Studiranje u Austriji

poruka: 7
|
čitano: 6.731
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Studiranje u Austiji

Zanima me studiranje u Austriji, točnije u Grazu.

Ali nemam pojma odakle krenuti!?

 

Sad nakon sto zavrsim maturu se upisem na nas faks pa onda dalje u graz ili odmah tamo?

sto sa stanovanjem?
sto sa jezikom?ucim njem vec 8god, ali to je tako li la, dalekooo od toga da mogu pratiti predavanja.

jel mogu onda upisat neku skolu jezika pa paralelno studirat, ugl svejedno cu izgubiti godinu na ucenje jezika...

jel ima netko da studira u grazu?
zanima me studij strojarstva.

 

milijun pitanja, niti jedan odgovor.

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje u Austiji
luka_cro kaže...

Zanima me studiranje u Austriji, točnije u Grazu.

Ali nemam pojma odakle krenuti!?

 

Sad nakon sto zavrsim maturu se upisem na nas faks pa onda dalje u graz ili odmah tamo?

sto sa stanovanjem?
sto sa jezikom?ucim njem vec 8god, ali to je tako li la, dalekooo od toga da mogu pratiti predavanja.

jel mogu onda upisat neku skolu jezika pa paralelno studirat, ugl svejedno cu izgubiti godinu na ucenje jezika...

jel ima netko da studira u grazu?
zanima me studij strojarstva.

 

milijun pitanja, niti jedan odgovor.

Ako me sjecanje dobro sluzi kad je sestra upisivala jezike prvo je morala kod nas upisat filozofski da bi opce mogla predat tamo zahtjev.

Zatim polazes neki njihov A1 test za njemacki jezik koji navodno i nije lagan i bez njega nemozes nista upisat a kamoli predavanja slusat... mislim mozes ko turist!

Stanovanje si sam sredujes naravno a mislim da moras imat i nekih 5000€ spremnih kao neko osiguranje kod upisa (to je nesto vezano s osiguranjem, vizom i inim...)

Tako je bilo prije cetiri godine... strka i panika kod upisa. 

Vraca se sestra iduci vikend pa ako se nesto promjenilo mogu ti na pm a dotad njemacki u ruke lol

 

12 godina
offline
Studiranje u Austriji

zavrsila sam prošle godine srednju školu (obrazovanje odraslih) smjer komercijalista..i sad mene zanima jel ja moram polagati drzavnu maturu ovdje da bi mogla ici vanka (probala bi u njemackoj,austriji i svicarskoj pa ako igdje upadnem) studirati medicinu, pošto neznam jel dovoljna ova obična matura-završni rad ili več kako se zove...jer koliko vidim po njihovim stranicama trazu svjedodzbe zadnjih 2 razreda i abitur...a neznam tocno sto je to kod nas.... unaprijed hvala na odg :)

10 godina
neaktivan
offline
Studiranje u Austriji

Ja sam isto čuo da moraš položit A1 njemački da bi mogao studirati u Austriji ili Njemačkoj. Što je dosta teško, a i sam kažeš da ne možeš pratit predavanje. Mislim da za a1 čak trebaš bit sposoban komunicirat na njemačlom.

 

U 8 godina njemačkog si mogao naučiti odlično jezik, sve ovisi o tebi. Al predpostavljam da nisi shvatio na vrijeme koliko će njemački bit koristan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 19:52 (cahalovry).
14 godina
offline
Re: Studiranje u Austriji
Miki_16 kaže...

zavrsila sam prošle godine srednju školu (obrazovanje odraslih) smjer komercijalista..i sad mene zanima jel ja moram polagati drzavnu maturu ovdje da bi mogla ici vanka (probala bi u njemackoj,austriji i svicarskoj pa ako igdje upadnem) studirati medicinu, pošto neznam jel dovoljna ova obična matura-završni rad ili več kako se zove...jer koliko vidim po njihovim stranicama trazu svjedodzbe zadnjih 2 razreda i abitur...a neznam tocno sto je to kod nas.... unaprijed hvala na odg :)

Mislim da je poslje komercijaliste nemoguće upisat medicinu bilo gdje jel znam da ovi koji su išli samnom u opću gimnaziju u osijeku skoro niko nije upiso medicinu

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
12 godina
offline
Re: Studiranje u Austriji
cuspajz kaže...
Miki_16 kaže...

zavrsila sam prošle godine srednju školu (obrazovanje odraslih) smjer komercijalista..i sad mene zanima jel ja moram polagati drzavnu maturu ovdje da bi mogla ici vanka (probala bi u njemackoj,austriji i svicarskoj pa ako igdje upadnem) studirati medicinu, pošto neznam jel dovoljna ova obična matura-završni rad ili več kako se zove...jer koliko vidim po njihovim stranicama trazu svjedodzbe zadnjih 2 razreda i abitur...a neznam tocno sto je to kod nas.... unaprijed hvala na odg :)

Mislim da je poslje komercijaliste nemoguće upisat medicinu bilo gdje jel znam da ovi koji su išli samnom u opću gimnaziju u osijeku skoro niko nije upiso medicinu

nevidim nigdje na njihovim stranicama da se nemoze sa komercijalistom, ma bila sam ja krenula sa mioc mat smjerom ali sam morala skolu prekinuti radi zdrastvenih problema...a zelja mi vlika upisati medicinu, znam da u hrv, bosni i srbiji nemogu a sad pokusat cu svugdje di se njem prica ako je moguce pa sto bude...mene vise muci jel moram drzavnu maturu polagati ili je ovo dovoljno sto imam...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje u Austriji
cahalovry kaže...

Ja sam isto čuo da moraš položit A1 njemački da bi mogao studirati u Austriji ili Njemačkoj. Što je dosta teško, a i sam kažeš da ne možeš pratit predavanje. Mislim da za a1 čak trebaš bit sposoban komunicirat na njemačlom.

A1 je najosnovnija razina znanja stranog jezika, a za studiranje u Austriji ili Njemačkoj potrebna je razina B2 (na glazbenim akademijama B1).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice