto ti si ipak pametniji od svih oblika zaraza pa nema šanse da se ikako zaraziš?

Some people are so poor... all they have is money!
11 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

On koristi billy boy jer je cuo da durex previse kosta, a zapravo je od istog materijala, samo druga firma... 

Kovačić
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
aFord kaže...

Eto vidiš. Tolki "skeneri",a na kraju nisu ništa pomogli( kao i obično,nađu poneki FP). Potrebno je samo pažljivo i sa razumijevanjem surfati.

 A kaj bi ti savjetovao nekome tko generalno veli:  "Otac je pokupio neki virus i nikako ga se rijesiti."

 

Normalno da sam mu preporučio proceduru koja će riješiti večinu problema pa i taj njegov problem za kojeg se poslije uspostavilo da je nešto drugo ali i to je "procedura" rješila u predloženom koraku deinstalacije Mozille!

 

Šta da je bilo nešto malo ozbiljnije? Bolje da se obavi cijela "procedura" pa da si poslje ziher nego da ideš polovično pa da ne uspiješ riješiti problem!

To ti je ko da ti doktor prepiše antibiotik na tjedan dana a ti ga uzmeš samo na dva! Ne da nećeš ozdraviti nego ti se poslije može zakomplicirat i više nego šta je u početku bilo!

 

Aj pošto stalno pametuješ po ovoj temi, reci nam kako bi ti generalno riješavao zaraze, da ti dođe frend sa laptopom i veli da mu pomogneš sa virusom al da ne rušiš sistem?

I reci nam koju zaštitu koristiš ako je uopče koristiš jel eto ti si ipak pametniji od svih oblika zaraza pa nema šanse da se ikako zaraziš?

 Pa sigurno ne sa "procedurom" i skenerima koji se ovdje godinama toliko pumpaju,a ništ koristi od njih!!

Upravo je moja poanta javljanja ovdje da random korisnicima koji slućajno(nedajbože) banu na ovu temu, otvorim oči i upozorim na beskorisne skenere koji se ovdje toliko manijakalno reklamiraju i spominju. Ljudi se polako educiraju i sve više je korisnika koji deinstaliravaju MBAM,i druge slične beskorisne programe,a mi im u tome rado pomažemo kada se ukaže potreba za čišćenjem njihovih strojeva.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Truljo kaže...

aFord,

 

Još čekamo tvoju listu skenera!

 Šta nudiš za nju?

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
andi.cro kaže...
aFord kaže...

Eto vidiš. Tolki "skeneri",a na kraju nisu ništa pomogli( kao i obično,nađu poneki FP). Potrebno je samo pažljivo i sa razumijevanjem surfati.

 A kaj bi ti savjetovao nekome tko generalno veli:  "Otac je pokupio neki virus i nikako ga se rijesiti."

 

Normalno da sam mu preporučio proceduru koja će riješiti večinu problema pa i taj njegov problem za kojeg se poslije uspostavilo da je nešto drugo ali i to je "procedura" rješila u predloženom koraku deinstalacije Mozille!

 

Šta da je bilo nešto malo ozbiljnije? Bolje da se obavi cijela "procedura" pa da si poslje ziher nego da ideš polovično pa da ne uspiješ riješiti problem!

To ti je ko da ti doktor prepiše antibiotik na tjedan dana a ti ga uzmeš samo na dva! Ne da nećeš ozdraviti nego ti se poslije može zakomplicirat i više nego šta je u početku bilo!

 

Aj pošto stalno pametuješ po ovoj temi, reci nam kako bi ti generalno riješavao zaraze, da ti dođe frend sa laptopom i veli da mu pomogneš sa virusom al da ne rušiš sistem?

I reci nam koju zaštitu koristiš ako je uopče koristiš jel eto ti si ipak pametniji od svih oblika zaraza pa nema šanse da se ikako zaraziš?

 Pa sigurno ne sa "procedurom" i skenerima koji se ovdje godinama toliko pumpaju,a ništ koristi od njih!!

Upravo je moja poanta javljanja ovdje da random korisnicima koji slućajno(nedajbože) banu na ovu temu, otvorim oči i upozorim na beskorisne skenere koji se ovdje toliko manijakalno reklamiraju i spominju. Ljudi se polako educiraju i sve više je korisnika koji deinstaliravaju MBAM,i druge slične beskorisne programe,a mi im u tome rado pomažemo kada se ukaže potreba za čišćenjem njihovih strojeva.

 Ti si sigurno neki "političar"...puno pričaš al ništa konkretno ne kažeš!

Praviš se pametan al ničime to još nisi dokazao!

Samo okolišaš i ne kažeš ništa al zato znaš dobro pljuckat po svemu što se na ovoj temi spominje a mnogima je itekako pomoglo!!!

 

Jao onim jadnicima koji zalutaju na ovu temu tražiti savjet za neki svoj problem i nalete na tebe neznajući da samo prodaješ maglu!!!

Some people are so poor... all they have is money!
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
aFord kaže...
andi.cro kaže...
...bla,bla,bal...

Jao onim jadnicima koji zalutaju na ovu temu tražiti savjet za neki svoj problem i nalete na tebe neznajući da samo prodaješ maglu!!!

 Možda prodajem maglu ali zato definitivno brišem AdwCleaner,EEK,MBAM,itd,itd

10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
andi.cro kaže...
aFord kaže...
andi.cro kaže...
...bla,bla,bal...

Jao onim jadnicima koji zalutaju na ovu temu tražiti savjet za neki svoj problem i nalete na tebe neznajući da samo prodaješ maglu!!!

 Možda prodajem maglu ali zato definitivno brišem AdwCleaner,EEK,MBAM,itd,itd

 I naravno, OPET ne daješ odgovor na postavljeno ti pitanje!

 

aFord kaže...

A ja nisam rekao da su SVI skeneri loši, nego samo ONI koji se spominju u ovoj temi!

 

Navedi bar 2 skenera koje koristiš, podijeli svoje znanje sa ostalim pukom koji se ne razumije u ništa.

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Po svemu sudeći Gorstak79 je uskrsnuo

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ma viš da frajer prodaje maglu i potpaljuje vatru...

 

Ne trebamo se zamarati njime ali radi zaštite pridošlica koji traže savijet, mogli bi na njegove obmanjujuče postove samo lupati TD-e tak da ljudi ipak vide da ga ne treba slušat!

Some people are so poor... all they have is money!
10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
NemaVeze kaže...

Po svemu sudeći Gorstak79 je uskrsnuo

 Ovaj je još gori, Gorstak79 je bar priznao da ima dijagnozu F

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Zakazano brisanje!

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 13:38 (Marko :D).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
Some people are so poor... all they have is money!
10 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jedno pitanje za znalce, zanima me princip rada blokiranja korištenja usb stikova.
Hipotetska situacija je sljedeća: unutar firme moguće je koristiti samo stikove koji su službeni a neslužbene(privatne) treba blokirati.
Na koji način to ostvariti?
Po serijskom broju i bijeloj listi?
Pomoću antimalware softwera?
Na razini servera i ovlasti?

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Prouči ovo...LINK

Some people are so poor... all they have is money!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice