Da li se isplati upgrade?

poruka: 10
|
čitano: 2.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Da li se isplati upgrade?

Pozdrav, imam slijedecu konfu koju bih htio upgradeati:

 

Gigabyte 970A-DS3P

R9 270 2GB

FX 6300

Foxtron Hyper 500

 

Htio bih staviti bolji procesor i graficku i proci sto jeftinije, a opet dobiti osjetan upgrade. Nove komponente bi trebali ici na trenutnu maticnu i napajanje. Komp ce se najvise koristiti za igranje nekih starijih igrica ili novijih koje nisu previse zahtjevne, ne igraju se AAA naslovi na max grafici niti ista slicno. Igrice tipa LoL, WoW, moddani Minecraft sa shaderima, Fortnite, moddani Skyrim, neke indie igrice itd.

 

Sto bi mi se isplatilo uzeti a da je dostupno u ducanima u ZGu? Ne planiram uzimati izvana niti uzimati rabljeno. Prvi procesor koji mi je pao napamet je FX 8350 ali ne vidim da se igdje vise prodaje, a nisam siguran sto se od novijeg isplati uopce stavljati na trenutnu maticnu.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Da li se isplati upgrade?
Ripjia kaže...

Pozdrav, imam slijedecu konfu koju bih htio upgradeati:

 

Gigabyte 970A-DS3P

R9 270 2GB

FX 6300

Foxtron Hyper 500

 

Htio bih staviti bolji procesor i graficku i proci sto jeftinije, a opet dobiti osjetan upgrade. Nove komponente bi trebali ici na trenutnu maticnu i napajanje. Komp ce se najvise koristiti za igranje nekih starijih igrica ili novijih koje nisu previse zahtjevne, ne igraju se AAA naslovi na max grafici niti ista slicno. Igrice tipa LoL, WoW, moddani Minecraft sa shaderima, Fortnite, moddani Skyrim, neke indie igrice itd.

 

Sto bi mi se isplatilo uzeti a da je dostupno u ducanima u ZGu? Ne planiram uzimati izvana niti uzimati rabljeno. Prvi procesor koji mi je pao napamet je FX 8350 ali ne vidim da se igdje vise prodaje, a nisam siguran sto se od novijeg isplati uopce stavljati na trenutnu maticnu.

 

 Nema tu sriće od nadogradnje, igraj na tom što imaš i skupljaj novac za novu konfiguraciju

16 godina
offline
Da li se isplati upgrade?

Ako ne mislis uzimati rabljeno onda nemaš nikakvih šansi za upgrade bez nove matične.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Da li se isplati upgrade?
Ripjia kaže...

Pozdrav, imam slijedecu konfu koju bih htio upgradeati:

 

Gigabyte 970A-DS3P

R9 270 2GB

FX 6300

Foxtron Hyper 500

 

Htio bih staviti bolji procesor i graficku i proci sto jeftinije, a opet dobiti osjetan upgrade. Nove komponente bi trebali ici na trenutnu maticnu i napajanje. Komp ce se najvise koristiti za igranje nekih starijih igrica ili novijih koje nisu previse zahtjevne, ne igraju se AAA naslovi na max grafici niti ista slicno. Igrice tipa LoL, WoW, moddani Minecraft sa shaderima, Fortnite, moddani Skyrim, neke indie igrice itd.

 

Sto bi mi se isplatilo uzeti a da je dostupno u ducanima u ZGu? Ne planiram uzimati izvana niti uzimati rabljeno. Prvi procesor koji mi je pao napamet je FX 8350 ali ne vidim da se igdje vise prodaje, a nisam siguran sto se od novijeg isplati uopce stavljati na trenutnu maticnu.

 

 Ne znam iskreno koliko ti se isplati upgrade tog kompa, pa i ako bi stavio FX 8350 on bi bio usko grlo za današnje novije grafe. Tako da ti je najbolje prodat to šta imaš i nadodat para i uzet Ryzen 5 1600 + neku B350 ploču + RAM DDR4 koji nije puno skup sada, a grafu možeš uzet neku RX570/580.

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
11 godina
offline
Re: Da li se isplati upgrade?

Samo za info, za ovu plocu i 8350 je frend trazio novu grafu, nasli polovnu RX580; proc je teski bottleneck. Do nekakve nVidie 970 da, sve iznad toga bi rekao CPU je problem. 6 mjeseci kasnije slozili mu b450+3600; RX580 prodisala ko velika :)

 

Naravoucenje: ne vidim mjesta nadogradnji ovdje :/

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
4 godine
neaktivan
offline
Re: Da li se isplati upgrade?
Dodinho kaže...

Ako ne mislis uzimati rabljeno onda nemaš nikakvih šansi za upgrade bez nove matične.

 A ako bi isao na rabljeno?

 

Uzimati cu puno jaci komp za sebe, ali ovo ne zelim prodavati jer mi se neda zezati sa time, a zao mi baciti. Mislio sam malo pojacati sa novom grafom i procesorom i onda pokloniti.

12 godina
offline
Da li se isplati upgrade?

Trazi na njuskalu fx 8300 i stavi neku gtx 950-960 i to je dovoljno za lol i fortnite...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Da li se isplati upgrade?

Postovani,

 

Imam dolje navedenu PC konfiguraciju iz 2014. pa me zanima dali je kakav 'upgrade' moguc i isplativ.

Naime, trenutno 'vrtim' sve nove zahtjevne igre koje me interesiraju ali moram smanjivati detalje.

Zelio bih 'produziti' vijek trenutne konfe za 1-2g kako bih mogao pokretati i najnovije dolazece hitove na relativno visokim postavkama.

Vjerojatno su usko grlo CPU i GPU posto RAM-a vec ima 16GB. Mogu li na ovu MBO staviti jos jednu GPU (istu ili sl.) ili jaci CPU?

 

CPU

AMD FX X8 8320 BOX, s. AM3+, 3.5GHz, 16MB cache, Eight Core

 

MBO

GIGABYTE GA-990XA-UD3, AMD 990X/SB950, DDR3,

zvuk, SATA, G-LAN, PCI-E, CrossFireX, SLI, USB 3.0, FW, ATX, s.

AM3 / AM3+

 

RAM

PC-17000, 8 GB, G.SKILL Ares series,

F3-2133C11D-8GAO, DDR3 2133MHz, kit 2x4GB x2 = total 16GB

 

GPU

PCI-E XFX AMD RADEON R9 290, 4GB DDR5,

DualDVI, HDMI, DP

VRAM

4096 MB

GDDR5 1250 MHz

 

Cooler

SCYTHE Grand Kama Cross 2, SCKC-3000, socket

775/1156/1155/1150/1366/2011/AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2

 

Napajanje

650W, XFX XXX Edition P1-650X-XXB9, ATX v2.2, 135mm

vent, PFC, modularno

 

Kućište

COOLERMASTER Silencio 652, SIL-652-KKN1, MIDI

 

DELL U2713HM

27" LED DELL U2713HM, 8ms, 350cd/m2, 2000000:1, IPS,

D-SUB, DVI, HDMI, DP, USB hub, pivot 

 

SSD 240.0 GB KINGSTON SSDNow V300, SV300S37A/240G,

SATA3, MLC-chip, maks do 450/450 MB/s

 

HDD 1000.0 GB SEAGATE ST1000DM003, SATA3, 64MB cache,

7200 okr/min

 

DVD±RW LG GH24NSB0, 24x, SATA, Dual layer

 
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Da li se isplati upgrade?
Neisplativo. Prodaj sve i pređi na AM4 i Ryzen 1600 AF
Have no fear, Vlad is here
12 godina
offline
Da li se isplati upgrade?

Najisplativije bi ti bilo od napajanja na dolje komponente ostavit a komponente iznad napajanja prodat i kupit noviju platformu sa ddr4 ramom , top pick i budzet friendly ti je ryzen 1600AF trenutno.

Tog FX je pregazilo vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 16:13 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice