Zaštita usb sticka

poruka: 10
|
čitano: 3.676
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zaštita usb sticka

Klinac mi u školu treba nositi stvari koje radi doma na usb sticku pa me zanima kako taj isti stick na neki način zaštititi da ne pokupi neko **anje u školi.

Imao sam prije par godina situaciju da mi je zaraženim stickom otišlo u dim se što je bilo na računalu.

7 godina
offline
Re: Zaštita usb sticka
Kolko ti je star klinac? Meni jednostavnije i sigurnije bi bilo da posalje sam sebi na mail i u skoli to skine s maila, automatski ti se ne moze nis vratit na komp doma
15 godina
offline
Re: Zaštita usb sticka
6. razred.
Nije problem njemu nego učitelji to forsiraju da mogu na svojim laptopim to pogledati. Nijedan od njih nema email na koji se to može poslati, optički čitači su im u banani ili ne podržavaju sve medije...
16 godina
offline
Re: Zaštita usb sticka

Moze se USB zastiti sa Read Only mode ako mu pase - znaci moguce je samo citanje s USB ali ne i zapisivanje na USB.
Takodjer jako dobar program za zastitu OS od napada s USB je McShield.
A i svaki bolji AV ima neku vrstu zastite s USB, takodjer si podesi u opcijama OS-a da iskljucis Autorun funkciju.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 15:31 (djigibao).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita usb sticka
tintin kaže...
Nijedan od njih nema email na koji se to može poslati...

 Ova tvrdnja vrlo vjerojatno ipak nije istinita.

vocap, bičz?
15 godina
offline
Re: Zaštita usb sticka
U pravu si, ali...
Citiram jednu učiteljicu:"Neću ja to tražiti po e-mailu!"
Ko da ga i nema ;)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita usb sticka
tintin kaže...
Citiram jednu učiteljicu:"Neću ja to tražiti po e-mailu!"

 Nedojebanih je glupača sve više na ovome svijetu. Tužne li činjenice! Zapravo, tužan je cijeli općeprihvaćeni koncept domaćih zadaća, no to je drugi par cipela. Kad se već moraju zadavati takvi glupi zadaci, prijenos bi rješenja od učenika do nastavnika mogao biti suvremeniji od USB-memorija ili e-maila. Posebice stoga što postoje besplatne aplikacije (npr. Office365što ga CARNet nudi sa sastavnicom OneDrive koja se može konfigurirati za razmjenu rješenja, Dropbox čija je besplatna inačica više nego dovoljno dobra, Googleov Drive koji - kao i Office365 - nudi mogućnost mrežnoga stvaranja ili obrade datoteka itd.) koje isprva nesvrhovitoj nastavnoj metodi dodaju kakav-takav smisao potičući suradničko učenje, osvjetljavajući međupredmetnu korelaciju (...) uz neizbježan element zabave. Prednosti su višestruke, dok se nedostaci odnose na klimave temelje domaće zadaće kao nazovivažne učeničke obveze, a ne na njezinu posuvremenjenu provedbu.

 

Uzgred budi rečeno, od dvaju zala uvijek valja birati manje. Nažalost, spomenuta je krilatica često važeća u hrvatskom školstvu jer se - umjesto stvaranja dobrih rješenja - biraju ona manje loša. Ma kako bilo, ne moram valjda objašnjavati zašto je od pisanja rukom bolje pisanje na računalu pa ispisivanje i donošenje na nastavu, zašto je od ispisivanja i donošenja na nastavu bolja razmjena USB-memorijama, zašto je od razmjene USB-memorijama bolje slanje e-poštom, zašto je od slanja e-poštom bolje osnovno korištenje cloud-servisima, zašto je od osnovnog korištenja cloud-servisima bolje uključiti kolaboraciju pri rješavanju zadataka koji time postaju zajednički i slično. Žalosti me kad čujem da dio nastavnoga kadra ne poštuje čak ni objašnjeni princip, nego njeguje bahatost koja ide ruku pod ruku s pristupom iz 19. stoljeća. Što reći o takvima?!

vocap, bičz?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita usb sticka
djigibao kaže...

Moze se USB zastiti sa Read Only mode ako mu pase - znaci moguce je samo citanje s USB ali ne i zapisivanje na USB.

Ovo ovisi o kontroleru i vjerojatno nema puno stickova koji to podržavaju. Stari stickovi su imali fizički prekidač.

 

Upravo zbog ovakvih stvari imam mali čitač kartica i SD karticu od 1GB. Kad trebam nešto prebaciti na sumnjivi komp, samo prebacim karticu u read-only.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Zaštita usb sticka
djigibao kaže...

Moze se USB zastiti sa Read Only mode ako mu pase - znaci moguce je samo citanje s USB ali ne i zapisivanje na USB.
Takodjer jako dobar program za zastitu OS od napada s USB je McShield.
A i svaki bolji AV ima neku vrstu zastite s USB, takodjer si podesi u opcijama OS-a da iskljucis Autorun funkciju.

 Fora programcic ( McShield ), ubacim USB i windows ga pokrene tek kad McShield zavrsi sa scanom.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita usb sticka
Veća je fora iskljuciti autorun potpuno...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice