Praksa u Rijeci

poruka: 15
|
čitano: 4.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Praksa u Rijeci

Pozdrav svima,

 

Studentica sam diplomskog studija racunarstva u Rijeci, i moram naci praksu za odraditi. Pa bi me zanimalo da li netko zna ili ima kakvu informaciju u kojoj firmi bi s emogla odraditi i koje uopce primaju studente na praksu. :)  

16 godina
neaktivan
offline
Praksa u Rijeci

pozdrav

evo mene isto također zanima mogućnost prakse u nekoj od firmi sa područja Rijeke, 

pošto sam isto student informatike, a ne bih htio raditi u call centru kod vipa i t-com, već nešto ozbiljnije, ima li netko savjet kako se prijaviti na praksu i koja je firma dobra za praksu, 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
12 godina
neaktivan
offline
Praksa u Rijeci

Ja sam praksu u srednjoj obavio u riječkom KBC-u, u njihovoj informatičkoj potpori ili nešto slično, zaboravio sam kako se točno zove. Pošto tad nisam imao nešto iskustva samo sam popunjavao mjesečna izvješća o pacijentima u excelu i sastavljao narudžbenice za lijekove, ali možda vama daju nešto zanimljivije jer ste studenti. Možete još pitati u HEP-u ili nekom običnom servisu, ali siguran sam da to već znate. Sve u sveu, sretno s pronalaskom :)

 

Zaboravio sam spomenuti da je kolega iz mog razreda također obavljao praksu u KBC-u, ali on je bio u njihovom servisu, u sobi do moje.

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 22:07 (Reichz).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Praksa u Rijeci

hvala na odgovoru, pokušati su poslati zahtjeve pa ću vidjeti, šta će mi odgovoriti, 

ako je rijeć o servisu računala, to mi je isto zanimljivo, ali bolje je izbor tvoj izbor :)

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
12 godina
offline
Re: Praksa u Rijeci
miller1985 kaže...

hvala na odgovoru, pokušati su poslati zahtjeve pa ću vidjeti, šta će mi odgovoriti, 

ako je rijeć o servisu računala, to mi je isto zanimljivo, ali bolje je izbor tvoj izbor :)

 

Jesi li probao pitati u Netcomu (robna kuca 2. kat) ?

Majke mi
14 godina
odjavljen
offline
Praksa u Rijeci

Kako ćeš jednog dana pronaći posao ako neznaš naći mjesto gdje ćeš praksu odraditi? Da sam student, sad bih imao najmanje 10-tak firmi gdje bih pitao za praksu u Rijeci.

16 godina
neaktivan
offline
Praksa u Rijeci

@alankish

lijepo, jedno je posao a drugo praksa, 

tijekom srednje škole sam bio na praksi u školi, tako da nema iskustva rada u firmama

vezano za firme neznam kako funkcioniraju po pitanju praksi koje nisu obavezne na faksu, 

poslao sam zahtjev za neke firme danas, tako da čekam odgovor,

 

@Cromaki

netcom, ventex, telekomunikacijske tvtrke me neinteresiraju iz tri razloga,

 prvi jer nevolim pričati, tj ne sviđa mi se uopće posao u call centrima,

 druga je stvar što ne bih htio biti trgovac, ima dosta ekomista za taj posao

 a treća je ta da zbog zdravstvenih problema ne mogu dizati teške predmete, 

 

premda sam rekao gore da me servis zanima, opet je pitanje kakav servis, 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
14 godina
odjavljen
offline
Re: Praksa u Rijeci
miller1985 kaže...

@alankish

lijepo, jedno je posao a drugo praksa, 

tijekom srednje škole sam bio na praksi u školi, tako da nema iskustva rada u firmama

vezano za firme neznam kako funkcioniraju po pitanju praksi koje nisu obavezne na faksu, 

poslao sam zahtjev za neke firme danas, tako da čekam odgovor,

 

Pa i nije, prvi posao sam dobio upravo u firmi gdje sam praksu odradio.

16 godina
neaktivan
offline
Praksa u Rijeci

@alankish

 

znam da nije isto, ali opet ako se gleda većina ili ako se nekoga pita nitko ne kaže da je negdje odradio praksu, (barem moje društvo), svi su se zaposlili bez prakse, 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
12 godina
neaktivan
offline
Re: Praksa u Rijeci
miller1985 kaže...

Ja ti nisam slao zahtjeve ni molbe, samo sam prolazio pored KBC-a i lupilo mi u glavu da si još nisam našao praksu. Uđem unutra, nađem službu za ljudske resurse i u roku pola sata sam prošao četiri ureda, pričao sa par ljudi i na kraju me poslali u tu njihovu IT potporu. Također, imaš na Srdočima (barem mislim da su to Srdoči, ne mogu nikako popamtiti riječke kvartove) firmu koja se zove RIS software, pokušaj njih nazvati ili otići gore.

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Praksa u Rijeci
Reichz kaže...
miller1985 kaže...

Ja ti nisam slao zahtjeve ni molbe, samo sam prolazio pored KBC-a i lupilo mi u glavu da si još nisam našao praksu. Uđem unutra, nađem službu za ljudske resurse i u roku pola sata sam prošao četiri ureda, pričao sa par ljudi i na kraju me poslali u tu njihovu IT potporu. Također, imaš na Srdočima (barem mislim da su to Srdoči, ne mogu nikako popamtiti riječke kvartove) firmu koja se zove RIS software, pokušaj njih nazvati ili otići gore.

 

hvala na savjetu,

 

Ris-ovi su prema Kastvu, (točnije Ćikovići) :) 

njih nisam pitao, nego osobno znam jednog od glavnih jer mi je predavao 3 kolegija na faksu, 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
12 godina
protjeran
offline
Praksa u Rijeci

Ri-Info ?

HG Spot u Rijeci ?

Links ne prima, ali probaj.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Praksa u Rijeci
Bulldozer kaže...

Ri-Info ?

HG Spot u Rijeci ?

Links ne prima, ali probaj.

Ri-info može, 

Hgspot, links ne, kao što sam rekao trgovine ne

 

odlučio sam se da bih praksu odradio na poslovima sistem administratora

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
12 godina
protjeran
offline
Re: Praksa u Rijeci
miller1985 kaže...
Bulldozer kaže...

Ri-Info ?

HG Spot u Rijeci ?

Links ne prima, ali probaj.

Ri-info može, 

Hgspot, links ne, kao što sam rekao trgovine ne

 

odlučio sam se da bih praksu odradio na poslovima sistem administratora

 

U trgovinama biš bio kao serviser/logističar

12 godina
neaktivan
offline
Re: Praksa u Rijeci
miller1985 kaže...

Ris-ovi su prema Kastvu, (točnije Ćikovići) :)  

E, hvala. Često prolazim tuda, a nikako da zapamtim :D

miller1985 kaže...

odlučio sam se da bih praksu odradio na poslovima sistem administratora

Heh, meni kum baš u Ris-u na poziciji sistem administratora :)

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice