Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

poruka: 341
|
čitano: 184.080
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
šiba kaže...

Kad složim PC i upalim ga po prvi put te uđem u BIOS da li trebam još šta podesit osim da mi boot device bude DVD-ROM, pošto ću sa dvd-a instalirat OS sustav?

Ništa ne diraj po biosu, jedino ako instaliraš na SSD onda uključi AHCI mod rada diska.

Ovako ako ideš na HDD samo boot s dvd-ea i install.

12 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

podesi da hard disk radi u ahci modu ako vec to nije podeseno i to vrijedi samo za sata hard diskove

edit: kolega me pretekao

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2013 13:24 (peace_of_cake).
 
1 0 hvala 1
13 godina
online
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

šiba

 

- Samo to si podesi. :D

 

EDIT: Kad sam pogledao temmu, nikoga nije bilo, sad odjednom dvojica me pretekla. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2013 16:25 (Valentin17).
 
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

i7 4770K
Asus Z87-PRO
KINGSTON 120GB 2.5" SATA III SH103S3/120G HyperX 3K series
KINGSTON DIMM DDR3 16GB (2x8GB kit) 2133MHz KHX21C11T3K2/16X HyperX XMP Beast
KUĆIŠTE THERMALTAKE V9 Black X Edition USB 3.0
CHIEFTEC CTG-650C 650W Full A-80 series napajanje
Blu-ray Writer LG BH16NS40.AUAR10B, 16X/M-DISC™/BDXL/Silent Play
WD 1TB 3.5" SATA III 64MB WD10EZEX Caviar Blue

 

AMD ASUS R9 290X 4GD5
AMD Radeon R9 290X Sapphire TRI-X OC BF4 4GB/GDDR5,/DVI/HDMI/DP/21226-00-50G

 

Dobio sam ponudu od 3400km (12.900kn) sa prvom grafickom , a sa drugom grafickom 3480km (13.200kn),

kaze mi da je bolja druga graficka (iako po testovima nisam vidio neku razliku) + dobijem BF4 {#}

 

Uglavnom komp će služiti prvenstveno za gaming... Treba mi vaša pomoc.

Dali treba išta mjenjati? kakva je ovo napajanje, dali treba 750w za ovo? Kakav je SSD i HDD?

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 18:01 (SL63AMG).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
SL63AMG kaže...

i7 4770K
Asus Z87-PRO
KINGSTON 120GB 2.5" SATA III SH103S3/120G HyperX 3K series
KINGSTON DIMM DDR3 16GB (2x8GB kit) 2133MHz KHX21C11T3K2/16X HyperX XMP Beast
KUĆIŠTE THERMALTAKE V9 Black X Edition USB 3.0
CHIEFTEC CTG-650C 650W Full A-80 series napajanje
Blu-ray Writer LG BH16NS40.AUAR10B, 16X/M-DISC™/BDXL/Silent Play
WD 1TB 3.5" SATA III 64MB WD10EZEX Caviar Blue

 

AMD ASUS R9 290X 4GD5
AMD Radeon R9 290X Sapphire TRI-X OC BF4 4GB/GDDR5,/DVI/HDMI/DP/21226-00-50G

 

Dobio sam ponudu od 3400km (12.900kn) sa prvom grafickom , a sa drugom grafickom 3480km (13.200kn),

kaze mi da je bolja druga graficka (iako po testovima nisam vidio neku razliku) + dobijem BF4 {#}

-4770K za gaming ? Uzmi 4670K(ili neki od AMD-ovaca).

-16 GB RAM-a za gaming ? Uzmi 8, bit će dosta.

-BluRay-čemu to?

-Možeš uzet i sporiji RAM da malo uštediš.

-S tim uštedama uzmi SSD od 250 GB jer se 120 brzo napuni.

-CHIEFTEC ? Radije uzmi neko XFX/Corsair/Seasonic.(650W će bit OK)

 

Razlike između kartica su možda par FPS-a i par stupnjeva više manje.  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 18:41 (Lovroman).
10 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
SL63AMG kaže...

i7 4770K
Asus Z87-PRO
KINGSTON 120GB 2.5" SATA III SH103S3/120G HyperX 3K series
KINGSTON DIMM DDR3 16GB (2x8GB kit) 2133MHz KHX21C11T3K2/16X HyperX XMP Beast
KUĆIŠTE THERMALTAKE V9 Black X Edition USB 3.0
CHIEFTEC CTG-650C 650W Full A-80 series napajanje
Blu-ray Writer LG BH16NS40.AUAR10B, 16X/M-DISC™/BDXL/Silent Play
WD 1TB 3.5" SATA III 64MB WD10EZEX Caviar Blue

 

AMD ASUS R9 290X 4GD5
AMD Radeon R9 290X Sapphire TRI-X OC BF4 4GB/GDDR5,/DVI/HDMI/DP/21226-00-50G

 

Dobio sam ponudu od 3400km (12.900kn) sa prvom grafickom , a sa drugom grafickom 3480km (13.200kn),

kaze mi da je bolja druga graficka (iako po testovima nisam vidio neku razliku) + dobijem BF4 {#}

 

Uglavnom komp će služiti prvenstveno za gaming... Treba mi vaša pomoc.

Dali treba išta mjenjati? kakva je ovo napajanje, dali treba 750w za ovo? Kakav je SSD i HDD?

Pozdrav

- Nemoj ici na R9 290X zato jer je to ''clockana'' R9 290, a u cijeni je velika razlika.

 

Utorak=Novi PC= Yeaa
10 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Super post, bude mi puno pomogao ako ja kada krenem sa samogradnjom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

neko ozbiljan kaj ima malo vise iskustava sa slaganje pc-a na prodruju zagreba ako bi htio doc sklopit pc i maknut prašinu iz grafe i napajanja? naci treba par starih djelova bacit van i ubacit neke nove...mogu dat max 250kn

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Nvidia GTX 680 kaže...

neko ozbiljan kaj ima malo vise iskustava sa slaganje pc-a na prodruju zagreba ako bi htio doc sklopit pc i maknut prašinu iz grafe i napajanja? naci treba par starih djelova bacit van i ubacit neke nove...mogu dat max 250kn

EDIT:

 

- Jedan prijedlog, odnesi dijelove u jedan odličan dućan u Zagrebu, zove se FuturaIT.

- S dućanom imam samo najbolja iskustva, sve preporuke.

- Njihov servis ti to bude sve sredio za nekih 100-150 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 21:24 (Valentin17).
16 godina
moderator
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Sve je više primjedbi da se ove teme za slaganje računala zloupotrebljavaju od pojedinaca koji pod krinkom davanja savjeta stavljaju u svojim postovima linkove koji vode uvijek na isti trgovinu. Mnogi su uvjereni da to rade iz interesa i zbog toga dobivamo protesne mailove.

 

Stoga uvodimo pravilo da se u ovim temam smiju stavljati linkovi SAMO na pregled ponude koji imate na Bug Online stranici (a izvor je neutralna Nabava.net):

 

http://www.bug.hr/cijene/

 

Konretno to bi u praksi izgledalo ovako:

 

- želite nekom dati savjet da npr. izabere ovaj tvrdi disk: Seagate HDD Desktop SSHD 3.5" / 1TB / 64m/ SATA/ 7200rpm

 

1. u postu u kojem dajete savjet/preporuku navesti naziv komponente: Seagate HDD Desktop SSHD 3.5" / 1TB / 64m/ SATA/ 7200rpm

2. otvoriti novu web stranicu http://www.bug.hr/cijene/ - unijeti kopirani naziv u tražilicu, te potom kopirati dobiveni link;

3. vratiti se na forum, markirati cijeli naziv diska: Seagate HDD Desktop SSHD 3.5" / 1TB / 64m/ SATA/ 7200rpm, klinuti na ikonu za umetanje linka (lanac) i prekopirati link iz tražilice, dobit ćete ovakav rezultat:


Seagate HDD Desktop SSHD 3.5" / 1TB / 64m/ SATA/ 7200rpm

 

----

 

Svi drugi linkovi, izravni na web shopove ili dućane, smatrat će se nedozvoljenim linkovima i za takve postove moderatori će dijeliti opomene, a u slučaju više puta ponovoljenog kršenja pravila i suspenzije!

...
Moj PC  
2 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala-jednostavno i bezbolno

odličan tutorial,svaka čast,kad slažeš komp uvijek treba imat u vidu koliko češ sve to skupa iskoristit,svaka čast

14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Pozdrav, zamolio bih vasu pomoc pri uzimanju novih dijelova. Imam maticnu Asrock 970 extreme 3 i zelim si uzeti procesor i ram pa sada se dvoumim izmedu procesora: Prvi i Drugi te takoder ako biste mi mogli reci pasu li ovi ramovi na moju maticnu i koji je od njih bolji: Prvi i Drugi

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Shadyman kaže...

Pozdrav, zamolio bih vasu pomoc pri uzimanju novih dijelova. Imam maticnu Asrock 970 extreme 3 i zelim si uzeti procesor i ram pa sada se dvoumim izmedu procesora: Prvi i Drugi te takoder ako biste mi mogli reci pasu li ovi ramovi na moju maticnu i koji je od njih bolji: Prvi i Drugi

Pitaj ovdje{#}

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
9 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Pozdrav, zanima me dali par kirurških rukavica stvarno pomaže protiv statičkog elektriciteta, a antistatičku narukvicu nemam gdje nabavit, prvi put slažem komp pa nebi volio nešto spržit.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
alfa599 kaže...

Pozdrav, zanima me dali par kirurških rukavica stvarno pomaže protiv statičkog elektriciteta, a antistatičku narukvicu nemam gdje nabavit, prvi put slažem komp pa nebi volio nešto spržit.

Ma ne treba ti ništa od toga. Samo pazi da slažeš komp u static-free okolini (da nije na tepihu i sl.) i dodirni nešto uzemljeno prije slaganja (radijator ili zemlju utičnice) i sve bude OK.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Kratko pitanje: na staroj grafi sam imao jedan utor za napajanje,  a sad na novoj imam dva.. U kućištu mi je sad samo taj jedan za napajanje slobodan,  kako da za drugi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
13 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Dobio sam 2 takva uz grafu, ali u kompu imam samo jedan slobodan, a ne znam gdje bih mogao drugi priključiti

Riješeno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 14:13 (ministar).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

dali itko ima iskustvo sa spajanjem pinova iz thermaltakea v4 na asrock 970 pro3 r2.0?
jer mi ne pise nigdje koji je + a koji je minus, da bi sve bilo bolje, slijep sam ko mis...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Kod HDD LED, Power LED, Reset i Power buttona; najcesce se gleda da je zica "u boji" plus (+), dok je crna zica minus (-).

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
ok, hvala
gdje spajam pin AC 97?
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

AC97 je oznaka od audia, i spaja se na internom sound pinoutu. Zna biti varijacija, konzultiraj manual od ploce da budes siguran.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
provjerio sam 20 puta, svi su pinovi od pwr buttona i reseta spojeni kako treba, ali ne reagira na gumb za paljenje... poludit cu
evo sad cu sliku staviti pa ako netko ima savjet bio bi jako zahvalan
11 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Probaj sa šerafcigerom dotaknuti (spojiti) ta dva pina na ploči koji su za paljenje, pa vidi da li će se računalo upaliti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

nije se upalilo, znaci nesto sam zeznuo -.-
ako je itko od vas iz zagreba, i spreman pomoc, nudim pive koliko moze popiti, ako ste za zelenije opijate takoder nije nikakav problem, s lovom sam kratak ali naci ce se i tu nesto...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 11:50 (1337Code_breaker).
11 godina
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Mozes to slikati kako si pospajao?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Nešto si krivo spojio jer na šerafciger se mora svakako upaliti. Daj sliku.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
maticna asrock 970 pro3 r2.0
amd fx 6300
hexa+ 500w
gigabyte r9 270x
western digital blue 1tb
na slici nisam jos spojio jedino sata konektore za dvd i hdd
12 godina
online
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

ispravite ma ako sam u krivu, ali sto ram ne bi trebao ici u prvi utor od socketa, onaj skroz lijevo jer u user manualu pise da da je onaj skroz lijevo utor a1 (chanell 1) a ovaj di je sad je b2 (chanell2)

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice