Nadogradnja računala zaključana tema

poruka: 20
|
čitano: 11.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala 1000-1500 Kn

Planiram nadogradnju računala oko 1000-1500kn,

komp koristim za igrice. Šta točno trebam nadogradit da mi komp bude brži

Matična AsusTek P5G-mx

Processor: Intel core 2 Duo E4500 2.20ghz

Ram: ddr2 2048MBytes (333 Mhz)

Graphic: Nvidia GeForce GT8500 512 MBytes 

Memory: 300 GBytes

 

Puno hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 11:01 (buli).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala 1000-1500 Kn
buli kaže...

Planiram nadogradnju računala oko 1000-1500kn,

komp koristim za igrice. Šta točno trebam nadogradit da mi komp bude brži

Matična AsusTek P5G-mx

Processor: Intel core 2 Duo E4500 2.20ghz

Ram: ddr2 2048MBytes (333 Mhz)

Graphic: Nvidia GeForce GT8500 512 MBytes 

Memory: 300 GBytes

 

Puno hvala!

Ubaci jos 2 gige rama i neku 6770 grafu

Ofc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala 1000-1500 Kn

a grafička jel se ona može nadogradit ili treba nova. koja mi je najbolja za igranje u 3d-u

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 11:11 (buli).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala 1000-1500 Kn
buli kaže...

a grafička jel se ona može nadogradit ili treba nova. koja mi je najbolja za igranje u 3d-u

Nadam se da na hd mislis, a graficku naravno novu.

Ofc.
16 godina
offline
Nadogradnja računala

Ja bih na tvojem mjestu to probao prodati i kupio bih novu platformu. jer svako ulaganje u staru platformu je samo gubitak novca. Evo npr sta se dobije za 2200kn. Naravno sve ovisi za koliko možeš to staro prodati. Nikako nemoj kupovati procesor za svoj socket jer je to bacanje novaca. Ako se baš ne možeš strpiti onda kupi samo grafu, a taj procesor digni na 3ghz. Nisi napisao koje napajanje imaš? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala
Hvala svim forumasima. Imam još jedno pitanje kako dići jacinu procesora na 4ghz.
16 godina
offline
Nadogradnja računala

Imaš podforum Overclockanje i tamo pronađi temu kako clockati svoj procesor. Tema ti je pod Sticky pa ćeš ju lakše pronaći.

Volim seks i rado ga se sjećam...
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Nadogradnja računala
buli kaže...
Hvala svim forumasima. Imam još jedno pitanje kako dići jacinu procesora na 4ghz.

Teško da češ ga dići na 4ghz, na 3 bi trebao ići bez problema. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Nadogradnja računala
Patrick_cro kaže...

Ja bih na tvojem mjestu to probao prodati i kupio bih novu platformu. jer svako ulaganje u staru platformu je samo gubitak novca. Evo npr sta se dobije za 2200kn. Naravno sve ovisi za koliko možeš to staro prodati. Nikako nemoj kupovati procesor za svoj socket jer je to bacanje novaca. Ako se baš ne možeš strpiti onda kupi samo grafu, a taj procesor digni na 3ghz. Nisi napisao koje napajanje imaš? 

Sa dualca na dualca,isti qurac.Upgrade na C2Q neki i grafu polovnjacu GTX 460 768mb.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Nadogradnja računala
zoharbizo kaže...
Patrick_cro kaže...

Ja bih na tvojem mjestu to probao prodati i kupio bih novu platformu. jer svako ulaganje u staru platformu je samo gubitak novca. Evo npr sta se dobije za 2200kn. Naravno sve ovisi za koliko možeš to staro prodati. Nikako nemoj kupovati procesor za svoj socket jer je to bacanje novaca. Ako se baš ne možeš strpiti onda kupi samo grafu, a taj procesor digni na 3ghz. Nisi napisao koje napajanje imaš? 

Sa dualca na dualca,isti qurac.Upgrade na C2Q neki i grafu polovnjacu GTX 460 768mb.

Upgrade na stari socket nikako nije preporučljiv i samo je bacanje novaca. I nije isti qur..., dobije se nova platforma koju u budučnosti može nadograđivati. A ovako bi imao staru kramu. Iskusio sam to na vlastitoj koži još dok je bio prijelaz između agp grafa i pci-e, nadograđivao sam stari komp i nikako se nije isplatilo niti onda a kamoli da se sada isplati. Jedino sta mu se sada isplati je malo kloknuti procesor i uzeti neku grafu jer nju uvijek može na novu platformu, a uzimanje starog proca makar je i quad nikako se ne isplati.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Nadogradnja računala

Dualcore je dual core,danas je minimum triple core ako radis upgrade.Nemos prelazak sa agp na pcie usporedivat sa tim.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja računala
zoharbizo kaže...

Dualcore je dual core,danas je minimum triple core ako radis upgrade.Nemos prelazak sa agp na pcie usporedivat sa tim.

Stara platforma je stara platforma i nije je isplativo nadograđivati, isti qu... kao sta nije bilo isplativo nadograđivati agp kada je već izašao pci-e u tom smislu sam mislio. Bolje je uzeti novu platformu u svakom slučaju, a to šta ti kažeš da uzme proc za svoj socket je tebi isplativo? makar on bio i quad core, pogledaj samo koliko dođe min quad za taj socket pa makar i rabljeni jer nece naci nista ispod 600kn, a kasnije opet neće ništa moći nadograditi jer se više ne proizvodi za taj socket nikakvi procesori, ddr2 je barem duplo skuplji od ddr3, nema sata 3 podrške i mnogo toga. Kažem ako baš mora neka samo klokne procesor na 2*3.0 i kupi grafu za početak( koju kasnije lagano ubaci u novu konfu), a kada skupi još love neka kupi am3+ ploču i ostalo.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Nadogradnja računala
Patrick_cro kaže...
zoharbizo kaže...

Dualcore je dual core,danas je minimum triple core ako radis upgrade.Nemos prelazak sa agp na pcie usporedivat sa tim.

Stara platforma je stara platforma i nije je isplativo nadograđivati, isti qu... kao sta nije bilo isplativo nadograđivati agp kada je već izašao pci-e u tom smislu sam mislio. Bolje je uzeti novu platformu u svakom slučaju, a to šta ti kažeš da uzme proc za svoj socket je tebi isplativo? makar on bio i quad core, pogledaj samo koliko dođe min quad za taj socket pa makar i rabljeni jer nece naci nista ispod 600kn, a kasnije opet neće ništa moći nadograditi jer se više ne proizvodi za taj socket nikakvi procesori, ddr2 je barem duplo skuplji od ddr3, nema sata 3 podrške i mnogo toga. Kažem ako baš mora neka samo klokne procesor na 2*3.0 i kupi grafu za početak( koju kasnije lagano ubaci u novu konfu), a kada skupi još love neka kupi am3+ ploču i ostalo.Remzi

Nadogradnja računala

http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-quad-q8400-s775-oglas-3407581

ovaj proc

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-palit-nvidia-gts-450-1gb-ddr5-dx11-hdmi-oglas-3540688

ova grafa

 

Ja imam staru konfu i vrtim sve bez problema,ovo što je Remzi preporučio je sasvim dovoljno!!

volegradele
16 godina
offline
Nadogradnja računala

Ajde molim te malo procitaj prijasnje postove i onda na temelju toga zakljuci neke stvari. Izgleda da ti nisu jasne neke stvari

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Nadogradnja računala

Nadi neki QUAD do 550,600 kuna max i HD 5830 i na konju si.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Nadogradnja računala
volegradele kaže...
Patrick_cro kaže...
zoharbizo kaže...

Dualcore je dual core,danas je minimum triple core ako radis upgrade.Nemos prelazak sa agp na pcie usporedivat sa tim.

Stara platforma je stara platforma i nije je isplativo nadograđivati, isti qu... kao sta nije bilo isplativo nadograđivati agp kada je već izašao pci-e u tom smislu sam mislio. Bolje je uzeti novu platformu u svakom slučaju, a to šta ti kažeš da uzme proc za svoj socket je tebi isplativo? makar on bio i quad core, pogledaj samo koliko dođe min quad za taj socket pa makar i rabljeni jer nece naci nista ispod 600kn, a kasnije opet neće ništa moći nadograditi jer se više ne proizvodi za taj socket nikakvi procesori, ddr2 je barem duplo skuplji od ddr3, nema sata 3 podrške i mnogo toga. Kažem ako baš mora neka samo klokne procesor na 2*3.0 i kupi grafu za početak( koju kasnije lagano ubaci u novu konfu), a kada skupi još love neka kupi am3+ ploču i ostalo.Remzi

 

Nadogradnja računala

http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-quad-q8400-s775-oglas-3407581

ovaj proc

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-palit-nvidia-gts-450-1gb-ddr5-dx11-hdmi-oglas-3540688

ova grafa

 

Ja imam staru konfu i vrtim sve bez problema,ovo što je Remzi preporučio je sasvim dovoljno!!

Dat 700kn za taj stari quad je da se ubiješ posao ! Nevrijedi ni 500kn. Pametno ti je rekao Patrick( ako sam dobro zapamtio ). Nemoj nadograđivati stari komp. Ako imaš 1000 do 1500 kn na raspolaganju, prodaj to sve za koliko god možeš i uzmi si komplet novo.

12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala
Koliko sam shvatio ne isplati mi se nadogradjivati stari komp. Odlučio sam se strpit do proljeća i kupit novi komp za 5000-7000kn. Još jednom hvala svim forumasima ukljucenim u ovu temu.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala

pozz ljudi htio bi nadograditi racunalo,dali se uopce isplati konfa je:

amd athlon II x3 445

nvidia geforce 8600 gt 1gb

4 gb rama ddr3

asrock 760gm-gs3

napajanje 400w nisam siguran koje. 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Nadogradnja računala
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice