Zadatak iz matematike/fizike

poruka: 12
|
čitano: 5.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zadatak iz matematike/fizike

ovak trebam pomoc. dobit cu 5 ako rjesim zadatak :) ovak: treba dokazat da srednja brzina nekog puta znaci recimo ima jen put s i vrijeme t znaci da s/t nije jednoako ili je jednako sa aritmetickom sredinom brzina recimo da na s1 smo napravili par garnica i dobili 3 brzine da njihova aritmeticka sredina nije jednaka sa omjerom cjelog puta i vremena. hvala by

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Zadatak iz matematike/fizike

E niš te ne kužim. Znači ti bi trebao dobit tri brzine koje će biti različite od prosječne koja je za ukupan put a svaka od ove tri bi trebala biti prosječna za npr. jednu trećinu puta?

 

napiši zadatak kako glasi.

Oglas: kvalitetno i uvjerljivo lažem na sudu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 11:46 (dwezzel).
16 godina
neaktivan
offline
Zadatak iz matematike/fizike

Zašto bi ti itko pomogao ako ne možeš potrošiti minutu više i napisati smislen post?

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zadatak iz matematike/fizike
itf4n kaže...

Zašto bi ti itko pomogao ako ne možeš potrošiti minutu više i napisati smislen post?

Slažem se.

 

Ovako sam protumačio mihine črčkarije: treba pokazati je li srednja brzina na cijelom putu jednaka (ili nije) aritmetičkoj sredini srednjih brzina dijelova puta.

 

Ukratko, ako se objekt giba jednoliko (sve srednje brzine na dijelovima su jednake), onda jest - ako objekt mijenja brzinu na dijelovima puta, onda nije.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 12:33 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
Zadatak iz matematike/fizike

Ako objekt ima stalnu brzinu, tj. mjerenje brzine kreće od trenutka Vo=x, i krajnja brzina je V=x, tada je brzina u svakom trenutku gibanja jednaka i srednja brzina je upravo Vo=V=x.

Ako se objekt giba jednoliko ubrzano/usporeno, tj. s akceleracijom/usporenjem a=const, tada brzinu računamo prema formuli V=a*t, i iz formule se vidi da se brzina povećava/smanjuje u funkciji od vremena. Put se mijenja u ovisnosti o V, a V u ovisnosti o t. Logično je da se brzine mijenjaju cijelim putem, i srednja brzina cijelog puta ne može biti jednaka kao srednja brzina npr prvih 10 metara ili prvih 10 sekundi.

Nadam se da sam dobro protumačio zadatak, jer si ga napisao kao da si pisao nogama

16 godina
offline
Zadatak iz matematike/fizike

Koliko ja znam srednja brzina je jednaka zbroju svih puteva podjeljeno s zbroj svih vremena.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zadatak iz matematike/fizike
crystal6 kaže...

Koliko ja znam srednja brzina je jednaka zbroju svih puteva podjeljeno s zbroj svih vremena.

A s tim se nadovezuješ na što? Ili nešto napisano pobijaš?

 

 

Srednja brzina je s/t, logično je da je s ukupni put, a t ukupno vrijeme u toj formuli

 

edit: nisam dobro pročitao

 

to tvoje govori da srednja brzina prvih nekoliko odsječaka, nije jednaka srednjoj brzini cijelog gibanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 13:21 (somy).
16 godina
offline
RE: Zadatak iz matematike/fizike
somy kaže...
crystal6 kaže...

Koliko ja znam srednja brzina je jednaka zbroju svih puteva podjeljeno s zbroj svih vremena.

A s tim se nadovezuješ na što? Ili nešto napisano pobijaš?

 

 

Srednja brzina je s/t, logično je da je s ukupni put, a t ukupno vrijeme u toj formuli

Ne nisam to mislio, nego sam autora shvatio da traži srednju brzinu na putu, koja nije (v1+v2+v3)/3 nego (s1+s2+s3)/(t1+t2+t3)

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zadatak iz matematike/fizike
crystal6 kaže...
somy kaže...
crystal6 kaže...

Koliko ja znam srednja brzina je jednaka zbroju svih puteva podjeljeno s zbroj svih vremena.

A s tim se nadovezuješ na što? Ili nešto napisano pobijaš?

 

 

Srednja brzina je s/t, logično je da je s ukupni put, a t ukupno vrijeme u toj formuli

Ne nisam to mislio, nego sam autora shvatio da traži srednju brzinu na putu, koja nije (v1+v2+v3)/3 nego (s1+s2+s3)/(t1+t2+t3)

Ok, mada mi se čini da nema ništa od tog zadatka, lik je napisao zadatak i nema mu ni traga od onda

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zadatak iz matematike/fizike

sry ljudi ja sam pokusao sam rjesit ovak zadatak ide:.
treba pokazati je li srednja brzina na cijelom putu jednaka (ili nije) aritmetičkoj sredini srednjih brzina dijelova puta.

 

Ukratko, ako se objekt giba jednoliko (sve srednje brzine na dijelovima su jednake), onda jest - ako objekt mijenja brzinu na dijelovima puta, onda nije.

e uvom slucaju nije. putevi nisu isti vremena nisu ista u ovih 3 dijelova. zato treba dokazat da nije isto jer ja znam da nije isto jer ako uzimas primjere nije isto, al to treba sad matematicki dokazat.
i sad trebam pomioc. ja sam probo ovak nes.

s1/t1+s2/t2+s3/t3
to sve kroz
3
jejednako ili nije
s1+s2+s3
to sve kroz
t1+t2+t3

nadam se da sam pojasnio. pls pomognite. hvala. by

 

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zadatak iz matematike/fizike

pomoc?

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis
12 godina
neaktivan
offline
Zadatak iz matematike/fizike

Moze pomoc:Treba rijesiti zadatak i objasniti. Do 14. decembra. Ovo mi je jako bitno

Automobil iz grada A prema gradu B trecinu puta prelazi brzinom v1=100km\h, sljedecu sestinu srednjom brzinom v2=80km\h, a ostatak srednjom brzinom v3=120km\h. Odrediti srednju brzinu automobila na cijelom putu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice