Što dalje za informatičara? zaključana tema

poruka: 228
|
čitano: 30.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

Ovako:U životu bih htio biti Računalni programer,ali i općenito je baviti računalima....u koju bih srednju ja trebao onda ići?

real master for every game
13 godina
offline
Što dalje za informatičara?

možda u ruđera ili teslu??

pogleda na njihovim stranicama..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
alen4430 kaže...

možda u ruđera ili teslu??

pogleda na njihovim stranicama..

ja sam u zadarskoj županiji i ne mislim na to nego na ekonomsku,gimanziju i tako to.....

real master for every game
14 godina
moderator
offline
Re: Što dalje za informatičara?

ti bi u ekonomsku pa bio programer? možeš i u frizersku onda...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
XXX-Man kaže...

ti bi u ekonomsku pa bio programer? možeš i u frizersku onda...

ali ja sam mislio ovako: EKONOMSKA SREDNJA ŠKOLA ILI GIMNAZIJA -> FER FAKULTER ->  i onda se zaposliti kao programer u nekoj tvrtci....

real master for every game
13 godina
protjeran
offline
Što dalje za informatičara?

izgleda da imas dobru vezu dok razmisljas da ces dobit posao nakon zavrsene skole.......

14 godina
moderator
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...

ali ja sam mislio ovako: EKONOMSKA SREDNJA ŠKOLA ILI GIMNAZIJA -> FER FAKULTER ->  i onda se zaposliti kao programer u nekoj tvrtci....

sretno ti bilo!!

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
GamerFromBiH kaže...

izgleda da imas dobru vezu dok razmisljas da ces dobit posao nakon zavrsene skole.......

ma nije to sada bitno nego koju srednju da upišem da bih poslije bio programer?

real master for every game
14 godina
moderator
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...

ma nije to sada bitno nego koju srednju da upišem da bih poslije bio programer?

elektrotehničku, naravno

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

matamatičku gimanziju ili elektotehničku

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 21:13 (Hrvojestr).
15 godina
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...
GamerFromBiH kaže...

izgleda da imas dobru vezu dok razmisljas da ces dobit posao nakon zavrsene skole.......

ma nije to sada bitno nego koju srednju da upišem da bih poslije bio programer?

gledaj da ti je tehnickog smjera...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
14 godina
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...

Ovako:U životu bih htio biti Računalni programer,ali i općenito je baviti računalima....u koju bih srednju ja trebao onda ići?

Matematičku gimnaziju i onda faks. Pitanje je dal ćeš upisat faks sa strukovnom školom, u gimnaziji imaš puno bolje pripreme za maturu. Od opširnosti gradiva do probnih matura...

 

Naravno ako ne misliš učit, nema smisla upisat gimnaziju

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 21:15 (cuspajz).
13 godina
protjeran
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...
XXX-Man kaže...

ti bi u ekonomsku pa bio programer? možeš i u frizersku onda...

ali ja sam mislio ovako: EKONOMSKA SREDNJA ŠKOLA ILI GIMNAZIJA -> FER FAKULTER ->  i onda se zaposliti kao programer u nekoj tvrtci....

Jesi ti normalan u ekonomsku pa na FER WTF  ? ? ? 

 

Daj upisi si neku gimnaziju ili mioca i onda na FER ....u svakom slucaju skolu di je jaka fizika matematika i informatika 

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

Znači,elektrotehnička ili gimnazija ako mislim na FER?

real master for every game
13 godina
offline
Što dalje za informatičara?

Kod nas vlada potpuno krivi mentalitet, po pitanju naobrazbe, tako da me tvoje pitanje ne čudi. Nije bitno koju školu i koji fakultet ćeš završiti već je bitno znanje koje ćeš prikupiti. Osobno poznajem programere koji su završili srednju školu a s druge strane poznajem puno FER-ovaca koji ne znaju sklepati ni pošteni macro u Office-u.

 

Osnovno pitanje koje sebi trebaš postaviti je da li stvarno želiš biti programer? Ako želiš, onda pokušaj zamisliti čime ćeš se to baviti kao programer. Posao nije nimalo idiličan i spektakularan. Raspitaj se malo kod ljudi koje poznaješ, valjda ima neki programer u blizini. Ako nema bilo bi dobro da netko od forumaša, uloži malo truda i opiše što te čeka kao budućeg programera.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
protjeran
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...

Znači,elektrotehnička ili gimnazija ako mislim na FER?

Da , da ti nije na pamet palo ekonomska a ja bi gimnaziju uzeo ... znaci gledas samo informatiku matematiku i fiziku i ako se nemozes odlucit opci dojam .... ;) ... ja sam u MIOC-u i vec sam spreman za polagat ispite za fer i fesb ... uglavnom 40 posto od onoga sta oni uce u prvoj godini vec znam minimum

 

 

 

 

BTW : Prvi sam razred 

MasterOdisasteR
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 21:23 (Maharaja).
13 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

Ali čekaj...što je bolje za programera tj. za informatičara općenito?Gimnazija?Ili pak ona elektrotehnička?

real master for every game
14 godina
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...

Ali čekaj...što je bolje za programera tj. za informatičara općenito?Gimnazija?Ili pak ona elektrotehnička?

Gledaj da kad ideš strukovnu školu nitko od profesora ne očekuje da ćeš ić na fakultet. Dok u gimnaziji svi očekuju da ideš na fakultet. U strukovnim školama imaš ljude koje uopće nije briga za školovanje i samo rade gluposti na satu.

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
15 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

matematička gimnazija ti je najbolja za kasnije ići za programera.

 

Shvati da niti u jednoj srednjoj školi nećeš naučiti dobro programirati(ako nećeš sam raditi)...Za to služi faks

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
13 godina
offline
Što dalje za informatičara?

koliko bi bila kvalitetna 10. gimnazija opca a htio bih takoder upisati FER?

★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
Hrvojestr kaže...

matematička gimnazija ti je najbolja za kasnije ići za programera.

 

Shvati da niti u jednoj srednjoj školi nećeš naučiti dobro programirati(ako nećeš sam raditi)...Za to služi faks

Ne bih rekao:)

15 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

E ja bi.Završio sam Tehničar za računalstvo i imao sam takvu profesoricu iz računalstva da nije znala nas ništa naučiti.Tada mi se nije dalo samom raditi i to me ubilo a tek mi sada došlo iz "guzice u glavu".Vjeruj mi ako se sam ne potrudiš nikad nećeš uspjeti

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
16 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

J*bote, kupi si/skini si knjige o programiranju i deri. Eto tak ćeš postati programer. Nikakva te je*ena škola ne bu pretvorila u programera ako ti to sam ne želiš. Dok tu pisuckaš po forumu mogel si naučiti kaj je to program, kak se piše, kaj je to strojni kod, neke osnovne tipove varijabli i sl... {#}

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
neaktivan
offline
Što dalje za informatičara?

ali problem je što mi tu nemamo matematičke već samo ako oču upisati ekonomsku,opću gimnaziju ili u krajnjem slučaju elektrotehničku u šibeniku

real master for every game
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
FiCoO kaže...

koliko bi bila kvalitetna 10. gimnazija opca a htio bih takoder upisati FER?

Ako misliš onu u Zagrebu, ok je. Ali bilo bi bolje da upises matematicki smjer.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
1domagoj1 kaže...

J*bote, kupi si/skini si knjige o programiranju i deri. Eto tak ćeš postati programer. Nikakva te je*ena škola ne bu pretvorila u programera ako ti to sam ne želiš. Dok tu pisuckaš po forumu mogel si naučiti kaj je to program, kak se piše, kaj je to strojni kod, neke osnovne tipove varijabli i sl... {#}

Zar misliš da će me neka tvrtka primit na posao samo  zato što sam čitao neku knjigu o programiranju....onda po tvome nebi ni trebale postojati škole već bi svi trk u knjižaru :/

real master for every game
13 godina
protjeran
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...
1domagoj1 kaže...

J*bote, kupi si/skini si knjige o programiranju i deri. Eto tak ćeš postati programer. Nikakva te je*ena škola ne bu pretvorila u programera ako ti to sam ne želiš. Dok tu pisuckaš po forumu mogel si naučiti kaj je to program, kak se piše, kaj je to strojni kod, neke osnovne tipove varijabli i sl... {#}

Zar misliš da će me neka tvrtka primit na posao samo  zato što sam čitao neku knjigu o programiranju....onda po tvome nebi ni trebale postojati škole već bi svi trk u knjižaru :/

Jedno pitanje ...jel znas uopce sto je programiranje ...samo da znas sigurno nije igranje igrica ili nesto slicno ... ili recimo u qbasicu ili onome kako se zove logu zbrajat brojeve i crtat ravne crte s onom kornjacom xD 

MasterOdisasteR
13 godina
protjeran
offline
Re: Što dalje za informatičara?
master4games kaže...

ali problem je što mi tu nemamo matematičke već samo ako oču upisati ekonomsku,opću gimnaziju ili u krajnjem slučaju elektrotehničku u šibeniku

Ako imas samo taj izbor onda gimnazija i stvar rijesena jel ti je vazna matura pa ionako sve ucis na fakultetu ispocetka 

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
Maharaja kaže...
master4games kaže...
1domagoj1 kaže...

J*bote, kupi si/skini si knjige o programiranju i deri. Eto tak ćeš postati programer. Nikakva te je*ena škola ne bu pretvorila u programera ako ti to sam ne želiš. Dok tu pisuckaš po forumu mogel si naučiti kaj je to program, kak se piše, kaj je to strojni kod, neke osnovne tipove varijabli i sl... {#}

Zar misliš da će me neka tvrtka primit na posao samo  zato što sam čitao neku knjigu o programiranju....onda po tvome nebi ni trebale postojati škole već bi svi trk u knjižaru :/

Jedno pitanje ...jel znas uopce sto je programiranje ...samo da znas sigurno nije igranje igrica ili nesto slicno ... ili recimo u qbasicu ili onome kako se zove logu zbrajat brojeve i crtat ravne crte s onom kornjacom xD 

ha ha....ma znam,učio bih na c++ jeziku,ali koja bi srednja bila za to?

Zapravo koja bi srednja otprilike bila za INFORMATIČARA OPĆENITO?

real master for every game
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što dalje za informatičara?
cuspajz kaže...

Gledaj da kad ideš strukovnu školu nitko od profesora ne očekuje da ćeš ić na fakultet. Dok u gimnaziji svi očekuju da ideš na fakultet. U strukovnim školama imaš ljude koje uopće nije briga za školovanje i samo rade gluposti na satu.

Moram na ovo odgovoriti. Idem u elektrotehničku školu u Rijeci i ovako:

BOLD: ne možeš tako reći. Sve ovisi do škole. Kod nas, a posebno u našem razredu SVI profesori očekuju da ćemo završiti fakultete, a tako nas bome i tretiraju. Nije nama ništa lakše nego gimnaziji vjeruj mi. Nema toliko štrebanja, ali bome ima teških predmeta sa zeznutim profesorima.

 

UNDERLINE: kod nas su to samo učenici koji su jako neozbiljni što će se ili popraviti ili će isti pasti razred (moja pretpostavka).

 

Za programera ipak gimnazija po meni mada nisu ni tehničke škole loše ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice