Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.661.992
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Naravno, clean install winsa ili iz image sistema je najbolja i najsigurnija opcija da si ziher čist ali često to iz raznih razloga nije moguće uraditi a često nije niti potrebno ako "zaraza" nije teška. Za takve slučajeve postoje spomenuti programi koji če to odraditi vrlo dobro 

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

I ja nekako nemam više povjerenja u jednom zarazenu mašinu.

 

Iako struka općenito nemisli da bi clean install trebala biti standardna metoda, jednostavno je to najbrža metoda a da si kolko tolko siguran da neki malware nije ostao skriven negdje na disku.

 

Clean install uzme pol vure , a samo nekakvo kvalitetno duboko skeniranje nekad traje satima.

U svrhu edukacije naravno da je clean install zadnja opcija za borbu sa malwerom, no u biznisu gdje te dnevno čekaju dve tri takve intervencije nema brze od full formata, nove gpt i novi install...

15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja jednom mjesečno radim novi system image, zlu ne trebalo. Prije toga se uvjerim da na računalu sve radi kako treba.

Sinoć sam lega jutros...
12 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ekipo može pomoć.

 

Kupio sam supruzi laptop., služit će za neke računovodstvene programe, Office paket i sl…

 

Gledao sam ove antivirusne programe : Bitdefender,Kaspersky, Nod 32…

 

Molim savjest : Da li je bolje kupit takav jedan orginalni antivirusni program preko e-bay, ili je dovoljan Windows Defender + još neki software za zaštitu??

 

Ako znate neku kombinaciju takvih programa koji bi dobro odrađivali svoj posao?

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ako nije "rizični" korisnik onda je i Defender iz 10-tke dovoljan ali ipak obavezno na browser AdGuard ili slično te Malwarebytes browser protection!

Naravno i obavezan backup urađenih stvari na kraju dana  

 

Ako ipak želiš nešto malo bolje a da je free... i Bitdefender i Kaspersky ti imaju free verzije svojih antivirusa tak da ne vidim svrhu kupovanja istih.

Druga stvar je ako se av uzima za firmu, onda bi trebalo kupiti licencu (BitDef ili Kaspy je moja preporuka).

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 13:30 (andi.cro).
12 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Ako nije "rizični" korisnik onda je i Defender iz 10-tke dovoljan ali ipak obavezno na browser AdGuard ili slično te Malwarebytes browser protection!

Naravno i obavezan backup urađenih stvari na kraju dana  

 Koristim cijeli život Chrome na svojim laptopima a sad mi se čini da je nekako Edge pretraživać brži...pa sam ga ostavio na ženinom laptopu i rekao joj da njega koristi.

 

Jer ipak bolje instalirat Chrome + AdGuard + Malwarebytes browser protection, jer vidim da za Edge nema Malwarebytes browser protection?

 

Ima smisla uz WD instalirat i Comodo Firewall?

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Koristim Chrome pa ti jedino njega i mogu preporučiti zajedno sa spomenutim proširenjima (ostale ne koristim pa ne znam jel koji brži).

 

Comodo Firewall je odličan firewall ali za nju vjerojatno i nepotreban. Sa njime ipak treba ponešto i znati oko sigurnosti jer nije install and forget program.

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 13:36 (andi.cro).
5 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

1. Zaboravi comodo, jedino sto u comodo valja je firewall, a antivirus im je uzas. Tebi treba neka malware zastita koja ima mogucnost da te brani i sa browsera.

2. Raspitaj se prije uzimanja hoce li ti naplatiti kaznu jer nemas original av kad ti dode inspekcija, jer koliko sam cuo tvrtka mora imati bas original, nikakve ebay keyeve.

3. Stavi Malwarebye, sve checked i googlaj addone za browser tipa adblock sa malware filterima, noscript, https everywhere jos ukljuci u browseru sigurnost na stranicama i amen.

 

To je poslovni laptop, stavljati neki internet security koji ti dava pola stvari koje neces koristiti tipa banking zastita, registry cleaner, online backup, spremanje browser lozinki na njemu itd. Cim si rekao poslovni to je poslovni nemas sto tu drugo gledati na njemu tipa filmovi preko neta, torrenti, skidanje igara i programa s crackom itd.

12 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
SpaceIn kaže...

1. Zaboravi comodo, jedino sto u comodo valja je firewall, a antivirus im je uzas. Tebi treba neka malware zastita koja ima mogucnost da te brani i sa browsera.

2. Raspitaj se prije uzimanja hoce li ti naplatiti kaznu jer nemas original av kad ti dode inspekcija, jer koliko sam cuo tvrtka mora imati bas original, nikakve ebay keyeve.

3. Stavi Malwarebye, sve checked i googlaj addone za browser tipa adblock sa malware filterima, noscript, https everywhere jos ukljuci u browseru sigurnost na stranicama i amen.

 

To je poslovni laptop, stavljati neki internet security koji ti dava pola stvari koje neces koristiti tipa banking zastita, registry cleaner, online backup, spremanje browser lozinki na njemu itd. Cim si rekao poslovni to je poslovni nemas sto tu drugo gledati na njemu tipa filmovi preko neta, torrenti, skidanje igara i programa s crackom itd.

1. Ok, hvala.

2. Imam doma još 1 laptop s orginal windowsima ali nemam račun. Ne znam kako oni mogu znat da li je orginal ili s e-bay ako je prošla aktivacija od strane Microsofta. 

3. Ok

 

Neće biti na njemu ničega osim tih poslovnih programa. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 15:31 (R36).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Windows Firewall je dobar, ali outbound mu je all. U prijevodu propušta sve i ne pita ništa. Ja imam samo Comodo Firewall s proaktivnom zaštitom i uključenim autocontaimentom. Onemogucio sam čak i Windows Defender, jer nema potrebe da mi švrlja po ssd disku. U browseru ublock i Avast Online Security koji provjerava zloćudnost web stranica ( slično kao nekadašnji wot). Ovakvu zaštitu preporučam svima, a forumaš Djigibao je expert koji vam može podesiti sve sitnice što se Comoda tiče...još sam zabiravio da je kompletna kombinacija free...
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 19:11 (BlackMoon).
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

A onda ajmo zamoliti Djigija da kreira jedan temeljiti tutorijal kako kvalitetno instalirati i podesiti comodo fw da je čim učinkovitiji a da pritom kreira čim manje upita i da ne zbloka neka legitiman win proces.

 

Zbubaj to i na avgurus, fb...

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Drago mi je da se kolegi sviđa Comodo onako kako sam mu rekao da podesi i da nema problema (ili ima?).

Pitanje je da li nekom treba "samo" firewall iz programa ili i dodatne opcije.
Ako se zeli koristiti samo firewall sa sto manje pitanja to je jako jednostavno, samo se stavi u opcijama firewall na "Safe Mode" i to je to.
Comodo ce sve poznate i provjerene pustati vani (slicno kao i Win firewall) ali ce zato za nepoznate i neprovjerene stvari pitati ili se moze podesiti da ne pita nego da automatski takve stvari blokira.

Naravno da niti jedan program nije savrsen i bez musica ali za neku "steficu" tako podesen firewall bi bio tih i ucinkovit.

 

Evo i slika s tim opcijama/postavkama za laksu predođbu:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 20:07 (djigibao).
6 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

Drago mi je da se kolegi sviđa Comodo onako kako sam mu rekao da podesi i da nema problema (ili ima?).

Pitanje je da li nekom treba "samo" firewall iz programa ili i dodatne opcije.
Ako se zeli koristiti samo firewall sa sto manje pitanja to je jako jednostavno, samo se stavi u opcijama firewall na "Safe Mode" i to je to.
Comodo ce sve poznate i provjerene pustati vani (slicno kao i Win firewall) ali ce zato za nepoznate i neprovjerene stvari pitati ili se moze podesiti da ne pita nego da automatski takve stvari blokira.

Naravno da niti jedan program nije savrsen i bez musica ali za neku "steficu" tako podesen firewall bi bio tih i ucinkovit.

 

Evo i slika s tim opcijama/postavkama za laksu predođbu:

 Hvala puno!

Kakva bi bila kombinacija tako podešenog Comoda (da blokira sve) u kombinaciji sa Kasperski free AV za starije koji plaćaju račune online? Da budu sigurni a ne trebaju ništa podešavati!

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Trebala bi biti ok, nisam testirao. Samo svakako treba iskljuciti sve dodatne stvari u Comodu osim firewall-a (sandbox, hips, website filtering, virusscope...).
Probaj pa vidi...

Danas se racuni mogu placati i mobitelom/mobilnom aplikacijom koja je puno jednostavnija-brza-sigurnija(?)...samo se slika račun :)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@nemo

 

Internet bankarstvo je osjetljiva stvar i mudro je kaj to pokušavaš zaštititi. Problem je što te nijedan antivirus ili vatrozid neće štititi ukoliko ti je neki banking malware u stealth modu skriven negdje na disku. Dzabe tada i sandboxing i nekakvi secure browseri jer ciljani banking malware je i radjen da zaobidje takve zaštite.

 

Ako ti je prihvatljivo, linux je rješenje za najsigurniji banking kojeg ti od doma možeš osigurati. Čak ga nemiraš ni instalirati nego jednom mjesečno digneš live linux, poplaćaš račune, a na disku neće biti izvršene nikakve promjene na instaliranim windowsima.

 

@djigi

 

Nemaš volje za pravi tut gdje bi detaljizirao o proactive modu, learning periodu, i hrpi onih modula ( ocjene softvera, bla bla...) da bude kvalitetno objašnjeno...?

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Nemam bas volje a jos manje slobodnog vremena za tako nesto ali mislim da nije ni potrebno a nisam ni toliko strucan oko Comoda.
Imam promijenjeno par esencijalnih postavki koje rade svoj posao odlicno a druge stvari ne treba dirat - keep it simple.
Blackmoon-u sam rekao tih postavki kako je kod mene i stvar funkcionira ok.
Zna se desit da neki novi program nece pokrenuti (zbog tih zategnutih postavki) ali u par klikova se on odblokira i onda stvar radi.

Jednom kada se sve namjesti i kada se Comodo "upozna" sa programima i masinom i ako se kasnije ne prtlja nepotrebno po masini (ili da se non-stop stavljaju-skidaju programi) stvar funkcionira kako treba.

Također postoji jedan odlican program (Hard_Configurator) koji koristi samo zastitu koja je vec ugrađena u sam Windows (SRP) i stiti OS jako dobro + ima opciju za stavit Windows Defender na High postavke...samo to nije za n00barice.

Evo video test te zastite vs novi malware-i:
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

 

@nemo

 

Internet bankarstvo je osjetljiva stvar i mudro je kaj to pokušavaš zaštititi. Problem je što te nijedan antivirus ili vatrozid neće štititi ukoliko ti je neki banking malware u stealth modu skriven negdje na disku. Dzabe tada i sandboxing i nekakvi secure browseri jer ciljani banking malware je i radjen da zaobidje takve zaštite.

 

Ako ti je prihvatljivo, linux je rješenje za najsigurniji banking kojeg ti od doma možeš osigurati. Čak ga nemiraš ni instalirati nego jednom mjesečno digneš live linux, poplaćaš račune, a na disku neće biti izvršene nikakve promjene na instaliranim windowsima.

 Slažem se za Linux sa npr sticka ali kažem, nije za mene. Stari je koristito Kasperski mislim internet security ali po isteku licence ne želi ju više plaćati i htio bi besplatno rješenje! Predložio sam mu 366 TS ali on bi Kasperski ali bez plaćanja! Zato razmišljam o kaspKaspe free i nekom free vatrozidu!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 21:06 (Nemo nemo).
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@djigi

 

Dok ti je aktivan comodo fw, da li si onemogućio win fw ( i kako si ga dokraja pogasio ) ?

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Samo ovo...

 ...navodno da nije bas najpametnije skroz ugasit Win firrewall

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 22:06 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

 

@djigi

 

Dok ti je aktivan comodo fw, da li si onemogućio win fw ( i kako si ga dokraja pogasio ) ?

 Pa kaj se Win FW ne isključi automatski kod instalacije bilo kojeg drugog Firewalla?

Mislim da bi se trebao isključiti sam!

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@djigi

 

Pa to sam te baš i mislio pitati, ako si pogasio sve win  fw komponente da li vidiš kakve probleme...

 

@andy

 

Nekako imam osjećaj da nikada nemreš dokraja onemogućiti sve dijelove defendera i win fw-a. Čak i kad imaš drugi av, još uvjek se u tasku povremeno pokreću kojekakvi antimalware servisi i procesi koje je startao win a ne avast, eset i sl...

 

I defender i win fw su duboko integrirani u sistem i ko zna kaj bi se moglo skršiti da čovjek i proba nasilno onemogućiti sve servise povezane sa tim modulima. Kod je zatvoren i samo u ms znaju kaj su sve isprepleli sa čime i koliko se sa svime time mogu uspješno nositi drugi av...

 

 

6 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Windows firewall se na desetki da fino podesit (i in/ i out),tako da nema potrebe za komodom koji nije dobar ionako,kao ni malwarebytes,niti ostali beskorisni skeneri. Na browseru je dovoljan uBlock Origin, pošto u sebi ima i postavke za maliciozne stranice(preporučujem SAMO listu od Disconnecta,a ne onu od malware domaina,pošto je puna FP-a). Od antivirusa možete stavit neki free ak baš morate(avira,bitdefender,sophos),a za povremeni sken nude se razni online skeneri.Fakle, ništa trajno instalirano,a pogotovo ne malwarebytes

5 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Znaci stavit free antivirus koji nema real time zastitu niti internet zastitu, a cak i da nekim cudom ima real time zastitu jedina prepreka malwareu sa browsera su filteri od ublocka? Upucat cu se!

10 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
SpaceIn kaže...

Znaci stavit free antivirus koji nema real time zastitu niti internet zastitu, a cak i da nekim cudom ima real time zastitu jedina prepreka malwareu sa browsera su filteri od ublocka? Upucat cu se!

 Ne trebaš se ti upucati

Pomalo, šegavo i vajka!
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
SpaceIn kaže...

Znaci stavit free antivirus koji nema real time zastitu niti internet zastitu, a cak i da nekim cudom ima real time zastitu jedina prepreka malwareu sa browsera su filteri od ublocka? Upucat cu se!

 Potpuno si krivo shvatio ali kod običnih korisnika je to tako. Free antivirusni imaju realtime zaštitu,a samim time ti je zaštićeno i surfanje. Ublock origin te samo dodatno spriječava da uopće otvoriš kritične stranice i/ili njihove reklame. Ta dva sloja zaštite su dovoljna za svakog normalnog proječnog korisnika. Sve ostalo su paranoje. Osim ako nije posao,pa imaš labos za otkrivanje malicioznih kodova(a to je ono što fali malwarebytesu i comodu recimo, pošto se njihovo "otkrivanje" malicioznosti svodi na "glasovanje" njihovog komjunitija koji bi fajl mogao biti zaražen,a koji ne).

5 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

1. ublock je sto si rekao, ali to je jako mali dio zastite koji se svodi na obicnu listu stranica.

2. onda nitko ne bi uzeo internet security, ako reces da uzimaju zato jer imaju password managere, registry cleanere itd, zaboravi, toga prije nije ni bilo uz internet security, pa se pitanje postavlja cemu onda internet security?

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
SpaceIn kaže...

1. ublock je sto si rekao, ali to je jako mali dio zastite koji se svodi na obicnu listu stranica.

2. onda nitko ne bi uzeo internet security, ako reces da uzimaju zato jer imaju password managere, registry cleanere itd, zaboravi, toga prije nije ni bilo uz internet security, pa se pitanje postavlja cemu onda internet security?

 Password managery i registry cleanery ti pogotovo ne trebaju jer predstavljaju veliki rizik sigurnosti. To je više reklama kao dodatak sigurnosnom odijelu,a u biti je suvišno i nekorisno. Osobito su mi cringe frajeri koji drže passworde u cloudu...lol,naivnost level 100! A usljed nepravilnog rukovanja sa registry cleanerima, možeš si dobrano pokidat sistem, umjesto ga ubrzati,kako se reklamira. To je možda vrijedilo na windowsima 98,ME i XP, te donekle sedmici. Sada su samo punjači od 0 do 100,totalno beskorisni.

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
SpaceIn kaže...

1. ublock je sto si rekao, ali to je jako mali dio zastite koji se svodi na obicnu listu stranica.

2. onda nitko ne bi uzeo internet security, ako reces da uzimaju zato jer imaju password managere, registry cleanere itd, zaboravi, toga prije nije ni bilo uz internet security, pa se pitanje postavlja cemu onda internet security?

 Internet Security programi ti pružaju više modula zaštite (mada niti nisu baš nešto potrebni al ajd...) i napredni Firewall što i je glavna razlika.

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Dobra stvar za one kojima je kreiranje "normalnih" virtualnih masina komplicirano ili nemoguce zbog slabijeg hardvera ali jedan (po meni) veliki minus je to sto kada se taj sandbox OS ugasi/restarta sve sto si radio na njemu nestaje (a znamo da neke aplikacije traze restart da bi funkcionirale).

Mislim da ce bit hvala, ali ne hvala...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice