Koja konfiguracija bolja za igranje

poruka: 32
|
čitano: 5.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje?

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

gornja konfa jer je jaca grafa a u igrama taj i5 nije puno bolji od 955b a u svemu ostalom je...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?

Konf. 1 je bolja.

 

Jača grafička, a za igranje ti je grafička važnija pri većim rezolucijama, gdje ti procesor nije od velike koristi.

 

 

Stargate fan
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

ja bih isao na tu drugu... intelov je procesor bolji... a mislim da nema velike razlike u ove dvi grafičke možda Sapphirova malo bolja ali ništa što se sa malo OC-anja nemože nadoknadit

 

call of duty mw2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

Prva konfa. Koji ti je ostatk konfe?

 

Ova je bolja od obije a samo 150 kn skuplja:

1 x Sapphire HD 6950, 1GB GDDR5 256bit, 800MHz

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24,CMX4GX3M2A1600C9

1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 20:12 (nick54312).
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
cod__kiLL3r kaže...
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

ja bih isao na tu drugu... intelov je procesor bolji... a mislim da nema velike razlike u ove dvi grafičke možda Sapphirova malo bolja ali ništa što se sa malo OC-anja nemože nadoknadit

 

oc graficke ti jedino moze donit njenu smrt nakon pola godine....nije to procesor pa da radi 24/7 oc...i prva konfa je jaca jer je jaca grafa a oba procesora je mogu iskoristit :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
Burn_n_Die kaže...
cod__kiLL3r kaže...
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

ja bih isao na tu drugu... intelov je procesor bolji... a mislim da nema velike razlike u ove dvi grafičke možda Sapphirova malo bolja ali ništa što se sa malo OC-anja nemože nadoknadit

 

oc graficke ti jedino moze donit njenu smrt nakon pola godine....nije to procesor pa da radi 24/7 oc...i prva konfa je jaca jer je jaca grafa a oba procesora je mogu iskoristit :)

nemora je sad nenormalno OC-at... po meni je bolja 2konfiguracija i mislim da je malo i jeftinija tako da...

call of duty mw2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
cod__kiLL3r kaže...

nemora je sad nenormalno OC-at... po meni je bolja 2konfiguracija i mislim da je malo i jeftinija tako da...

Za gejming ne. Bolja je prva i s OC 6850 neće postići performance 6870.

 

Evo kako je jefinija:

Intel-6850

1 x Asrock H67 M B3- Intel H67, M-ATX, 2xDDR3 1333MHz

1 x Procesor Intel Core i5-2400 3.1GHz,1MB/6MB,95W,Socket 1155, box

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE

1 x Sapphire HD 6850, 1GB GDDR5 256bit, Dual Link DVI + HDMI + DP

3.562,98Kn

 

AMD-6950

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE

1 x Sapphire HD 6950, 1GB GDDR5 256bit, 800MHz

1 x Asrock 770 EXTREME3 - AMD 770, AMD SB710, ATX, FSB 2600, Dual Ch

1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3

3.404,01Kn

bez probelma se ubaci GTX 560 u cjenu prve konfe

Kruger
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
cod__kiLL3r kaže...
Burn_n_Die kaže...
cod__kiLL3r kaže...
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

ja bih isao na tu drugu... intelov je procesor bolji... a mislim da nema velike razlike u ove dvi grafičke možda Sapphirova malo bolja ali ništa što se sa malo OC-anja nemože nadoknadit

 

oc graficke ti jedino moze donit njenu smrt nakon pola godine....nije to procesor pa da radi 24/7 oc...i prva konfa je jaca jer je jaca grafa a oba procesora je mogu iskoristit :)

nemora je sad nenormalno OC-at... po meni je bolja 2konfiguracija i mislim da je malo i jeftinija tako da...

onaj ko zna ista o grafickim karticama zna da je triba ocat samo kad radi bench...jer joj bilo kakvi duzi oc steti....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
Burn_n_Die kaže...

onaj ko zna ista o grafickim karticama zna da je triba ocat samo kad radi bench...jer joj bilo kakvi duzi oc steti....

Burn, ajde nemoj davat nikome više savjete oko OCanja...

Naravno da duži OC šteti, štei i kraći OC, kako CPU-evima, tako i GPU-evima. Ali dok god je čovjek umjeren neće imat sigurno prilike to primjetit. Naravno extremni OC nije nikako preporučljiv za duži rad. Ali ako imaš dostatno napajanje i hlađenje onda OC neće utjecati na ništa u nekom normalnom životnom vijeku komponente.

 

A što se tiče konfi, za gaming, definitivno prva.

13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
miki1981 kaže...
Burn_n_Die kaže...

onaj ko zna ista o grafickim karticama zna da je triba ocat samo kad radi bench...jer joj bilo kakvi duzi oc steti....

Burn, ajde nemoj davat nikome više savjete oko OCanja...

Naravno da duži OC šteti, štei i kraći OC, kako CPU-evima, tako i GPU-evima. Ali dok god je čovjek umjeren neće imat sigurno prilike to primjetit. Naravno extremni OC nije nikako preporučljiv za duži rad. Ali ako imaš dostatno napajanje i hlađenje onda OC neće utjecati na ništa u nekom normalnom životnom vijeku komponente.

 

A što se tiče konfi, za gaming, definitivno prva.

jel tebi jasno da si ti napisa sta i ja sada ?? i btw to o ocanju san spomenia jer je je tu kolega jedan izjavia da se ocanjem hd6850 moze stic hd6870..kao prvo to je nemoguce...a ako bi je oca da provas stic 6870 to bi bia extremni oc...zato iduci put procitaj sve pa se pravi pametan...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 11:39 (Burn_n_Die).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
Burn_n_Die kaže...
cod__kiLL3r kaže...
Burn_n_Die kaže...

oc graficke ti jedino moze donit njenu smrt nakon pola godine....nije to procesor pa da radi 24/7 oc...i prva konfa je jaca jer je jaca grafa a oba procesora je mogu iskoristit :)

nemora je sad nenormalno OC-at... po meni je bolja 2konfiguracija i mislim da je malo i jeftinija tako da...

onaj ko zna ista o grafickim karticama zna da je triba ocat samo kad radi bench...jer joj bilo kakvi duzi oc steti....

Ko prvo, 6850 se lijepo clocka bez dizanja napona, temperature su bile iste i kod overclcoka i na stocku možda koji celzijus razlike ali to je vjerovatno jer sam ja imao dobar Asus DirectCu hladnjak.

Ko drugo, ništa ne dobije kad je clocka. Možda koji FPS ali to je nebitno jer su sve igre igrive i bez tih 2 FPSa više.

Ko treće, overclcokom 6850 se ne mogu dobit performanse 6870 (to ne znači da treba nju kupit, jer je potpuno neisplativa. Pa 6950 1GB košta 100kn više od nje a bolja je i ima jako dobar overclock potencijal)

Ko četvrto, ja ne kužim kako ti netko sa 5450 grafičkom može davati savjete o overclocku i preformansama ako nikad nije radio s 6850.

 

Evo toliko od mene

Kruger
13 godina
protjeran
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje

a vidin ja nick da ovdi ima lesinara koliko os...samo cekaju...nece mene ucit tu neko o oc-u jer ja imam tu grafu i znam vrlo dobro koliko ide i da nemoze stic 6870...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
Burn_n_Die kaže...

a vidin ja nick da ovdi ima lesinara koliko os...samo cekaju...nece mene ucit tu neko o oc-u jer ja imam tu grafu i znam vrlo dobro koliko ide i da nemoze stic 6870...

Tako je, a moj post je bio namjenjen COD4killeru ili kako već.

Kruger
13 godina
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3  Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3  Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

  Znam da igre na anandtechu nemaju multithread podrsku, no svejedno ti ovo može pomoći u izboru:

http://www.anandtech.com/bench/Product/290?vs=291

Ovdje vidiš da HD6870 pobjeđuje HD6850 samo tako.

Međutim, na anandtechu nemaju i5 2400 za bench pa nisam mogao tamo usporediti. Ipak, pouzdano znam da je taj i5 nešto bolji u igrama, ne znatno, ali je bolji. U svemu ostalom, dakle 3d modeliranju,renderingu,video i foto obradama,photoshopu,autocadu i sličnom je i5 2400 osjetno bolji.

Za gaming ja bih definitivno išao na prvu opciju. Jednostavno zato jer je bolja za tu namjenu. Da se radi o profesionalnoj namjeni, koje sam vec maloprije spomenuo, izbor bi bio definitivno Intel, no ne s AMD-ovom grafičkom, nego u kombinaciji s nekom NVidiom zbog tehnologija CUDA-e i Pshyxa koje su od velike koristi pri takvim zadacima.

Mogao bi razmisliti i o sljedećim kombinacijama: 955 & 6950 1Gb (Sapphire s odličnim, nereferentnim coolerom je za 1635kn u ADM-u) ili

i5 2400 & GTX560Ti (moćna kombinacija)

Moraš znati da OC-anjem HD6850 nikad neces dobiti performanse HD6870, zato što, unatoč tome što je možeš dovesti na taktove HD6870, se te 2 kartice razlikuju i u broju shaderskih jedinica, stream procesora. Naime, HD6850 ima 960, dok HD6870 raspolaze sa 1120 stream procesora. Ista stvar bila bi i s OC-anjem HD5850, ne možeš postići performanse HD5870 jer HD5850 ima 1440, a HD5870 1600 stream procesora i zbog toga ćeš uvijek imati malo lošije performanse od HD5870. Razlika je i u ROP jedinicama, da ne nabrajam čemu sve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 12:10 (Caesar et Brutus).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
Burn_n_Die kaže...
miki1981 kaže...
Burn_n_Die kaže...

onaj ko zna ista o grafickim karticama zna da je triba ocat samo kad radi bench...jer joj bilo kakvi duzi oc steti....

Burn, ajde nemoj davat nikome više savjete oko OCanja...

Naravno da duži OC šteti, štei i kraći OC, kako CPU-evima, tako i GPU-evima. Ali dok god je čovjek umjeren neće imat sigurno prilike to primjetit. Naravno extremni OC nije nikako preporučljiv za duži rad. Ali ako imaš dostatno napajanje i hlađenje onda OC neće utjecati na ništa u nekom normalnom životnom vijeku komponente.

 

A što se tiče konfi, za gaming, definitivno prva.

jel tebi jasno da si ti napisa sta i ja sada ?? i btw to o ocanju san spomenia jer je je tu kolega jedan izjavia da se ocanjem hd6850 moze stic hd6870..kao prvo to je nemoguce...a ako bi je oca da provas stic 6870 to bi bia extremni oc...zato iduci put procitaj sve pa se pravi pametan...

Pročitaj ponovno svoj post pa onda moj. Ti si napisao vrlo vrlo isključivo ovo što sam boldao.  Bez da si napravio ikakvu razliku extremnog ili ne extremnog OC-a. Dakle čak si napisao i BILO KAKVI duži OC šteti...

Prema tome slijedeći put kada pišeš post kojime nešto nekome želiš prenijet ili objasnit, potrudi se da ga napišeš tako da stvarno napišeš ono što misliš, dakle pročitaj post kao da si onaj kome ga objašnjavaš, jer ostali ne "vide" ono što ti misliš, sam ono što pišeš.

 

A inače, slažem se da je bolje uzeti prvu konfu od druge, jer kao što možeš klokati 6850 možeš i 6870, pa ćeš dobiti još više fps-a u igrama. Međutim ne slažem se da je oc potreban da bi se 6850 digla do 6870 extreman. Barem ne tako isključivo kako si ti naveo. Jer ovisi o primjerku 6850 kojeg imaš. Ima ih dosta kojima treba samo jedan malo jači OC i doći će na razinu 6870. Baciš 6850 na 850/1150 i već imaš performanse usporedive sa stock 6870, negdje malo iznad, negdje malo ispod.A 850/1150 nije niakko extreme OC.

 

Tako da ako nisi probao onda napiši da misliš, ako si probao na 1 komadu onda napiši po tvom iskustvu sa tim 1 komadom itd...a ne tako generalizirati kao što ti generaliziraš.

13 godina
protjeran
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje

sljedeci cu se put malo bolje izjasnit..i 6850 nemoze stic 6870 da imas bilo kakavu verziju..kuzis? http://www.amd.com/uk/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6870/Pages/amd-radeon-hd-6870-overview.aspx#2 6870 i evo 6850 http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6850/Pages/amd-radeon-hd-6850-overview.aspx neke stvari oc nemoze nadoknadit a to ti je kolega objasnia 2 posta iznad mene

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
Burn_n_Die kaže...

sljedeci cu se put malo bolje izjasnit..i 6850 nemoze stic 6870 da imas bilo kakavu verziju..kuzis? http://www.amd.com/uk/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6870/Pages/amd-radeon-hd-6870-overview.aspx#2 6870 i evo 6850 http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6850/Pages/amd-radeon-hd-6850-overview.aspx neke stvari oc nemoze nadoknadit a to ti je kolega objasnia 2 posta iznad mene

Evo samo još ovo napišem, čisto da te ljudi nebi ozbiljno shvatili.

Dakle 6850 će u performansama u igrama stić 6870 sa normalnim OCanjem. Već na razini 850/1150 u nekim se igrama dolazi ispred 6870 a u nekima vrlo blizu.

Ove brojke se temelje na osobnom iskustvu sa cca 30ak komada, te na još i prilično više feedbacka od mušterija.

Pa kužio ti ili ne to me nije briga, ovo pišem zog ostalih koji će se pitati istu stvar, ili o istoj stvari razmišljati. A tvoja izjava je po tom pitanju potpuno pogrešna.

Tako da EOD od mene, i hvala BUG-u na IGNORE gumbiću, idem vidjet da li radi...

 

EDIT: evo nakon malo googlanja našao i neštošto prilično potvrđuje da nije neki problem dostići 6870 sa OC 6850. Čak su im i iskustva vrlo slična kao i moja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 12:46 (miki1981).
13 godina
protjeran
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje

muci me to sta ces me ignorirat ahhah..ajde zivi ti i dalje u nadi da moze 6850 stic 6870...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
nick54312 kaže...
Burn_n_Die kaže...

a vidin ja nick da ovdi ima lesinara koliko os...samo cekaju...nece mene ucit tu neko o oc-u jer ja imam tu grafu i znam vrlo dobro koliko ide i da nemoze stic 6870...

Tako je, a moj post je bio namjenjen COD4killeru ili kako već.

JA BI KUPIO 2 KONFIGURACIJU ZATO JER JE INTEL I ZATO JER NEMA VELIKE RAZLIKE IZMEĐU 6850 I 6870 ETO A TI SAMO KOPIRAS DRUGE FORUMAŠE I PRAVIŠ SE PAMETAN A NISI

call of duty mw2
13 godina
protjeran
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje

ja bi isto 1 konfig

Kaj Dinamo?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
cod__kiLL3r kaže...
nick54312 kaže...
Burn_n_Die kaže...

a vidin ja nick da ovdi ima lesinara koliko os...samo cekaju...nece mene ucit tu neko o oc-u jer ja imam tu grafu i znam vrlo dobro koliko ide i da nemoze stic 6870...

Tako je, a moj post je bio namjenjen COD4killeru ili kako već.

JA BI KUPIO 2 KONFIGURACIJU ZATO JER JE INTEL I ZATO JER NEMA VELIKE RAZLIKE IZMEĐU 6850 I 6870 ETO A TI SAMO KOPIRAS DRUGE FORUMAŠE I PRAVIŠ SE PAMETAN A NISI

ti bi kupia i kilo mozga da se moze al se nemoze

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
Burn_n_Die kaže...
cod__kiLL3r kaže...
nick54312 kaže...
Burn_n_Die kaže...

a vidin ja nick da ovdi ima lesinara koliko os...samo cekaju...nece mene ucit tu neko o oc-u jer ja imam tu grafu i znam vrlo dobro koliko ide i da nemoze stic 6870...

Tako je, a moj post je bio namjenjen COD4killeru ili kako već.

JA BI KUPIO 2 KONFIGURACIJU ZATO JER JE INTEL I ZATO JER NEMA VELIKE RAZLIKE IZMEĐU 6850 I 6870 ETO A TI SAMO KOPIRAS DRUGE FORUMAŠE I PRAVIŠ SE PAMETAN A NISI

ti bi kupia i kilo mozga da se moze al se nemoze

ti uopce nisi glup... 

call of duty mw2
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
cod__kiLL3r kaže...
Burn_n_Die kaže...
cod__kiLL3r kaže...
nick54312 kaže...
Burn_n_Die kaže...

a vidin ja nick da ovdi ima lesinara koliko os...samo cekaju...nece mene ucit tu neko o oc-u jer ja imam tu grafu i znam vrlo dobro koliko ide i da nemoze stic 6870...

Tako je, a moj post je bio namjenjen COD4killeru ili kako već.

JA BI KUPIO 2 KONFIGURACIJU ZATO JER JE INTEL I ZATO JER NEMA VELIKE RAZLIKE IZMEĐU 6850 I 6870 ETO A TI SAMO KOPIRAS DRUGE FORUMAŠE I PRAVIŠ SE PAMETAN A NISI

ti bi kupia i kilo mozga da se moze al se nemoze

ti uopce nisi glup... 

sta cu kad jesan glup...nemozemo svi bit pametni {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 0:02 (Burn_n_Die).
13 godina
protjeran
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
miki1981 kaže...
Burn_n_Die kaže...

sljedeci cu se put malo bolje izjasnit..i 6850 nemoze stic 6870 da imas bilo kakavu verziju..kuzis? http://www.amd.com/uk/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6870/Pages/amd-radeon-hd-6870-overview.aspx#2 6870 i evo 6850 http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6850/Pages/amd-radeon-hd-6850-overview.aspx neke stvari oc nemoze nadoknadit a to ti je kolega objasnia 2 posta iznad mene

Evo samo još ovo napišem, čisto da te ljudi nebi ozbiljno shvatili.

Dakle 6850 će u performansama u igrama stić 6870 sa normalnim OCanjem. Već na razini 850/1150 u nekim se igrama dolazi ispred 6870 a u nekima vrlo blizu.

Ove brojke se temelje na osobnom iskustvu sa cca 30ak komada, te na još i prilično više feedbacka od mušterija.

Pa kužio ti ili ne to me nije briga, ovo pišem zog ostalih koji će se pitati istu stvar, ili o istoj stvari razmišljati. A tvoja izjava je po tom pitanju potpuno pogrešna.

Tako da EOD od mene, i hvala BUG-u na IGNORE gumbiću, idem vidjet da li radi...

 

EDIT: evo nakon malo googlanja našao i neštošto prilično potvrđuje da nije neki problem dostići 6870 sa OC 6850. Čak su im i iskustva vrlo slična kao i moja.

bravo kolega...izgleda da je moguce...al u svakom slucaju ocana je 6870 jaca {#}...i to sta su uradili je bilo za potribe bencha ne za 24/7

14 godina
neaktivan
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje

Kakvi ste vi likovi ...

Pricate da ako se 6850 OCa stize 6870 po performansama ...

 

A 6870 je izasla iz zemlje cudesa pa se ne moze OCati?

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koja konfiguracija bolja za igranje

6850 se tek na 950MHz+ moze mjeriti sa stock 6870. A to ni u kom slucaju nije preporucljivo drzati za 24/7. Grafe su po pitanju OCa vrlo osjetrljive i nerijetko se nakon dužih tortura pocnu javljati artefakti. Overclock CPU-a i GPU-a nije ista stvar. Postupak se mozda svodi na isto no trazenje stabilnosti i odrzavanje funkcionalnosti je posve razlicita stvar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
rebelsy kaže...

Kakvi ste vi likovi ...

Pricate da ako se 6850 OCa stize 6870 po performansama ...

 

A 6870 je izasla iz zemlje cudesa pa se ne moze OCati?

To nitko ne spori, Čak sam to i sam napomenuo u svojim postovima, ovdje se rasprava bila vodila o tome da li je moguće sa OC6850 stići stock 6870, i je moguće je, iako neki tvrde da je apsolutno nemoguće, čak štoviše neki tvrde da se grafe uopće nesmije OC-ati osim za potrebe bencha...što je glupost. Sa grafama se kod OC-a ne smije biti agresivan kao kod CPU-a, ali OC na ovoj razini koja je potrebna da se dostigne 6870 nije agresivan, i grafa može fino raditi 24/7 na toj frekvi.

EDIT: ali isto tako je i u ovom trenutku glupo ići na 6870 kada je 6950 skuplja samo cca 100kn.

ATiGamer kaže...

6850 se tek na 950MHz+ moze mjeriti sa stock 6870. A to ni u kom slucaju nije preporucljivo drzati za 24/7. Grafe su po pitanju OCa vrlo osjetrljive i nerijetko se nakon dužih tortura pocnu javljati artefakti. Overclock CPU-a i GPU-a nije ista stvar. Postupak se mozda svodi na isto no trazenje stabilnosti i odrzavanje funkcionalnosti je posve razlicita stvar.

Nije baš tako, već na 850 se može mjeriti sa 6870 u nekim igrama čak je i malo prelazi, u nekima je malo iza. Kažem, jedno 30ak komada sam ih tako postavio i sve rade bez ikakvih problema, da ne već bi mi bile na reklamaciji, a i zvali bi ljudi da je bilo problema. A na 850 rade bez povećanja napona, i to se nikako ne može nazvati extremni, pa ni jaki OC.

A našao sam kasnije i link i postavio ga gore u postu koji je imao slična iskustva kao i ja. Dakle 850/1150 na 6850 dobiješ karticu usporedivu sa stock 6870, u nekim igrama je bolja, u nekim lošija, ali generalno je usporediva. I apsolutno se slažem da 950 nikako nije za 24/7, em treba dodatne voltaže, em se dosta više grije, em će gotovo sigurno doći do problema sa prikazom. Iako ima primjeraka koji će biti sve ok, glavnivna vjerujem da ne. Ali kod OCa na 850/1150 glavnina će biti ok. Od 30ak komada koja sam do sad OC-ao, ni jedna nije trebala podizanje voltaže za 850/1150.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 8:13 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje?
nick54312 kaže...
qwe_3 kaže...

Konfiguracija I:

AMD Phenom II X4 955

Sapphire HD 6870

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Konfiguracija II:

Intel Core i5-2400

XFX HD6850

2x 2GB DDR3 Kingmax, 1333MHz

 

Molio bi objašnjenje uz odgovor?

Prva konfa. Koji ti je ostatk konfe?

 

Ova je bolja od obije a samo 150 kn skuplja:

 

1 x Sapphire HD 6950, 1GB GDDR5 256bit, 800MHz

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24,CMX4GX3M2A1600C9

1 x Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Editon, socket AM3, BOX,C3

 

taj ram ide samo uz intel 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koja konfiguracija bolja za igranje
miki1981 kaže...

Nije baš tako, već na 850 se može mjeriti sa 6870 u nekim igrama čak je i malo prelazi, u nekima je malo iza. Kažem, jedno 30ak komada sam ih tako postavio i sve rade bez ikakvih problema, da ne već bi mi bile na reklamaciji, a i zvali bi ljudi da je bilo problema. A na 850 rade bez povećanja napona, i to se nikako ne može nazvati extremni, pa ni jaki OC.

A našao sam kasnije i link i postavio ga gore u postu koji je imao slična iskustva kao i ja. Dakle 850/1150 na 6850 dobiješ karticu usporedivu sa stock 6870, u nekim igrama je bolja, u nekim lošija, ali generalno je usporediva. I apsolutno se slažem da 950 nikako nije za 24/7, em treba dodatne voltaže, em se dosta više grije, em će gotovo sigurno doći do problema sa prikazom. Iako ima primjeraka koji će biti sve ok, glavnivna vjerujem da ne. Ali kod OCa na 850/1150 glavnina će biti ok. Od 30ak komada koja sam do sad OC-ao, ni jedna nije trebala podizanje voltaže za 850/1150.

Očito je onda bandwidth kočnica na Bartsu kada OC vrama za 100MHz donosi toliku prednost. Pomalo čudno čudno jer osim što 6870 na default taktovima ima 50MHz veću frekvenciju jezgre, tu su i 2 SIMD-a viška pa u paketu dolazi višak SP-ova i TMU. Na 69xx je pak druga priča, OC-om vrama dobivaš zanemarivo malo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice