Sto unaprijediti prvo?

poruka: 43
|
čitano: 8.365
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
Festus kaže...

Kod mene je isto kao kod picajzle, kučište je na stolu, napajanje Antec 750W iz gornjeg linka je nečujno i hladno, prašine ni na vidiku. 

 

Koji točan model.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?

Kužim da, dosta veliki leap radim ako odem na 7th gen odmah, što i nije toliko loše ali nisam siguran ni da je potrebno, samo gledam si, ako sad odem na 7. gen onda kroz godinu, dvije samo dignem bolju grafu i miran sam. 
Što se tiče ovoga da ne mora biti 3000kn, gledam da uzmem novi, tko zna kako je tko tretirao proc, i koliko ga je driblao, za OC je dušu dao, lako moguće da ga je tko pogurao previše i da bude faulty. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
Iz kojeg razloga 7700k pokraj 8400-8600-8700? I don't get it.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
Silent horror1992 kaže...

 Koji točan model.

 

http://store.antec.com/highcurrentgamer/hcg-750m.html#accordion1

 

BlackyTheBlack117, pokušaj nadogradit ako se nađe šta isplativo, u suprotnom svakako preskoći seriju 7 i ajde na 8.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
Festus kaže...
Silent horror1992 kaže...

 Koji točan model.

 

http://store.antec.com/highcurrentgamer/hcg-750m.html#accordion1

 

Upravo ono što sam i rekao.

Npr. sto puta je bolje imati Corsair RM550x RMx Series 550W 80+ Gold za cca 800kn koliko košta nego taj tvoj Antec od 750w.

Dodajmo još kao malo jeftiniju alternativu Seasonic FOCUS Plus 550 Gold 600kn i CORSAIR TX550M, modularno, 550 W, 80+ Gold 600kn.

Sve preko toga što se snage tiče je overkill za gaming konfu sa jednom grafuljom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?

Budem si dao vremena i malo potražio, ako naiđem na nešto polovno a legit to bi bilo super, a ako ne onda jasno idemo na nešto novo :) 
Hvala na savjetu u svakom slučaju! :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
Silent horror1992 kaže...

 

Upravo ono što sam i rekao.

Npr. sto puta je bolje imati Corsair RM550x RMx Series 550W 80+ Gold za cca 800kn koliko košta nego taj tvoj Antec od 750w.

Dodajmo još kao malo jeftiniju alternativu Seasonic FOCUS Plus 550 Gold 600kn i CORSAIR TX550M, modularno, 550 W, 80+ Gold 600kn.

Sve preko toga što se snage tiče je overkill za gaming konfu sa jednom grafuljom.

 Sto(100) puta je bolje ? Hah. Kao prvo, ta sva napajanja su novi modeli iz 2016./2017., a moj model je iz 2013., izradio ga je Seasonic. Nadalje, model koji si naveo 'TX550M' nije na razini pa ga možeš odma otpisat, a još je pritom i Bronze u praksi, a ne Gold, no o tome ćemo kasnije. Druga 2 modela koja si naveo su vrlo dobra, no i dalje ih nebi zamjenio za svoj jer imaju samo 1 +12V rail kao i neke sitne nedostatke, iako imaju i neke sitne prednosti. Također, model 'RM550x' je sa svojih 800 kuna jednake cijene ovom mom pa možeš eliminirat i njega iz usporedbe. Sad ćemo malo o efikasnosti, u ovom slučaju Bronze-Gold. Znaš li koja je razlika između navedenih ? Razlika je 2% do 5% efikasnosti u najboljem odnosno idealnom slučaju, a to naprosto znači svega nekoliko lipa niži mjesečni račun za struju ako imaš Gold, dok je zagrijavanje jednako zbog zanemarivog postotka, ako ne i više zbog manjih dimenzija.

 

Najbolje od svega je to šta taj Gold certifikat dobro platiš, a od njega očito nikakve koristi, umjesto da cijena koju plačaš ide na nešto šta je zapravo važno. Evo kao šta sam gore spomenio, model 'TX550M' uopće u praksi nije Gold već je Bronze, a plačaš dodatno za ništa. Znači ne razumiš se uopće, a pametuješ hvatajući se za slamke. Baziraš kvalitetu na tom Gold certifikatu koji je zapravo najmanje važan, obična prijevara (za prosječne korisnike, inače i ima nekog smisla u vrlo rijetkim scenarijima) sve dok se dodatno naplaćuje jer se isplati natrag za 100 godina. Radije si pročitaj kakvu detaljniju recenziju nebi li naučio nešto jer se ovako samo sramotiš kao i kolega 'mrki_tua' koji je napravio jedno 4-5 računa nebi li podijelio više minusa bilo kome s kim raspravlja - najčešće neuspješno jer je u hardveru od jučer.

11 godina
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
De boktemazo naporan si i uz to nemaš pojma o životu.
Reko sam ono što sam i dokazao, a aj ti sad dokaži pa daj linkaj napajanje od 750-800w od 800kn a da može prismrdit kvalitetom RM550x Corsairu.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
Ništa ti nisi dokaza osim:

- Da si nepristojan i loš u komunikaciji.

- Da ne znaš čitat s razumijevanjem.

- Da pišeš napamet odnosno pametuješ iako pojma nemaš.

- Da nisi u stanju razmotrit tuđa mišljenja iako su vrlo dobro argumentirana.

- Da si sluga svom egu zbog odbijanja činjenica i kvalitetnih argumenata.

Izgubio si raspravu odmah u početku, a da to nisi zna. Ne moraš se više trudit.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?

Sve si ti to fino napisao ali zasto nigdje ne spominjes garanciju? To je po meni jedan od glavih stavri koje gledam kod kupovine/preporuke napajanja. Taj Antec dolazi sa 5 godina dok Corsairovi TX dolaze sa 7 godina a RMX 10 godina jamstva.

S toga u tom cijenovnom rangu do 800-850kn koliko kod nas dode taj Antec ima se boljih rijesanja poput TX650 80+ Gold 84mj (700kn), TX750M 80+ Gold 84mj (750kn), RM550x 80+ Gold 120mj (775kn), (za one koji vole ledice) THERMALTAKE Toughpower Grand RGB 750W 80+ Gold 120mj (777kn), RM650x 80+ Gold 120mj (820kn)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?

zapravo seasonic focus gold je dosta kvalitetnije od rm550x ....... http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=529  najvjerovatnije najbolje 550w napajanje koje mozes novcem kupit (sa druge strane rm550x je nesto starije pa nije bas posteno usporedivat)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?
ibme74, taj Antec model mi je poslužio za neke opće usporedbe i poante u drugim kontekstima. Model je stariji i nije puno opao u cijeni pa se sad u smislu isplativosti ne može uzet u obzir pored par aktualnih modela. Sad su i trendovi malo drugačiji nego tada pa se kvalitetna napajanja plate manje ili se barem dobije više za istu cijenu, a i jamstva su dulja, tada je i 5 godina bilo puno. Sad je Antec osvježio tu istu seriju i jamstvo iznosi 10 godina.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sto unaprijediti prvo?

Gdje si ti vidio da pise 10 god? Na ovom linku sto si stavio isto pise 5 "The HCG-750M is backed with AQ5 - Antec Quality5 year parts and labor warranty, and you get unlimited access to Antec's incomparable technical support and customer service."

Jedino ako pricas o nekim novim modelima ali to je vec neka druga prica.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice