Fizika zadatak

poruka: 34
|
čitano: 12.759
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Fizika zadatak

Molim pomoc,

 

Izracunajte akceleraciju tijela koje u cetvrtoj sekundi prijedje 18m gibajuci se jednoliko ubrzano. Molim i postupak uz rjesenje hvala

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
protjeran
offline
RE: Fizika zadatak
dmanz kaže...

Molim pomoc,

 

Izracunajte akceleraciju tijela koje u cetvrtoj sekundi prijedje 18m gibajuci se jednoliko ubrzano. Molim i postupak uz rjesenje hvala

t=4 s

s=18m

a=s kroz t i ispadne ti 4,5m/s

 

UŽIVAJ  Cool

POZIVNICE ZA LOCKERZ!!Brzo i sigurno preko ovog formulara:http://fs17.formsite.com/sixmixtrix/form184260076/index.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2009 18:35 (nfsbaby).
14 godina
offline
Fizika zadatak

rjesenje je 5.1

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
14 godina
neaktivan
offline
RE: Fizika zadatak
dmanz kaže...

rjesenje je 5.1

kako to? pa t=4s s=18m a=s/t  a=18/4 a=4.5m/s ili ak os provjerit sam 18/4=4.5

mp14
14 godina
offline
Fizika zadatak

lijepo tako pise u rjesenju al ovo me muci "U CETVRTOJ SEKUNDI" znaci nebi T bio 4s nego bi bio 1s jer je samo jedna sekunda cetvrta sekunda ?

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
14 godina
neaktivan
offline
RE: Fizika zadatak
dmanz kaže...

lijepo tako pise u rjesenju al ovo me muci "U CETVRTOJ SEKUNDI" znaci nebi T bio 4s nego bi bio 1s jer je samo jedna sekunda cetvrta sekunda ?

cetvrta sekunda jest dio od 4 sekunde znaci 1 sekunda valjda..

mp14
14 godina
offline
RE: Fizika zadatak
lamborghini murcelago lp640 kaže...
dmanz kaže...

lijepo tako pise u rjesenju al ovo me muci "U CETVRTOJ SEKUNDI" znaci nebi T bio 4s nego bi bio 1s jer je samo jedna sekunda cetvrta sekunda ?

cetvrta sekunda jest dio od 4 sekunde znaci 1 sekunda valjda..

da al opet kako 5.1

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

pa cekaj malo zadarak je izracunati akceleraciju tjela

akceleracija (ubrzavanje) pa nema ubrzavanja to jest akceleracije tjela ako je brzina stalno ista (to pise na kraju zadatka) pitanje bi jedino moglo biti izracunaj brzinu tjela a to bi bilo rjesenje 4.5

ili sam ja nesto pobrkao nemojte mi zamjeriti to mi je starno gradivo

14 godina
offline
Fizika zadatak

nije brzina stalno ista, brzina se povecava za jednake iznose (jednoliko ubrzano) znaci 100% IMA akceleracije

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

aha ja sam krivo procitao zadatak imas ti pravo, a nisam siguran onda trebala bi neka formula ovo 4.5 nije tocno ja mislim jer 18 podjeljeno s 4 sec a 18 je daljina a 4 sec vrjeme i ako 18:4=4.5 to je onda 4.5 m/s to jesto kolko prođe u 1 sec ako je brzina stalno ista i tu nitko nije uzeo u obzir nikakvo mjenjanje brzine (akceleracije)

14 godina
offline
Fizika zadatak

ja mislim da nema dovoljno podataka da se ovo rijesi xD

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
protjeran
offline
RE: Fizika zadatak
dmanz kaže...

ja mislim da nema dovoljno podataka da se ovo rijesi xD

Ima svega dovoljno a rješenje leži u dalekim bespućima traganja,kopanja i mozganja u šareno-plavom metalik svijetu punom formula gdje će ti i najteže pitanje biti najlakše..Kako se na Pirinejima kaže:Ravnalo za crtanje,kolac za fiziku...

POZIVNICE ZA LOCKERZ!!Brzo i sigurno preko ovog formulara:http://fs17.formsite.com/sixmixtrix/form184260076/index.html
14 godina
offline
Fizika zadatak

isprobao sam sve formule za ubrzano gibanje i nijednom ne dobijem 5.1

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
protjeran
offline
RE: Fizika zadatak
dmanz kaže...

isprobao sam sve formule za ubrzano gibanje i nijednom ne dobijem 5.1

Ajd napiši forumulu akcelracije iz knjige pa ćemo probati nešto iskemijati Namigiva

POZIVNICE ZA LOCKERZ!!Brzo i sigurno preko ovog formulara:http://fs17.formsite.com/sixmixtrix/form184260076/index.html
14 godina
offline
Fizika zadatak

s=at (na kvadrat) kroz 2

v(na kvadrat)=2as

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

pa kaj je to sad za formulu ako je s=(s je duljina pa nije to mozda formula za duljinu) neces naci tocnu tu formulu u knjigi nego moras neku formulu izkrenuti nekako

14 godina
offline
Fizika zadatak

s je put u ovom slucaju 18m

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fizika zadatak

Dmanz, jesi siguran da se nigdje ne spominje početna brzina?

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
14 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

t=1s

s=18m

 

s=a*(t^2)/2

 

a=(2*s)/t^2

 

a=(2*18m)/1s^2=36m/s^2

16 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

 

s = (a * t2)/2

------------------

 

Iz toga izvučeš a

 

a = 2 * s / t2

 

Uvrstiš

 

a = (2 * 18) / 42 - 32

 

(to ti znači u četvrtoj sekundi)

 

a = 36 / 7

 

a = 5.14 m/s2 

"Hrvatska već vidje dosta raznih čuda, Al ne nađe štrika za toliko Juda." Antun Gustav Matoš
14 godina
offline
Fizika zadatak

dada horagio u pravu si nisam skuzio da se prvo kvadrira a kasnije napise razlika ja sam onako samo 4-3 pa onda na kvadrat i to je bilo 1 pa nije bilo dobro svaka vam cast decki hvala puno

AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.8 GHz || Foxconn Geforce 8500GT || WD caviar green HDD 1 TB || 3 GB DDR2 || MB Asrock A770DE
15 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

sve to kul sto si ti izracunao ali ja mrzim matematiku zato jer ja ne kuzim zasto se nesto dobiva s tim postupkom nprzasto je negdje na kvadrat ili *2 ................... to skoro pa nikad nebi mogao izracunat bez formule

14 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

Da ne otvaram novu temu. pls pomagajte

 

Tijelo mase 25kg giba se pod utjecajem sile na putu od 1000m.

Kolika je ta sila, ako put prevali za 4s.

ceRina:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fizika zadatak

PA izracunaj brzinu pa akceleraciju i onda silu ! OMG

[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
14 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

A OMG neznam formule za to.

ceRina:)
16 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

s=(a/2)*t*t

1000= (a/2)*16

1000=8a

a=125 m/s2

----------------

F=a*m

F=125*25

F=3125 N 

Vaš treći hrvatski predsjednik
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fizika zadatak

Hitno !

ⓑⓤⓖ░░▒▓███►◕‿◕◄███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
odjavljen
offline
RE: Fizika zadatak
tony THE Noob kaže...

Hitno !

Dobro je riješeno (pod a).

 

Q=2*pi*(pohranjena energija/gubitak energije u jednom titraju)

 

Znaći, onaj koji najsporije gubi energiju ima najveći faktor dobrote.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
offline
Fizika zadatak

Molim pomoc za jedan zadatak:

 

Koliku brzinu mora imati satelit ako zelimo da on kruzi oko zemlje na visini od 420 km?

 

dakle evo kako ja mislim da bi to trebalo:

 

Fcp = F        r = rzemlje + h

 

r = 6,82*106 m

 

e i sada po kojoj formuli da izracunam brzinu mislio sam ove dvije varijante:

 

      2r*pi

v = -------                ali neznam T, mozda bi bio 24? jer zemljina rotacija traje 24h

        T

 

 

ili

 

 

 

            mz

v2 = G  -----

             r

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
13 godina
neaktivan
offline
Fizika zadatak

ajmo fizičari, imam jedan zadatak : Na kojoj visini iznad površine Zemlje je akceleracija slobodnog pada devet puta manja nego na njezinoj površini? polumjer Zemlje je 6370 km

ja sam ovako krenuo: formula je gh=g0*R2/(R+h)2  gh=g0/9(jer je 9 puta manja od akceleracije slobodnog pada)  akceleracija slobodnog pada je g0=9,81m/s2  pomnožio sam s nazivnikom i dobio (R+h)2=(g0*R2)/gh, a to je (R+h)2=3,5 *1014 pa sam to korjenovo i dobio R+h=19110000 i iz toga bi h trebalo biti 12740000m a to mi je nekako prevelik broj...jesam negdje zeznuo ili je dobro???

''Znam da ništa ne znam.''
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice