Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

poruka: 341
|
čitano: 184.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
goodyear kaže...

jedno glupo pitanje: kada se sve ovo spoji da li će komp odmah raditi ili treba nešto naštimat u biosu?

 Odma radi. Osim što moraš instalirati OS.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.00 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Ma daj šta je vama,pa ova tema postaje off-topic.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
crystal6 kaže...
goodyear kaže...

jedno glupo pitanje: kada se sve ovo spoji da li će komp odmah raditi ili treba nešto naštimat u biosu?

 Odma radi. Osim što moraš instalirati OS.
 Bogami ja mislim da ne radi odma. Ja sam sebi vise puta tako od pocetka slagao kompjuter i iz nekog razloga sam trebao cekati 24 sata da kompjuter "proradi", dobro nije bas 24 sata ali neko vrijeme u svakom slucaju bar 12 sati. To bi konkretno znacilo kad god sam slozio sebi kompjuter on bi se upalio, ali nista od "uvodne scene" biosa i nista pricekam taj x broj sati i sve normalno radi krece instalacija windowsa itd...
Jos jedna stvar mislim da nije istina da ce ti netko dati 3,4,5 godina garancije na komponentu. Dati ce ti je proizvodac, ali ti komponentu ne kupujes od proizvodaca nego od ducana koji ce ti dati svojevoljnu garanciju obicno godinu dana.
15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Mutne slike i DDR2 u prva dva slota.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Cekanje 12 sati da komp proradi ? Lol hahhahaha za ovo prvi put cujem. Al dobro, cudni su putevi....

 

Dodjes u servis, kupis novi komp... Cekas da ti ga sastave, nazoves... pitas jel slozen... covjek kaze "Je je slozen je kako ne, samo trebamo cekat 12 sati da proradi"

 

Uh bas sam se slatko nasmijao :)

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2008 8:54 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
goodyear kaže...

jedno glupo pitanje: kada se sve ovo spoji da li će komp odmah raditi ili treba nešto naštimat u biosu?

 

 

 

pa gleedaj sad tehnicki gledano on bi trebo odma proradit ali ti moras neki system metnut pa moras u biosu ukljucit samo opciju da ti boota disk sa cd-roma i instalirat os!

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
ja sam se isto to pitao jer uskoro planiram 1. put slagat ispocetka...znaci ne moraju se namjestat nikakve druge postavke osim ocito da boota s diska, sve ce komponente radit na 100%?
15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Svaka čast na trudu mislim da ću sad ipak sam sastavit konfu, a i ne želim da me valjaju u hg -u vemilu itd itd

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Ma kakvo čekanje 24 sata da bi komp proradio nakon što ga sastaviš, to je glupost.

 

Imo sam i ja problema kad sam prviput sastavljo komp, sve spojio i kad sam ga upalio nije davao znakove života, pa sam zvao frenda koji se malo više kuži pa je on izvadio matičnu van iz kučišta i spojim na podu i proradilo je i nakon toga smo stavili natrag sve u kučište i radilo je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
tnakir kaže...

Cekanje 12 sati da komp proradi ? Lol hahhahaha za ovo prvi put cujem. Al dobro, cudni su putevi....

 

Dodjes u servis, kupis novi komp... Cekas da ti ga sastave, nazoves... pitas jel slozen... covjek kaze "Je je slozen je kako ne, samo trebamo cekat 12 sati da proradi"

 

Uh bas sam se slatko nasmijao :)

 Ahahaaha..ovo je pre ludo...!!! Trbuh me boli od smijeha....ccccc!  ROTFL !!
AMD Athlon x2 6400+ @ 3,2 // HD 3870 OC // 2 GB DDR2 OCZ 800 Mhz
15 godina
odjavljen
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Imam par korisnih komntara koje bi autor mogao ubaciti u prvi post:

-  Nikad  ne  stavljati  komponente  na  tepih  ili  krevet.  Najbolje  je  RAM  ostaviti  u  kutiji,  procesor  u  onoj  kutijici,  a  ostale  komponente  na  ili  u  antistatičkom  najlonu.

-  Ni  slučajno  ne  dirati  kontakte  na  grafičkoj  i  RAM-u  te  nožice  od  procesora

-  Pametno  je  nositi  pamučnu  odjeću  (vuna  i  sintetika  ni  slučajno),  a  ako  je  suho  vrijeme,  pametno  je  takniti  uzemljeni  kontakt

-  Ukoliko  vas  je  strah  da  nešto  ne  spalite  unatoč  ovim  mjerama,  možete  kupiti  antistatičku  narukvicu  (30-40 kn)

-  Najviše  problema  za  montažu  (osim  hladnjaka)  sam  imao  s  diskom.  Ukoliko  kućište  ima  prednji  ventilator  ili  otvor  pametno  je  disk  staviti  ispred  radi  strujanja  zraka.  Kod  nekih  kombinacija  kućište/matična,  to  zna  biti  malo  teže.  Ja  sam  rješavao  problem  tako  da  stavim  disk,  ali  ga  ne  učvrstim  nego  ga  dam  naprijed  da  ne  smeta  pri  montaži  matične,  pa  kad  montiram  matičnu  ga  vratim  na  njegovu  poziciju  i  učvrstim

-  Kada  sam  prvi  put  slagao  komp,  nisam  bio  siguran  u  vezi  stavljanja  procesora,  pa  sam  matičnu  i  procesor  kupio  u  istoj  firmi  i  zamolio  da  mi  samo  ugrade  procesor  na  matičnu.  To  su  napravili  besplatno.

-  Preporučivo  je  prije  spajanja  u  struju  resetirati  BIOS  preko  jumpera.  Ovo  je  pametno  raditi  i  kod  neke  veće  promjene  hardware  (ram,  cpu,  grafika)

 

 

 

 

Inače,  što  se  garancije  tiće,  kod  većine  firmi  (a  mislim  da  je  tako  i  po  zakonu)  garancija  se  odnosi  na  čitav  komp  (ukoliko  je  kao  takav  ponuđen),  a  kad  ona  istekne,  komponente  koje  imaju  dulju  garanciju  su  i  dalje  pod  garancijom.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Kakvu konfiguraciju slozit da Adobe CS3, a i CS4 kasnije rade kao podmazani, igre me nezanimaju previse

15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Tnx na tutorijalu, ja sam se nedavno pocela intenzivnije baviti kompovima i kablovinjem, pa sam sada nova u tome. Ovaj post mi je stvarno pomogao.

Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

svaka čast na dobro obavljenom poslu, bez obzira na slike sve 5

 

Makar si se potrudio olakšati nama malim smrtnicima,

 

danke, punooo

15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Ma prva liga. Sve pohvaleCool

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
UBIZEC cORPORATION kaže...
svw pohvale amd ulozio je puno truda i lijepo i jasno napiso da svi skuze i slike se vide na linku tak da nema problema,vlastorucno slaganje tj.samogradnja je odlicna i meni je uzitak slagat kompove sam jedno kaj mi je mali bed igram se s jeftinijim komponentama jel nemam para za igrat se sa skupim ,pa svako pojavljivanje slike na ekranu je jedno lijepo iskustvo ;) svaka cas!
  kako da vidim slike na linku, neznam doć do njega, meni su slike i dalje mutne, 

pa ako nije problem uputi me! 
zaradite na: http://www.neobux.com/?r=domba666
15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

ej ljudi jel bi netko mogao da mi napravi konfiguraciju do 4000 kn bez monitora normalno.....ja nemam vremena da istrazujem malo cijene i to....ali bio bih jako zahvalan...ali samo u prodavaonisama ve-mila i HGspota

 

hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
crystal6 kaže...
goodyear kaže...

jedno glupo pitanje: kada se sve ovo spoji da li će komp odmah raditi ili treba nešto naštimat u biosu?

 Odma radi. Osim što moraš instalirati OS.
 a i mislim da je za apsolutne početnike poprilično važno spomenuti da se nakon instalacije OS-a moraju i komponente softverski instalirati... flashat bios ako treba... ali ponajprije instairati sa dobivenim CD-ima matičnu! bez toga nećete moći koristit niti usb portove ni ethernet (mrežne) portove itd... pa onda instalirat grafičku karticu, zvuk (bio on integriran ili zasebna kartica), monitor, lan i to, pa instalirat bilo kakve update-ove itd... naravno trebat će vam i directx, .net framework, video codecs-i, antivirus bla bla bla...

ispričavam se ako je ovo možda malo off-topic, ali treba znat da se nakon ugradnje komponenta i završenog slaganja kompa ne može jednostavno upalit komp i surfat netom ili igrat igre ili koristit programe poput CS3 itd...
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2008 18:21 (AmazingGrace).
15 godina
neaktivan
offline
molim pomoc!!
pozz imam pitanje imam dvije przilice i muci me napajanje jel to mozda zbog njih? sve je radilo ok dok nisam stavio i drugu przilicu?? kad ukljucim racunalo cujem neki tupi zvuk u napajanju dajte pomozite drustvo!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: molim pomoc!!
Zveki-22 kaže...
pozz imam pitanje imam dvije przilice i muci me napajanje jel to mozda zbog njih? sve je radilo ok dok nisam stavio i drugu przilicu?? kad ukljucim racunalo cujem neki tupi zvuk u napajanju dajte pomozite drustvo!
 Ako imas nekakvo MS napajanje nazivnih 400W ne mozes od njega ocekivati cuda . Kupi si normalno napajanje od 400W za nekih 200 kn i mirna Bosna.
I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: molim pomoc!!
Aha znaci novo napajanje i srvar rijesena? ok! kupit cu si hvala ma pomoci...
15 godina
neaktivan
offline
RE: molim pomoc!!
Zveki-22 kaže...
Aha znaci novo napajanje i srvar rijesena? ok! kupit cu si hvala ma pomoci...
 
Al kaj ćeš kupit? Nemoj sad neko još lošije. Moja preporuka ti je da uzmeš Fortrona PNF 400W, ispod 300kn je a vrti i puno zahtjevnije konfiguracije i s njim si miran još dosta dugo onda...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
offline
RE: molim pomoc!!
Sused kaže...
Zveki-22 kaže...
Aha znaci novo napajanje i srvar rijesena? ok! kupit cu si hvala ma pomoci...
 
Al kaj ćeš kupit? Nemoj sad neko još lošije. Moja preporuka ti je da uzmeš Fortrona PNF 400W, ispod 300kn je a vrti i puno zahtjevnije konfiguracije i s njim si miran još dosta dugo onda...
 Potpisujem!
I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: molim pomoc!!
ok,hvala na pomoci...
16 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Eto da vam se malo javim...nije me dugo bilo na ovome forumu...Pošto mi je Bug postao konkurencija što se posla tiče :)

 

Hvala na pohvalama...ako skupim vremena budem napravio i verziju 2.0...koja če biti još detaljnija i naravno sa boljim slikama ;)

 

Stay tuned :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
amd freak kaže...

Eto da vam se malo javim...nije me dugo bilo na ovome forumu...Pošto mi je Bug postao konkurencija što se posla tiče :)

 

Hvala na pohvalama...ako skupim vremena budem napravio i verziju 2.0...koja če biti još detaljnija i naravno sa boljim slikama ;)

 

Stay tuned :)

 Nebi bilo loše..inace pohvale za ovo..cekamo zzzzzzzzNeodlučan

I koliko sam skuzio da kod novog procesora ne treba stavljati pastu, da vec dođe na hladnjaku ili???
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.12.2008 10:17 (sportline).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Reci mi majstore znaš li možda gdje u nas hrvata ima kupiti one pržilice koje nemaju vrata...........kao na mac-u ili na dellu hybrid

15 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Kupio sam novi komp u komponentama pa me zanima da li moram kupiti i neku pastu za kuler ili na ona dode sa procesorom ili tako nešto??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
sportline kaže...

Kupio sam novi komp u komponentama pa me zanima da li moram kupiti i neku pastu za kuler ili na ona dode sa procesorom ili tako nešto??

 Zavisi, ako je niki noviji procesor s box kulerom, pasta bi trebala biti na kuleru, pogledaj. ako je nema onda kupis pastu, nije skupa, samo nemoj previse stavljati, samo tanki sloj na proc.
We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
15 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

E8500, da li ima na njemu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice