Koliko ova konfiguracija košta ?

poruka: 11
|
čitano: 2.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliko ova konfiguracija košta ?

Dakle, radi se o:

 

Gaming Specs:
OC Intel Core i7 930 @3.36GHz
Corsair XMS 12GB (6x2GB) DDR3-1600 (PC3-12800) RAM
TripleHead2Go Digital Edition (3 monitor setuip) :
1-Dell ST2420 LED 24" Monitor
2-Dell ST2410 LCD 24" Monitor
3-Dell ST2420 LED 24" Monitor
Single 1.5GB Nvidia GeForce GTX 480 GDDR5
OCZ Vertex2 2.5 inch 180GB Solid State Drive
Additional HD's: 1.5TB, 1.0TB, 2,0TB
Windows 7 Home Premium 64 bit
Sound Blaster X-Fi Titanium
Logtich Z-5300 5:1 Sound System
High preformance Liquid cooling.
875 watt power supply

 

 

 

Jedan poznanik ima, pa me živo zanima koliko je to platio.. {#}

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko ova konfiguracija košta ?

najtočnije bi ti bilo da pitaš njega. Sve ostalo su nagađanja, barem ako ne znaš točno di je kupovao.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koliko ova konfiguracija košta ?

Ja bih rekao nekih 25 000 kn.

Ajmoooooooo!!!!!!!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ova konfiguracija košta ?
sako9800 kaže...

Ja bih rekao nekih 25 000 kn.

Ne možeš znat, prvenstveno zbog stavke "high performance liquid cooling" koja može bit sama od 500 do 5000 eur. A i napajanje se ne zna koje je.

A i da li je kupovao vani, jer kod nas teško da je našao "high performance liquid cooling", i da li je sam oto kupio vani, ili možda i sve...itd itd...

 

EDIT: pretpostavljam vani, jer ni tog (tih) monitora mislim da kod nas nema nigdje za kupit. A i još je jedan problem, to je malo starija konfa s obzirom da ima GF480, pa je i pitanje kada je kupljena, cijene tih komponenti sada i pred godinu dana nisu baš slične.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 13:09 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Koliko ova konfiguracija košta ?

Nisi baš sve dobro opisao, ali mogu otprilike procijeniti ovo na nekih cca. 15 tisuća kuna.

 

Može biti da je i 10 tisuća kuna skuplje od ovoga što sam ja rekao, ali ne vjerujem da je od ovog jeftinije, zbog SSDa, 3 monitora (skupa) i liquid coolinga koji je izuzetno skup.

 

Znači negdje između 15 000 - 30 000 kn.

Stargate fan
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koliko ova konfiguracija košta ?

Hvala vam momci, dobili ste pohvale, pitao sam ga, kaže da je platio 4100 eura ali prije 4 mjeseca valjda   {#}

 

Ja se baš i ne razumijem u konfiguracije, šta mislite vrijedi li ovako nešto posjedovati u odnosu na uloženi novac ? (ne ono da imam novac uzeo bih još 3 takva, nego realno kad sagledamo..)

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 14:17 (ulinsky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ova konfiguracija košta ?
ulinsky kaže...

 

Ja se baš i ne razumijem u konfiguracije, šta mislite vrijedi li ovako nešto posjedovati u odnosu na uloženi novac ? (ne ono da imam novac uzeo bih još 3 takva, nego realno kad sagledamo..)

Ne, da se to i bolje složiti. Vani je sandy Bridge, a ova 480 se dosta grije i dosta troši ako se ne varam.

Kruger
14 godina
protjeran
offline
Koliko ova konfiguracija košta ?

Jest da je offtopic,al moze li mi ko reci koje je najbolje vodeno hladjenje za kucnu upotrebu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko ova konfiguracija košta ?

Možda Corsair H70.

Ajmoooooooo!!!!!!!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ova konfiguracija košta ?
ulinsky kaže...

Hvala vam momci, dobili ste pohvale, pitao sam ga, kaže da je platio 4100 eura ali prije 4 mjeseca valjda  {#}

 

Ja se baš i ne razumijem u konfiguracije, šta mislite vrijedi li ovako nešto posjedovati u odnosu na uloženi novac ? (ne ono da imam novac uzeo bih još 3 takva, nego realno kad sagledamo..)

Ovisi, ako ti to donosi novac, da ... iako se sada za taj iznos da i daleko bolje kupiti. Za igranje igrica bi jedan 2500k ispod noctue s GTX580 poderao ovu konfu, dok u nekim aplikacijama od kojih neki ljudi žive vjerojatno nebi. Bacati veliku količinu novca na ekstremno vodeno hlađenje je glupost ako nisi HWbot ovisan, a isto tako i na i7 , 12gb rama ... Sve ovisi za što čovjek koristi računalo, ako je za nešto što ti donosi novac i od toga živiš, onda je vjerojatno samo nebo granica, a ako je samo za igranje, onda je tu ipak entuzijazam i dubina tvog džepa presudna. Jako puno ljudi kupuje ekstremna računala od dvadeset i više tisuća kuna a da ne upali niti jednu igru na dan, samo da bi to imali , takvi smo, uzme nas hardveraški đavo i nemamo mira :) Ja osobno stalno nešt čačkam i slažem, ne dajem neke velike novce, tj. kad me svrbe u džepu kupim si nešt, ali kad tad shvatiš da je to sve gušt koji košta, a kad je gušt u pitanju, ne postoji izraz "vrijedi li ili ne". 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ova konfiguracija košta ?
SpyGi kaže...

Jest da je offtopic,al moze li mi ko reci koje je najbolje vodeno hladjenje za kucnu upotrebu ?

Corsair H70 je solidno vodeno hlađenje i najdobavljivije je u našim krajevima, nije ništa ekstremno tj. u rangu je jedne noctue od 600kn, ali opet ako to želiš i voliš kao ja npr. onda si ga kupiš.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice