Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

poruka: 341
|
čitano: 184.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
sportline kaže...

E8500, da li ima na njemu?

 trebalo bi biti, ja sam uzimao E8400 na njenu je bilo.
We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
15 godina
protjeran
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

e ja sam novi ba bih vas zamolio da ako mi mozete sloziti komp za 4000km.Problem je sta volim igrati pucacine pa treba neka zvjer za to.hvala unaprijed

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
brhgzugfewu kaže...

e ja sam novi ba bih vas zamolio da ako mi mozete sloziti komp za 4000km.Problem je sta volim igrati pucacine pa treba neka zvjer za to.hvala unaprijed

 Otvori posebnu temu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Hvala na informacijama, a sad bi tebe/vas zamolio da rješite moj problem. Jučer smo frend i ja kupili njemu novu konfiguraciju. Sve sam složio po uputama  proizvođača, fino posložio kablove i pokrenuo komp. Javio je da mu fale neki fajlovi i na to sam ubacio cd od matične ploče, automatski su se instalirale njemu bitne informacije i komp se restartao. Nakon toga je krenuo sa "učitavanjem" windowsa( kojih naravno nema) i stao s natpisom "Verifying DMI pool data......(ili nešto jako slično tome). Restartao sam ga ponovo i postavio mu da se prvo boota sa cd-a  i stavio cd windowsa nebi li instalirao windowse, krenuo je dobro i onda opet stao s natpisom: Boot from cd....i ništa. Naime, dvd rom ima na sebi SATA sučelje koje sam spojio direktno na matičnu koja na sebi ima 6 priključaka, HDD je isto SATA i on je isto spojen direktno na matičnu svojim kablom. Komp ne želi čitati podatke s cd-a! Vjerujem da sam dobro popikao sve kablove po matičnoj od svih uređaja osim od dva zadnja. Isprobao sam sve meni moguće kombinacije uštekavanja kablova npr. od HDD-a kabl u utor na matičnoj-sata 0, a od DVD-a u sata 1, koji se nalazi odmah ispod njega i ništa. Onda je od HDD kabl ostao na istom mjesu, a od DVD-a u utor do njega i opet ništa. U BIOS-u u nekim kombinacijama napiše da je HDD "Master", a DVD da je "Slave", pa  nekad da su oba "Masteri"... Oba uređaja su spojena na isti kabl od napajanja jer napajenje ima samo jedan kabl s dva konektora za struju-probao sam da jedan prvo bude na donjem pa na gornjem konektoru i opet ništa.

 

Za koji sat ćemo pokušati s drugim cd-om on windowsa...........

 

Što mislite o tom? Kako riješiti problem?

15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Svaka cast na trudu, odlicno odradeno.

Naravno STICKY!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Bome dobro si to sve opisa.Koliko ti je vrimema tribalo za uređivanje teme imaš živaca.

Kako vidiš gori li svitlo u živideru ?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Osmijeh više vremena je otišlo na rekonektanje kablovaOsmijeh

 

Nego jel imaš kakvo rješenje?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Problem rješen:) LOš cd. Stavljen drugi i radi.

 

Poz

15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

odličan tutorial ali može li netko malo detaljnije objasniti postavljanje haldanjaka jer tu se zna dogodit problem kod stavljanja

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Tu je sve lijepo detaljno opisano i odrađeno:

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

dobro si to napisal , ja si inače neznam sam kupit djelove za komp uvijek tražim pomoč prijatelja,ovo če mi puno pomoč :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Ovo sto si uradio stvarno je super. ali po mom misljenju bilo bi bolje da si uzeo od nekoga kameru i sve snimio bila bi i bolja slika a i mnogo ljepse i razumnije.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
amd freak kaže...

1. Na samom početku je najbolje sve komponente izvaditi iz svojih kutija i celofana te ih staviti na jedno mjesto gdje će vam cijelo vrijeme biti nadohvat ruke... npr na stol ili krevet (kao što sam i ja)

Nebih preporučio stavljat matičnu na tepih jer je osjetljiva na statički elektricitet. Imao si sreće što na krevetu nije bila mucasta deka jer bi bilo vrlo vjerojatno da komp ne radi. Pažljivo Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Svaka cast na truđenju nekom će članak o slaganju kompa puno pomoci

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

sve je tu negdje,ali izvaditi komponente na krevet ? još na njemu malo sperme ?

daj,jesi li čuo kad za statički elekricitet ? a da je ono kučište palo na grafu i slomilo nešto ?

 

ostalo je kažem ok. i slike da se vide...

Z
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Odlična tema.Budući da većina sigurno sama ili slaže kompove ili želi složiti ovo će biti od velike pomoći.Ja bih imao pitanje možda ne direktno vezano uz temu ali...Dakle ako imamo primjera radi staru matičnu i stari procesor ili samo procesor koji bi htjeli zamjeniti bržim i jačim gdje možemo naći informacijeo tome koji su procesori kompatibilni sa kojim mat.pločama?Ili ako mijenjamo i proc i matičnu a imamo npr DDR radnu,pa grafulju AGP,pa neke druge stvari koje želimo iskoristiti kako to skombinirati i gdje dobiti te informacije?Znam da se može googlat ali ne znaju svi sve stručne nazive pa ne mogu neke stvari naći.Uglavnom i ovakva tema bi se trebala nadovezati na ovo u svakom slučaju...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

sve sam korake pratio i čito uputstva i neznam šta sve ne i ne radi uopće komp. negdje sam očito nešto sjebo. al malo mi se gaće tresu od straha ako sam sjebo neku komponentu dok sam ga slago... pazio jeam al možda slučajno nekako... danas kupio škatulu za 8500 kn i nije mi baš svejedno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
smrad06 kaže...

sve sam korake pratio i čito uputstva i neznam šta sve ne i ne radi uopće komp. negdje sam očito nešto sjebo. al malo mi se gaće tresu od straha ako sam sjebo neku komponentu dok sam ga slago... pazio jeam al možda slučajno nekako... danas kupio škatulu za 8500 kn i nije mi baš svejedno...

brate, ja to nisam ni citao, a slozio sam ga (komp je kostao 13 soma). daj nekoj ovlastenoj osobi da ti onda slozi kad ti vec ne znas :/

R3sp3ct
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

evo bas sad si slazem novi komp i fali mi kablova tj sata za dvd imam samo jedan za hdd i onaj iz napajanja u hdd/dvd imam samo jedan a treba 2 ista

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
manevar kaže...

evo bas sad si slazem novi komp i fali mi kablova tj sata za dvd imam samo jedan za hdd i onaj iz napajanja u hdd/dvd imam samo jedan a treba 2 ista

Pa to imas svugdje za kupit, cijena kabela je od 10 do 30kn, mislim da je ccca 300mm duljine.

Proud Member Of :: | RevTT | TL | IPT | Waffles.fm | TVT.ro | THR | YUWABits | ::
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2009 15:02 (BORG).
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

spojio, upalio, sve radi osim sto nema slike na monitoru:

cooleri rade, dvd radi otvorio ga i stavio cd od maticne mis radi i tipkovnica mogu ukljucit caps lock, num lock al slike nema

u cem bi mogo bit problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Memorija? Pokusaj samo sa jednim modulom, pokusaj mijenjati slotove. Istekaj sve osim grafe i memorije pa pokusaj.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2009 21:44 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
manevar kaže...

spojio, upalio, sve radi osim sto nema slike na monitoru:

cooleri rade, dvd radi otvorio ga i stavio cd od maticne mis radi i tipkovnica mogu ukljucit caps lock, num lock al slike nema

u cem bi mogo bit problem

jesi ušteko napajanje za proc?

15 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Mene zanima dali ovi naši elektroni stu su u nama (ili ovaj naboj što imamo) dali može naštetiti komponentama? Siguran sam da sam pročitao negdje da se je dobro uzemljiti prije slaganja PC-a. Prijatelj tvrdi da je to nemoguće, tj. da se ništa nemože zeznuti. Možda sam ja nešta krivo shvatio pri čitanju tog tuta (ne ovog već nekog drugog, ali ga nemogu naći). Znaći dali može ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno
Aerendyl kaže...

Mene zanima dali ovi naši elektroni stu su u nama (ili ovaj naboj što imamo) dali može naštetiti komponentama? Siguran sam da sam pročitao negdje da se je dobro uzemljiti prije slaganja PC-a. Prijatelj tvrdi da je to nemoguće, tj. da se ništa nemože zeznuti. Možda sam ja nešta krivo shvatio pri čitanju tog tuta (ne ovog već nekog drugog, ali ga nemogu naći). Znaći dali može ili ne?

staticki elektricitet moze veoma dobro ostetiti komponente. zato preporucujem da svakih 5 min, dotaknes neku metalnu stvar na koju ces prenijeti elektrone iz tijela (najbolje radijator ili metalna stranica kucista)

R3sp3ct
14 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Molim vas za pomoć. Složio sve sam prvi put i neče da upali kompjuter znači neradi. Sad neznam sta san krivo napravija. Možda oni sitni kabelčići šta budu u kušištu (ono plus i minus) meni su u kučištu uvik uz bijeli jedan druge boje. Znači bijlo-plavi, bijelo-zeleni itd. I ja san bijele uključiva u minus, a ove druge u plus ali sve u točna mista. Možda san falija jedino to plus-minus (jedino ako je bijeli plus)? Ili sam negdje drugo pogriješio. Molim pomoć!!!!!!!!!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Moja greška. evo sad sve radi. Bio mi se ištekao jedan od napajanja Belji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...Malo je poruka preduga, ali svajedno dobar članak, samo makli si prepiso od Bug-a,Enter-a i PcPlay-a,ali svejedno mi je pomoglo,hvala na pomoći i  nemoj se ljutiti ako sam te uvrijeddio.

 

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Dobre upute samo da su slike malo jasnije...

14 godina
neaktivan
offline
Slaganje računala - jednostavno i bezbolno

Evo,ako mogu da primjetim jedan mali dio ti fali koji je i meni falio ali sam ga riješio expresno.Morao sam pokrenuti temu oko jumpera,što je jako važno jer bez toga ne bude ništa radilo niti u Safe modu,ako nije podešeno.Ima i slika pa nebi bilo loše da nešto od toga možda prebaciš.Samo sugestija...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice