Državna matura

poruka: 47
|
čitano: 21.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Evo moja generacija je famozna generacija jer je prva koja polaže Državnu maturu.Što se mene tiče to je dobra stvar samo se mora doraditi još.Što vi mislite o Državnoj maturi i kako bi je proveli.Očete ići na kakve pripreme ili sl. ili ste več krenuli.Ja sam upisao pripreme u Trinomu i uz to se doma prpremam u dvije odlične knjige Matematika u 24 lekcije(Dakć,Elezović) i  Matematika za Maturu(Anđelko Marić).

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Sta nikoga ne zanima faks i državna matura :D

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

počeo sam pripremati informatiku za državnu maturu pa ako netko ima skripte iz informatike(bilo kakve bilo koja godina) neka mi posalje na mail hstrbad@gmail.com ...HVALA UNAPRIJED

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

Ja druge godine nastupam, ne veselim se bas dosta neorganizirano djeluje.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
14 godina
offline
Državna matura

Ja sam prvi razred i niš skoro nekontam. Sam kontam da pišeš 3 obavezna predmeta i 1 izborni.

Ovo me zanima:

1. Kako se boduju ispiti? Šta ak ja osnovnu spremu rješim 80%, a frend odabere višu spremu i napiše ispit 60%, ko je sad tu bolje napiso?

2. Dali je važan prosjek, ako je od kojih razreda (jel se gledaju i polugodišta)?

3. Šta ako sam taj dan kad se piše matura bolestan?

4. Jel opomene, ukori... imaju neke veze pri upisu

Dobra vila mi je ispunila dvije želje. Treći put nisam mogao.
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

evo sve sto te zanima mozes naci na stranicama ncvvo-a...tamo sve o tome piše...imaš i brošure i sve...da sve je to dosta neorganizirano....zato se treba na vrijeme počet pripremati a za to mi treba informatika kao izborni koju imam 19.2 ..... zato jos jednom molim sve koji imaju bilo kakve skrpite,udžbenike i sl iz informatike nek mi se jave!!!

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

1. Sad neznam kak tocno ide racunica ali visa slabije napisana (60-70%) je otprilike jednaka osnovnoj (70-80%).

2. Zavisi od faksa da faks u kojoj mjeri se gledaju ali da ocjene su bitne, doduse ne one na polugodistu...

3. Ides na drugi rok normalno

4. Ovo nisam bas ziher, nikad dobil ukor tak da se ne zamaram previse s tim.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 19:12 (Septah).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura
cuspajz kaže...

Ja sam prvi razred i niš skoro nekontam. Sam kontam da pišeš 3 obavezna predmeta i 1 izborni.

Ovo me zanima:

1. Kako se boduju ispiti? Šta ak ja osnovnu spremu rješim 80%, a frend odabere višu spremu i napiše ispit 60%, ko je sad tu bolje napiso?

2. Dali je važan prosjek, ako je od kojih razreda (jel se gledaju i polugodišta)?

3. Šta ako sam taj dan kad se piše matura bolestan?

4. Jel opomene, ukori... imaju neke veze pri upisu

  1. bodovi sa više razine se preračunavaju u nižu tako da se pomnože sa 1.6, znači ako si ti napisao osnovnu 80%, a frend napiše višu 60%, njegovo se množi sa 1.6, znači 60x1.6=96%, prema tome, ti si rješio 80% a frend 96% :D 
ps - nije sprema nego razina  Namigiva

 

2. da, prosjek je važan, iako su na početku govorili da se baš iz tog razloga uvodi državna matura, jer su razlike u istim ocjenama između škola prevelike (npr. 5 u jednoj gimnaziji i 5 u drugoj gimnaziji se jako razlikuju jer to ovisi o profesorima, kakve oni kriterije imaju i slično). baš iz tog razloga su išli uvest državnu maturu, i sad na kraju ocjene opet ulaze u prosjek :S

3.ako si bolestan, ideš pisat drugi rok, s time da možeš upisat samo one fakultete na kojima je ostalo slobodnih mjesta...

4. ne bih znao...

 

 

ja sam također prva generacija koja to piše, smatram da je to prebrzo uvedeno i nije dobro zasad... sj***t će sad prve dvije-tri generacije i onda ili ukinit državnu maturu ili ju poboljšat... u svakom slučaju, lomi se na našim leđima...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

4. da utječu jer npr. ako ti i netko drugi tko se želi upisat na isti fax imate isto bodova na maturi isti prosjek onda vam se gleda vladanje

16 godina
offline
RE: Državna matura
cuspajz kaže...

Ja sam prvi razred i niš skoro nekontam. Sam kontam da pišeš 3 obavezna predmeta i 1 izborni.

Ovo me zanima:

1. Kako se boduju ispiti? Šta ak ja osnovnu spremu rješim 80%, a frend odabere višu spremu i napiše ispit 60%, ko je sad tu bolje napiso?

2. Dali je važan prosjek, ako je od kojih razreda (jel se gledaju i polugodišta)?

3. Šta ako sam taj dan kad se piše matura bolestan?

4. Jel opomene, ukori... imaju neke veze pri upisu

1. Ovisi o fakultetu, na nekim fakultetima se boduje jednako dok se na nekima množi sa 1.6 viša razina, ali mislimd a ima caka da na nekim fakultetima ne možeš imati 100% na osnovnoj razini već samo na višoj.

2. Da, važan je. Polugodišta se ne gledaju.

3. Ako možeš ikako dođi pisati, ako baš ne možeš ideš na drugi rok, ako pak ne možeš doći ni na drugi rok onda mislim da možeš opet dogodine.

4. Mislim da da ako imaš situaciju di imate sve isto ali jedan ima ukor, a drugi ne ili tako nešto, nisam siguran.

 

 

 

Ja uskoro polažem to i mislim da neće biti baš jako teško. Po probnoj maturi za koju se nisam ni minute spremao sam upao mislim sto i neki na FER tako da mjesta panici nema ali treba naučiti.

Primjere ispita i zadatke od prošlih par godina (probna matura, ogledni ispiti i nacionalni ispiti) možete naći na stranicama NCVVO-a, većina stvari ima i rješenja.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
14 godina
offline
Državna matura

Da ima gumb hvala dao bi vam ga

Dobra vila mi je ispunila dvije želje. Treći put nisam mogao.
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Evo ja imam jednu dvojbu...upisati cu tvz....a tamo je potrena osnovna razina matematike......e sad dali da ja uzmem osnovnu ili ipak visu razinu....sto vi mislite.....nebih htio riskirati s visom a dali cu upasti ako dobro napisem osnovnu????sto vi mislite

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

Odi na visu bolje, ne izgleda puno teže a i rezultat se ionako množi s 1.6.

 

Nikad neznas mozda ti pukne da oces na neki drugi faks pa su ti ovak vise opcija otvorene.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Ja sam osmi razred i nekužim sad jel ja moram upisat gimnaziju da prođem to ili nešto drugo? Jer sam čuo da ovi iz gimnazije ownaju na tome, pa nisam pametan sad (po običaju). Naravno da neću ići za pomoćnog cvjećara, al ako upišem elektrotehničku, jel imam šanse proć to?

Groucho Marx: I refuse to join any club that would have me as a member.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura
i542 kaže...

Ja sam osmi razred i nekužim sad jel ja moram upisat gimnaziju da prođem to ili nešto drugo? Jer sam čuo da ovi iz gimnazije ownaju na tome, pa nisam pametan sad (po običaju). Naravno da neću ići za pomoćnog cvjećara, al ako upišem elektrotehničku, jel imam šanse proć to?

 ako uciš sve je lako proći,a ako želiš na faks mislim da je obvezno polagati maturu

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

Ma gimnazija je precjenjena, upisi ono kaj te zanima i kaj mislis studirati.

 

A to da gimnazijalci ovnaju u tome je glupost, na maturi se pise hrvatski, matematika, engleski i predmet po izboru. Program je u cijelom školstvu isti za istu satnicu, znaci ak u tehnickom smjeru imas 4 sata matematike ili hrvatskog isto ko i u gimnaziji izaci ces iz srednje sa istom razinom znanja ko i gimnazijalac.

 

Sad je na tebi da odlucis (prema onome kaj te zanima naravno) dal mislis uciti kemiju, biologiju, latinski, logiku itd. ak se nemislis time baviti u zivotu.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

hvala Osmijeh

Groucho Marx: I refuse to join any club that would have me as a member.
16 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Opet će početi gimnazija vs strukovna, ali mislim da puno toga ovisi upravo o školi koju izaberete, učiteljima koje dobijete i najviše - vama. Neke gimnazije su bolje od drugih gimnazija, a neke strukovne su bolje od drugih strukovnih. Neke gimnazije su bolje od nekih strukovnih, a neke strukovne su bolje od nekih gimnazija. Nije isto npr. V. gimnazija i SŠ Kapič Terinama. Razlika je ogromna.

 

Evo iz osobnog iskustva: Idem u 1. r. opće gimnazije. Jedna cura je nakon mjesec dana od početka školske godine došla u našu školu jer je imala problema s prijevozom (također je išla u opću). Tamo je imala same petice, dođe kod nas i bum - polugodište je prošla s 1.

 

Upravo zato je uvedena državna matura - zbog nejednakosti razine znanja koju stekneš u školama "istog" programa.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 12:49 (Horagio).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura
Septah kaže...

Ma gimnazija je precjenjena, upisi ono kaj te zanima i kaj mislis studirati.

 

A to da gimnazijalci ovnaju u tome je glupost, na maturi se pise hrvatski, matematika, engleski i predmet po izboru. Program je u cijelom školstvu isti za istu satnicu, znaci ak u tehnickom smjeru imas 4 sata matematike ili hrvatskog isto ko i u gimnaziji izaci ces iz srednje sa istom razinom znanja ko i gimnazijalac.

 

Sad je na tebi da odlucis (prema onome kaj te zanima naravno) dal mislis uciti kemiju, biologiju, latinski, logiku itd. ak se nemislis time baviti u zivotu.

oni koji idu u gimnaziju oni moraju ići na fakultet jel ti nigdje ne možeš raditi sa gimnazijom.gimnazija te samo priprema za novu školu tj. faks , ali ponovno po meni bolje je ići u gimnaziju.

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

Zavisi kaj oces biti u zivotu, učitelj, socijalni radnik, neki odvjednik, javni biljeznik itd. onda je bolje ići na gimnaziju jer će te bolje pripremiti za te fakultete.

 

Medicina, elektrotehnika, računalstvo itd., u tom slucaju je bolje ici u skolu za tu struku.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
15 godina
offline
RE: Državna matura
cuspajz kaže...

Ja sam prvi razred i niš skoro nekontam. Sam kontam da pišeš 3 obavezna predmeta i 1 izborni.

Ovo me zanima:

1. Kako se boduju ispiti? Šta ak ja osnovnu spremu rješim 80%, a frend odabere višu spremu i napiše ispit 60%, ko je sad tu bolje napiso?

2. Dali je važan prosjek, ako je od kojih razreda (jel se gledaju i polugodišta)?

3. Šta ako sam taj dan kad se piše matura bolestan?

4. Jel opomene, ukori... imaju neke veze pri upisu

I mene također zanima, ja ove godine valjda pisem probnu, sljedece pravu(3 srednje).
Glavni predmeti mi nece biti valjda problem za proc(Hrv., Eng, Mat), meni najvise ostali predmeti kvare tj. ima svakakvih profesora.
Iz Hrv. kako nam je receno bit ce Esej, također visa i niza razina, a tu se mjeri u rečenicama, mislim 300-500 niza, 400-600 visa, proslim generacijama je bilo 600 minimum (tako su nam rekli).

A sto se tiče tog 4., Opomene, Ukori, to ti naravno ima ulogu osim školske, kad se upisuješ u neki dom prvo sto će gledat je to tako da nećeš moć upast u nikakav dom s losim vladanjem,... heh u nas ih ima dosta s losim cak i sa predisključenjem.

Without signature
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

nama su profesori rekli da očekuju da mi gimnazijalci uzmemo ove obvezne predmete višu razinu. Smijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura
sauron_15 kaže...

nama su profesori rekli da očekuju da mi gimnazijalci uzmemo ove obvezne predmete višu razinu. Smijeh

pa to su vam rekli kad znaju da gimnazijalci pucaju na jake fakultete tipa pravo,neki FER i ost..za to i treba visa razina matematike...pa nece neki gimnaijalac ici na tvz gdje treba osnovna matematika.....bar ja tako mislim

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

a cuj  ima ti svakakvih u gimnazijama, od onih koji prolaze sa 5.0 do onih koji jedva prođu. meni je zasada prva opcija FER i jos ne znam dal bi uezo hrv i eng visu razinu.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

ha nezz stvarno sta da mislim...to je prvi put da je DM i neznamo sta mozemo ocekivati...svasta moze doci....da vas pitam nesto...sto mislite jer mogu upasti na tvz a da pisem osnovnu razinu matematike(ona je potrebna ta tvz)....mislim da mogu onsovnu razinu napisati za sigurno 85-90%

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
offline
RE: Državna matura
Hrvojestr kaže...

pa nece neki gimnaijalac ici na tvz gdje treba osnovna matematika.....bar ja tako mislim

Znam ih ja puno koji završe na tvz-u jer na FERu popadaju ili jer ne upadnu na FER ;)

 

Ko što je rečeno gore, sve ovisi od škole do škole, ogromne su razlike među njima makar idu kao po istom programu.

Netko je gore rekao 4 sata matematike u strukovnoj je isto ko u gimnaziji, ne bih se s tim složio. Činjenica je da u gimnazije idu bolji učenici i treba im manje da savladaju gradivo, također je manje ispravaka na koje se gube sati. To sve omogućava da se u gimnaziji gradivo puno brže prolazi, i više nauči.

 

Inače, tko misli na tehničke fakultete, di je potrebana matematika, fizika, programiranje, preporučujem matematičku gimnaziju. Ima se više sati matematike, fizike i informatike tjedno (u mat gimn je informatika svih 4 razreda) i puno te bolje spremi za ono što te čeka na faxu, nije prevelik šok.

 

Ja sam ju završio, sad sam 4.godina na PMF Matematici, i na faxu na početku se radilo brdo stavri koje sam ja već u srednjoj savladao, a puno ljudi je to prvi put vidjelo i puno više se mučilo da to prođe. Inače, srednju sam prolazio sa 3.7-4.0 prosjekom. Sad na faxu imam 4.0.

 

I po meni, čim teža škola tim bolje, makar ocjene bile slabije. Znam dosta ljudi koji su završili moju srednju (gimn Lucijan Vranjanin, koja slovi za težu) sa 3.5 prosjekom recimo i puno lakše su se upisali na fax i redovito polažu ispite od nekih koji su u nekim drugim gimnazijama prolazili s 5.

 

Sretno svima, gdje god se školovali :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 22:01 (Luuka).
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Tražim skriptu iz informatike ili nekakvu knjigu za prijamni za faks odnosno DM....molim sve koji znaju di bi mogao kupiti da mi jave...hvala

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
14 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura

Mogu ti preporuciti stranicu na kojoj mozes barem malo vjezbati zadatke zatvorenog tipa. Ovih dana bit će još zadataka. Pripremam video-file s programiranjem. www.mojamatura.net

Sretno!

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 15:47 (sonja.lr).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Državna matura
sonja.lr kaže...

Mogu ti preporuciti stranicu na kojoj mozes barem malo vjezbati zadatke zatvorenog tipa. Pripremam video-file s programiranjem. mojamatura.net

Sretno!

 

puno hvala....budem pogledao tamo :D

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura

Mijenjam 5 odličnih skripti iz informatike(programiranje,građa računala,word,exel,logički sklopovi) za jednu pravu poštenu skriptu iz Matematike....

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice