Sklapanje PC konfiguracija - od 700 do 1000 EUR izdvojena tema

poruka: 15.923
|
čitano: 2.851.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ibme74 kaže...

 

Iskreno tvoju usporedbu uopće ne kontam i nemam pojma na čega se sa tim hvataš? Kakve veze ima sta FSP radi a pricamo o FSP napajanjima?

Očito iskrivljuješ stvari koje sam napisao ali nemam volje pisati "blog" da objasnim o cemu pricam nekome tko ce opet "žežat" po svom, eto reci ljudima koji gone u svojim konfama Hexe/Hypere/Raidere bez beda da im je napajanje smeće i da ga trebaju mjenjati iako šljaka bezprjekorno i best buy su po pitanju uloženo dobiveno što se tiče i performansi i duljine jamstva.

To sto je tvom kolegi nešto "pucalo" pa je napajanje vratio ne znači da je automatski to napajanje "krš" nego mu se vjerojatno potrefio loš primjerak. Takve stvari se događaju i sa punjo skupljim napajanjaima od Corsaira, Seasonica, EVGA-a, XFX i slicno pa ne vidim da njih iko proziva smećem radi toga.

 

 Pa govorim o tome kako ta low end napajanje nemaju baš neku efikasnos, a o tome kakve zaštite imaju nema ni jednog podatka jer vjerovatno nemaju ni jedno.

kiwi_91 kaže...

Jack Sparrow

 

Složio bih se da nije dobro štedjeti na napajanjima i da bi bilo poželjno uzeti što je u tom trenutku moguće kvalitetnije napajanje, no ne treba podcjenjivati FSP-ov low-mid end.

 

Hyper nije loše napajanje i ono, zajedno s ostalim FSP napajanjima, može isporučiti deklarirano. Da, učinkovitost nije baš bajna za današnje pojmove, no obični 80+ certifikat je izdan od ovlaštenog tijela (Plug Load Solutions) pa se ne može reći da je 'fake'. Uostalom, evo nekoliko recenzija koje potvrđuju da cjelokupna serija čisto solidno odrađuje svoj posao i da ju se može koristiti za midrange konfiguracije koje su složene na "rastegnutom" budžetu. Recenzije: 123 / 4 / 5.

 

I s obzirom da je FSP proizvođač platformi, niti jedno njihovo napajanje nije rebrand neke generičke low end kineske platforme pa ih osobno ne bih svrstavao u isti koš s MS-om, Akyga-om, Naviatec-om, Linkworld-om i ostalima.

 Ovo što si ti linkao je Hyper M, a ne samo Hyper. Razlika nekih 200kn. 

Hyper je dobar samo kao privremeno napajanje za neki dobar PC, o tome govorim. Ako se već radi dobar PC, onda staviš i dobro napajanje da očuvaš te komponente. Ne vidim dali ima i kakve prenaponske zaštite, regulatore itd.

 

Da ima garanciju od 5 godina, ali nije problem u tome što napajanje izgori, to zamjeniš. Nego je problem što radi toga možeš izgubiti i druge komponente.

 

Sva bolja napajanja danas već imaju to da ni ne pale ventilatore do 40% opterečenosti, tolko je dobro hlađenje,a i efikasnost.

 

Evo solidno napajanje. 550w bi trebalo biti dosta, jedan 2080ti treba 650w, a kamo li slabije grafe.

https://www.futura-it.hr/corsair-psu-550w-tx-m-series/COR-CP-9020133-EU/product/

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 21:44 (Jack Sparrow).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

4 recenzije su od Hyper modela i jedna je od Hyper M-a. Stavljena je čisto da bude više izvora za tu seriju, a ionako je to tehnički gotovo pa jednako napajanje jer je glavna ploča unutra jednaka, tj. ne vide se tranzistori da baš možemo reći da je 100% jednaka, ali većina ostalih komponenti vizualno izgleda jednako. Ono što je razlika je što M model ima dodatnu pločicu za modularne priključke gdje se nalazi jedan kondenzator (i moguće još neki s druge strane...), no oni osim što doprinose manjim oscilacijama napona, ne čine neku značajniju razliku u mogućnostima napajanja. Razlika u cijeni između Hyper-a i Hyper M-a je nekih 100 kn (Hyper 600 (od 430 kn) / Hyper M 600 (od 510 kn)).

 

Naravno, Corsair TX-M bi bio bolji od Hyper-a, a Seasonic Focus 550 W (od 630 kn; 5/10 god. jamstva) i TT Grand RGB 750 W (od 617 kn; 7/10 god jamstva) još bolji jer su potpuno modularni i imaju 10 god. tvorničkog jamstva, no i Hyper će odraditi jednaku zadaću za cca. 150 - 200 kn manje što nekome može značiti mnogo, odnosno recimo jednu razliku između toga hoće li se uzeti Ryzen 5 1600 ili Ryzen 5 2600, GTX 1060 ili GTX 1660, RX 580 8GB ili RX 590 8GB... S obzirom da se ovdje u temi traži best buy ponuda, najzastupljeniji su Hyper i ostala napajanja u rangu 400 - 600 kn koji su dovoljno dobri za prosječnog korisnika računala. I Hyper serija naravno ima osnovne zaštite za koje je zadužen čip SiTi PS229 (ima ga i Corsair-ova SF Gold serija).

16 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Jbt ja kad sam uzimao komp sam kontao da sam uzeo poprilicno dobro napajanje, a sad kroz vasu pricu sam zakljucio da sam uzeo neko losije napajanje 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Ryzen 5 2600 procesor

B450 Tomahawk maticna

Nvidia 1660ti 6gb gaming x msi graf

Ms midi tower Aquarius pro kuciste 

Kingston SSD 240gb 

To sam slozio za sad to je cca 5500 kn, sta mi jos bitno fali nadodajte, jos 1000 kn MAX ili zamjenite nesto, naso sam bundle na admu ryzen 5 2600+ova maticna pa mi se cini oke, i nonstop razmisljam uzet sapphire rx 590 nitro al ova mi se nekako vise svida makar je skuplja dosta al iznad 6500 ne mogu cak i to je previse gledam sto jeftinije proc naravno

Ugl napisite neko napajanje 600w i ne znam ni sam sta mi jos fali i mozda ovaj ssd neki drugi ili ak ima netko volje nek napise svoju konfiguraciju do 6500 kn 

Vec se vise od tjedan dana mucim sa tim grafickama i procesorima nikako da se odlucim 

I ofc za gaming vecinski mi treba tipa Battlefield V, pubg itd 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 21:35 (Mpagatovsky).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Jack Sparrow kaže...

 Pa govorim o tome kako ta low end napajanje nemaju baš neku efikasnos, a o tome kakve zaštite imaju nema ni jednog podatka jer vjerovatno nemaju ni jedno.

 

Znaci apsolutno sve sto si rekao je netocno i pljujes po napajanju bez pokrica i bez da si ista provjerio nego samo lupas napamet na osnovu nekih svojih predpostavki.

 

Prvo si tvrdio da su samo jedan te isti rebrand kao i sva low end napajanja a FSP proizvodi svoje platforme.

Pa onda tvrdis kako ima "fejk" 80+ certifikat a ima potvrdjeni certifikat od PLS-a.

Zatim velis da nemaju nikakvu zastitu a imaju zastitu koju koriste i proizvodjaci kvalitetnih modela napajanja. 

Just stop pls.

Dr. Vicko kaže...

Jbt ja kad sam uzimao komp sam kontao da sam uzeo poprilicno dobro napajanje, a sad kroz vasu pricu sam zakljucio da sam uzeo neko losije napajanje 

 

Napajanje ti je solidno, za grafu koju imas sasvim dovoljno.

 

Mpagatovsky kaže...

Ryzen 5 2600 procesor

B450 Tomahawk maticna

Nvidia 1660ti 6gb gaming x msi graf

Ms midi tower Aquarius pro kuciste 

Kingston SSD 240gb 

To sam slozio za sad to je cca 5500 kn, sta mi jos bitno fali nadodajte, jos 1000 kn MAX ili zamjenite nesto, naso sam bundle na admu ryzen 5 2600+ova maticna pa mi se cini oke, i nonstop razmisljam uzet sapphire rx 590 nitro al ova mi se nekako vise svida makar je skuplja dosta al iznad 6500 ne mogu cak i to je previse gledam sto jeftinije proc naravno

Ugl napisite neko napajanje 600w i ne znam ni sam sta mi jos fali i mozda ovaj ssd neki drugi ili ak ima netko volje nek napise svoju konfiguraciju do 6500 kn 

Vec se vise od tjedan dana mucim sa tim grafickama i procesorima nikako da se odlucim 

I ofc za gaming vecinski mi treba tipa Battlefield V, pubg itd 

 

1 * AMD CPU Ryzen 5 6C/12T 1600X (3.6/4.0GHz Boost,19MB,95W,AM4) bez hladnjaka
Sifra: YD160XBCAEWOF - 1.099,00 Kn

1 * Hladnjak LC-Power LC-CC-120, Intel/AMD + AM4
Sifra: lcp-hlad-lc-cc-120 - 180,00 Kn

1 * Matična GIGABYTE GA-AB350M-DS3H (S.AM4, 4xDDR4, RAID) mATX
Sifra: GA-AB350M-DS3H - 509,00 Kn

1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000MHz
Sifra: F4-3000C16D-16GISB - 699,00 Kn

1 * INNO3D GeForce RTX 1660 Ti Twin X2 6GB GDDR6 192-bit 1770 GHz, 14Gbps, 3xDP+HDMI
Sifra: N166T2-06D6-1710VA15 - 2.279,00 Kn

1 * GIGABYTE SSD 480GB, SATA III, 3D NAND TLC, 550MBs/480MBs
Sifra: GP-GSTFS31480GNTD - 439,00 Kn

1 * HDD desktop Toshiba P300 (3.5 1TB, 7200RPM, 64MB, NCQ, AF, SATAIII), bulk
Sifra: HDWD110UZSVA - 339,00 Kn

1 * Fortron napajanje Hyper 600W
Sifra: fsp-nap-hyp-600 - 429,00 Kn

1 * Zalman S3 Midi-Tower ATX kućište, bez napajanja, crno
Sifra: 43042 - 290,00 Kn

 

Ukupno: 6.263,00 Kn (-2%=6.137kn)

Besplatno slaganje i dostava

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 0:58 (ibme74).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
mean-muscul kaže...

Media Markt ti je dosta skup u njemačkoj ima i puno povoljnijih stranica....vidi jel možeš na rate uzeti u mindfactory.de ja sam si ovaj vikend naručio naručio komponente za novi gamig PC sa monitorom za 1000 eura ... I još dobiješ uz AMD 2 original igrice besplatno Division 2 i World war z

 

eto na stranici mindfactory.de...sta mislite dali sam ok sastavio? ako bi promjenili sta dajte neku zamjenu al molim sa te stranice..cjena svega bi me izasla € 825,94

 

AMD Ryzen 5 2600 6x 3.40GHz So.AM4 BOX

 

Gigabyte B450M DS3H AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 mATX Retail

 

16GB G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16 Dual Kit

 

6GB Palit GeForce RTX 2060 Dual OC Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)

 

120GB Kingston A400 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s TLC NAND (SA400S37/120G)

 

1000GB Toshiba P300 High-Performance HDWD110UZSVA 64MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s

 

Sharkoon TG4 rot

 

LC-Power Cosmo COOL LC-CC-120-RGB CPU-Lüfter Intel/AMD 180W

 

650 Watt Corsair TX-M Series TX650M Modular 80+ Gold

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Zasto ssd od samo 120gb? Bar ssd-ovi dns nisu skupi a prostora nikad dosta

15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ibme74 kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Pa govorim o tome kako ta low end napajanje nemaju baš neku efikasnos, a o tome kakve zaštite imaju nema ni jednog podatka jer vjerovatno nemaju ni jedno.

 

Znaci apsolutno sve sto si rekao je netocno i pljujes po napajanju bez pokrica i bez da si ista provjerio nego samo lupas napamet na osnovu nekih svojih predpostavki.

 

Prvo si tvrdio da su samo jedan te isti rebrand kao i sva low end napajanja a FSP proizvodi svoje platforme.

Pa onda tvrdis kako ima "fejk" 80+ certifikat a ima potvrdjeni certifikat od PLS-a.

Zatim velis da nemaju nikakvu zastitu a imaju zastitu koju koriste i proizvodjaci kvalitetnih modela napajanja. 

Just stop pls.

 Pa certifikat koji ima je najniži mogući rank. Slabije od toga nema haha. Već odavno se govori da je to fake oznaka. I nisam rekao da ništa ne valja, nego da nebi stavljao u PC koji košta 7 soma kuna. 

 

FSP je proizvođač, ali radi OEM napajanja koje drugi kao MS koriste(bubam taj MS na pamet kao primjer), samo rebrendiraju njihovu platformu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 20:53 (Jack Sparrow).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Samo što FSP-ove platforme koriste sve dobri i poznati proizvođači poput Anteca, Bitfenixa, EVGA-e, a i 75% cjelokupnog be quiet! asortimana napajanja je s FSP platformom tako da ih i dalje ne bih svrstavao u "MS" kategoriju.

 

FSP je imao tu i tamo seriju koja se baš nije proslavila, ali Hyper je čisto solidan izbor za srednje rangirane konfiguracije. Iako trenutno pored Hexa 85+, Seasonic Bronze S12II i EVO serije, SAMA Armor, Raider II, Vengeance M i drugih nije baš toliko sjajan, no 5 god. jamstva ga drži.

4 godine
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Molio bi konfiguraciju za Video editing PC . . . 4k bi bilo pozeljno, ali ne i nuzno :) unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Jack Sparrow kaže...

 Pa certifikat koji ima je najniži mogući rank. Slabije od toga nema haha. Već odavno se govori da je to fake oznaka. I nisam rekao da ništa ne valja, nego da nebi stavljao u PC koji košta 7 soma kuna. 

 

FSP je proizvođač, ali radi OEM napajanja koje drugi kao MS koriste(bubam taj MS na pamet kao primjer), samo rebrendiraju njihovu platformu.

 

Jel ti uopće znaš za šta služe certifikati? Jel znaš da taj "fejk" 80+ certifikat ima samo 2-5% manju efikasnost od recimo tog tvog 80+ bronze napajanja iz potpisa?
Pa nego šta bi ti stavljao u PC od 7k kuna? Corsaira od 700kn i radi toga stavio 20% sporiju grafu? Aj molim te nemoj vise 

Oko tebe ima 100 dokaza da je sve sto si rekao krivo i da je FSP sve samo ne neko low end napajanje, Hyper 600 bez beda drzi sve te grafe koje idu u 7k budzet (RX570/580/GTX1060/1660/1660Ti/RTX2060)

 

googly kaže...

Molio bi konfiguraciju za Video editing PC . . . 4k bi bilo pozeljno, ali ne i nuzno :) unaprijed hvala

 

Budzet? Nacin placanja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 22:16 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ibme74 kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Pa certifikat koji ima je najniži mogući rank. Slabije od toga nema haha. Već odavno se govori da je to fake oznaka. I nisam rekao da ništa ne valja, nego da nebi stavljao u PC koji košta 7 soma kuna. 

 

FSP je proizvođač, ali radi OEM napajanja koje drugi kao MS koriste(bubam taj MS na pamet kao primjer), samo rebrendiraju njihovu platformu.

 

Jel ti uopće znaš za šta služe certifikati? Jel znaš da taj "fejk" 80+ certifikat ima samo 2-5% manju efikasnost od recimo tog tvog 80+ bronze napajanja iz potpisa?
Pa nego šta bi ti stavljao u PC od 7k kuna? Corsaira od 700kn i radi toga stavio 20% sporiju grafu? Aj molim te nemoj vise 

Oko tebe ima 100 dokaza da je sve sto si rekao krivo i da je FSP sve samo ne neko low end napajanje, Hyper 600 bez beda drzi sve te grafe koje idu u 7k budzet (RX570/580/GTX1060/1660/1660Ti/RTX2060)

 

 Znam ja što je to, i znači samo to, obično sva da sa boljim certifikatom imaju i bolji build u nutra. Nemaju bolji efficiancy bez razloga i samo za šminku.

Ali napisao sam nisam gledao samo taj certifikat, jer ona samo dodatno dokazuje kvalitetu.

 

Ovo je puno napajanje. Plus što je modularno. 

https://www.futura-it.hr/napajanje-seasonic-ss-520gm2-evo-520w-80-bronze/0151087/product/

 

Večina toga ne vuće više od 500w sigurno. eventualno se doda još 60kn i uzme 620w.

 

Kad smo kod video editinga, Ryzen 1700 i malo više rama ti treba, od grafike može i 1050ti. Neki storage za te video clipove i šibaj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 22:44 (Jack Sparrow).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Jack Sparrow kaže...

 Znam ja što je to, i znači samo to, obično sva da sa boljim certifikatom imaju i bolji build u nutra. Nemaju bolji efficiancy bez razloga i samo za šminku.

Ali napisao sam nisam gledao samo taj certifikat, jer ona samo dodatno dokazuje kvalitetu.

 

Ovo je puno napajanje. Plus što je modularno. 

https://www.futura-it.hr/napajanje-seasonic-ss-520gm2-evo-520w-80-bronze/0151087/product/

 

Večina toga ne vuće više od 500w sigurno. eventualno se doda još 60kn i uzme 620w.

 

Kad smo kod video editinga, Ryzen 1700 i malo više rama ti treba, od grafike može i 1050ti. Neki storage za te video clipove i šibaj.

 

Jel ti znas kolika je razlika efikasnosti od 2-5%? Nikakva 

Evo da ti dam primjer:

 

Ajmo reći da je 0.77hrk kWh

i ajmo sada reći da ti cijelu godinu računalo svaki dan radi 3h na 100% opterećenja i 7h na 20% opterećenja, razlika između 80+ i 80+ Bronze napajanja od (recimo) 600w bi ti iznosila 21hrk na godisnjem racunu - stvarno isplativa investicija 

 

Pa da, rekao si da ne gledaš samo certifikat nego šta je unutra a gore ti jeje fi pokazano i dokazano šta je unutar Hypera i da je to daleko od nekog škarta tipa Akyga, MS, Intertech i ostali škartova gdje ga trpaju ameri. 

Šta vrijedi što je bolje kada ima 2 godine kraće jamstvo? Odma u startu veliki minus.

Zašto mu sam proizvođač ne vjeruje u kvalitetu pa mu ne stavi 5 godina jamstva kao konkurenciji u toj cijeni?

Većina toga ne vuče ni 300w sve skupa i baš zato ne treba forsirati napajanja od 600-700kn u budžetu konfi 5-7k kuna.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 1:39 (ibme74).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Hvala, jel to futura ducan ili,  i kako ostvarit taj popust, 

I usput koja je razlika izmedu tog inno3d twin dual 1660ti npr i msi gaming x 1660ti jel se isplati dat tih par stotina vise za msi

I umjesto ove bi uzo ryzen 5 2600 jer mi tako srce zeli bas al koliko vidim su vrlo slicne

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 2:29 (Mpagatovsky).
9 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Pozz svima!

 

Nakon jedne kupljenje konfiguracije u dobro nam znanoj trgovini, doslo je vrijeme za drugu. :)

 

Naime, zanima me slijedece - koliko je moguce kupiti konfiguraciju (gaming) sa monitorom od 24'' ili 27'' u ovome rangu do cca 6-7k kn, koja trenutne naslove vrti na visokim postavkama? Zasto napominjem na high settings? Iz jednostavnog razloga sto za godinu - dvije, kada izadje GTA 6, ne zelim da me buraz vuce za rukav (konfiguracija je namjenjena njemu) i kaze kako ne moze vrtiti tu igru? Da li je moguce sloziti nesto za te novce da potraje koju godinu pa makar i tu (tko-zna-kad-ce-izaci) igru da vrti na nekim solidnim medium postavkama kada izadje? Tipkovnicu, mouse i to cu kupiti lako sa strane, po zelji doticne mlade osobe.

 

Eto, trebaju mi savjeti - sta kupiti (konfiguracija sa cijenom) i da li je bolje pricekati malo pa uzeti jace nesto ili je to sve manje-vise tu negdje sada ili za koji mjesec.

 

Na prosloj konfiguraciji je Ryzen koji radi predobro, uzeo sam ga prije cca dvije godine i komp radi kao i prvi dan, tako da bih se zadrzao na njemu ali nije uvjet - ukoliko ima neka bolja opcija, naravno.

 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci i ponudi - naravno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Ti ne čitaš baš ili? Napisao sam ti sad malo prije ali ignoriraš.

Taj certifikat ujedno i znači da su bolje komponente u napajanju. Jer ne postiže bolju efikasnost bez razloga. Pa makar 5% razlike.

Ta dva reviewa na oba je build quality minus. FSP radi dobra napajanja to nitko ne osporava, ali ovo spada u niži rang.

Za 100kn više imaš bolje napajanje sa japanskim kondenzatorima i još modularno. Sveukupno bolji build A tih 80 watta više ti ne igra nikakvu ulogu. Još kad pogledaš efikasnost, jer 5% ti na toliko watažu znači da oko 30w tak odlazi u grijanje napajanja, a ne u komp.

600w je tak previše za svaki mid range PC. 2080 treba 600w.


Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 6:51 (Jack Sparrow).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

budzet ocito od 5000-7000 :) placanje moze na sve nacine, svejedno mi

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
googly kaže...

budzet ocito od 5000-7000 :) placanje moze na sve nacine, svejedno mi

 Ocito se malo pravis pametan. Lijepo te covjek pitao jer nije svejedno 5000 ili 7000kn. Isto tako, za gotovinu su uvijek veci popusti, dok za kartice ili placanje na rate budu vece cijene.

 

Kovačić
8 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Cijene bi trebale biti iste, zar trgovini nije svejedno, njima uvijek sjeda naplaceni iznos, bilo da kupac provuce karticu jednokratno, bilo da placa na rate, bilo da uzima kredit, trgovina ce uvijek jednokratno dobiti tocan iznos.

 

Naravno, para u blagajni je uvijek prednost, nema cekanja, ali opet.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Mpagatovsky kaže...

Hvala, jel to futura ducan ili,  i kako ostvarit taj popust, 

I usput koja je razlika izmedu tog inno3d twin dual 1660ti npr i msi gaming x 1660ti jel se isplati dat tih par stotina vise za msi

I umjesto ove bi uzo ryzen 5 2600 jer mi tako srce zeli bas al koliko vidim su vrlo slicne

 

-2% popusta im samo napomenes prilikom javljanja i das svoj nick sa foruma i to je to.

razlika je u hladnjaku ali te grafe trose jako malo tako da se ne ispalti nadoplacivati parsto kuna vise radi boljeg hladnjaka.

za cpu kako hoces, ali nije ti 2600 nista puno jaci.

 

051fiume kaže...

Pozz svima!

 

Nakon jedne kupljenje konfiguracije u dobro nam znanoj trgovini, doslo je vrijeme za drugu. :)

 

Naime, zanima me slijedece - koliko je moguce kupiti konfiguraciju (gaming) sa monitorom od 24'' ili 27'' u ovome rangu do cca 6-7k kn, koja trenutne naslove vrti na visokim postavkama? Zasto napominjem na high settings? Iz jednostavnog razloga sto za godinu - dvije, kada izadje GTA 6, ne zelim da me buraz vuce za rukav (konfiguracija je namjenjena njemu) i kaze kako ne moze vrtiti tu igru? Da li je moguce sloziti nesto za te novce da potraje koju godinu pa makar i tu (tko-zna-kad-ce-izaci) igru da vrti na nekim solidnim medium postavkama kada izadje? Tipkovnicu, mouse i to cu kupiti lako sa strane, po zelji doticne mlade osobe.

 

Eto, trebaju mi savjeti - sta kupiti (konfiguracija sa cijenom) i da li je bolje pricekati malo pa uzeti jace nesto ili je to sve manje-vise tu negdje sada ili za koji mjesec.

 

Na prosloj konfiguraciji je Ryzen koji radi predobro, uzeo sam ga prije cca dvije godine i komp radi kao i prvi dan, tako da bih se zadrzao na njemu ali nije uvjet - ukoliko ima neka bolja opcija, naravno.

 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci i ponudi - naravno.

 

 

Pa ono ako ti nije hica mozes sacekati sada ove ove ryzene koje dolaze ovo ljeto, ali neces pogriejsiti ni sa trenutnom generacijom:

1 * LG 23,5 LED IPS 24MK430H, VGA, HDMI, 75Hz
Sifra: lg-24mk430m - 1.105,00 Kn

1 * AMD CPU Ryzen 5 6C/12T 1600X (3.6/4.0GHz Boost,19MB,95W,AM4) bez hladnjaka
Sifra: YD160XBCAEWOF - 1.099,00 Kn

1 * Hladnjak LC-Power LC-CC-120, Intel/AMD + AM4
Sifra: lcp-hlad-lc-cc-120 - 180,00 Kn

1 * Matična GIGABYTE GA-AB350M-DS3H (S.AM4, 4xDDR4, RAID) mATX
Sifra: GA-AB350M-DS3H - 509,00 Kn

1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000MHz
Sifra: F4-3000C16D-16GISB - 699,00 Kn

1 * INNO3D GeForce RTX 1660 Ti Twin X2 6GB GDDR6 192-bit 1770 GHz, 14Gbps, 3xDP+HDMI
Sifra: N166T2-06D6-1710VA15 - 2.271,00 Kn

1 * GIGABYTE SSD 240GB, 2.5, SATA III, 500MBs/420MBs, Retail
Sifra: GP-GSTFS31240GNTD - 265,00 Kn

1 * HDD desktop Toshiba P300 (3.5 1TB, 7200RPM, 64MB, NCQ, AF, SATAIII), bulk
Sifra: HDWD110UZSVA - 339,00 Kn

1 * Fortron napajanje Hyper 600W
Sifra: fsp-nap-hyp-600 - 429,00 Kn

1 * Zalman S3 Midi-Tower ATX kućište, bez napajanja, crno
Sifra: 43042 - 290,00 Kn

 

Ukupno: 7.186,00 Kn (-2%=7.042kn)
Besplatno slaganje i dostava

 

Jack Sparrow kaže...
Ti ne čitaš baš ili? Napisao sam ti sad malo prije ali ignoriraš.

Taj certifikat ujedno i znači da su bolje komponente u napajanju. Jer ne postiže bolju efikasnost bez razloga. Pa makar 5% razlike.

Ta dva reviewa na oba je build quality minus. FSP radi dobra napajanja to nitko ne osporava, ali ovo spada u niži rang.

Za 100kn više imaš bolje napajanje sa japanskim kondenzatorima i još modularno. Sveukupno bolji build A tih 80 watta više ti ne igra nikakvu ulogu. Još kad pogledaš efikasnost, jer 5% ti na toliko watažu znači da oko 30w tak odlazi u grijanje napajanja, a ne u komp.

600w je tak previše za svaki mid range PC. 2080 treba 600w.

 

Pa eto koliko su bolje da nekom tko je gamer će na godišnjem računu uštedjeti par kuna, stvarno strašno bitno stavka.

Kažem ti, nema smisla sve ovo što pišeš, od početka si tvrdio da je to rebrand OEM napajanja bez ikakvih zaštita i slično a dokazano ti je posve drugačije,

osim toga za konfe se gleda koje se grafičke stavljaju odnosno kolika im je potrošnja i na osnovu toga se stavlja napajanje a ne na osnovu koliko grafa košta, tak oda recimo RTX2060 od 3k kuna koja troši 160w pod max opterećenjem na tom Hyperu kucka bez problema uz bilo kakav CPU i OC dok recimo 500kn jeftiniju Vegz56 nebi baš stavljao an Hypera pošto bez beda vuče preko 200w.

Naravno da u konfu od 10k kuna sa RTX2070/2080 neces stavljati Hyper 600 jer budzet dopusta jace i kvalitetnije, ali za ove budzete do 7k kuna gdje u najboljem slucaju stane rtx2060 ili gtx1660ti sa potrosnjom od 160w odnosno 120w hyper 600w je sweet spot koji to drze bez ebda, ima 5 god jamstva a razliku u cijeni ugurvas u veci SSD, bolji hladnjak ili nesto.

Ponavljam za tog seasonica, 2 godine manje jamstvo meni OGROMNI inus, svako napajaje moze prdnut ili radit 10+ godina, i ono od 150kn i ono od 1.000+ kuna tako da je duzina jamstva veliki faktor pilikom izbora napajanja.

 

Ovim postom zavrsavam ovu temu jer je vec zagazilo u debeli offtopic.

 

googly kaže...

budzet ocito od 5000-7000 :) placanje moze na sve nacine, svejedno mi

 

Pa nije ocito, tema je sa budzetom od 5.000kn do 7.000kn, mozda imas 5.000kn za potrositi a mozda 7.000kn, a mozda nesto izmedju - to bas nije isto, zar ne :) ? Takoder je bitno kako placas, cijene nisu iste za kes i rate.

1 * AMD Ryzen 7 1700 AM4, 3.0Ghz, box cpu
Sifra: AMD-YD1700BBAEBOX - 1.299,00 Kn

1 * Hladnjak ARCTIC Freezer 34 eSports, crveni
Sifra: 050.903.396- - 269,00 Kn

1 * GIGABYTE Main Board Desktop B450 GAMING X
Sifra: B450_GAMING_X - 799,00 Kn

1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000MHz
Sifra: F4-3000C16D-16GISB - 699,00 Kn

1 * MSI GeForce GTX 1060 GAMING X GDDR5 6GB/192bit
Sifra: GTX_1060_GAMING_X_6G - 1.699,00 Kn

1 * GIGABYTE SSD 1TB, SATA III, 3D NAND TLC
Sifra: GP-GSTFS31100TNTD - 899,00 Kn

1 * SEAGATE HDD Desktop Barracuda Guardian (3.5/2TB/SATA 6Gb/s/7200rpm)
Sifra: ST2000DM008 - 530,00 Kn

1 * Napajanje SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W 80+ Gold, Modular P/N: SPC140
Sifra: 29190421 - 539,00 Kn

1 * Sharkoon TG4 Midi Tower ATX kuæište, bez napajanja, prozirna prednja/boèna stranica, crveni LED, crno
Sifra: 43338 - 405,00 Kn

 

Ukupno: 7.138,00 Kn (-2%=6.995kn)
Besplatno slaganje i dostava

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Damir22 kaže...

Cijene bi trebale biti iste, zar trgovini nije svejedno, njima uvijek sjeda naplaceni iznos, bilo da kupac provuce karticu jednokratno, bilo da placa na rate, bilo da uzima kredit, trgovina ce uvijek jednokratno dobiti tocan iznos.

 

Naravno, para u blagajni je uvijek prednost, nema cekanja, ali opet.... 

 

Jel ti zivis ispod kamena? 

99% trgovina ima nekih cca 10% vece cijene kada se placa na rate. Postoji az određene banke i doređeni broj rata bezkamatno plaćanje.

Ima manji broj trgovina gdje su cijene iste bez obzira kako placas ali su im ugl cijene napuhane (čitaj Links).

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 14:46 (ibme74).
8 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Ne kazem da to nije tako, kazem da razlike nema, trgovini je sve jednokratno, i para im uvijek sjeda na racun.

I pametne trgovine su odavno odbacile taj sistem gdje je nesto skuplje ako placas karticom, jer je njima svejedno kako ces ti to platiti i hoces li uopce platiti, one svoje dobiju.....

Jer kupac ne placa trgovini na rate, niti banka trgovini uplacuje mjesecni iznos rate... Trgovina dobije svoje u cijelosti, a banka dobiva mjesecne rate+kamaticu...

A to je samo muznja kupaca, ako dajes popust,daj na sve, ili nemoj na nista
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 14:55 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Pa cuj, nije isto ako ti neko da 5.000kn u kesu ili to razvuce na 24 rate

8 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Meni kao trgovini apsolutno svejedno, jer ne financiram ga ja, kao trgovina, niti on meni,kao trgovini, ne placa mjesecne rate.

Banka meni da 5000kn kesa, uplati mi na racun (ok, strogo tehnicki to nije kes), i ja vise nemam s tom pricom nista, niti me interesuje kako i koliko kupac otplacuje banki, susjedu, nekom trecem, i dali im uopce otplacuje. Za mene, u prenesenom smislu, kupac je pbz, hpb, rba....ili vec koja banka je izdala karticu. A ona uvijek placa u cijelosti i jednokratni.

Jedina stvarna razlika je sto ja 5000kn stavljam momentalno u blagajnu, dok kod kupovine na rate moze proci neki kraci iznos dok banka ne izvrsi uplatu.

Neznam dali se sto mjenjalo, nekad je to bilo jako brzo, dan-dva maksimum.

Da, ima razlike,a opet,nema je.

Na kraju price, kad novci sjednu, radi se o iatom iznosu, znaci moja zarada ie jednaka, dakle nemam nikakve financijske stete ako sam i kupcu na rate dao neki popust.

A za reputaciju to dosta znaci.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Damir22 kaže...

Banka meni da 5000kn kesa, uplati mi na racun (ok, strogo tehnicki to nije kes), i ja vise nemam s tom pricom nista, niti me interesuje kako i koliko kupac otplacuje banki

 

Pa upravo zato, kad si banka nije uzimala kamatu? Od toga zivi.

8 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Logicno, neki bi rekli i da od tog odlicno zivi ;)

Ali,ne uzima je tebi, nego kupcu....
Mislim da trgovac tu nema nikakvih troskova...no mozda i ima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ibme74 kaže...

 

Pa eto koliko su bolje da nekom tko je gamer će na godišnjem računu uštedjeti par kuna, stvarno strašno bitno stavka.

Kažem ti, nema smisla sve ovo što pišeš, od početka si tvrdio da je to rebrand OEM napajanja bez ikakvih zaštita i slično a dokazano ti je posve drugačije,

osim toga za konfe se gleda koje se grafičke stavljaju odnosno kolika im je potrošnja i na osnovu toga se stavlja napajanje a ne na osnovu koliko grafa košta, tak oda recimo RTX2060 od 3k kuna koja troši 160w pod max opterećenjem na tom Hyperu kucka bez problema uz bilo kakav CPU i OC dok recimo 500kn jeftiniju Vegz56 nebi baš stavljao an Hypera pošto bez beda vuče preko 200w.

Naravno da u konfu od 10k kuna sa RTX2070/2080 neces stavljati Hyper 600 jer budzet dopusta jace i kvalitetnije, ali za ove budzete do 7k kuna gdje u najboljem slucaju stane rtx2060 ili gtx1660ti sa potrosnjom od 160w odnosno 120w hyper 600w je sweet spot koji to drze bez ebda, ima 5 god jamstva a razliku u cijeni ugurvas u veci SSD, bolji hladnjak ili nesto.

Ponavljam za tog seasonica, 2 godine manje jamstvo meni OGROMNI inus, svako napajaje moze prdnut ili radit 10+ godina, i ono od 150kn i ono od 1.000+ kuna tako da je duzina jamstva veliki faktor pilikom izbora napajanja.

 

Ovim postom zavrsavam ovu temu jer je vec zagazilo u debeli offtopic.

 

 Napisao sam da nema nikakvog podatka niti nekog poštenog test o tome kakve zaštite napajanje ima. Možda piše negdje da ima nekog vraga, ali nebi bilo prvi put da ta zaštita tako dobro radi kao da je i nema.Ništa mi nije dokazano jer nitko nije ni testirao, niti ima nekakvih dobrih testova. Valjda zato jer je tolko impresivno da se svi trgaju oko njega. 

A to što sam napisao jer da obično takva napajanja budu rebrand samo pod drugim imenima. Nisam rekao da je FSP napravio rebrand pošto oni sami rade za druge, nego da je moguće da bude ista ta platforma pod drugim imenom. Raider je sličan k nekima iz beQuite linije.

 

Svaka grafička sa jednom 8 pinskim neće ni koristiti više od 150-160w pošto je to neki limit koji prolazi kroz 8 pinski konektor.

A ono što pišem je da neće nitko propasti za 100kn na bolje napajanje ako se radi za konfa za oko 6000 ili 7000kn.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ibme74 kaže...
051fiume kaže...

Pozz svima!

 

Nakon jedne kupljenje konfiguracije u dobro nam znanoj trgovini, doslo je vrijeme za drugu. :)

 

Naime, zanima me slijedece - koliko je moguce kupiti konfiguraciju (gaming) sa monitorom od 24'' ili 27'' u ovome rangu do cca 6-7k kn, koja trenutne naslove vrti na visokim postavkama? Zasto napominjem na high settings? Iz jednostavnog razloga sto za godinu - dvije, kada izadje GTA 6, ne zelim da me buraz vuce za rukav (konfiguracija je namjenjena njemu) i kaze kako ne moze vrtiti tu igru? Da li je moguce sloziti nesto za te novce da potraje koju godinu pa makar i tu (tko-zna-kad-ce-izaci) igru da vrti na nekim solidnim medium postavkama kada izadje? Tipkovnicu, mouse i to cu kupiti lako sa strane, po zelji doticne mlade osobe.

 

Eto, trebaju mi savjeti - sta kupiti (konfiguracija sa cijenom) i da li je bolje pricekati malo pa uzeti jace nesto ili je to sve manje-vise tu negdje sada ili za koji mjesec.

 

Na prosloj konfiguraciji je Ryzen koji radi predobro, uzeo sam ga prije cca dvije godine i komp radi kao i prvi dan, tako da bih se zadrzao na njemu ali nije uvjet - ukoliko ima neka bolja opcija, naravno.

 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci i ponudi - naravno.

 

 

Pa ono ako ti nije hica mozes sacekati sada ove ove ryzene koje dolaze ovo ljeto, ali neces pogriejsiti ni sa trenutnom generacijom:

1 * LG 23,5 LED IPS 24MK430H, VGA, HDMI, 75Hz
Sifra: lg-24mk430m - 1.105,00 Kn

1 * AMD CPU Ryzen 5 6C/12T 1600X (3.6/4.0GHz Boost,19MB,95W,AM4) bez hladnjaka
Sifra: YD160XBCAEWOF - 1.099,00 Kn

1 * Hladnjak LC-Power LC-CC-120, Intel/AMD + AM4
Sifra: lcp-hlad-lc-cc-120 - 180,00 Kn

1 * Matična GIGABYTE GA-AB350M-DS3H (S.AM4, 4xDDR4, RAID) mATX
Sifra: GA-AB350M-DS3H - 509,00 Kn

1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000MHz
Sifra: F4-3000C16D-16GISB - 699,00 Kn

1 * INNO3D GeForce RTX 1660 Ti Twin X2 6GB GDDR6 192-bit 1770 GHz, 14Gbps, 3xDP+HDMI
Sifra: N166T2-06D6-1710VA15 - 2.271,00 Kn

1 * GIGABYTE SSD 240GB, 2.5, SATA III, 500MBs/420MBs, Retail
Sifra: GP-GSTFS31240GNTD - 265,00 Kn

1 * HDD desktop Toshiba P300 (3.5 1TB, 7200RPM, 64MB, NCQ, AF, SATAIII), bulk
Sifra: HDWD110UZSVA - 339,00 Kn

1 * Fortron napajanje Hyper 600W
Sifra: fsp-nap-hyp-600 - 429,00 Kn

1 * Zalman S3 Midi-Tower ATX kućište, bez napajanja, crno
Sifra: 43042 - 290,00 Kn

 

Ukupno: 7.186,00 Kn (-2%=7.042kn)
Besplatno slaganje i dostava

 

 

Nije mi hica, imam fore za sacekati. Mozes li mi reci usput - vidim po netu da ce neki minimum ta gta biti 8gb graficka a ovdje je 6... to bi trebalo raditi ili ce ipak biti preslaba? Kakvi je razlika u novim Ryzenima sto izlaze? Hoce li biti osjetno bolji ili je to manje vise samo jedan novi "update"?

 

Zahvaljujem unaprijed. 

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Pa onda sacekaj izlazak novih procesora, barem da vidis testove usporedbe sa predhodnom generacijom.

Po obecanjima iz AMD trebali bi biti 10-15% brzi od predhodnika, e sada koliko cento biti tocno - bili zivi pa vidjeli.

 

Ma niko ti ne moze meci zahtjeve igre koja jos nije ni sluzbeno najavljena ali "gigabajti" ti ne odredjuju snagu grafe, ali odma ti mogu reci da nema teorije da treba 8GB VRAM-a da se igras na 1080p.

 

8 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Ovisno o igri, ali vecinom su u pitanju teksture koje se ucitavaju u memoriju kartice, koja je u pravilu brza od sistemske memorije, tako da je prednost imati vise vrama.

Ne i presudno, moja kartica ima 4gb, dobar primjer je re2 remake, i kad stavis texture na high 8gb, bez obzira na "samo" 4gb vrama, nista ne gubis na performansama sto dobar dio textura vuce iz rama, danas je ram dovoljno brz da to vise nije presudno.

Tako da, zasada jos uvijek tih 3,4 ili 6gb ne predstavljaju neki hendikep za neko normalno igranje, cak ni na visim rezolucijama, tek na 4k se osjeti, no ovdje ionako govorimo o karticama koje su jedva sposobne gurati 4k uz dobar frejmrejt....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice