Studentska prava - Kamo dalje?

poruka: 8
|
čitano: 12.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Studentska prava - Kamo dalje?

Poštovanje.

Dakle, trenutno sam student Arhitektonskog fakulteta u Zagrebu, prva godina, i sad mi je došlo iz dupeta u glavu da bih ipak želio studirati informatiku.

Znači, zanima me par stvari:

1) Prvo i osnovno, trenutno sam redovan student, bez plaćanja.
Ako bih se sad ispisao s arhitekture, da li mogu onda iduće godine upisati FER kao redovan student, te kako mogu opet ostvariti pravo na neplaćanje?

2) Koliko razumijem, za FER treba na maturi imati ocjenu iz mat+fiz=7. Trenutno imam mat i fiz 3.
Da li mogu onda uredno iduće ljeto ponovo pisati samo mat i fiz na maturi, te što se događa ako neki od tih ispita napišem gore (npr. dobim 2 iz mat)?

3) Ako se na neku foru uspijem sad, ovu jesen, upisati na TVZ (informatika), kakvi su uvijeti prelaza na FER?
Znači, da li mogu godinu dana biti na TVZ-u, pa se prebaciti na drugu godinu na FER-u.
Dakle, jel treba polagati razliku ispita tada, te kako bi plaćanje bilo rješeno?

4) Da li mi se možda više isplati ostat na TVZ-u ako bi sad uspio upisati?
Ili ako ne uspijem sad upisati, da li mi se iduće godine više isplati upisati TVZ?

5) Na koju foru bih se ja sad uspio upisati na TVZ? ...ili FER?

Sutra pičim na TVZ u referadu iscijedit sve moguće info, ali evo pitam tu, možda ima netko tko zna o čem priča.

I za kraj, kome bih se mogao obratiti za najviše informacija?

Fala unapred.

11 godina
neaktivan
offline
Studentska prava - Kamo dalje?

Pozdrav,

 

1. 1. put tj. prošle godine upisao si se kao redovan student bez plaćanja tako da ćeš to izgubiti kada se upisuješ ponovno ili prebacuješ negdje, postaješ redovan student za osobne potrebe, znači isključivo ćeš plačati cijenu po ECTS bodu tj. kako fakultet ima određeno (TVZ ima neki drugačiji način plačanja koji su uveli od ove akademske godine).

Na FER-u se vjerojatno plaća za svaki ECTS bod.

Plaćanje na TVZ-u:

Za svaki semestar ti je 1825kn (znaći 2 semestra su ti 3650kn) + 500kn za 2. upis predmeta tj. 1000kn za 3. upis predmeta, ti bi morao platiti 3650kn jer svaki predmet upisuješ 1. put.

Ukoliko položiš godinu s 55+ ECTS boda onda si sljedeću akademsku godinu oslobođen plaćanja.

 

2. Trenutno imaš zbroj dva predmeta 6, moraš si osigurati 7 kako bi se mogao upisati na FER, jer to je uvjet za upisivanje. Znam da je bilo pravilo ukoliko polažeš DM godinu dana nakon zadnjeg polaganja onda možeš pisati predmete koje si želiš poboljšati, a ti ćeš u vlastitom slučaju trebati pisati svaki predmet koji ti je potreban za FER ili TVZ jer si pisao DM prije 2 godine.

 

3. Ukoliko budeš godinu dana na TVZ-u definitivno se nećeš moći prebaciti na 2. godinu FER-a jer ti predmeti nisu jednaki a ovisi koje će ti predmete FER priznati zbog razlike u težini, npr. Matematika je na TVZ-u sigurno lakša nego na FER-u, tako da postoji mogućnost kako ti i jednake predmete neće htjeti priznati.

 

4. Ako se uspiješ upisati na TVZ onda ti savjetujem da ondje ostaneš i upisuješ dodatne tečajeve ukoliko imaš ambicije za napredovanjem u IT segmentu.

 

5. Moraš se prijaviti ove godine na DM preko www.postani-student.hr kada će biti vrijeme za to, objaviti će ti ondje i na www.ncvvo.hr

 

Za kvalitetan info se možeš obratiti u referadu od FER-a i TVZ-a ali prije si pogledaj njihovo radno vrijeme na stranicama od fakulteta.

 

Ukoliko ti zatreba još nešto slobodno pitaj, možeš i na PM.

 

 

Marko

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Studentska prava - Kamo dalje?
E, super si mi to opisao, Marko, najjasnije dosad. Ali malo kasniš =)

Bio sam i na forum.hr pitao, tamo su dosta brzi bili, iako ne ovako opsežni.

Zasad sam ostao na arhitekturi, pa vjerojatno na FER dogodine.

Fala svejedno, pojasnio si mi neke stvari
11 godina
neaktivan
offline
Studentska prava - Kamo dalje?

Nema problema, ukoliko zatrebaš još nešto slobodno me kontaktiraj,

 

{#}

13 godina
neaktivan
offline
Studentska prava - Kamo dalje?

Zanimalo bi me da li se promijenom fakulteta ostaje redovan student nakon plaćanja prve godine.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Studentska prava - Kamo dalje?
MASA123 kaže...

Zanimalo bi me da li se promijenom fakulteta ostaje redovan student nakon plaćanja prve godine.

 Plačaš prvu godinu (znači oko 7 000 - 8 000 kn), i dalje plačaš samo ako padneš. Redovan student si i u godini koju plačaš ako se ne upišeš kao izvanredni. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
8 godina
neaktivan
offline
Re: Studentska prava - Kamo dalje?
ROFLOLMAO kaže...
MASA123 kaže...

Zanimalo bi me da li se promijenom fakulteta ostaje redovan student nakon plaćanja prve godine.

 Plačaš prvu godinu (znači oko 7 000 - 8 000 kn), i dalje plačaš samo ako padneš. Redovan student si i u godini koju plačaš ako se ne upišeš kao izvanredni. 

 Ako ja nemam pravo biti redovni student nakon premještaja onda moram plaćati sve godine studije(ne samo prvu godinu)??

 

Carry on
13 godina
neaktivan
offline
Studentska prava - Kamo dalje?

Ako nisi redovan student onda plačaš sve i nemaš studentska prava (prehrana, dom). Prava poput prijevoza određuju gradovi, županije i općine, pa ovisno gdje živiš možeš dobiti kartu i ako si izvanredni.

 

E sad, prvu godinu možeš (ponovo) upisati i kao redoviti student, i tad imaš sva studentska prava, ali plačaš prvu godinu, kasnije samo ako padneš. (Svejedno se vodiš kao da studiraš bez plačanja.) I u tom slučaju možeš zatražiti da ti se neki položeni ispiti priznaju. 

 

 

Ako se nemožeš upisati kao redovni student, probaj saznati dali je moguće prijeći iz izvanrednih u redovne i kako. (Mislim da trebaš položiti sve predmete u roku, neznam točno zovi, smetaj dok ne saznaš.)

 

 

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 17:21 (ROFLOLMAO).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice