Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Po meni jos netrebas nista ! Eventualno SSD i mozda jos 4GB rama ak ti fali !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2012 20:23 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Volvox kaže...

Pozdrav, zanima me šta da nadogradim na svome računalu? SSD mislim uzet obavezno, samo ću još pričekat dok ne budem morao windowse reinstaliravat, no od ostalih komponenti šta da nadogradim, ili još ne treba?
Možda samo da malo overclockam grafičku i procesor(ovaj proc se da dosta overclockat, još imam i jako dobar cooler).

A za šta ti komp služi?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Haf932 kaže...

Po meni jos netrebas nista ! Eventualno SSD i mozda jos 4GB rama ak ti fali !

  Tako sam i mislio, vecina igrica mi radi na maksimumu, ako iskljucim tesalaciju, jer mi grafička ne podržava.

SSD obavezno, a ram kad bude akcija neka dobra:)

Hvala!

 

@zober- pa za igre, da mi za nešto drugo služi nebi ga ni nadograđivo:D

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2012 20:26 (Volvox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako je za igre onda ti je kupnja ssd-a promašaj jer nećeš imat nikakve koristi.

 

Znači ako želiš utrošiti novac kupi poštenu AM3+ matičnu i dodaj još rama ili si uzmi novu grafičku.

 

Poštenu matičnu ti velim zato jer vidim da već razmišljaš o nekom jačem oc-u a matična ti je slaba sa faznom regulacijom.

 

edit: ak te pali brzi boot instaliraj si od As Rocka Instant Boot, a ak misliš da ti je sistem prespor reinstaliraj ga i optimiziraj ga kak spada (gugl is your friend sa hrpom tutorijala).

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2012 20:32 (zober).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

Ako je za igre onda ti je kupnja ssd-a promašaj jer nećeš imat nikakve koristi.

 

Znači ako želiš utrošiti novac kupi poštenu AM3+ matičnu i dodaj još rama ili si uzmi novu grafičku.

 

Poštenu matičnu ti velim zato jer vidim da već razmišljaš o nekom jačem oc-u a matična ti je slaba sa faznom regulacijom.

  Haha o čem ti? Pa SSD je valjda najbolja investicija koju mogu napravit, ubrzat ce mi cjelokupno računalo, loading na igricama će bit u roku sekunde, šta mi je i najvažnije, boot windowsa brži, sve šta može bit brže je brže:)

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok ti znaš bolje :)

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi!

Sogor mi ima komp star nesto preko 3 godine i htio bi ga cim jeftinije nadograditi da moze igrati novije igre, npr Battlefield 3.

 

 Ima maticnu DFI LANParty DK X38-T2RB,  LGA775

1. Procesor neki dvojezgreni s oko 2 GHz

2. Graficku Nvidia GeForce 9800

3. 4GB RAM-a

 

I mislim da bi i tim redom trebao mjenjati komponente.

Procesor je za BF3 negdje oko min. preporucene konfiguracije (ako ne i ispod), a cini mi se da je graficka cak i iznad.

S 4 GB memorije se provjereno moze normalno igrati (sa smanjenom rezolucijom i detaljima)

 

Koji procesor ide na ovu plocu a da:

- se moze naci u oglasniku

- da osjetno poveca snagu racunala (npr 4 jezgre i preko 3 GHz)

- da bude cim povoljniji

 

Hvala unaprijed!

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ostaje ti samo najaci quad q9650 koji radi po defaultu na 3ghz al tesko za naci da neko prodaje(min 1000kn) znaci ostaju ti samo slabiji modeli koji rade na manje mhz i da bi radili na ili preko 3ghz moraju se overklokati,e to je drugi par gaca...ak neces klokati trazi modele od q9300 pa na dalje posto im sabirnica radi na 1333,valjda ti maticna podrzava nisam gledo ak ne onda ti ostaje q6600,q6700! LP
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima, treba mi mala pomoć oko nadogradnje. Evo ovako, iman već malo stariji PC(oko 1,5 god) i mislin da bi mu koristilo par nadogradnji. Sam san bira komponente i neznan jeli uopće dobro složen. Budžet nije toliko bitan samo me zanima koja je najslabija karika u konfiguraciji, pa da znan šta prvo triba uzet.


PROCESOR: AMD Phenom II x4 955
MOTHERBOARD: ASUS M4A77TD PRO
MEMORIJA: 2x2GB Corsair DDR3
GRAFIČKA: ATI Radeon HD 5770 Vapor-X
HARD-DISK: Hitachi 500GB
NAPAJANJE: Corsair 400W 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2012 16:59 (iamonly).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

graficka kartica. uzmi hd6870/hd7850 ili gtx660/gtx660ti i mozes gejmat bez clockanja lika a sir. mislim da ti za nesto jace graficke vec treba proc na 4GHz+ ili neki intel i5.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2012 15:43 (Bass).
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Jel triban uzimat novo napajanje?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
iamonly kaže...

Jel triban uzimat novo napajanje?

  Ne.

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Idealno bi ti došla HD 7850 i s njom možeš ostati komotno na tome napajanju. Onda sljedeći puta promjeniš cijelu platformu ( MBO + CPU ) i dobar si {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Treba mi maticna,graficka i procesor do 2000kn prvenstveno za igranje na monitoru od 23'' 

NEoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2012 23:30 (NEoN02).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 HD 7770, Phenom II X4 955 i neka običana ploča od AsRocka od 400 do 500 kn.

15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

skupilo se 1000 kuna i sad gledam da li da ulozim u komp. Zanima me da li ima nesto sta bi mogao nadogradit ili bolje sacuvat pare? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
telefon kaže...

Pozdrav,

 

skupilo se 1000 kuna i sad gledam da li da ulozim u komp. Zanima me da li ima nesto sta bi mogao nadogradit ili bolje sacuvat pare? 

Za početak još najmanje 2GB RAM i neki SSD.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da rame cu definitivno sad uzet, koje bi mogao uzet, da je dobar omjer dobiveno ulozeno? Mozda polovne?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 17:48 (telefon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
telefon kaže...

Da reme cu definitivno sad uzet, koje bi mogao uzet, da je dobar omjer dobiveno ulozeno? Mozda polovne?

Da, polovne ili nove. Ponajbolje takve kakve već imaš ako možeš. Mislim da ti i SSD ne bi bilo loše uzeti, neki od 64-128GB ti je taman za preostale novce kada nabaviš ram.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Da, polovne ili nove. Ponajbolje takve kakve već imaš ako možeš. Mislim da ti i SSD ne bi bilo loše uzeti, neki od 64-128GB ti je taman za preostale novce kada nabaviš ram.

Taman u bugu citam, znaci ovaj ssd ili ipak neki drugi?

 

Rame cu neke polovne pronac.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
telefon kaže...

Taman u bugu citam, znaci ovaj ssd ili ipak neki drugi?

 

Rame cu neke polovne pronac.

Nemoj OCZ serije 3, jako su kvarljivi. Ako OCZ onda barem serija 4.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav. Moje ime je Kristijan. Ja bih htio nadograditi svoje računalo pa bih volio da mi date savjet u vezi toga. Za početak bih trebao kupiti novo napajanje , tu između 550 - 600 W i da košta do 900kn ; dalje bih trebao novu matičnu , isto tako da je do 800-900 kn ; imam dilemu što da uzmem za procesor. Dali da uzmem AMD Phenom ili da uzmem Intela i5. Inače večinom se igram na kompjuteru. Puno se zahvaljujem unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kriss kaže...

Pozdrav. Moje ime je Kristijan. Ja bih htio nadograditi svoje računalo pa bih volio da mi date savjet u vezi toga. Za početak bih trebao kupiti novo napajanje , tu između 550 - 600 W i da košta do 900kn ; dalje bih trebao novu matičnu , isto tako da je do 800-900 kn ; imam dilemu što da uzmem za procesor. Dali da uzmem AMD Phenom ili da uzmem Intela i5. Inače večinom se igram na kompjuteru. Puno se zahvaljujem unaprijed.

  Bilo bi dobro da nam napišeš svoju trenutno konfiguraciju da bi znali s čime imamo posla :)

Hard diskovi i pržilica su sata ili pata? Koliki ti je budžet? Tako jako i skupo napajanje ti vjerojatno nije potrebno.

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Htio bi sredit kompjuter da bi mogo igrat na njemu nove igrice npr. dirt 3 sad imam Intel Celeron 2.8GHz.1GB rama DDR2,graficka Nvidia Geforce GT610 1GB zanima me koji bi procesor bilo najbolje kupit polovan do 250kn i koliko rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
macgyver 53 kaže...

Htio bi sredit kompjuter da bi mogo igrat na njemu nove igrice npr. dirt 3 sad imam Intel Celeron 2.8GHz.1GB rama DDR2,graficka Nvidia Geforce GT610 1GB zanima me koji bi procesor bilo najbolje kupit polovan do 250kn i koliko rama

  A koja je matična u pitanju? Napajanje (marka i model)?

Za 250kn čisto sumnjam da ćeš naći išta pametnoga, također s tom gt610 se nećeš baš naigrati, a i trebalo bi ti barem još 3gb rama...

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tiki kaže...
macgyver 53 kaže...

Htio bi sredit kompjuter da bi mogo igrat na njemu nove igrice npr. dirt 3 sad imam Intel Celeron 2.8GHz.1GB rama DDR2,graficka Nvidia Geforce GT610 1GB zanima me koji bi procesor bilo najbolje kupit polovan do 250kn i koliko rama

  A koja je matična u pitanju? Napajanje (marka i model)?

Za 250kn čisto sumnjam da ćeš naći išta pametnoga, također s tom gt610 se nećeš baš naigrati, a i trebalo bi ti barem još 3gb rama...

Maticnu isto moram mjenjat jer je crko pci utor za graficku napajanje je neko ljevo od 450W a za 200kn sam naso Intel Pentium E5400 2.7GHz dvojezgreni rama sam mislio kupit jos 2GB a imam jos i graficku Nvidia Ganiward Geforce 8600GT 512mb

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

mcgyver  ti prodaj to sto imas skupi jos malo para pa onda kupuj ovo nema smisla nadogradjivat (bar meni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pandzinho kaže...

mcgyver  ti prodaj to sto imas skupi jos malo para pa onda kupuj ovo nema smisla nadogradjivaJ

 

Jos cu razmislit mozda i kupim drugi komp

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala
evo zanima me ovaj moj pc pod moj pc.. Pa sta bi trebao nadogradit da bi igrao novije serije igara? i recimo kada bi uzeo neku dobru graficku dali bi procesor kocio? I dali je taj procesor jos dobar za novije naslove igrica? hvala
veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vekyyy kaže...
evo zanima me ovaj moj pc pod moj pc.. Pa sta bi trebao nadogradit da bi igrao novije serije igara? i recimo kada bi uzeo neku dobru graficku dali bi procesor kocio? I dali je taj procesor jos dobar za novije naslove igrica? hvala

Procesor ti je kočnica za tu grafičku koju imaš, a kamo li za neku jaču. Trebaš promijeniti bazu računala (procesor, matična, ram) i napajanje ako imaš neko šrotno (nisi naveo koje je točno).

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice