Konfig za wow

poruka: 12
|
čitano: 5.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija za WoW

Pozdrav ljudi!

 

Treba mi neka konfiguracija, pretežno za igranje Wow-a, surfanje i pokretanje nezahtjevnih programa.

E sad, ne bi htjela nešto skupo, pa sam htjela zamoliti iskusnjare da mi kažu bi li konfiguracije koje su navedene u ovoj temi mogle poslužiti i koliko su/nisu dobre:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/slozite-komp-do-3000-3500kn/23727.aspx

 

Hvala!

 

Također ako netko ima želju i volju pomoći slušam sve prijedloge. :-)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfig za wow

Kuciste  aopen case miditower ATX s napajanjem 350w             317kn

Maticna  BIOSTAR s. 775 GF7050V-M7                                   269kn

Procesor Intel Celeron Dual Core E1400 2.0Ghz                        369kn

Graficka  ATI HD 4550 1gb tv out                                          349kn

Ram 1 Gb DDR2 800MHz KINGSTON x2 (129kn svaki)                 258kn

HDD Segate Maxator 320GB sATA-II 720 16mb                         369kn

Opticki Pogon DVD+/-RW 16x Optiarc                                    170kn

 

 

             Ukupno                             2101kn     

 

Opis

 

Ovakva konfiguracija je za svakodnevno surfanje, skidanje sa neta, gledanje filmova i igranje nekih malo manje zahtjevnih igrica (npr wow, cod 2)

uz zadovoljavajucu brzinu i ok performanse za svega 2.100kn.

 

 

(ako imate neke prijedloge za neke bolje/jeftinije komponente lijepo predlozite a ne da pljujete sto se ja nisam sjetio, ja sam se bar potrudio poceti i sastaviti)

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
15 godina
neaktivan
offline
Konfig za wow

e da si bar nepisala neku cifru,ali ovako ajmo na pogađanje,konfiguracija je iz ADM-a:

CPU dobar i dosta brz (best buy za 450 kn + otključan množitelj),matična dobra s dobrim OC potencijalom,RAM jeftin i brz,grafička je najjača u rangu do 1000 kn i ima dobro sređeno hlađenje,HDD je brz i kvalitetan,kao i napajanje,ako itko ima neku ideju za promjeniti nek javi,ali sumnjam de će biti išta bolje,kućište uzmi po vlastitom izboru (treba biti bar medium tower),eto toliko od mene

90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konfig za wow

Cifra za konfiguraciju bi bila oko 3000-3500 kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfig za wow
pod009 kaže...

e da si bar nepisala neku cifru,ali ovako ajmo na pogađanje,konfiguracija je iz ADM-a:

CPU dobar i dosta brz (best buy za 450 kn + otključan množitelj),matična dobra s dobrim OC potencijalom,RAM jeftin i brz,grafička je najjača u rangu do 1000 kn i ima dobro sređeno hlađenje,HDD je brz i kvalitetan,kao i napajanje,ako itko ima neku ideju za promjeniti nek javi,ali sumnjam de će biti išta bolje,kućište uzmi po vlastitom izboru (treba biti bar medium tower),eto toliko od mene

pošto ide do 3500 ja bi samo stavio ovaj disk(150kn skuplji)
HDD WD 640Gb, WD6400AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 3Gb/s, 7.200 rpm-448kn
i jeli istina da taj navedeni proc nemože raditi s ramima na 1066mhz?
ja sam čua da nemože pa jeli to istina?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfig za wow
pošto ide do 3500 ja bi samo stavio ovaj disk(150kn skuplji)
HDD WD 640Gb, WD6400AAKS,-448kn
i jeli istina da taj navedeni proc nemože raditi s ramima na 1066mhz?
ja sam čua da nemože pa jeli to istina?
ja bih radije stavio WD6401AALS (Caviar Black) zbog uglavnom nešto boljih preformansi (ponegdje istih ili čak malo lošijih nego kod tog Blue Caviara,ali je i malo bučniji kad se aktivinije koristi),a procesor koliko znam radi sa RAM-om takta 1066 mhz bez problema
evo onda ovako izgleda konfiguracija + kućište (preporuka Antec 300)
90% forumaša ima u potpisu nešto sa 90% ovoga i 10% onoga,ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Ko zna da ne zna - najveći je
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2009 13:04 (pod009).
14 godina
neaktivan
offline
Konfig za wow

Hvala svima na odgovorima.

Vjerovatno ću iskombinirati nešto od navedenih komponenti. Ima dobrih prijedloga.

 

Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konfig za wow

Pozdrav ljudi !!

Evo ovako imam problem kod svoje konfig . nedavno sam zamijenio svoju staru grafu 9600gso /384mb za novu ati hd 4850 1gb , ali nema nikakve razlike sve skoro isto sto se tice fps-a ostao isti ko i prije sto je malo cudno  naravno posto je ovo pod temom wow igram ga tako da mi pomognete ako mozete a ovo je dalje ostala konfig ...

 

System Manufacturer   Gigabyte Technology Co., Ltd.   
System Model   P31-S3L   
System Type   x64-based PC   
Processor   Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz, 3000 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)

Installed Physical Memory (RAM)   4,00 GB   
Total Physical Memory   4,00 GB   
Available Physical Memory   2,22 GB   
Total Virtual Memory   8,00 GB   
Available Virtual Memory   6,28 GB 

Adapter Type   ATI display adapter (0x9442), ATI Technologies Inc. compatible   
Adapter Description   ATI Radeon HD 4800 Series   
Adapter RAM   1,00 GB (1.073.741.824 bytes)

napajanje no name -400w

Svi mi kazu da bi trebalo raditi j.... ali ne kuzim u cemu je problem ja iskreno mislim da je mozda u napajanju ali zelim misljenje  !!!

molim vas pomozite !!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 2:17 (momo24).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfig za wow
momo24 kaže...

Pozdrav ljudi !!

Evo ovako imam problem kod svoje konfig . nedavno sam zamijenio svoju staru grafu 9600gso /384mb za novu ati hd 4850 1gb , ali nema nikakve razlike sve skoro isto sto se tice fps-a ostao isti ko i prije sto je malo cudno  naravno posto je ovo pod temom wow igram ga tako da mi pomognete ako mozete a ovo je dalje ostala konfig ...


Processor   Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz, 3000 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)

CPU te koči,nije mogao koristiti punu snagu one nVidie,a kamoli ove ATI

ili uzmi novijeg (e7200 ili sl.) ili ga pošteno OC-aj,al bolje je novi CPU

14 godina
neaktivan
offline
RE: Konfig za wow

Ah znaci nije problem u napajanju jer imam no name 380w a nisam bas nesto pri param za novo neki drugi savjet pls !!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfig za wow
i napajanje bi trebao mjenjat,al prioritet je cpu
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice