Komp za multimediju

poruka: 16
|
čitano: 2.730
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju

Kompić za CAD, google sketch up / igre / Photoshop,illustrator i eventualno video obrada

 

Ok, uglavnom, pokušavam složiti komp za igranje, i mislio sma se početi baviti photoshopom, illustratorom, i najverojatnije video obradom

 

Pa evo, krenimo:

 

Procesor AMD Athlon II X3 440 BOX, s. AM3, 3.0GHz, 1.5MB c.   645,00 KN

link

Matična ploča ASROCK 770 Extreme3, AMD 770/SB710, DDR3,

zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, eSATA, ATX, s. AM3, USB 3.0    629,00 KN

link

Memorija PC-10600, 4 GB CORSAIR CMV4GX3M1A1333C9,

DDR3 1333MHz                                                                           729,00 KN

link

Tvrdi disk 1000.0 GB, WESTERN DIGITAL Caviar Black,

SATA, 32MB cache, 7200okr./min, za desktop                            729,00 KN

link

Kućište COOLERMASTER 690 II Advanced Pure Black Edition

RC-692-KKN2, MIDI, crno, bez PS-a                                            869,00 KN

link

Grafička kartica PCI-E XFX ATI RADEON HD 5770,

1GB DDR5, HDMI, DP, DualDVI, HDTV, bulk                                 1.229,00 KN

link

Napajanje 460W, LC POWER Silent Giant

GREEN POWER LC6460GP3 V2.3, 140mm vent.                         339,00 KN

link

 

ukupno: 5.169,00 KN

 

 

 

Ok, par pitanja;

 

Memoriju sam uzeo tek tako, jer stvarno mi nije jasno po čemu bih je trebao birati i što bi se dobro slagalo s mojom konfiguracijom.

Nadalje, napajanje, ovo mi je dobilo dobre ocjene (omjer cijene i kvalitete) ali nije modularno - daklem tu bi mi eventualno trebao savjet.

I treće pitanje ovo kućište mi nije jasno u linksu postoje tri modela a ne znam u čemu se razlikuju pa ako netko zna može pomoć (model 1, model 2, model 3)

Kolika je uopće razlika između njega i ANTEC 300 kućišta, u smislu slaganja žica i protoka zraka, kvalitete izrade.

Još nešto, što mislite, da čekam novu seriju ATI grafičkih (6000) ili da uzmem ovu koju sma naveo gore?!

 

Etga... to je to, najljepši post ikada....cijenim svaku pomoć, savjet, novac i te stvari...

 

 

 

 

Neće me biti par dana, pa ono ako ne odgovaram, skužajte

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 13:25 (maramica).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komp za multimediju

To ti je sve ok dobro si izabral, no treba malo izmjenit tu i tam ovak recimo uzmi Antec 300 kuciste dobro je itekak ne treba ti bolje sigurno. Visak love sa kucišta prebaci na ovaj dole procesor, i uzmi ovaj model napajanja malo je skuplji a jos jaci to ce ti onda bit kak spada.Cool

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.603.202

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.028

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju

Koliko vidim u linksu su cijene pojedinih komponenti veće za 200-300 kuna, možda čak i više, nisam vidio sve.

Zanima me gdje vi kupujete, mislim, gdje bih mogao uštediti,npr. ovo kučište, CM690, je donedavno bilo u europatreade-u za 600 kuna.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Komp za multimediju
maramica kaže...

Koliko vidim u linksu su cijene pojedinih komponenti veće za 200-300 kuna, možda čak i više, nisam vidio sve.

Zanima me gdje vi kupujete, mislim, gdje bih mogao uštediti,npr. ovo kučište, CM690, je donedavno bilo u europatreade-u za 600 kuna.

 

ADM ti je znatno jeftiniji ali je on u Zagrebu, pa ak si iz nekog drugog djela hrvatske onda bus trebal narucit. No to nije problem jer im je dostava preko 2000kn po racunu besplatna. Ak hoces cak ce ti i slozit cjeli komp badave, i poslat ti ga gotovog i spremnog za koristenje ak si neko ne moze samo slozit komp.Cool

 

http://www.adm.hr/

15 godina
protjeran
offline
Komp za multimediju

ja bi uzeo haf 922 i za tu razliku pikno gtx 460..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju

ma s hafom i cm690 sam negdje na 50-50, kad ih vidim u živo se odlučim.

A što se grafičke tiče čisto sumnjam, ati mi nekako ide prirodno s AMD-om.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Komp za multimediju
maramica kaže...

ma s hafom i cm690 sam negdje na 50-50, kad ih vidim u živo se odlučim.

A što se grafičke tiče čisto sumnjam, ati mi nekako ide prirodno s AMD-om.

 

CM 690 ti ima prikljucke (USB, phones, mic, e-SATA) na gornjoj plohi tj. ubadaju se odozgo prema dolje. meni to nikako ne odgovara. 

14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju
koliko bi mi se isplatilo kupiti rabljeno brand name napajanje? Koliko je to pametno?
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Komp za multimediju
maramica kaže...
koliko bi mi se isplatilo kupiti rabljeno brand name napajanje? Koliko je to pametno?

Koje, koliko staro i po kojoj cijeni. Ovo je ko da si pitao isplati li se kupiti rabljeni automobil.

14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju
pa pitanje sam i koncipirao tako siroko. Pitam koliko mi se isplati uzimati, evo recimo LC, staro 3-4 mjeseca s 25-35 posto nizom cijenom?
 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Komp za multimediju

mozda :)

14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju

E, nakon nešto razmišljanja na kraju sam otišao u Diskont24 i naručio Thermaltake Armor a60.

A sada kada sam već krenuo dio po dio pa će cijeli proces trajati mjesec dana, dok ne skrpam nekakav posao.

Zanima me sada koje biste mi napajanje preporučili da traje par godina, ili bar do božića 2012 Izlanuo se.

Gledao sam Seasonic napajanja, ona su kao tiša jelda? (Ovo sam ja izvadio npr.)

I još sam gledao Thermaltakeovo napajanje.

 

Što kažete?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp za multimediju

Svakako uzmi Seasonic ili Corsair...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju

Nemres imati i ovce i novce za malo para. Za igre ok za video obradu nula bodova jedino ak ti kamera na kazete nekompresirani video a i tad nebus glatko bez problema u real time obradjivo u adobeu ili pinnaclu hd snimljene videe.Sa hd kamera sa hardom vide-e nebus obradjivo time.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 10:45 (Tcherot).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp za multimediju

MA gledaj, videobrada mi je ako ako, nemam niti kameru a to imam nekakve idejice uglavi pa mora tek vidjeti je li to za mene.

Primarno je Illustrator, CAD, SketchUp, vjerojatno i Rhino i tako to...

 

Sutra idem kupiti matičnu, napajanje pa mi treba savjet, jesam dobro odabrao ovo Seasonic napajanje? A ovaj Thermaltake je dobio dobre ocjene... ne znam prilično sam neodlučan, treba mi pomoć...haha

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Komp za multimediju

Čovjek se rasteže koliko može. Moj ti je savjet, kao osobe koji se koristi AutoCAD-om svakodnevno kroz 15 godina, da uzmeš više od 4 GB RAM-a (barem 6 a poželjno 8) i da obavezno koristiš 64-bitne Windoze. Za igre nema blage dume da li ti je to dobro ili ne. Seasonic napajanje imam već dulje vrijeme u Home računalu i na poslu i nikad nije zakazalo (ima snage koliko treba), mislim da bi mogao proći i sa manje od 520 W ali ako imaš love uzmi ga jer će ti pokriti i moguće buduće nadogradnje.

 

Grafička ti je OK, ako provodiš dulje vremena za računalom vodi računa da je i nivo buke koja se generira vrlo važan (do prije mjesec dana sam imao grafičku karticu s pasivnim hladnjakom koja je nažalost završila karijeru, na nagovor kolega zamjenio sam ju s drugom karticom koja ima aktivno hlađenje i još se nisam priviknuo). Inače grafičke kartice koje sam koristio, opetr za potrebe CAD-a nikada nisu prelazile 1.000 kn. Po meni je gornja granica za ovu namjenu 1.500 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 17:11 (mario.L_hr).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice