Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.836.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo samo da se javim, prije par dana sam pitao dali bi jos jedan keks od 8gb 2666 rama pomogao na mom kompu s obzirom da imam ryzen...

Definitivno se vidi razlika, ne toliko na ring of elysium, ali na pubgu mi je ogromna razlika, puuuno je fluidnije i bez nekakvih trzanja na kakva sam prije bio naviknut, i fps-i su porasli, ko da je komp prodisao

 

Tak da hvala na savjetu, isplatilo se uzet :)

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vex3855 kaže...

Evo samo da se javim, prije par dana sam pitao dali bi jos jedan keks od 8gb 2666 rama pomogao na mom kompu s obzirom da imam ryzen...

Definitivno se vidi razlika, ne toliko na ring of elysium, ali na pubgu mi je ogromna razlika, puuuno je fluidnije i bez nekakvih trzanja na kakva sam prije bio naviknut, i fps-i su porasli, ko da je komp prodisao

 

Tak da hvala na savjetu, isplatilo se uzet :)

 odma sam ti rekao da je procesor prodisao na dualu.

grehota koristit u Single channelu ryzene 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 11:23 (mersimh).
5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam hp compaq 6005 pro, sa athlonom ii x2 b22 (2,80,1M) htio bi to nadogradit sa nekim x4 athlonom/phenomom (am3). moze preporuka za CPU ali da nema TDP preko 95W.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

G4560, 

Pulse rx 580 8 gb, 

2x8 gb ram 2400. 

 

Šta je bolje kupiti neki i5 ili matičnu+ryzen?

i7 koliko vidim preskupo.

Ako može prijedlog neki.

Igram fifu, gta 5, Ghost Recon Wildlands...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

i5 neki za 600-700kn vise nedaj

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na koji i5 misliš? Ja se ne kužim u to previše. i5 7600 za 1400 kn novi? To mi je ponuđeno. 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma to je previse, trazi rabljeno.

Bilo koji, i5 6400/6500/6600/7400/7500/7600 stao god nadjes

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Samo mi još molim te reci do koliko najviše star procesor da tražim?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma nebitno, procesori se rijetko kada kvare, pogotovo ti noj K po kojima nemos prćkat.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mate brate kaže...

Imam hp compaq 6005 pro, sa athlonom ii x2 b22 (2,80,1M) htio bi to nadogradit sa nekim x4 athlonom/phenomom (am3). moze preporuka za CPU ali da nema TDP preko 95W.

 Pogledaj sa HWinfo točan model matične ploče pa na HP stranici pogledaj što kažu. Možda imaju listu svih procesora...

Nisam ja ništa prčko.
5 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

moze pomoc oko dileme dal da upgradeam maticnu sa alc1220 ili bolje mozda neki sound blaster zvucna kartica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi.

Cura bi si voljela nadograditi laptop bilokako samo da joj brze i fluidnije radi, rekao sam joj da samo SSD moze kupiti ali radije cu pitati ovdje jos za svaki slucaj. Znaci laptop je za faks, office paket, chrome surfanje i youtube video, eventualno neki filmovi u GOM-u.

Na raspolaganju je cca 400kn, ja mogu pridodati jos 100kn ako ce ista znaciti. Vjerojatno neke brze SSD-ove ni ne treba gledati kad ih ova konfiguracija ne bi mogla iskoristiti maksimalno.

 

Idealno bi bilo da bude sto vise za pohranu (ali taj HDD ce joj onda usporavati sve) tako da trazim pomoc za neku najbolju soluciju.

 

Jel bi OVO bio neki best buy za sve ovo? Hvala na pomoci!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 17:48 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Protegni se jos 50kn za brzi, bolji, malo vise kapaciteta i s 2god vise jamstva best buy Crucial MX500 500GB. Imas jednog na njuskalu za 440kn, danas postan pa lovi to, ak oces malo ustedjeti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 17:54 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
acmilan2 kaže...

Pozdrav ljudi.

Cura bi si voljela nadograditi laptop bilokako samo da joj brze i fluidnije radi, rekao sam joj da samo SSD moze kupiti ali radije cu pitati ovdje jos za svaki slucaj. Znaci laptop je za faks, office paket, chrome surfanje i youtube video, eventualno neki filmovi u GOM-u.

Na raspolaganju je cca 400kn, ja mogu pridodati jos 100kn ako ce ista znaciti. Vjerojatno neke brze SSD-ove ni ne treba gledati kad ih ova konfiguracija ne bi mogla iskoristiti maksimalno.

 

Idealno bi bilo da bude sto vise za pohranu (ali taj HDD ce joj onda usporavati sve) tako da trazim pomoc za neku najbolju soluciju.

 

Jel bi OVO bio neki best buy za sve ovo? Hvala na pomoci!

 Na laptopu Upgrade je uvjek vecinom samo zamujeniti hdd za ssd,proc grafa su vecinom lootani na sam mobo laptopa...

Ocistiti ventove ,Nova Pasta na grafu i proc i ssd imas onda razliku nebo zemlja.

Btw nije los ssd ali taj bx od cruciala nema dram memoriju pa ce malo sporiji biti neko mx od cruciala di ima 256 MB dram cashe ,Ali zapravo es ni neprimjeti to..

A za vecu pohranu kasnije mozes neki eksterni hdd i eto

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 18:02 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
The_Fichek kaže...

Protegni se jos 50kn za brzi, bolji, malo vise kapaciteta i s 2god vise jamstva best buy Crucial MX500 500GB. Imas jednog na njuskalu za 440kn, danas postan pa lovi to, ak oces malo ustedjeti.

 

HCgamingCRO kaže...
acmilan2 kaže...

Pozdrav ljudi.

Cura bi si voljela nadograditi laptop bilokako samo da joj brze i fluidnije radi, rekao sam joj da samo SSD moze kupiti ali radije cu pitati ovdje jos za svaki slucaj. Znaci laptop je za faks, office paket, chrome surfanje i youtube video, eventualno neki filmovi u GOM-u.

Na raspolaganju je cca 400kn, ja mogu pridodati jos 100kn ako ce ista znaciti. Vjerojatno neke brze SSD-ove ni ne treba gledati kad ih ova konfiguracija ne bi mogla iskoristiti maksimalno.

 

Idealno bi bilo da bude sto vise za pohranu (ali taj HDD ce joj onda usporavati sve) tako da trazim pomoc za neku najbolju soluciju.

 

Jel bi OVO bio neki best buy za sve ovo? Hvala na pomoci!

 Na laptopu Upgrade je uvjek vecinom samo zamujeniti hdd za ssd,proc grafa su vecinom lootani na sam mobo laptopa...

Ocistiti ventove ,Nova Pasta na grafu i proc i ssd imas onda razliku nebo zemlja.

Btw nije los ssd ali taj bx od cruciala nema dram memoriju pa ce malo sporiji biti neko mx od cruciala di ima 256 MB dram cashe ,Ali zapravo es ni neprimjeti to..

A za vecu pohranu kasnije mozes neki eksterni hdd i eto

 Hvala vam na pomoci, budemo onda najvjerojatnije tako napravili, ja sam joj rekao da bi novi laptop sa novijim komponentama to bolje iskoristio, no ne zanima ju uzimanje novog, bar ne jos pa onda tako napraviti. Jel bi bilo bolje (da laptop fluidnije radi) uzet van taj 1TB HDD i zamijeniti ga SSD-om pa se od tog HDD-a napravi vanjski ili bi bilo svejedno da se umjesot DVD-RW stavi ona posebna ladica za SSD pa se SSD tako naknadno ugradi? Hvala

Kovačić
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Np. Svejedno kak ces ugradit, oba nacina su dobra. Pitaj ju treba li joj DVD-RW.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa ako ne koristi optiku bolje to čupat van pa iamti SSD+HDD radi više prostora za pohranu.

Osim toga na ebayu uzmes za 100 i kusur kuna eksterni dvd čitač/snimač i po potrebi ga koristiš (ako uopće treba).

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

DVD-RW joj uopce ne treba. Znaci, onda bolje tako? Koliko bi me izaslo onda ako bih narucio u HR i taj MX500 od 500Gb i tu ladicu pa da ima SSD+HDD? (ona inzistira bas tu u HR da se uzme oboje)

Kovačić
5 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

klik od 250 GB dodje oko 200 kn jeftinije

kuciste zua hhd klik

ili preko dvd citaca klik

po mojem misljenju ako ides na combo ssd/hdd onda je i 250 GB ssd sasvim oke i dosta za OS i programe pa cak i za koju igru

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 14:02 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Staviš SSD u laptop sa 5 godina garancije, i ne znam zašto mora bit 480-500gb, šta nije dosta 240gb? Ak je manji dosta može se uzet još i 4gb rama dodatno da je u toj cijeni oko 500kn. A ak niš, uzme SSD veći i to je to, ovaj hdd izvadi i može kupit na ebayu jeftino usb 3.0 to sata cable i taj 2.5" disk spojiš i koristiš ga ko externi kad zatreba.

 

EDIT: Malo kasnim da...A kak su kolege rekle za disk ladicu pa staviš unutra disk, a dvd van i ladicu za hdd umjesto dvd-a i riješen problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 14:33 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Definitivno manji SSD, a dodati još RAMa. Ako ima 1TB na externom disku, onda je i 128 GB na SSDu dovoljno. Ušedit pare i uzeti neki manji, od 256GB, te pogledat može li se još malo rama dodati. Ako se može ugraditi (ako ima slobodnog mjesta unutra) vidi po oglasima ima li šta polovno, ako ne nađeš, kontaktiraj mene, pogledat ću imam li koji komad RAMa doma, pa ti pošaljem (no charge). Samo da se rješim više tih "rezervnih" djelova. Očeš i extra ekran?  

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

128 i 120GB SSDi nemaju nikakvog smisla jer 240-256GB ide za neznatno vise, pocevsi od Adata SU650 za 240kn, Crucial BX500 itd.

 

Mislio sam da gleda samo SSD za 500kn pa je dobio i takvu preporuku, ali da, bolje onda tako neki 240-256GB SSD + 4GB DDR3L RAMa + ta interna SSD ladica. 

 

Za RAMe obavezno gledati SODIMM oznaku i bilo bi dobro da radi na istoj frekvenciji (Mhz) i latencijama (CL) kao postojeci, idealno da je i od istog proizvodjaca.

 

Za ladicu neznam dobijes li s njom Sata data i power kabelcice za povezat to u laptopu, sa SSDom ih sigurno ne dobijes pa to jos vidi s ducanom u kojem kupujes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 15:41 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HCgamingCRO kaže...

klik od 250 GB dodje oko 200 kn jeftinije

kuciste zua hhd klik

ili preko dvd citaca klik

po mojem misljenju ako ides na combo ssd/hdd onda je i 250 GB ssd sasvim oke i dosta za OS i programe pa cak i za koju igru

 Evo prijatelju, hvala ti za linkove.

Mislim da cemo joj napraviti ovu kombinaciju - 250Gb SSD + 1000Gb HDD sto ima sa ovom ladicom od DVD citaca. Znaci SSD i ladica. Jel tesko ovo ugraditi od DVD-a ili se samo na onaj saraf DVD-RW izvadi van i ovaj se samo usteka unutra?

DiRT kaže...

Staviš SSD u laptop sa 5 godina garancije, i ne znam zašto mora bit 480-500gb, šta nije dosta 240gb? Ak je manji dosta može se uzet još i 4gb rama dodatno da je u toj cijeni oko 500kn. A ak niš, uzme SSD veći i to je to, ovaj hdd izvadi i može kupit na ebayu jeftino usb 3.0 to sata cable i taj 2.5" disk spojiš i koristiš ga ko externi kad zatreba.

 

EDIT: Malo kasnim da...A kak su kolege rekle za disk ladicu pa staviš unutra disk, a dvd van i ladicu za hdd umjesto dvd-a i riješen problem.

 Evo bas sam iznad napisao. Sveukupno ce ju izaci 379kn SSD + 99kn ladica = 478kn (otici ce u trgovinu tako da dostava 45kn nema). Sto se tice RAM-a jos 4Gb, nece ici JOS 4Gb jer ima samo 1 memorijski utor, znaci ili 8Gb jedan keks ili ce ostati ovako 4Gb.

Filox kaže...

Definitivno manji SSD, a dodati još RAMa. Ako ima 1TB na externom disku, onda je i 128 GB na SSDu dovoljno. Ušedit pare i uzeti neki manji, od 256GB, te pogledat može li se još malo rama dodati. Ako se može ugraditi (ako ima slobodnog mjesta unutra) vidi po oglasima ima li šta polovno, ako ne nađeš, kontaktiraj mene, pogledat ću imam li koji komad RAMa doma, pa ti pošaljem (no charge). Samo da se rješim više tih "rezervnih" djelova. Očeš i extra ekran?  

 

 

 Nece onda biti eksterni taj od 1Tb nego ce ic, mozda jos bolje, SSD umjesto HDD-a na to mjesto, a HDD staviti u ovu ladicu od DVD-roma pa onda tako. Za RAM sam iznad napisao, 1 utor je samo tako da samo 1 keks od 8Gb dolazi u obzir.

Kovačić
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

Evo ti linkovi za 8GB RAMe:

https://www.nabava.net/search.php?q=sodimm+8gb+ddr3

https://www.nabava.net/search.php?q=so-dimm+8gb+ddr3

Zavisi kak ukucas izbacuje razlicite rezultate. Onda se ni nemoras zezati s kompatibilnoscu u odnosu na stare. Ja bih isao na G.Skill, prve ili druge po redu sa 2. linka. F3-1600C11S-8GSQ rade na 1.5V, a F3-1600C11S-8GSL na 1.35V pa vidi kaj ti maticna podrzava, tj. na kojem naponu rade postojeci RAMi. To vidis s programom npr. HWinfo64.

 

Ak bus radio odmah RAM upgrade onda idi na jeftiniji 240-256GB SSD. Hebiga i 36 jamstva je solidno, razliku u brzinama gotovo sigurno/vjerojatno nece osjetit, a razliku +4GB RAMa bi trebala biti odmah osjetna. Osim SU650 i BX500 mozes vidjeti jel ima jos kaj pametno u temi Koji SSD? Na userbenchmark mozes online provjeriti razlike, makar ima jos usporednih stranica, al ta je po meni realna jer je od korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 15:56 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
The_Fichek kaže...

 

Evo ti linkovi za 8GB RAMe:

https://www.nabava.net/search.php?q=sodimm+8gb+ddr3

https://www.nabava.net/search.php?q=so-dimm+8gb+ddr3

Zavisi kak ukucas izbacuje razlicite rezultate. Onda se ni nemoras zezati s kompatibilnoscu u odnosu na stare. Ja bih isao na G.Skill, prve ili druge po redu sa 2. linka. F3-1600C11S-8GSQ rade na 1.5V, a F3-1600C11S-8GSL na 1.35V pa vidi kaj ti maticna podrzava, tj. na kojem naponu rade postojeci RAMi. To vidis s programom npr. HWinfo64.

 

Ak bus radio odmah RAM upgrade onda idi na jeftiniji 240-256GB SSD. Hebiga i 36 jamstva je solidno, razliku u brzinama gotovo sigurno/vjerojatno nece osjetit, a razliku +4GB RAMa bi trebala biti odmah osjetna. Osim SU650 i BX500 mozes vidjeti jel ima jos kaj pametno u temi Koji SSD? Na userbenchmark mozes online provjeriti razlike, makar ima jos usporednih stranica, al ta je po meni realna jer je od korisnika.

 ma da 4 GB rama je danas malo za win8-10 i za samo koristenje npr google chroma ili sta vec koristis..ja upalim komp imam win10  odem na net otvorim 3 stranice ode 3.8 GB rama

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja sam sad na svojem kompjutoru samo to pokrenuo da pitam - jel to ta voltaza sta sam oznacio s crvenim?

Ako cura to instalira na svoj laptop pa mi posalje screenshot isto tako, da li je to onda ta voltaza koju moram gledati? Onda bih upario Adata SU650 240Gb iz SuperNet-a za 224kn i uzeo kod njih odmah i RAM, jedino sto sad trenutno ni ne znam na kojoj frekvenciji radi ovaj sto sad trenutno ima niti latencije. (koje mi nisu iskreno jasne)

Cijene su razlicite do 50-ak kuna.

 

EDIT: vidim da je tamo neraspolozivo, onda uzeti u protisu i miran sam, samo da mi sazna preko progrmaa na kojoj voltazi radi.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 16:56 (acmilan2).
5 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
acmilan2 kaže...

Ja sam sad na svojem kompjutoru samo to pokrenuo da pitam - jel to ta voltaza sta sam oznacio s crvenim?

Ako cura to instalira na svoj laptop pa mi posalje screenshot isto tako, da li je to onda ta voltaza koju moram gledati? Onda bih upario Adata SU650 240Gb iz SuperNet-a za 224kn i uzeo kod njih odmah i RAM, jedino sto sad trenutno ni ne znam na kojoj frekvenciji radi ovaj sto sad trenutno ima niti latencije. (koje mi nisu iskreno jasne)

Cijene su razlicite do 50-ak kuna.

 

EDIT: vidim da je tamo neraspolozivo, onda uzeti u protisu i miran sam, samo da mi sazna preko progrmaa na kojoj voltazi radi.

 da to je voltaza ali ona nema veze ako trazis kompatibilan ram sa tvojim sustavom..bitno j da gleda model rama-ko tebe je to ddr4 3200 pc4-25600..na laptopu je vjv neki ddr sta dalje neznam i obavezno moraju biti SO DIMM moduli(manji su nego UDImm)

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Okej onda, onda bi bilo najsigurnije da postavim jos ovdje screenshot s njezinog laptopa kao sto sam ja sad svoj stavio pa mi onda mozete preporuciti jos i koji RAM da uzmem, jel to u redu? Pa ce onda biti taj SSD (nigdje ja mislim da nema jeftinije SU650 od 240GB), jedan takav RAM i ona DVD ladica.

Kovačić
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da, to je to. Gledas ovo kaj pise uz skroz gornji napon, a frekvenciju mnozis sa 2. Znaci ti imas neke 1.35V, 3200 Mhz, CL 16-18-18-36 RAMe. Dosta dobra pila inace, a curi samo 100kn dajes za upgrade haha :P

 

Da, postavi samo screenshot kad ces bit na njenom laptopu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 17:07 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma pila mi je vrhunska, tu su mi kolege pomogli u sastavljanju, uzeo u futuri prije nekih 2, 2 i pol mjeseca.

Dat cu curi kolko ce trebat sad za ovo jos dodatno, ne brini. Kao sto sam i rekao, to je low budget laptop koji ona ima samo za faks, ali joj je dopi*dilo cekati po 2-3 minute da joj se word ili powerpoint otvori, morala je prestati koristiti chrome i presla na operu jer chrome opcepoznato zdere RAM kao ja kekse jutro nakon pijancevanja.

 

Moze, onda kroz kojih sat i pol, 2 sata kad se vrati s faksa ce mi poslati slike pa cu postati pa da to onda sto prije narucimo. Za sad, decki moji, hvala vam najljepsa!

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice