nadogradnja stare 370 konfe?

poruka: 21
|
čitano: 6.260
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
nadogradnja stare 370 konfe?

imam nešto tipa celeron 900mhz/512sdrama/soltek mbo/9250 i sad razmišljam šta s tim...nadogradnja se ne isplati nikako i sad...na koji sck. ić? mislim da je čak najjeftinije am2.procevi su jeftini kao i rami a mbo i bila sasvim dovoljna neka asrock...a za intel baš neznam...prijedlozi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: nadogradnja stare 370 konfe?
Koliko para misiš dati za novi komp?
16 godina
offline
RE: nadogradnja stare 370 konfe?

Ja sam bio u sličnoj situaciji, no dobro imao sam dost bolji stariji komp ( Athlon XP 2000+, 1Gb DDR 400, Radeon 9550, MSI mbo). Tražio sam konfiguraciju

do negdje 5000kn i uzeo sam si AMD Athlon64 X2 6000, Asus M2R32-MVP, 2Gb (no stavio sam još poslije 2Gb kingmax jer dođe oko 140kn po gigi), LG dvd pržilica (sata), HD Segate 250Gb (16Mb cache),

Codegen kučište (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21227), Radeon HD 3870 (512Mb) te sam uzeo posebno napajanje od Chieftec-a (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7710022), ako sam

još šta zaboravio napomeni.

Sve mi odlično radi, najnovije igre igram na Visti Ultimate 64bit s rez od 1680x1050 i sve mi glatko ide.

No da kompovi nisu namjenjene samo igrama iz iskustva ti mogu reči da što se tiče 3D Max-a te May-e  renderiranje zahtijevnijih  scena  savsvim solidno ide.

 

Nadam se da sam pomogao

16 godina
offline
RE: nadogradnja stare 370 konfe?

Athlon 64 X2 4000+ oko 400-450 kn

Ploča neka Gigabyte ili MSI s GeForce 6100 oko 300 kn

Memorija 2 GB (2x1) DDR2 - oko 300 kn

Vjerojatno trebaš promijeniti napajanje - uzmi neko od oko 400 W za 300 kn (Sharkoon ili Chieftec npr.)

 

I to je to...

 

Ako hoćeš malo jeftinije, uzmi Semprona, al za 100 - 150 kn razlike bih ja radije stavio dual core procesor.

 

 

16 godina
offline
RE: nadogradnja stare 370 konfe?
Pošalji mi mail ako hoćeš prodati ploču. jpm_power@net.hr

seth kaže...

imam nešto tipa celeron 900mhz/512sdrama/soltek mbo/9250 i sad razmišljam šta s tim...nadogradnja se ne isplati nikako i sad...na koji sck. ić? mislim da je čak najjeftinije am2.procevi su jeftini kao i rami a mbo i bila sasvim dovoljna neka asrock...a za intel baš neznam...prijedlozi?

 
16 godina
offline
nadogradnja stare 370 konfe?

prodavanje djelova će bit na pce-u,ali dotad...ovako do max 500kn + ova konfa koja je procijenjena na neki 400kn=900kn,treba mi proc(am2 ili 775),mbo,grafa ali da je sve rabljeno...ja sam mislio možda nekog najeftinijeg dvojezgrenog,neku gigabyte i gpu iz 7xxx serije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
nadogradnja stare 370 konfe?

pozdrav narode!ovako imam jedno pitanjce imam staru komfiguraciju pentium 4,socket pga  478, ploca radi i sve je u redu,sto se tice ploce,

naime imam problem s ocitavanjem i podizanjem sustava,recimo ne mogu nikako da podignem i ocitam windowse,pa me zanima

sto bih trebao u biosima uredit sto se tice botanjaj,jer mi tamo imam nekakve fuknkcije slave,master,primarni pa ne znam kako da postavim

te postavke sto se tice dvd citaca ili cd i hard recimo da postavim prvi dvd icd citac ,a zatim  hard,mislim mozemi netko pomoc oko toga i tih posavki,pomoc{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?

@ fight,

-prva predpostavka, da su ti sve komponente i kabeli ispravni. ... starije stvari se kvare, kabeli nemaju kontakt.. tu nema drugog rješenja nego zamjena.

Ipak, recimo da radi.

Na jedan IDE kabel (slika da se snađeš wiki), se mogu spojiti dva uređaja. Potrebno je podesiti MASTER-SLAVE jumper (ili cable select). npr HDD postaviš na master, CD na slave.

Jumperi su sa stražnje strane uređaja. Shema je obično označena na HDDu dok za CD je master prvi par pinova, slave drugi par..

Drugo rješenje je svaki uređaj na svom kablu. Neki BIOSi tad nevide drugi uređaj jer traže po redu, pa ignoriraju dalje uređaje na sekundarnom konektoru.

 

Ako neznaš koja kombinacija jumpera bi trebala biti, spoji jedan uređaj, npr HDD i vidi kako ga BIOS prepozna tj na koli konektor (Primary-Secondary) i dali je master ili slave. Zatim odspojiš disk i priključiš CD i vidiš kako je on podešen. Kad svake izmjene obavezno ugasiti računalo.

Spajanjem jednog po jednog diska češ biti siguran da je konektor i kabel ispravan (ako ti barem jedan disk radi).

 

Slušaj zvukove koji se čuju kod paljenja, posebno spinup za diskove, ako krči i sl. tad je vjerojatno neispravan disk.

 

Kad sve podesiš kako treba, u BIOSu bi morao vidjeti sve diskove, svaki na svom priključku. U suprotnom obično nevidiš ništa jer su diskovi u koliziji.

 

Normalan boot order za korištenje bi trebao biti CD-HD (pa floppy), ali defaultno BIOS postavlja floppy, to podesi (ili isključi floppy kontroler ako ga ne koristiš da eliminiraš taj problem).

 

Svaku izmjenu u BIOSu da bi ostala, treba snimiti. To je obično F10 (Save and Exit). Ulaz u BIOS je oično DEL, F2, ESC, ... piše za vrijeme paljenja-POSTa.

Za početak učitaj defaulte i snimi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2011 12:28 (ihush).
13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
ihush kaže...

@ fight,

-prva predpostavka, da su ti sve komponente i kabeli ispravni. ... starije stvari se kvare, kabeli nemaju kontakt.. tu nema drugog rješenja nego zamjena.

Ipak, recimo da radi.

Na jedan IDE kabel (slika da se snađeš wiki), se mogu spojiti dva uređaja. Potrebno je podesiti MASTER-SLAVE jumper (ili cable select). npr HDD postaviš na master, CD na slave.

Jumperi su sa stražnje strane uređaja. Shema je obično označena na HDDu dok za CD je master prvi par pinova, slave drugi par..

Drugo rješenje je svaki uređaj na svom kablu. Neki BIOSi tad nevide drugi uređaj jer traže po redu, pa ignoriraju dalje uređaje na sekundarnom konektoru.

 

Ako neznaš koja kombinacija jumpera bi trebala biti, spoji jedan uređaj, npr HDD i vidi kako ga BIOS prepozna tj na koli konektor (Primary-Secondary) i dali je master ili slave. Zatim odspojiš disk i priključiš CD i vidiš kako je on podešen. Kad svake izmjene obavezno ugasiti računalo.

Spajanjem jednog po jednog diska češ biti siguran da je konektor i kabel ispravan (ako ti barem jedan disk radi).

 

Slušaj zvukove koji se čuju kod paljenja, posebno spinup za diskove, ako krči i sl. tad je vjerojatno neispravan disk.

 

Kad sve podesiš kako treba, u BIOSu bi morao vidjeti sve diskove, svaki na svom priključku. U suprotnom obično nevidiš ništa jer su diskovi u koliziji.

 

Normalan boot order za korištenje bi trebao biti CD-HD (pa floppy), ali defaultno BIOS postavlja floppy, to podesi (ili isključi floppy kontroler ako ga ne koristiš da eliminiraš taj problem). okej samo mi jos reci kad sve to obavim dali idem na direkt f10 tj save ili Y ili N to su opcije kojima potvrdis ako ces nesto iskljucit ili ukljucit ili tako nesto pa bih te molio da mi malo i to objasnite ako nije problem{#}

 

Svaku izmjenu u BIOSu da bi ostala, treba snimiti. To je obično F10 (Save and Exit). Ulaz u BIOS je oično DEL, F2, ESC, ... piše za vrijeme paljenja-POSTa.

Za početak učitaj defaulte i snimi...

 

13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
fight kaže...
ihush kaže...

@ fight,

-prva predpostavka, da su ti sve komponente i kabeli ispravni. ... starije stvari se kvare, kabeli nemaju kontakt.. tu nema drugog rješenja nego zamjena.

Ipak, recimo da radi.

Na jedan IDE kabel (slika da se snađeš wiki), se mogu spojiti dva uređaja. Potrebno je podesiti MASTER-SLAVE jumper (ili cable select). npr HDD postaviš na master, CD na slave.

Jumperi su sa stražnje strane uređaja. Shema je obično označena na HDDu dok za CD je master prvi par pinova, slave drugi par..

Drugo rješenje je svaki uređaj na svom kablu. Neki BIOSi tad nevide drugi uređaj jer traže po redu, pa ignoriraju dalje uređaje na sekundarnom konektoru.

 

Ako neznaš koja kombinacija jumpera bi trebala biti, spoji jedan uređaj, npr HDD i vidi kako ga BIOS prepozna tj na koli konektor (Primary-Secondary) i dali je master ili slave. Zatim odspojiš disk i priključiš CD i vidiš kako je on podešen. Kad svake izmjene obavezno ugasiti računalo.

Spajanjem jednog po jednog diska češ biti siguran da je konektor i kabel ispravan (ako ti barem jedan disk radi).

 

Slušaj zvukove koji se čuju kod paljenja, posebno spinup za diskove, ako krči i sl. tad je vjerojatno neispravan disk.

 

Kad sve podesiš kako treba, u BIOSu bi morao vidjeti sve diskove, svaki na svom priključku. U suprotnom obično nevidiš ništa jer su diskovi u koliziji.

 

Normalan boot order za korištenje bi trebao biti CD-HD (pa floppy), ali defaultno BIOS postavlja floppy, to podesi (ili isključi floppy kontroler ako ga ne koristiš da eliminiraš taj problem). okej samo mi jos reci kad sve to obavim dali idem na direkt f10 tj save ili Y ili N to su opcije kojima potvrdis ako ces nesto iskljucit ili ukljucit ili tako nesto pa bih te molio da mi malo i to objasnite ako nije problem{#}

 

Svaku izmjenu u BIOSu da bi ostala, treba snimiti. To je obično F10 (Save and Exit). Ulaz u BIOS je oično DEL, F2, ESC, ... piše za vrijeme paljenja-POSTa.

Za početak učitaj defaulte i snimi...

i jos samo kako da snimi i ucitam defaulte{#}

 

15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
fight kaže...
..

i jos samo kako da snimi i ucitam defaulte{#}

 

 - uđi u BIOS (DEL?), učitaj default settings tražeći po meniu vidi zadnji meni (možda F6).. i snimi (njavjerojatnije F10).

- pažljivije čitaj jer je već napisano i netreba nepotrebno quotati ili doublepostati.. ;-)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
fight kaže...
ihush kaže...

@ fight,

-prva predpostavka, da su ti sve komponente i kabeli ispravni. ... starije stvari se kvare, kabeli nemaju kontakt.. tu nema drugog rješenja nego zamjena.

Ipak, recimo da radi.

Na jedan IDE kabel (slika da se snađeš wiki), se mogu spojiti dva uređaja. Potrebno je podesiti MASTER-SLAVE jumper (ili cable select). npr HDD postaviš na master, CD na slave.

Jumperi su sa stražnje strane uređaja. Shema je obično označena na HDDu dok za CD je master prvi par pinova, slave drugi par..

Drugo rješenje je svaki uređaj na svom kablu. Neki BIOSi tad nevide drugi uređaj jer traže po redu, pa ignoriraju dalje uređaje na sekundarnom konektoru.

 

Ako neznaš koja kombinacija jumpera bi trebala biti, spoji jedan uređaj, npr HDD i vidi kako ga BIOS prepozna tj na koli konektor (Primary-Secondary) i dali je master ili slave. Zatim odspojiš disk i priključiš CD i vidiš kako je on podešen. Kad svake izmjene obavezno ugasiti računalo.

Spajanjem jednog po jednog diska češ biti siguran da je konektor i kabel ispravan (ako ti barem jedan disk radi).

 

Slušaj zvukove koji se čuju kod paljenja, posebno spinup za diskove, ako krči i sl. tad je vjerojatno neispravan disk.

 

Kad sve podesiš kako treba, u BIOSu bi morao vidjeti sve diskove, svaki na svom priključku. U suprotnom obično nevidiš ništa jer su diskovi u koliziji.

 

Normalan boot order za korištenje bi trebao biti CD-HD (pa floppy), ali defaultno BIOS postavlja floppy, to podesi (ili isključi floppy kontroler ako ga ne koristiš da eliminiraš taj problem). okej samo mi jos reci kad sve to obavim dali idem na direkt f10 tj save ili Y ili N to su opcije kojima potvrdis ako ces nesto iskljucit ili ukljucit ili tako nesto pa bih te molio da mi malo i to objasnite ako nije problem{#}

 

Svaku izmjenu u BIOSu da bi ostala, treba snimiti. To je obično F10 (Save and Exit). Ulaz u BIOS je oično DEL, F2, ESC, ... piše za vrijeme paljenja-POSTa.

Za početak učitaj defaulte i snimi...

reci mi dali ovi ide kablovi sto spajas uredaje na njih mogu utaknuti u bilo koji od ova dva utora plavi i bjeli,a crni mi sluzi za flopy, ili je svjedno u koju spojim ili ima kavoga ynacenja izmedu njih

 

 

15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?

- uobičajeno je plavi konektor oznaka za ATA-100 (66), dok drugi konektor može biti na ATA33. Tako se razlikuju i kabeli 40-80 žilni. 80 žilni je potreban za 66 ->

- većina ploča (BIOSa) dozvoljava bilo koji redosljed, rjetko je potrebno diskove spajati po redu (npr stari IBM PC, HP....).

Samo je važno pravilno podesiti jumpere, eventualno odgovarajuće opcije vezane za transfer kao ATA66 mod.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
ihush kaže...

- uobičajeno je plavi konektor oznaka za ATA-100 (66), dok drugi konektor može biti na ATA33. Tako se razlikuju i kabeli 40-80 žilni. 80 žilni je potreban za 66 ->

- većina ploča (BIOSa) dozvoljava bilo koji redosljed, rjetko je potrebno diskove spajati po redu (npr stari IBM PC, HP....).

Samo je važno pravilno podesiti jumpere, eventualno odgovarajuće opcije vezane za transfer kao ATA66 mod.

okej a da pitam jos jednom dali se moze recimo posebno na jedan kabal spojit hard, a na drugi kabal posebno recimo citac cd/dvd,da recimo ne moram na jedan

spojit dva uredaja, nego na svaki kabel recimo hocu da mi na posebni kabel budu dva harda,a na drugom dvd/cd 2 citaca i dali mi recimo citaci mogu oba bit slave,

a hardovi master ili obrnuto kak to vec ide,recimo kod ovih novih racunala nemam problema,a ove stare nisam nikad imao niti ih spajao,pa me to zanima dali se moze.{#}

 

e sad da te pitam jos nesto ynaci ako mi dvd bude slave, a disk recimo master tako  dali moram i one jupere tak postavit i ondnosno kako to u biosima postavit, radi se o amd sempron.{#}

 

sve sam postavio kak treba i u biosima mi je prvi CD rom slave,a drugi mi je disk master sad  me zanima sto dalje u biosima postavit da bih mogao instalirati nove windowse samo me jos to zanima

ako moz pomoc i oko toga{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 1:36 (fight).
15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?

- u tom slučaju, na prvi kabel, spajaš prvi HDD kao master, drugi HDD kao slave.

Na drugi kabel, CD master, CD slave...

- To bi trebalo biti bolje ako je prvi npr ATA100 a drugi samo 33. (oznake mogu biti i UDMA2-3... odnose se na transfer).

 

- Ako pogledaš, možda ti i na kebelu piše tako nešto (master-slave), s tim da na keblu je to za cable-select opciju, tad je važno dali na prvi ili drugi konektor na keblu spojiš uređaj...

 

komplicirano? nije u stvarnosti, samo tako zvuči.. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
ihush kaže...

- u tom slučaju, na prvi kabel, spajaš prvi HDD kao master, drugi HDD kao slave.

Na drugi kabel, CD master, CD slave...

- To bi trebalo biti bolje ako je prvi npr ATA100 a drugi samo 33. (oznake mogu biti i UDMA2-3... odnose se na transfer).

 

- Ako pogledaš, možda ti i na kebelu piše tako nešto (master-slave), s tim da na keblu je to za cable-select opciju, tad je važno dali na prvi ili drugi konektor na keblu spojiš uređaj...

 

komplicirano? nije u stvarnosti, samo tako zvuči.. :)

 

prijatelju gore iynad sam uredivao poruk pa te molim ako je moguce da mi odgovoris i na to{#}

sve je uredu spojeno jedino je problemstavit cu xp,jer je slab za sedmicu,e sad iomam problem

krene instalacija xp i onda uvjek na necemu se zaustavi i nikak da instaliram kak spad  ne znam zbog cega se to desava

imasli ljeka za to

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 23:03 (fight).
15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?

-uf, možda pogodim što je pitanje...

 

-može se, spojiti na svaki kabel jedan uređaj, ta kombinacija bi trebala raditi na svim (99%) računalima bez obzira kako je uređaj podešen (master-slave-cable), osim par izuzetaka (1%).

-u prijašnjem postu imaš primjer kako otkriti postavke.. spajaš jedan po jedan uređaj, vidiš kako ga BIOS prepozna, tad znaš sve kombinacije i podesiš po potrebi ovisno o tome koliko imaš HDD-CD-ova..

 

Vjerojatno da je optimalnije spojiti na prvi port (plavi) 2xHDD jedan=master, drugi=slave, na drugi 2xCD master-slave (DVD i CD -nema razlike).

To je OK ako je plavi port brži, ako su jednaki, tad može biti optimalnije svaki disk na svom kablu. Ali pošto bi imao i 2xCD, oni bi usporili HDD.

Za tvoju kombinaciju je dakle prvi raspored optimalniji.

 

S HDDom može biti više kombinacija jumpera, jer nije svejedno 'Single' (= master) i 'Master' (znači da ima i slave na drugom kanalu). Funkcionalno je isto. Dodatno 'komplicira' postavka jumpera na 'Cable select' jer tad ovisi kojim konektorom s kabla spojiš disk (izbjegavam takvo spajanje).

Za CD (ili DVD) je samo Master, Slave, C.S. ...

 

redosljed diskova kako ih BIOS vidi, prvo idu svi fizički HDDovi, pa onda optički (CD).

Od fizičkog HDDa, akoima više particija, prvo je vidljiva prva-primarna, pa od drugog diska prva primarna itd.. pa onda ostale logičke particije koje se u pravilu nalaze u extended particiji. To se može još zakomplicirat alatima za particioniranje kao i boot-loaderima kao grub. .... bezbroj kombinacija. Pa najkraće, prva primarna particija je bootabilna ako je aktivna, MBR s prvog diska služi za boot. To se može mijenati u BIOSu (bolje ne..).

Ovisno koji OS instaliraš, recimo sedmica sakrije prvu (boot) particiju. Ako je XP, on prijavi sve diskove po prije objašnjenom redosljedu. Ponekad je 'bolje' priključiti samo jedan HDD pa nakon instalacije dodati drugi, zbog redosljeda slova koje XP dodjeli. 'Slova' se nesmiju mijenjati. Kasnije dodan disk se može po želji prijaviti na prvo slobodno slovo ili promjeniš na koje želiš, npr R: - kao Radni ili na W: kao WD... to je tad sporedno jer nije systemski ili boot disk.

 

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
ihush kaže...

-uf, možda pogodim što je pitanje...

 

-može se, spojiti na svaki kabel jedan uređaj, ta kombinacija bi trebala raditi na svim (99%) računalima bez obzira kako je uređaj podešen (master-slave-cable), osim par izuzetaka (1%).

-u prijašnjem postu imaš primjer kako otkriti postavke.. spajaš jedan po jedan uređaj, vidiš kako ga BIOS prepozna, tad znaš sve kombinacije i podesiš po potrebi ovisno o tome koliko imaš HDD-CD-ova..

 

Vjerojatno da je optimalnije spojiti na prvi port (plavi) 2xHDD jedan=master, drugi=slave, na drugi 2xCD master-slave (DVD i CD -nema razlike).

To je OK ako je plavi port brži, ako su jednaki, tad može biti optimalnije svaki disk na svom kablu. Ali pošto bi imao i 2xCD, oni bi usporili HDD.

Za tvoju kombinaciju je dakle prvi raspored optimalniji.

 

S HDDom može biti više kombinacija jumpera, jer nije svejedno 'Single' (= master) i 'Master' (znači da ima i slave na drugom kanalu). Funkcionalno je isto. Dodatno 'komplicira' postavka jumpera na 'Cable select' jer tad ovisi kojim konektorom s kabla spojiš disk (izbjegavam takvo spajanje).

Za CD (ili DVD) je samo Master, Slave, C.S. ...

 

redosljed diskova kako ih BIOS vidi, prvo idu svi fizički HDDovi, pa onda optički (CD).

Od fizičkog HDDa, akoima više particija, prvo je vidljiva prva-primarna, pa od drugog diska prva primarna itd.. pa onda ostale logičke particije koje se u pravilu nalaze u extended particiji. To se može još zakomplicirat alatima za particioniranje kao i boot-loaderima kao grub. .... bezbroj kombinacija. Pa najkraće, prva primarna particija je bootabilna ako je aktivna, MBR s prvog diska služi za boot. To se može mijenati u BIOSu (bolje ne..).

Ovisno koji OS instaliraš, recimo sedmica sakrije prvu (boot) particiju. Ako je XP, on prijavi sve diskove po prije objašnjenom redosljedu. Ponekad je 'bolje' priključiti samo jedan HDD pa nakon instalacije dodati drugi, zbog redosljeda slova koje XP dodjeli. 'Slova' se nesmiju mijenjati. Kasnije dodan disk se može po želji prijaviti na prvo slobodno slovo ili promjeniš na koje želiš, npr R: - kao Radni ili na W: kao WD... to je tad sporedno jer nije systemski ili boot disk.

 

 

dali mi mozes odgovorit na iznad opet sam uredivao pa pogledaj u moj post

 

15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
fight kaže...
..

 

sve sam postavio kak treba i u biosima mi je prvi CD rom slave,a drugi mi je disk master sad  me zanima sto dalje u biosima postavit da bih mogao instalirati nove windowse ..

- to je sve. Može instalacija.

Ubaciš CD (DVD) i ako se pojavi poruka: ''press any key... '' stisni bilo koju tipku -> počinje instalacija. Tomože potrajati, samo polako...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
ihush kaže...
fight kaže...
..

 

sve sam postavio kak treba i u biosima mi je prvi CD rom slave,a drugi mi je disk master sad  me zanima sto dalje u biosima postavit da bih mogao instalirati nove windowse ..

- to je sve. Može instalacija.

Ubaciš CD (DVD) i ako se pojavi poruka: ''press any key... '' stisni bilo koju tipku -> počinje instalacija. Tomože potrajati, samo polako...

ovako ne ide na ovom kompu sto sam sastavio amd sepron, instalacija krene i onda zastane i cekam satima, medutim ta ploca ima i sata kabal na kojem je bio disk

i na kojem su windowsi instalirani mene zanima kako to podesit a da windowsi rade. na ime probao sam i na drugom racunalu instalirati windowse, medutim sve krene, i onda u windowsu setap

mi se pojavi c0000221 unknown hard error systemroot system32 ntdll.dll, ovako sto raditi dalje,premda mi je ovaj sempron amd puno jaci od onoga intel ceron,jer ima pci grafiku koju sam nabavio ati x1950 pro,jer njegova integralna prestala radit,pa sam ugradio tu,pa me yanima sto dalje i kako,{#}

15 godina
offline
Re: nadogradnja stare 370 konfe?
fight kaže...
..

i onda u windowsu setap

mi se pojavi c0000221 unknown hard error systemroot system32 ntdll.dll, ..

Za vrijeme instalacije s CD znači:

 -neispavan CD. Install medij treba snimati na (naj)nižoj brzini i naracno mora biti ispravan ISO (originalan, ne neki uber-duper-extra verzije).

Jednako ako je npr. slipstreaman (za novije drivere i SP) ovakvi problemi se pojave, mada taj CD može raditi na nekom drugom računalu.

 

Ako je u dijelu nakon kopiranja instal dijela na HDD (nakon prvog restarta), tad može uzrok biti:

- problem s HDDom, kabelom, kontrolerom. (glavni sumljivac je HDD, napraviti chkdsk, možda formatirati i sl.)

- neki drugi problem s pločom ili napajanjem pa i VGA... (ali manje vjerojatno).

- pregrijavanje CPUa ili RAMa tj istrošenost - greške u radu. Može pomoći recimo spuštanje brzine (downclock)...

 

Odspoji sve što ti nije nužno za rad, npr Floppy (disketu) i slične dodatne stvari ako imaš. Ako MBO ima i integriranu VGA može se pokušati s nje instalacija ili je diseblirati u BIOSu, može se diseblirati i Audio, LAN itd.. dok se ne otkrije uzrok.

 

Drž' se redosljeda, od početka, provjera kakvi windowsi, ispravan CD, Hdd...(nema prečice).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice