Sklapanje PC konfiguracija - od 1000 do 1300 EUR izdvojena tema

poruka: 11.181
|
čitano: 2.129.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Hvala na ignoriranju oboje. lp

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Pa nije ignoriranje, konfa je OK. Na 8400 ne bih ni ja isao. Vise od toga jedino skuplja grafa ili bolji monitor...

EDIT: ako si šmeker onda mozda dobar mis i mehanicka tipkovnica recimo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 15:10 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Mad Ant kaže...
Istina. Ja sam se samo navikao da sta god pokrenem na 1920x1200 @ 60Hz (max postavke) bez razmisljanja radi na 60FPS lock, dusevni mir mi je ipak vazniji ☺

 ajd stavi gta5 sve na ultra (posebno famoznu travicu), pa da vidim kad se zaletiš motorom u planine kad ti počne igra trzati na padovima ispod 30 fps

ili recimo stavi kingdom come deliverence na max postavke, pa da vidimo gdje ćeš držati 60fps lock ...a ima još takvih igara koje lome i najjače grafe na pišljivih 1080p

 

ili radije nemoj isprobavati, duševnog mira radi 

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Mad Ant kaže...
Istina. Ja sam se samo navikao da sta god pokrenem na 1920x1200 @ 60Hz (max postavke) bez razmisljanja radi na 60FPS lock, dusevni mir mi je ipak vazniji ☺

Pa to si mogao i sa GTX1070, "malo" ti je overkill GTX1080 za to 

Ali opet s druge strane duže si miran na 1080p

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Pitao sam za neki savjet i objasnjenje, zanima me. Ali necu vise, pun mi je ku*ac...

Kovačić
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
picajzla0707 kaže...

 ajd stavi gta5 sve na ultra (posebno famoznu travicu), pa da vidim kad se zaletiš motorom u planine kad ti počne igra trzati na padovima ispod 30 fps

ili recimo stavi kingdom come deliverence na max postavke, pa da vidimo gdje ćeš držati 60fps lock ...a ima još takvih igara koje lome i najjače grafe na pišljivih 1080p

 

ili radije nemoj isprobavati, duševnog mira radi 

 

Ta trava u GTA V seksa perfromanse više nego Crysis na 4K 

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn
Moje mišljenje da je bolje staviti non OC i7 8700 koji ne neznatno skuplji i koji ipak ima duplo više threda od 8600k, a boost clock mu je dovoljno visok i za high FPS. Ionako sumnjam da korisnici koji dolaze tražiti savjet znaju/žele OC-ati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
acmilan2 kaže...

Hvala na ignoriranju oboje. lp

Tema je za sklapanje konfiguracije a ne za učenje razlika između procesora sa nekim lijevim pitanjem.

Da trazis savjet za kupnju pa da pitaš onda druga stvar.

 

Imaš temu Chat tema ljubitelja hardvera pa tamo postavljaj pitanja jer za takve stvari i služi ( a usput ćeš vjerojatno i pokrenuti raspravu uz koju sjedneš, čitaš i jedeš kokice  )

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Tako je, sto ides vise to je mir trajniji 😉

A GTA V mi samo stoji na hardu, a ionako ga nikada nece dovoljno optimizirati pa se ni ne brinem. Vise mi je recimo bitno da je Quake Champions milokliz.
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Al prijatelju, tebe ovdje cijenim najvise i to i sam vidis kad ti saljem pm i nisam sad ni u onoj poruci trazio neke dugometrazne odgovore kao sto si mi onda rekao da nek ne ispitujem.

Napises recimo - za gaming je bolje imati bolju graficku karticu dok za ostale radnje ce 8600K overclockani dati bolje rezultate. (posto se 8400 ne moze overclockati)

 

Zao mi je sto popizdim radi sitnica, ali pisete i u ovoj temi za sklapanje sad za GTA sto je igra, pisete da ljudi trollaju i ne znam sta sve ne, a ja sam sad pitao nesto u vezi konfiguracije i opet nije dobro.

Sta god sam napisao na ovoj temi, popljujes, ali drago mi je jer onda naucim nesto, a sad vise ni ne zelite objasniti nista, imam pravo ljutiti se. Nije to lijevo pitanje bilo nikako.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 15:24 (acmilan2).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
acmilan2 kaže...

Al prijatelju, tebe ovdje cijenim najvise i to i sam vidis kad ti saljem pm i nisam sad ni u onoj poruci trazio neke dugometrazne odgovore kao sto si mi onda rekao da nek ne ispitujem.

Napises recimo - za gaming je bolje imati bolju graficku karticu dok za ostale radnje ce 8600K overclockani dati bolje rezultate. (posto se 8400 ne moze overclockati)

 

Zao mi je sto popizdim radi sitnica, ali pisete i u ovoj temi za sklapanje sad za GTA sto je igra, pisete da ljudi trollaju i ne znam sta sve ne, a ja sam sad pitao nesto u vezi konfiguracije i opet nije dobro.

Sta god sam napisao na ovoj temi, popljujes, ali drago mi je jer onda naucim nesto, a sad vise ni ne zelite objasniti nista, imam pravo ljutiti se. Nije to lijevo pitanje bilo nikako.

 

A ja ti opet kazem da ovo nije tema za to i da imas temu za takva pitanja.
Ovo što ti pišeš i ovo što ti ja odgovaram je OFF TOPIC, postoje pravila i moraš ih poštivati, ako nećeš možemo onda ovdje pričati i o bejzbolu, šta ima veze, jel?

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Ma da, u pravu si... Oprosti

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - 10/12.000 kn
ibme74 kaže...

 

1 x Intel CPU Desktop Core i7-8700K (3.7GHz, 12MB,LGA1151) box

1 x Vodeno hlađenje COOLERMASTER MasterLiquid 240, CPU hlađenje, s. 2011-v3/2011/1366/1151/1150//1156/1155/1156/775/FM2/FM2+/FM1/AM3/AM3+/AM2/AM2+/AM4
1 x MSI Z370 Tomahawk, s.1151

2 x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 16GB, CL16

1 x Grafička GIGABYTE GTX 1050 GDDR5 2GB/128bit, HDMI, DVI-D, DP

1 x CRUCIAL MX500 1TB SSD, 2.5” 7mm (with 9.5mm adapter), SATA 6 Gbit/s, Read/Write: 560 MB/s / 510 MB/s, Random Read/Write IOPS 95K/90K
1 x Corsair Enthusiast Series TX850 Watt Modular Power Supply 80 Plus Gold Certified, EU Version
1 x Fractal Meshify C TG Light,crno sa staklom,bez nap

Ukupno: 12.075,00 kn (-2%=11.833kn)
Besplatno slaganje i dostava

 Zahvaljujem na odgovoru.
ako može jedno pitanje, kako sam sa kolegom komentirao ponudu, on me odgovara da uzmem vodeno hladjenje jer ako propusti da će mi napraviti veliku štetu jer jednom je imao takav slučaj i kao, bolje je da uzmem nekakav bolje kvalitete klasičan i da je malo bučniji nego vodeno hladjenje
Pitanje:
da li vodeno hladjenje stvarno može propustiti I napraviti veliku štetu? 
i da li vodeno hladjenje daje za navedenu konfiguraciju bolje performance

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Vodeno daje bolje rezultate ali nije fire-and-forget, pogotovo sto se i ono solidno zagrije ali tek nakon duzeg vremena. I moze procuriti, iako rijetko.

Drugim rijecima, ako se ne mislis stalno baviti/OC-ati sa kompom, provjeravati, cistiti redovito prasinu, prazniti sustav itd. radije uzmi neki zracni tipa Noctua i miran.
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 21:46 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Ima i zračno hlađenje svoje nedostatke, buka je najmanji problem.

Teški i veliki cooleri se često teško montiraju jer zapinju za RAM (pogotovo ako imaš one skuplje High profile RAM modele), također teški cooleri s vremenom mogu "oslabiti" ploču pa i tu može doći do problema.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Mad Ant kaže...
Vodeno daje bolje rezultate ali nije fire-and-forget, pogotovo sto se i ono solidno zagrije ali tek nakon duzeg vremena. I moze procuriti, iako rijetko.

Drugim rijecima, ako se ne mislis stalno baviti/OC-ati sa kompom, provjeravati, cistiti redovito prasinu, prazniti sustav itd. radije uzmi neki zracni tipa Noctua i miran.

 Na AiO ne mora prazniti sustav i šansa da procuri je toliko mala da moraš bit baksuz. Uostalom, koliko znam corsair i jos neka firma pokrivaju troskove ukoliko njihov AiO procuri i sjebe jos neke komponente.

Ja ne bi 8700k stavljao na zrak jer mrzim te velike coolere preruzni su mi i ako maticna nema backplate boga pitaj sta ce bit, da ne pricam o mogucim problemima kolizije s ramom itd.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - 10/12.000 kn
suetam kaže...

 Zahvaljujem na odgovoru.
ako može jedno pitanje, kako sam sa kolegom komentirao ponudu, on me odgovara da uzmem vodeno hladjenje jer ako propusti da će mi napraviti veliku štetu jer jednom je imao takav slučaj i kao, bolje je da uzmem nekakav bolje kvalitete klasičan i da je malo bučniji nego vodeno hladjenje
Pitanje:
da li vodeno hladjenje stvarno može propustiti I napraviti veliku štetu? 
i da li vodeno hladjenje daje za navedenu konfiguraciju bolje performance

 Vidi, može procurit ali toliko je mala šansa da moraš bit baksuz da ti se to dogodi, naravno ukoliko govoriomo o All in one vodenom hlađenju a ne custom petlji. Kod custom petlje su vece sanse da sastavljac nesta zajebe al kolko sam popratio u tvojoj prici se radi o All in one.

To sto se njemu dogodilo je teza baksuzija. Tako ti ja mogu rec joj meni ti je izgorilo napajanje i skupa s njim maticna proc i grafa. Kuzis? Nije bas isto jer bez napajanja ne mozes ali vodena hladenja ne cure bas cesto tako da slobodno uzmi to jer je ljepse nego stavit neku mrcinu od zracnog towera jer s malim coolerom neces nista overclockat taj procesor.

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
Heh, pa to je kao da kazes zasto svoj sportski auto ne mozes popraviti cackalicom i zasto stalno treba nadolijevati ulje, pa zar ne radi po Duhu Svetom...

Sve treba odrzavati kad tad, a spajanje skupog proca koji se grije sa govno plocom i nakaradnim coolerom bez da si provjerio gabarite mem hladnjaka... onda si kupis neki brand-name i ne pitas nista po forumima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Stvar je da AiO nije napravljen da bi se otvarao i cistio. Njega da otvoriš u garancijskom roku, byebye garancija onda. AiO je dobro hlađenje bez zajebancije sa sastavljanjem custom petlje. Ako imas nesreću tu ne mozes nista. Slažem se za brand name, kupis corsair ili nzxt koji imaju dobar support i miran si ali treba i u budžet ugurati 

5 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Bok svima,

 

Molio bih preporuku za  pretežito gaming računalo od cca 8000 kuna ( može i do recimo 500 kuna više ako je u pitanju neki značajniji upgrade ). Ukoliko je bitno uzeo bih ga preko R1 računa.

Volio bih da ima SSD od 240+gb, i čini mi se da je 8gb rama više nego dosta za početak ( stavim više kasnije ako treba ). Miš, monitor i prijatelji nisu potrebni :)

 

Zahvaljujem na pomoći

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
ChMarin kaže...

Bok svima,

 

Molio bih preporuku za  pretežito gaming računalo od cca 8000 kuna ( može i do recimo 500 kuna više ako je u pitanju neki značajniji upgrade ). Ukoliko je bitno uzeo bih ga preko R1 računa.

Volio bih da ima SSD od 240+gb, i čini mi se da je 8gb rama više nego dosta za početak ( stavim više kasnije ako treba ). Miš, monitor i prijatelji nisu potrebni :)

 

Zahvaljujem na pomoći

 

 

1x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box

1x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin

1x Asrock LGA1151 B360 PRO4

1x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15, INTEL ONLY!!

1x Inno3D GTX1070Ti iChill X3 V2 8192MB,PCI-E,DVI,HDMI,3xDP

1x CRUCIAL MX500 250GB SSD, 2.5” 7mm (with 9.5mm adapter), SATA 6 Gbit/s, Read/Write: 560 MB/s / 510 MB/s, Random Read/Write IOPS 95K/90K

1x Western Digital HDD, 1TB, 7200rpm, Caviar Blue

1x Fortron napajanje Hexa 85+ 550W, 80+ Bronze, ATX

1x MS WINSTON midi tower gaming kućište

3x Xilence hladnjak za kućište 120×120×25mm, crno/crveni

 

UKUPNO: 8.675kn (-2%=8.500kn)
Besplatno slaganje i dostava

8 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Pozdrav.

Kupujem i7 8700, 1 plocicu radne od 8GB i ssd kingston UV1000 NVme 480GB. Sad trebam preporuku neke maticne, ja sam nasao https://www.iqcentar.hr/60894-msi-h370-gaming-plus-lga1151-d4-s3-u3-atx . Ducan mora biti IQ centar jer imam 30% popusta na sve sto kupim. Ako ima netko neku pametnu molim pomoc. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Hajde ti fino napiši koji ti je max budžet (bez popusta) pa ćemo vidjeti

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Nemam neki budget, ram me ne zanima 3000mhz i da dajem 1700kn za 16GB. zato uzimam prvo plocicu od 8GB crucial ili nesto sam nasao od oko 550kn ako se ne varam. Posto uzimam i7 8700 bez K pa ga necu ckoclati, netreba mi niti neka maticna od 1300kn nego ovako neka solidna da kapacitori nisu smece bas. SSD ciljam 240GB ili 480GB. to je vise manje to. Sad htio bi potrosit negdje do 4000-4500kn ali aj ako se nadje bolje sta bude bude. 

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

Cek, jel 4.5k bez popusta ili s popustom od 30%? i7 8700 + H370 + 8GB DDR4 (najeftinijeg) već prelaze 4.000kn, tako da ne znam kako još planiraš i SSD od 240/480gb ugurati

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00

ma ukupno izadje tocno 5000kn, on mi daje rabat odma u letu 500kn i onda jos 30%

5 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

Dobar dan.

Kupujem uskore novi pc.

Buđet mi je između 7500 i 8000kn.

Nadao sam se da mi mozete dati savjet.

PC bi bio koristen za gaming ali i za druge stvari.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.00
THECROKING kaže...

Dobar dan.

Kupujem uskore novi pc.

Buđet mi je između 7500 i 8000kn.

Nadao sam se da mi mozete dati savjet.

PC bi bio koristen za gaming ali i za druge stvari.

 

 

Ja sam mislio da si se ti već naigrao u ova dva mjeseca

5 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 7.000 do 10.000 kn

odlucio sam pricekati jos malo i ustediti

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice