Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.666.485
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Znate kako glasi stara narodna:
...pametan pise, a glupi pamti...

NHF
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja glup pamtim, ako zaboravim idem na pass reset...

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Malo cu se ubaciti u raspravu oko password managera i lozinki.

Kao pass manager već evo kroz mjesec i pol će godina dana lastpass premium, no kako sam škrt opet plaćati moram probati bitwarden. bitwarden ako prođe test sync na 2 racunala, 2 mob i tablet postaje glavni. lastpass prolazi test dobro ;) 

lozinke za sve bitne accountove imaju 2fa i min 24 znaka generirano preko laspass toola (malo bi rekao paranoja radi problema s hacked gmail i facebook accountom prije pola godine, plus stalno neki leakovi) dok ostali imaju varijaciju jedne lozinke izrađene davnih dana (cca 2005/2006, tad je pw imao 16 znakova mix slova, brojevi, spec chars) te istu koristim za random accountove na forumima za download ako nešto treba.

 

i da prije lastpass je bio koristen keepass uz sync preko google drive, rememberbear od tunnelbear ekipe, mcafee stari onaj manager te ako se sjecanje sluzi roboform.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
16 godina
offline
I password manager se može prevariti

https://digitalno.hr/2019/02/20/i-password-manager-se-moze-prevariti/

 

Sigurnosna tvrtka Security Evaluators objavila je jučer istraživanje koje je pokazalo kako ni softver za čuvanje zaporki nije posve siguran od krađe zaporki.

Ispitujući četiri popularne aplikacije, 1PasswordDashlaneKeePass i LastPass, otkriveno je kako se glavna zaporka za njih čuva u memoriji Windowsa. Ako netko stekne kontrolu nad vašim Windowsima bez vašeg znanja, on može pokupiti taj podatak iz memorije.

Sreća u nesreći je da taj problem zlonamjerni hakeri neće moći masovno iskoristiti, iz dva razloga. Prvo, ako neki zloćudni program upadne u vaše Windowse – već ste u problemima, možda i većim od krađe zaporki. Drugo, takvu sigurnosnu rupu nije moguće masovno iskoristiti: može se napadati samo individualno, pojedinačna računala, što znači da će kradljivci passworda ciljati samo njima dragocjene mete – a ne nas, obične ljude.

Kako piše The Washington Post, koji je prvi objavio priču, LastPass i Dashlane obećali su brzo izdati ažuriranje koje će riješiti problem. Dotad, preporuka je da isključite password manager kada ga ne koristite – a ne da ga ostavite da radi u pozadini.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Zato ja glup pamtim...

Sinoć sam lega jutros...
6 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

NIKAD ne koristim, niti ću koristiti pssword managere, niti neke generatore lozinki! Ako sami ne znate smislit password, zašto uopće imate mailove .

7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Sigurnost je obrnuto proporcionalna jednostavnosti i brzini. U praksi to znači da će nešto biti tim sigurnije ako je čim manje toga automatizirano i jednostavno.

 

Prednost tih pamtitelja lozinki je kaj morate pamtiti samo lozinku za njega, a mana je ako vam roknu tu lozinku onda su došli u posjed svega kaj ste unutra pohranili. 2fa nije garancija ničega jer već godinama je u opticaju alat koji na napadačev mob šalje kod isto kad i vama...

 

Pamtiti 20 lozinki nije bajno, ali ako vam negdje i roknu, probijena bu samo jedna... Stikovi i papirići di bi ih zapisivali isto mogu pasti u krive ruke.

 

Ja to radim na način da imam obrazac ( formulu ) pomoću koje lako pamtim dosta različitih lozinki jer su u njih uključene neke stvari koje se ponavljaju a neke stvari temeljem te formule ubacujem na odredjena mjesta u lozinci.  Da lakše objasnim: za npr bug bih koristio prvo i zadnje slovo ( znači b i g ) umetnuto na npr uvjek drugo i predzadnje mjesto unutar neke bezvezne ponavljajuće kombinacije...

13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Stigla nova verzija AdGuard dodatka za preglednike, s još više mogućnosti...

 

https://adguard.com/en/blog/browser-extension-3-0/

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Stigla nova verzija AdGuard dodatka za preglednike, s još više mogućnosti...

 

https://adguard.com/en/blog/browser-extension-3-0/

 Da li je i dalje uteg za browser?

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

 

Sigurnost je obrnuto proporcionalna jednostavnosti i brzini. U praksi to znači da će nešto biti tim sigurnije ako je čim manje toga automatizirano i jednostavno.

 

Prednost tih pamtitelja lozinki je kaj morate pamtiti samo lozinku za njega, a mana je ako vam roknu tu lozinku onda su došli u posjed svega kaj ste unutra pohranili. 2fa nije garancija ničega jer već godinama je u opticaju alat koji na napadačev mob šalje kod isto kad i vama...

 

Pamtiti 20 lozinki nije bajno, ali ako vam negdje i roknu, probijena bu samo jedna... Stikovi i papirići di bi ih zapisivali isto mogu pasti u krive ruke.

 

Ja to radim na način da imam obrazac ( formulu ) pomoću koje lako pamtim dosta različitih lozinki jer su u njih uključene neke stvari koje se ponavljaju a neke stvari temeljem te formule ubacujem na odredjena mjesta u lozinci.  Da lakše objasnim: za npr bug bih koristio prvo i zadnje slovo ( znači b i g ) umetnuto na npr uvjek drugo i predzadnje mjesto unutar neke bezvezne ponavljajuće kombinacije...

 Ja koristim neke datume koje pamtim iz života, ali pisane u posebnom algoritmu, ne klasično.

Sinoć sam lega jutros...
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@blackmoon

 

Pa da... I takvim načinom ti netrebaju nikakvi digitalni novčanici niti trebaš paziti na usb stik ili blokić di bi to zapisivao. Tom našom metodom smo mirni, bar dok demencija ne pokuca na vrata..  

 

😀

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@Jbac252

 

Kako to da mnogi drugi veliki softveri imaju bugove od kasperskog preko avire..itd..?

Kako to da bosansku Zemanu free koriste mnogi dobri poznavaoci antivirusa kao korisno vrijedna pomoc?

Kako to da uspjesno ukljanja malware koje mnogi drugi preskoce?

Kako to da ima brz scan I lagan interface sa prilicno friendly navigacijom?

Kako to da se mnogi interesiraju za ovaj software i vjerojatno ima dobru buducnost? 

 

Tikvo jedna!

 

 

 

@aFord

 

Zakljucak je ovaj: svi suuglavnom nenormalni ali samo si ti igleda pokupio svu pamet svijeta premasio i Bhora i Planka i Schredingera..pa I Teslu.

Svi glupi i nenormalni ljudi pored glavnog av programa koriste i ove  scanere, uglavnom: malwarebytes, hitman pro, superantispyware, emsisoft emergency pa i cesto Zemana free..itd

Sto se ovim hoce reci da: prilicno cesti propusti realtime av programa rjesavaju se nama dobro poznatim gore nabrojanim malware scanarima free.

 

Jesi li razumio cortikalno insuficijentni intelektualac? 

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 15:59 (RUNNER).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Zakljucak je ovaj: svi suuglavnom nenormalni ali samo si ti igleda pokupio svu pamet svijeta premasio i Bhora i Planka i Schredingera..pa I Teslu.Svi glupi i nenormalni ljudi pored glavnog av programa koriste i ove  scanere, uglavnom: malwarebytes, hitman pro, superantispyware, emsisoft emergency pa i cesto Zemana free..itdSto se ovim hoce reci da: prilicno cesti propusti realtime av programa rjesavaju se nama dobro poznatim gore nabrojanim malware scanarima free. Jesi li razumio cortikalno insuficijentni intelektualac? 
aFord kaže...

Dakle, zaključak: nitko normalan ne bi koristio tu Zemanu. Pa ćemu onda sav taj download...valda zato što je mukte key

 

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 15:50 (RUNNER).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Stigla nova verzija AdGuard dodatka za preglednike, s još više mogućnosti...

 

https://adguard.com/en/blog/browser-extension-3-0/

 Da li je i dalje uteg za browser?

Meni AdGuard nikada nije bio uteg za preglednik. Čak je u više navrata koristio manje resursa od uBlock Origina. Nisam ga sada nešto detaljno isprobavao, pa nisam obraćao pozornost na korištenje resursa.

RUNNER kaže...

@Jbac252

 

Kako to da mnogi drugi veliki softveri imaju bugove od kasperskog preko avire..itd..?

Kako to da bosansku Zemanu free koriste mnogi dobri poznavaoci antivirusa kao korisno vrijedna pomoc?

Kako to da uspjesno ukljanja malware koje mnogi drugi preskoce?

Kako to da ima brz scan I lagan interface sa prilicno friendly navigacijom?

Kako to da se mnogi interesiraju za ovaj software i vjerojatno ima dobru buducnost? 

 

Tikvo jedna!

Iskreno, meni Zemana nikada nije pronašla ništa nakon čišćenja s Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro i Malwarebytes. Jedino što mi je pronalazila je DNS hijack 1.1.1.1, dakle FP. I ne, Zemana nije bosanska firma već turska, ali imaju podružnicu za europu u Bosni i Hercegovini.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 16:27 (Marko :D).
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Glede spike oko sjedišta tvrtki: to je stvar odluke uprave te tvrtke, pri čemu se vode troškovima, porezima, poslovnim okružjem, poticajima.... Tako i tako vjerojatno imaju zaposlenike po cjeloj planeti ( ovi veći poput eseta, bitdefendera...) pa sama formalna adresa sjedišta je nepoveziva sa kvalitetom njihovog proizvoda.

 

Jedino kaj bi bilo dobro spomenuti je pravna nadležnost u slučaju nevolje ili sudovanja. Tada nekoj kineskoj ili ruskoj tvrtci moš soli na rep, dok ove unutar eu i usa se mogu natjerati na odredjene radnje....

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
RUNNER kaže...

@Jbac252

 

Tikvo jedna!

 

 

 

@aFord

 

 Jesi li razumio cortikalno insuficijentni intelektualac? 

 

 

LEGENDO!!!

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Stigla nova verzija AdGuard dodatka za preglednike, s još više mogućnosti...

 

https://adguard.com/en/blog/browser-extension-3-0/

 Da li je i dalje uteg za browser?

Meni AdGuard nikada nije bio uteg za preglednik. Čak je u više navrata koristio manje resursa od uBlock Origina. Nisam ga sada nešto detaljno isprobavao, pa nisam obraćao pozornost na korištenje resursa.

 Ne znam, koristio sam ga neko vrijeme, a sad ga koristim na mobitelu. Možda je bio samo placebo, ali mi se browser učinio lakšim s micro blockerom...

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 23:03 (BlackMoon).
5 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Prema svemu, osnovana od 3 studenta u sarajevu i onda prodana nekome iz turske i tamo je sjediste, ali jos imaju prvi ured u sarajevu, a kako na samoj stranici pise sarajevo valjda je tamo i jedini ured posto ne pise nijedan drugi grad. Treba naci u zadnja 3 mjeseca neki zemana review gdje se testira preko 100 malwarea pa vidit jeli valja ista, iako ga i ja imam poceo mi je skenirati na starupu iako je uvijek startup scan bio unchecked.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
RUNNER kaže...
Zakljucak je ovaj: svi suuglavnom nenormalni ali samo si ti igleda pokupio svu pamet svijeta premasio i Bhora i Planka i Schredingera..pa I Teslu.Svi glupi i nenormalni ljudi pored glavnog av programa koriste i ove  scanere, uglavnom: malwarebytes, hitman pro, superantispyware, emsisoft emergency pa i cesto Zemana free..itdSto se ovim hoce reci da: prilicno cesti propusti realtime av programa rjesavaju se nama dobro poznatim gore nabrojanim malware scanarima free. Jesi li razumio cortikalno insuficijentni intelektualac? 
aFord kaže...

Dakle, zaključak: nitko normalan ne bi koristio tu Zemanu. Pa ćemu onda sav taj download...valda zato što je mukte key

 

 Blijediš i topiš se poput šumeće tablete u prisustvu alfa-mužjaka,jelda?

Davno sam napustio kikiriki programe poput zemane ali ti i dalje možeš instalirati te beskorisne punjače od nula do sto;nitko ti ne brani.

I slobodno nastavi reklamirati svoju inferiornost;baš mi laska. Hvala.

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

@Spaceln

 

Evo malo o njihovom timu...LINK

 

Evo...veli Adware Guru da valja...Zemana Antimalware Review

 

Evo što kažu Techsupportall-ovci...LINK

 

BleepingComputer-ovci također savjetuju ove programe za čišćenje PC-a...

1.MBAM

2.Zemmana

3.HitmanPro

4.RKill

5.AdwCleaner

 

Evo jednog primjera...LINK

 

Sve u svemu, Zemmana je dobar programčić i nije na odmet proskenirati PC i za njime ako vam treba čišćenje 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 0:43 (andi.cro).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Najgore od svega je kad neko koristi ove recenice:

'

"..meni taj i taj  malware scaner nije pronaso nista, moj komp nikad nije bio zarazen nicim jer imam najbolji antivirus..taj i taj ne valja nista meni je propustio viruse ovaj valja.. moj antivirus je najbolji i kako nece valjati kad sam ga platio 59$ online...itd..

 

Puno se ovakvih gluposti moze cuti po forumima i svakodnevnim razgovorima o it security temama.

 

Ako neko lupa ove gluposti zbog recimo malog iskustva ili nepoznavanjem znanstvene metodologije onda mu se moze oprostiti, ne mogu svi biti pametni niti imati orijentaciju kako stvari stoje.

Ali neko dobro potkovan potkovicama znanjem o ovim stvarima pa i sa iskustvom koji povremeno lupi gore navedene stvari onda se toj plitkosti treba samo nasmijati..i to grohotom.

 

Statistika je bitna stvar na OGROMNOM BROJU UZORAKA a ne na par stvari pa zakljucak . Danas na utubu se moze naci puno priloga za proucavanje ali i tu je malo uzoraka koliko bi trebalo. 

Antivirusi su relativna stvar nekad dobro detektuju nekad propustaju, nekad preparanoidno detektuju nebitne stvari a nekad ne.

Puno zavisi i faktor X  sreca. Zavisi na sta naletis i sta kliknes. 

Neko je pokupio ransom iako je inao kaspersky sa punom dodatnom opremom a prsio se kako ima neprobojno sredstvo.

 

Na ovim forumima se puno nauci i jako dobrih stvari sazna..neko ko ima veliki entuzijazam da ulazi u detalje dobre informacije donosi korisne za sve nas.

poz

 

 

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 13:47 (RUNNER).
6 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

BleepingComputer ne smatram relevantnim. Dobro znamo tko su i odakle, te koliko imaju (ne)znanja o sigurnosti. A posebice njihova "lista" programa koja je u stvari putokaz koje programe treba izbjegavati jer su beskorisni,a mogu itekako oštetiti ionako slabu stabilnost windows sistema. Kad bi svake cigane i probisvjete sa ulice slušali i pitali za savijet, onda bi završili na forumima kao što je ovaj ili onaj bliping propalitet. Također se zna koji su kvalitetni proizvođači sigurnosnog softvera i kojima se treba dati povjerenje,a to sigurno nisu oni sa bliping liste

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

@aFord

Ne znači da su neki programi loši samo zato jer ih spominje netko koga ti ne cijeniš!

 

Evo ja ću reći da je npr.Mercedes odlična marka automibila i dam se kladit da češ ti reći da nije i popljuvati češ ga sa svih strana!

 

Na mnogim mjestima se spominju upravo programi koje i Blipingovci spominju kao jedni od najboljih za čiščenje zaraženog PC-a.

I sam sam se uvjerio kao i mnogi "starosjedioci" ove teme da su spomenuti programi odlični ali ti ga naravno moraš kontrirati bez ikakvih pametnih argumenata.

Objasni nam zašto bi eto tvoje mišljenje i tvrdnje nama trebale biti relevantne?

 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

@andi cro

 

Starosjedioci...! ha ha..

 

Samo sto se neki ne javljaju po 5 godina , migrirali u dijasporu pa ponekad nalete..

he he..

blue sky
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

@aFord

Ne znači da su neki programi loši samo zato jer ih spominje netko koga ti ne cijeniš!

 

Evo ja ću reći da je npr.Mercedes odlična marka automibila i dam se kladit da češ ti reći da nije i popljuvati češ ga sa svih strana!

 

Na mnogim mjestima se spominju upravo programi koje i Blipingovci spominju kao jedni od najboljih za čiščenje zaraženog PC-a.

I sam sam se uvjerio kao i mnogi "starosjedioci" ove teme da su spomenuti programi odlični ali ti ga naravno moraš kontrirati bez ikakvih pametnih argumenata.

Objasni nam zašto bi eto tvoje mišljenje i tvrdnje nama trebale biti relevantne?

 

 pa jesi ti čito te blipingovce? Na forumu se svemu čude ko puran glisti
,pristrani su i subjektivni(ko večina ovdašnjih forumaša)a ne objektivni,Itd.

Ja samo kažem da ne koristim beskorisne programe.

Osobito ne koje savjetuju individue koje se malo ili nimalo razumiju u računalnu digurnost.

Nisam rekao što ostali "moraju" instalirati. Zaboli me...

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
andi.cro kaže...

@aFord

Ne znači da su neki programi loši samo zato jer ih spominje netko koga ti ne cijeniš!

 

Evo ja ću reći da je npr.Mercedes odlična marka automibila i dam se kladit da češ ti reći da nije i popljuvati češ ga sa svih strana!

 

Na mnogim mjestima se spominju upravo programi koje i Blipingovci spominju kao jedni od najboljih za čiščenje zaraženog PC-a.

I sam sam se uvjerio kao i mnogi "starosjedioci" ove teme da su spomenuti programi odlični ali ti ga naravno moraš kontrirati bez ikakvih pametnih argumenata.

Objasni nam zašto bi eto tvoje mišljenje i tvrdnje nama trebale biti relevantne?

 

 pa jesi ti čito te blipingovce? Na forumu se svemu čude ko puran glisti
,pristrani su i subjektivni(ko večina ovdašnjih forumaša)a ne objektivni,Itd.

Ja samo kažem da ne koristim beskorisne programe.

Osobito ne koje savjetuju individue koje se malo ili nimalo razumiju u računalnu digurnost.

Nisam rekao što ostali "moraju" instalirati. Zaboli me...

 Ma uopče sada nisu važni Blipingovci, šta si se njih ufatio???

Nisi shvatio šta želim reći!

 

Da su Blipingovci npr.spomenuli i savjetovali upotrebu nekog programa kojeg ti cijeniš, da li to znači da taj program više ne bi bio dobar samo zato jer su ga savjetovali ljudi koje ti smatraš neznalicama? Naravno da ne, jel tako?

 

Mnoštvo stručnih ljudi sa svakakvih sigurnosnih foruma će također pretežno preporučivati programe koje su se eto i neuki Blipingovci drznuli spomenuti...i šta sad?

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
5 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Unexpected error vec tjedan dana na laptopu, svako 1-2 dana izbaci to i ugasi se. Startup skenira, a nemam ga checked.

 

Dear User, Thank you for contacting Zemana. One of our team members will shortly reply to your message. Best regards, The Zemana Team

 

od 4.3    Support? Odlican!

 

Necu ni govoriti o tome kada ti zemana stavi malware u karantenu iako imas lozinku koja je samo za postavke, moze uci u karantenu i vratiti file koji ce automatski biti excluded -.-

 

Sto reci na bleepingcomputers? Dobri ljudi koji ce ti pomoci, ali administracija uzas, preporucit ce sve samo da im iskesiras lovu, naravno nista dokazano, ali kroz zadnjih 8 godina tko prati zna da su promjenili hrpu programa koje kao "preporucuju". Nisam protiv zemane, ali su mi skroz sumnjivi, tipa kako je moguce ista zaraditi kada davas svake godine po nekoliko puta licence free? Ista stvar je sa recimo mmorpg igrama kada duze vrijeme imaju smanjenu cijenu mjesecne pretplate znat ces da ce na kraju biti free tj igra nije popularna te ne zaraduju dovoljno te ce pokusati nadomjesiti to ingame shopom, ali u ovom slucaju zemana nema sto ponuditi da ostvari dobru zaradu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
aFord kaže...
andi.cro kaže...

@aFord

Ne znači da su neki programi loši samo zato jer ih spominje netko koga ti ne cijeniš!

 

Evo ja ću reći da je npr.Mercedes odlična marka automibila i dam se kladit da češ ti reći da nije i popljuvati češ ga sa svih strana!

 

Na mnogim mjestima se spominju upravo programi koje i Blipingovci spominju kao jedni od najboljih za čiščenje zaraženog PC-a.

I sam sam se uvjerio kao i mnogi "starosjedioci" ove teme da su spomenuti programi odlični ali ti ga naravno moraš kontrirati bez ikakvih pametnih argumenata.

Objasni nam zašto bi eto tvoje mišljenje i tvrdnje nama trebale biti relevantne?

 

 pa jesi ti čito te blipingovce? Na forumu se svemu čude ko puran glisti
,pristrani su i subjektivni(ko večina ovdašnjih forumaša)a ne objektivni,Itd.

Ja samo kažem da ne koristim beskorisne programe.

Osobito ne koje savjetuju individue koje se malo ili nimalo razumiju u računalnu digurnost.

Nisam rekao što ostali "moraju" instalirati. Zaboli me...

 Ma uopče sada nisu važni Blipingovci, šta si se njih ufatio???

Nisi shvatio šta želim reći!

 

Da su Blipingovci npr.spomenuli i savjetovali upotrebu nekog programa kojeg ti cijeniš, da li to znači da taj program više ne bi bio dobar samo zato jer su ga savjetovali ljudi koje ti smatraš neznalicama? Naravno da ne, jel tako?

 

Mnoštvo stručnih ljudi sa svakakvih sigurnosnih foruma će također pretežno preporučivati programe koje su se eto i neuki Blipingovci drznuli spomenuti...i šta sad?

 

 

 Uvijek je bilo i biti će po komjunitima hejtera i lovera. Ali što se same kvalitete programa tiće,lista od blipingovaca je poražavajuća. Ako baš netko i mora instalirat te punjače od nula do sto jer eto ne može bez njih, onda ima solidan izbor online skenera: FortiClean,Esetonline,F-SecureOnline,itd,itd. A ne da mu čući u računalo nešto što nalazi samo fp i troši beskorisno cpu,ram i vrijeme. Zato kažem, večina tih "sekjuritija" je beskorisna jer propušta kvalitetno napisanog trojanca,a vrišti za nepravilno kompajliran izvršni kod(exe). Probaj napisat vlastiti program, nebitno u delfiju,c-u ili basicu i sprešaj ga u exe datoteku. Devedeset posto tih skenera će ga okrivit, čak će nadjenuti i ime tom njihovom izmišljenom malicioznom kodu,a samo zato što ga nemaju u "bazi" prepoznatljivih,koju su punili dotićni komjuniti, koji pak ne zna razlikovati dobar od malicioznog koda. Odnosno, glasaju...to jest, idu na kvantitetu,a ne na kvalitetu. Znači, ako ih više kaže da je dobar, eto dobar je...moš mislit stručnjaka

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kakvo god bilo tvoje mišljenje i tko god savjete dijelio, ja znam da su Malwarebytes, Hitman, Adwcleaner i Rkill dobri i korisni alati za rješavanje zaraza.

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ako je racunalo zarazeno, izvadim disk, preskeniram na drugom stroju, napravim backup i novu instalaciju.

Jednostavno kad je korisnik neoprezan i jednom se zarazi, nema tu sta cistit i popravljat.

Sve novo i nema frke. Redovni backup i koristenje bar malo razuma dok se citaju mailovi

i otvaraju ZIP datoteke (koje nisu ZIP, ali glume da jesu), i nema frke.

 

I umjesto Outlooka koristiti web-mail za kucnog korisnika je najbolja i najsigurnija opcija.

Google ima daleko najbolji Spam filter od svih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice