Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

poruka: 34
|
čitano: 5.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

E ovako, trebao bih nešto za tetka, ništa posebno, samo nek služi za net i word :D

 

ugl, lokacija Zagreb, cijena oko 4000 kn...trebao bi ako je moguće u tu cijenu i monitor doći...

 

unaprijed se zahvaljujem na prijedlozima ;)

Internet portal Jabuka gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Evo, vidim da tetku nije potrebno ništa specijalno s obzirom na zahtjeve ili poslove koje obavlja. Pa evo nešto s integriranom grafom, a za ostatak nek uzme neki fini monitorčić i nek fino uživa u wordu i netuNamigiva.

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
ICCE kaže...

E ovako, trebao bih nešto za tetka, ništa posebno, samo nek služi za net i word :D

 

ugl, lokacija Zagreb, cijena oko 4000 kn...trebao bi ako je moguće u tu cijenu i monitor doći...

 

unaprijed se zahvaljujem na prijedlozima ;)

Ako je samo za to, onda odes kod nekih koji vec imaju gotove konfiguracije i to ti je manje-vise to.

14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
Mrgud Veliki kaže...

Ako je samo za to, onda odes kod nekih koji vec imaju gotove konfiguracije i to ti je manje-vise to.

Mislim da bi bolje mogao proć ovako s ovim što sam mu ja sastavio. Grafa mu jača od integrirane za to ni ne treba. Bolje da uzme neki fini monitorčić za tetka.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Ako je samo za to, onda odes kod nekih koji vec imaju gotove konfiguracije i to ti je manje-vise to.

Mislim da bi bolje mogao proć ovako s ovim što sam mu ja sastavio. Grafa mu jača od integrirane za to ni ne treba. Bolje da uzme neki fini monitorčić za tetka.

 

To sam i mislio, bolje mu odgovara da je veći monitor, nego li jača grafička :D ....a jel to u adm-u? da ih zovnem tel i da mi sastave onako nešto? 

Internet portal Jabuka gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
15 godina
odjavljen
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Ako je samo za to, onda odes kod nekih koji vec imaju gotove konfiguracije i to ti je manje-vise to.

Mislim da bi bolje mogao proć ovako s ovim što sam mu ja sastavio. Grafa mu jača od integrirane za to ni ne treba. Bolje da uzme neki fini monitorčić za tetka.

Pa i kod gotovih imas masu konfiguracija s integriranom grafikom. Odi samo pogledaj ponudu recimo kod linksa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 23:04 (Mrgud Veliki).
14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
Mrgud Veliki kaže...

Pa i kod gotovih imas masu konfiguracija s integriranom grafikom. Odi samo pogledaj ponudu recimo kod linksa.

Da, ali ono na šta sam ja aludirao je to da je bolje da sam izabere neki bolji i veći monitorčić. Prema tome, bolje je sam sastavit (bolje nego uzet gotovo s nekim manjim monitorom ili uzet neku skuplju gotovu konfu). Ali valja pogledat. BTW, da ovo je u adm-u. Nazoveš ih i fino se dogovoriš s njimaNamigiva.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 23:26 (zabranjeniples).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Pa i kod gotovih imas masu konfiguracija s integriranom grafikom. Odi samo pogledaj ponudu recimo kod linksa.

Da, ali ono na šta sam ja aludirao je to da je bolje da sam izabere neki bolji i veći monitorčić. Prema tome, bolje je sam sastavit (bolje nego uzet gotovo s nekim manjim monitorom ili uzet neku skuplju gotovu konfu). Ali valja pogledat. BTW, da ovo je u adm-u. Nazoveš ih i fino se dogovoriš s njimaNamigiva.

Ala ga verglas, ali ajde...

Inace, s konfiguracijama ne ide monitor (da si otisao i vidio nasao bi jeftinije konfiguracije bez monitora...), vec ga sam biras po izboru. Moze ga kupiti i na drugom mjestu, ako mu je jeftiniji...

Sve u svemu EOD od mene.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 23:31 (Mrgud Veliki).
14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
Mrgud Veliki kaže...

Ala ga verglas, ali ajde...

Inace, s konfiguracijama ne ide monitor (da si otisao i vidio nasao bi jeftinije konfiguracije bez monitora...), vec ga sam biras po izboru.

Pa eto vidiš, ja sam vidio dosta konfiguracija (gotovih) koje dolaze u paketu s monitorom. Da si ti malo pronjuškao, vidio bi. Međutim i dalje tvrdim, nek pogleda, ali mislim da će mu se bolje isplatit da sam sastavi. Ona konfa koju sam mu sastavio niti je skupa, niti je loša za ono što mu treba. A ostane mu dovoljno novca za dobar monitor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 23:34 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Svaki put kad bacim oko na neku gotovu konfu citam citam i naletim na H55 chipset , jedino ADM ima normalne gotove konfe evo npr jedna skroz dobra gotova konfa KLIK

Ist , pit , Hajduk Split ! GORI SVE 1950 ! Sta pijan kazes, trizan mislis
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Vidim da svi tučete po AMD-u,pa ču ja malo po Intelu.

Uglavnom procesor se bez beda može mijerit sa AMD-ovim PhenomomII 555BE,štoviše jači je od njega,kako na stock taktovima,tako i u OC-u.

Intergrirani GPU je u procesoru i nešto je ipak slabiji od AMD-ove intergrirke,no ipak dovoljan za gledanje ful HD filmova.Tako da mislim da procesorska moč je ipak važnija.

U mojoj konfiguraciji je uključen i AOC-ov 21" FUL HD monitor sa WLED pozadinskim osvijetljenjem.

Sveukupna cifra je 3852kn+150kn NAPAJANJE=4002kn

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 0:14 (microman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Microman, sve ok na trudu. Ali čemu takva solucija za word i internet. I dalje mislim da je ono što sam složio za takve potrebe i više nego ok. Bolje da za 1500kn uzme neki dobar i malo veći monitor da mu tetak ne čoravi Smijeh.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
U mojoj konfiguraciji je 21"(16:9) monitor sa ful HD rezom.To ti je veličina 22" samo je vertikala nešto niža od 22"(16:10) Za gotovo indentične novce kao tvoja konfiguracija dobije jači procesor,bolje kućište i velik monitor.Al ak mu je AMD draži neka uzme tvoju jer je također najbolje od AMD platforme za te pare.
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
microman kaže...
U mojoj konfiguraciji je 21"(16:9) monitor sa ful HD rezom.To ti je veličina 22" samo je vertikala nešto niža od 22"(16:10)

Smijeh znam kakav je taj monitor. Ali ja sam ciljao na nešto veće. Možda 24''. Mislim da je ovdje ipak bitnije imat veči monitor nego takav procesor. Za internet i slično je čak i ono prejako. Ali eto, nek čovjek promisli šta mu je bitnije.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
microman kaže...
U mojoj konfiguraciji je 21"(16:9) monitor sa ful HD rezom.To ti je veličina 22" samo je vertikala nešto niža od 22"(16:10)

Smijeh znam kakav je taj monitor. Ali ja sam ciljao na nešto veće. Možda 24''. Mislim da je ovdje ipak bitnije imat veči monitor nego takav procesor. Za internet i slično je čak i ono prejako. Ali eto, nek čovjek promisli šta mu je bitnije.

Nema bedaNamigiva.Ja sam stavio Intela čisto tak da se ima opcija.I moja i tvoja platforma su najbolje od obiju firmi za te pare,a sad je na autoru da odabere dal mu je važniji nešto veči monitor ili pak procesorska snaga.Smijeh

I'll be back
16 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
microman kaže...
U mojoj konfiguraciji je 21"(16:9) monitor sa ful HD rezom.To ti je veličina 22" samo je vertikala nešto niža od 22"(16:10) Za gotovo indentične novce kao tvoja konfiguracija dobije jači procesor,bolje kućište i velik monitor.Al ak mu je AMD draži neka uzme tvoju jer je također najbolje od AMD platforme za te pare.

Nije do toga jel on voli AMD vise ili Intel, nek do 4000 kuna komp s monitorom za nezahtjevnog korisnika ne ide nikako i3 preskupi i jos se onda oslonit na njegovu šepavu ko cokljavo magare grafiku ne bi to islo nikak.Nevinašce Tu je idealna AMD maticna ploca sad HD 4200 integriranom grafikom recimo pa se onda dalje slaze kaj vec treba.Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
rambox kaže...

Nije do toga jel on voli AMD vise ili Intel, nek do 4000 kuna komp s monitorom za nezahtjevnog korisnika ne ide nikako i3 preskupi i jos se onda oslonit na njegovu šepavu ko cokljavo magare grafiku ne bi to islo nikak.Nevinašce Tu je idealna AMD maticna ploca sad HD 4200 integriranom grafikom recimo pa se onda dalje slaze kaj vec treba.Cool

Evo opsesivni AMD fanatički post.i3 je skuplji svega 300kn.No tih tristo kuna opravdava,jer je preformansamsa jači od cjenom sličnog PhenomII 555BE.

Pogledaj rewiew od Anandtecha pa češ vidit koliko je Intelova intergrirka slabija od AMD-ove HD4200(2 do 5FPS-a u igrama),ali to ni nije bitno pošto je sam rekao da računalo ne služi za igre,a da je računalo namjenjeno za igre nebi pomogla ni ta famozna HD4200 več bi trebala diskretna.Također Intelova Intergrirana grafička koja se nalazi u i5 je u nekim  igrama puno jača ili ista kao HD4200.LINK.Toliko o lošim Intergriranim Intelovim GPU-ovima.

Ja sam dao u preporuku Intelovu platformu koja ne prelazi cijenovni rang od 4000kn+ naravno 21" monitor.Ja znam da okorijeli AMD fanatici nisu naviknuti gledati konkurenciju intela u cijeni od 4000kn,al evo vidite da se da složiti veoma dobra Intelova platforma za male novce.I kao što sam napisao:Ako ator teme misli da bi njegovom ujaku dobro došo veči monitor neka ide na AMD,no ako želi procesorsku moč(osobno mislim da je ipak važnije) onda neka ide na Intel.

Osobno mislim da je 21" FulHD reza čisto dosta za običnog korisnika,a slova i ikone si može ionako ručno povečati ili pak smanjiti po želji,naravno jedino ako se bavi obradom slika,3D-a ili nešt slično pa mu treba ogromni radni prostor.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 12:04 (microman).
14 godina
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Ja nisam amd fanboy. Iskreno, puno mi je draži intel (oduvijek sam na njemu). Ali, ovdje gledam ono što je najisplativije. Ruku na srce, microman se dobro potrudio i nemam zamjerku. Ali ipak mislim da je moja solucija bolja za ove potrebe. Ima i 2gb rama više. Stavi neki 24'' monitor. I tetak uživa u internetu. Nego, microman, nisi stavio napajanjeNamigiva. A to kolko je intelova integrirana solucija dobra/loša, u to neču ulazit. Iskreno, nisam pročešljao nikakav review i slično. Dakle, još jednom, mislim da je ona moja najisplativije što može za ove potrebe. Plus naravno neki veči monitor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...

Ja nisam amd fanboy. Iskreno, puno mi je draži intel (oduvijek sam na njemu). Ali, ovdje gledam ono što je najisplativije. Ruku na srce, microman se dobro potrudio i nemam zamjerku. Ali ipak mislim da je moja solucija bolja za ove potrebe. Ima i 2gb rama više. Stavi neki 24'' monitor. I tetak uživa u internetu. Nego, microman, nisi stavio napajanjeNamigiva. A to kolko je intelova integrirana solucija dobra/loša, u to neču ulazit. Iskreno, nisam pročešljao nikakav review i slično. Dakle, još jednom, mislim da je ona moja najisplativije što može za ove potrebe. Plus naravno neki veči monitor.

Ja sam komentirao Rambox-a.Ti si korektan,stavio si AMD-ovu platformu koja je isplativija,a ja Intelovu koja ja nešto jača,al i cjenovno skuplja.Nema nikakvih napadnja niti jedne niti druge strane i to je uredu.Ja nisam stavio Intelovu platformu zato što sam želio započet svađu,več da bi čovijek mogao birati(Izbor je uvijek dobar).No hebiga postoje AMD-ovi fanboysi koji ne trpe intel pa traže iglu u plasti sijena,u ovom slučaju intergrirka.Uredio sam prvi post na kojem je i napoj i cjena je 4000kn....Heh ja osobno nebi uzel ni jedno ni drugo,al da preferiram IntelNamigiva

I'll be back
16 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
microman kaže...
rambox kaže...

Nije do toga jel on voli AMD vise ili Intel, nek do 4000 kuna komp s monitorom za nezahtjevnog korisnika ne ide nikako i3 preskupi i jos se onda oslonit na njegovu šepavu ko cokljavo magare grafiku ne bi to islo nikak.Nevinašce Tu je idealna AMD maticna ploca sad HD 4200 integriranom grafikom recimo pa se onda dalje slaze kaj vec treba.Cool

Evo opsesivni AMD fanatički post.i3 je skuplji svega 300kn.No tih tristo kuna opravdava,jer je preformansamsa jači od cjenom sličnog PhenomII 555BE.

Pogledaj rewiew od Anandtecha pa češ vidit koliko je Intelova intergrirka slabija od AMD-ove HD4200(2 do 5FPS-a u igrama),ali to ni nije bitno pošto je sam rekao da računalo ne služi za igre,a da je računalo namjenjeno za igre nebi pomogla ni ta famozna HD4200 več bi trebala diskretna.Također Intelova Intergrirana grafička koja se nalazi u i5 je u nekim  igrama puno jača ili ista kao HD4200.LINK.Toliko o lošim Intergriranim Intelovim GPU-ovima.

Ja sam dao u preporuku Intelovu platformu koja ne prelazi cijenovni rang od 4000kn+ naravno 21" monitor.Ja znam da okorijeli AMD fanatici nisu naviknuti gledati konkurenciju intela u cijeni od 4000kn,al evo vidite da se da složiti veoma dobra Intelova platforma za male novce.I kao što sam napisao:Ako ator teme misli da bi njegovom ujaku dobro došo veči monitor neka ide na AMD,no ako želi procesorsku moč(osobno mislim da je ipak važnije) onda neka ide na Intel.

Osobno mislim da je 21" FulHD reza čisto dosta za običnog korisnika,a slova i ikone si može ionako ručno povečati ili pak smanjiti po želji,naravno jedino ako se bavi obradom slika,3D-a ili nešt slično pa mu treba ogromni radni prostor.

Di ti vidiš fanatika kak si došel na tu ideju po kojoj formuli ili se spustila gusta magla pa ne vidiš dobro.CoolU konfi koju je predlozil zabranjeniples je stavljen Athlon II X2 240, koji je i vise nego dosta i previse za sve kaj bude trebalo igrice se ne budu igrale fino je receno za kaj bude komp.Nevinašce E sad bi ti stavil u takvu konfu jedan i3 530 koji je skuplji 450 kn i takvom korisniku s obzirom kaj bude delal na kompu je samo bacanje love totalno. On tu jacinu proca i3 530 ne bude osjetil nit mu ne treba ali zato bude novcanik itekak to osjetil.Smijeh Za tu razliku love si kupi 500GB disk ili bolje napajanje vise memorije veci monitor ne treba dalje nabrajat uopce sve je jasno. Ak vec ide davat vise od 700 kn za proc onda je jedan Athlon II X4 630 najpametnija kupnja itekak. Valjda si cul za ono Fata je Fata ali cetri puta je ipak cetri puta više nego dva kaj ne, no u ovom slucaju to nije Fata nego Mojca ( X4 630 ) a to je sasvim nekaj drugo pa je tu onda opet sve jasno treba pametno kupovat a ne obrnuto. Ti si slozil Intel konfu do 4000 kuna i to je ok, ali ti ona ne drzi vodu iz vise razloga  jer se moze bolje rasporedit lova i pametnije po drugim komponentama itekak za taj iznos a ne ulupat samo u proc.SmijehCool

Athlon II X4 630 ili Mojca !! Athlon II X4 630 ili Mojca !!
16 godina
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Evo kaj sam ja sklepal za 2500 kn kaj se tice komponenti tj komp i monitor 24 za 1450 kn je tu fino sjeo bez frke.Nevinašce U komp je ubaceno bolje napajanje Fortron 400W kaj je bitna stvar, tu je i kuciste sa dva 12cm ventilatora naprjed i odozada normalno a grafika je na maticnoj ploci normalno. Na kraju tu je recimo LG 24 monitor i to je to bolje se nemre tj izbalansirano po komponentama slozit nikak. Sve ukupno jos ce ostat 60 kn za neku tipkovnicu ili miš od tih 4000 kn i nema frke, u ADM ti to sve slože za badave i dostava je isto besplatna.Cool

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
rambox kaže...

Dobro složeno Namigiva. Ali ipak bi radije ostavio još jedan keks rama, nego išao na to napajanje. Za onakvu konfu, više od onog napajanja s kučištem nije ni potrebno. Ali sve 5.

16 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
rambox kaže...

Dobro složeno Namigiva. Ali ipak bi radije ostavio još jedan keks rama, nego išao na to napajanje. Za onakvu konfu, više od onog napajanja s kučištem nije ni potrebno. Ali sve 5.

Vise od 2 GB memorije mu ne treba za ono cemu je komp namjenjen lako posle jos nadogradi ak oce tu nema frke. To Linkworld kuciste nema nikakvu ventilaciju kucista jer nema ventilatore unutra a to nije dobro zato i je jeftino. A kaj se tice napajanja, ja ne vjerujem bas napajanju koje kosta ko kila bolje cajne kobasice snage ima dost ali kvaliteta jok.NevinašceCool

14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
rambox kaže...

Vise od 2 GB memorije mu ne treba za ono cemu je komp namjenjen lako posle jos nadogradi ak oce tu nema frke. To Linkworld kuciste nema nikakvu ventilaciju kucista jer nema ventilatore unutra a to nije dobro zato i je jeftino. A kaj se tice napajanja, ja ne vjerujem bas napajanju koje kosta ko kila bolje cajne kobasice snage ima dost ali kvaliteta jok.NevinašceCool

Pa da, ali ta konfa koja je složena praktički ni ne treba napajanjeSmijeh. Ono što želim reć, da jače ne treba. Nikakva ventilacija mu ne treba (po meni). Pa to je tetak, a ne neki ne znam ni ja šta. Dobro, sve što kažeš stoji. Nek odluči. Kako god, neče pogriješit jer to što mu treba ne zahtjeva ništa specijalno.

16 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
rambox kaže...

Vise od 2 GB memorije mu ne treba za ono cemu je komp namjenjen lako posle jos nadogradi ak oce tu nema frke. To Linkworld kuciste nema nikakvu ventilaciju kucista jer nema ventilatore unutra a to nije dobro zato i je jeftino. A kaj se tice napajanja, ja ne vjerujem bas napajanju koje kosta ko kila bolje cajne kobasice snage ima dost ali kvaliteta jok.NevinašceCool

Pa da, ali ta konfa koja je složena praktički ni ne treba napajanjeSmijeh. Ono što želim reć, da jače ne treba. Nikakva ventilacija mu ne treba (po meni). Pa to je tetak, a ne neki ne znam ni ja šta. Dobro, sve što kažeš stoji. Nek odluči. Kako god, neče pogriješit jer to što mu treba ne zahtjeva ništa specijalno.

Kak ne treba ventilacija itekak treba, svaki komp mora imat barem straznji ispusni ventilator pozeljno od 12 cm da izvlaci topli zrak van pa to je zlatno pravilo.SmijehCool

14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
rambox kaže...

Kak ne treba ventilacija itekak treba, svaki komp mora imat barem straznji ispusni ventilator pozeljno od 12 cm da izvlaci topli zrak van pa to je zlatno pravilo.SmijehCool

Ma mislim da to za ovakve komponente i stvari nije neki zahtjev. Na svojoj lošijoj konfi koju sam prodao ništa od tog nisam imao, a radila je praktički samo za internet. Radila je par godina i praktički bez gašenja. I mogu reć uredno i bez problema. Po meni, ono je i više nego ok. To je ipak samo tetak koji treba konfu za internet. Mislim da njemu drugo ništa ni ne znači, a problema, uvjeren sam neče bitNamigiva.

16 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
rambox kaže...

Kak ne treba ventilacija itekak treba, svaki komp mora imat barem straznji ispusni ventilator pozeljno od 12 cm da izvlaci topli zrak van pa to je zlatno pravilo.SmijehCool

Ma mislim da to za ovakve komponente i stvari nije neki zahtjev. Na svojoj lošijoj konfi koju sam prodao ništa od tog nisam imao, a radila je praktički samo za internet. Radila je par godina i praktički bez gašenja. I mogu reć uredno i bez problema. Po meni, ono je i više nego ok. To je ipak samo tetak koji treba konfu za internet. Mislim da njemu drugo ništa ni ne znači, a problema, uvjeren sam neče bitNamigiva.

Ak neko oce komp za neki iznos onda mu trebas ponudit najbolji omjer svega, a ne spustat i usicarit tam di ne treba i još na napajanju.Nevinašce Za 2500 kn onak kak sam slozil to je najbolje kaj se moze poslozit, a u tom je poanta svega a to kaj ti nisi imal ventilaciju a mogel si i trebal imat je druga prica.Cool

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 16:44 (rambox).
14 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
rambox kaže...

Ak neko oce komp za neki iznos onda bu trebas ponudit najbolji omjer svega, a ne spustat i usicarit tam di ne treba i još na napajanju.Nevinašce Za 2500 kn onak kak sam slozil to je najbolje kaj se moze poslozit, a u tom je poanta svega a to kaj ti nisi imal ventilaciju a mogel si i trebal imat je druga prica.Cool

Dapače, nigdje se nije usičarilo. I po meni, više će mu pomoć 2gb rama nego ono napajanje. Napajanje je ovdje najmanji problem. Komponente su stavljene baš u smislu ne velike potrošnje i ne velike zahtjevnosti. Jače napajanje od onoga nije, niti će bit potrebno. Ja sam stavio svoj prijedlog, ti svoj, microman svoj. Nek čovjek odluči šta mu je prioritet. Kod ovakvog posla kojim mu se tetak bavi (internet), mislim da izgled i prozračnost kučišta nije uopće bitna. To je pretpostavljam čovjek u godinama kojeg izgled kučišta ne zanima. Napajanje, ponavljam, jače od onoga što mu dolazi s kučištem ne treba. U to sam uvjeren. Kolega mi ima jaču konfu od toga, pa ga isto šrot od napajanja služi i više nego dostojanstveno. Zašto sam trebao imat ventilaciju u kučištu?? Meni je u toj konfi najbitnije bilo da je upalim, odem na internet i slično. I toj svrsi je godinama služila i više nego odlično. Dapače, prodana je za 1000kn prije par mjeseci kao nova (čišćena od prašine i slično). Dakle, cijenim i poštujem tvoju preporuku i savjete Namigiva.

 

EDIT: ja završavam offtopic. Kako god se odluči, nek mu tetak uživa u internetu Namigiva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 16:50 (zabranjeniples).
16 godina
offline
RE: Neka preporuka stolno računalo 4000 kn
zabranjeniples kaže...
rambox kaže...

Ak neko oce komp za neki iznos onda bu trebas ponudit najbolji omjer svega, a ne spustat i usicarit tam di ne treba i još na napajanju.Nevinašce Za 2500 kn onak kak sam slozil to je najbolje kaj se moze poslozit, a u tom je poanta svega a to kaj ti nisi imal ventilaciju a mogel si i trebal imat je druga prica.Cool

Dapače, nigdje se nije usičarilo. I po meni, više će mu pomoć 2gb rama nego ono napajanje. Napajanje je ovdje najmanji problem. Komponente su stavljene baš u smislu ne velike potrošnje i ne velike zahtjevnosti. Jače napajanje od onoga nije, niti će bit potrebno. Ja sam stavio svoj prijedlog, ti svoj, microman svoj. Nek čovjek odluči šta mu je prioritet. Kod ovakvog posla kojim mu se tetak bavi (internet), mislim da izgled i prozračnost kučišta nije uopće bitna. To je pretpostavljam čovjek u godinama kojeg izgled kučišta ne zanima. Napajanje, ponavljam, jače od onoga što mu dolazi s kučištem ne treba. U to sam uvjeren. Kolega mi ima jaču konfu od toga, pa ga isto šrot od napajanja služi i više nego dostojanstveno. Zašto sam trebao imat ventilaciju u kučištu?? Meni je u toj konfi najbitnije bilo da je upalim, odem na internet i slično. I toj svrsi je godinama služila i više nego odlično. Dapače, prodana je za 1000kn prije par mjeseci kao nova (čišćena od prašine i slično). Dakle, cijenim i poštujem tvoju preporuku i savjete Namigiva.

 

EDIT: ja završavam offtopic. Kako god se odluči, nek mu tetak uživa u internetu Namigiva.

Skretanje s teme da ali s razlogom itekakvim, pa valjda znas da jedan ventilator od 12 cm ili neki manji od 9 cm ak treba kosta 50 kn.Smijeh Kaj je to nepotrebno i skupo mozda a trajat ce tri godine sigurno i fino ce ispuhivat zrak van  onda nek me odma udari grom.Nevinašce Neko ko se ne kuzi ce te mozda i poslusat a to ne bi valjalo nikak, jer korisnici trose lovu na svakakave gluposti i to na dnevnoj bazi a 50 kn dat za vent jok ne bi islo ali zlatna pravila se ne zovu bezveze tak sigurno. Nezahtjevnost kompa i potrosnja nemaju nikakve veze s ventilacijom kucišta. Ona je uvjek obavezna na Desktop kompu a tu se bezveze skrtari, jer kad dođu ljetne vrucine onda je to itekak vidljivo i opet napominjem 50 kn jedan ventilator.CoolŠrot napajanje se nikome ne moze preporucit to se odavno zna osim ak je bas kratak s lovom. Zapravo to znaju oni koji su nadrapali zbog takvog napajanja ali mudro sute o tome, a kolegi koji ima lose napajanje preporuci barem Fortrona 400W ili mu posudi ak nema dost za kupit bit ce ti zahvalan itekak.SmijehCool

14 godina
offline
Neka preporuka stolno računalo 4000 kn

Imaš svoje mišljenje i poštujem ga. Al to je sve. Ne želim se obazirat i prepirat bzv.s tobom o nekim stvarima. Ako misliš da za onu konfu treba jače napajanje, onda nemamo o čemu više pričat. Kažem, za mene ovdje offtopic završava. Možeš pisat i dalje kolko god želiš ali promjenit za mene nečeš ništa. Njegovo je da se odluči. Ali ja garantiram da jače napajanje ne treba. A to s ventilatorima njegovom tetku od neke velike pomoći bit neče. To što kažeš za cijenu istina je. 50kn, eto ako navaljuješ neka ga uzme. Ali po meni nema potrebe. Za napajanje se više neču prepirat. Jače od onoga nije potrebno i to garantiram. Nije mi jasno, zašto želiš da tema preraste u svađu. Dao si svoj prijedlog i ja ga poštujem. Ali bespotrebno omalovažavaš druge prijedloge. Kažem ti još jednom, poštujem tvoj prijedlog. Ali osobno ga ne bih poslušao. Zašto? Već sam rekao. Za čovjeka koji će se koristit konfiguracijom i za njegove namjene jače nije potrebno. Mislim, da je ovdje najbitnije i najvažnije kakav će monitor uzet. Jer ova konfa će služit za gledanje i ništa više. ja ovdje završavam jer se ne želim svađat. Ali samo želim napomenit da je i više nego nepotrebno trošit novce na neka ljepša/prozračnija kučišta i jača napajanja kad za ovu svrhu to je i više nego nepotrebno. Dakle, ja sam svoj savjet za ovu temu dao i rasprava je ovdje završena. Samo te molim da se suzdržiš bilo kakvih komentara na moj račun (nigdje nisam rekao da nezahtjevnost ima veze sa prozračnošću, te svom kolegi nemam šta savjetovat jer je sve već dugo i više nego ok). Da izbjegnem bilo kakvu daljnu raspravu i prepucavanje i svađe ja iz ove teme nestajem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice