FC Barcelona izdvojena tema

poruka: 50.712
|
čitano: 5.309.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Rakitica se moze prodati za 50mil, dodas jos 20 i kupis de jonga, a on je veznjak za iducih 10 godina.
12 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Prognoza za danasnje izmjene: Busquets umjesto Rakitica, Cou umjesto Dembelea i Semedo umjesto Roberta.

14 godina
offline
FC Barcelona

Tko drugi nego Messi. 

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Imamo defanzivne igrace u vezi I opet protivnici stvore 20 sansi.
12 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Evo Coutinho nije dobio 2 lopte u prilici za gol. Strasno.
14 godina
offline
FC Barcelona

Očajno loša igra. Jedva smo pobjedili. Raketa je bio najgori.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Od dolaska Valverdea mi nemamo igru. Ona se svodi na 3 stvari: individualnu kvalitetu, cekanje pogreske protivnika i na odigravanje Messija i Albe. Bilo bi mi draze da igramo odlicno I da izgubimo ovaku utakmicu, tada bih bio 100% siguran da cemo iducih 5 utakmica pobijedit. S ovakom "igrom" ne znam sto da mislim i sto da ocekujem.
7 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Herojska pobjeda. Ocekivano jako teska utakmica. Getafe je ove sezone impresivan. 

Jedna od onih pobjeda koje donose titule. Svaka cast igracima i treneru. Sada malo laksi al i gusci raspored.

12 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Opa. Pocinju ljudi shvacati ono sto ja već govorim više od mjesec dana. https://www.index.hr/sport/clanak/marca-modric-je-nemocan-i-daleko-od-zlatne-lopte/2054573.aspx

5 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
kexzoR kaže...

Opa. Pocinju ljudi shvacati ono sto ja već govorim više od mjesec dana. https://www.index.hr/sport/clanak/marca-modric-je-nemocan-i-daleko-od-zlatne-lopte/2054573.aspx

 Ne kažem da baš detaljno pratim nogomet cijelo to vrijeme, ali tvrdim da je ova Zlatna lopta Modriću najveća pljačka u nogometu još od Maradoninih dana, a najvjerojatnije i prije toga?! Pri tome ne računam nepriznat gol jer je lopta bila tu ili tamo (nije bilo VAR-a, a i radi se o sekundi). Nakon ovakve Leove dominacije po svim parametrima i onda gubitka Z. lopte......najveća pljačka sigurno! Pa Luka možda ni kod nas nije najbolji, a kamo li ovo? 

SINOĆNJA TEKMA - kad Messi i Dembele uzmu loptu, srce mi zaigra, adrenalin krene!!! Kad loptu uzmu "dodavači - drkađije" (većina ostalih) i unezvjereni Zubo, gasi mi se tv (al ne mogu zbog Lea i Dembelea). Al bila je pauza pa idemo dalje, imamo 3 boda. Što će li biti u LP??????? Valjda ne opet neka kurčeva Roma?

16 godina
offline
Re: FC Barcelona

Kako misliš što će biti u LP? Pa već su izvučeni parovi. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: FC Barcelona
Pero Dinamit kaže...

Kako misliš što će biti u LP? Pa već su izvučeni parovi. 

 Vjerovatno nije mislio na to, nego da bi nam se mogla ponoviti Roma. 

Ja se nadam da će Valverde sam otić. Jednostavno nije to taj stil nogometa koji nama odgovara.

All truly great thoughts are conceived by walking.
7 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Pitanje Valverdea je značajno. Odluka o njegovom imenovanju je zapravo pitanje kompromisa - fudbalskog, ekonomskog i simboličkog.

 

Ja se ne slažem sa dosta ljudi ovdje, al ima to svoje duboke razloge. Prije svega, zašto je Valverde trener Barcelone?
1) Na stolu su nakon odlaska Enrikea bile dvije opcije - Sampaoli i Valverde. Javnost je navijala za Sampaolija. Njegova Sevilja je bila brilijantna, a i svi timovi i reprezentacije ranije su igrale totalni napadači fudbal. Ali Sampaoli je partizan, neprilagodljiv, covjek koji je spreman poginuti za svoje ideale i viziju. I poginuo u Rusiji. Žestinom kojom su ga mnogi priželjkivali za trenera Barce, jednakom žestinom su ga i pljuvali nakon ispadanja sa Svjetskog prvenstva. 
2) Valverde je bivši igrač Barcelone, učio je od najboljeg - Krojfa. Prije Barcelone izuzetno uspješan u skoro svim klubovima u skladu sa njihovim mogućnostima. Ranije odbio poziv i Reala i Barcelone. Za razliku od Sampaolija, Valverdeovo drugo ime je kompromis i pragmatičnost. Nakon odlaska Enrikea, u skladu sa svim okolnostima, to je jedino rješenje klubu tj. upravi koji ne želi velike potrese a želi titule. Tim krcat zvijezdama, vecinom katalonaca i igrača poteklih u La Masiji. Takođe, igrača "u godinama". Njegov trade mark iz Bilbaoa je visoki presing i izuzetan napadački fudbal - nešto što danas gledamo kod Kloppa. Ali i pragmatičnost kada glavno oružje ne funkcioniše. Izuzetna sposobnost organizacije tima u defanzivi, stabilnog neokomitog posjeda, stabilnost i kompaktnost zadnje linija, izuzetno čitanje igre protivnika (nažalost, za razliku od Emerija koji je uz Valverdea najpoznatije ime srednje generacije španskih trenera, tek nakon što protivnik povuće potez). 

Dolazak Guardiole uz nevjerovatno hrabru odluku Laporte je bila totalna promjena paradigme tima... ali i odluka koja je imala svoje racionalno utemeljenje baš kao i imenovanje Valverdea. Guardiola je preuzeo 20godišnjake, mnogo njih bez osvojenih trofeja...željni rada i razvoja. Guardiola ima podršku da radi drastične rezove. Odlaze mnogi igrači. 
Valverde preuzima 30ogodišnjake, višestruke osvajace la lige, lige prvaka, kupa, svjetske i evropske prvake. Preuzima velike fudbalske zvijezde, potpuno afirmisane, ali i poprilično slabiji i neuravnoteženiji tim od Guardiole. Tim koji pojedinačno trči dosta manje od mladih i poletnih timova. POred svega, ulazni i izlazni transferi kao na traci, kao da niko ne kontorliše situaciju.

To je sve neophodno nadoknaditi. Kako? suludim insistiranjem na vlastitim zamislima. Potpuno je jasno, imajuci u vidu kako su svi timovi koje je Valverde ranije vodio, da je samo do trenera, Barcelona bi danas igrala otprilike kao Liverpul. Ali avaj... mnogo se pita i tih 6 kilometara koje Messi ne pretrci svaku utakmicu a pretrci Mane. Tih 6 kilometara zahtjeva potpunu reorganizaciju tima iza Messija. I sada se postavlja pitanje: šta bi uradio Guardila da je 2008/9 poceo trenirati ovaj tim. Pa za mene je odgovor vrlo jasan: ili bi uprava pristala na prodaju mnogih igraca, pa moguće i Messija po Guardiolinom zahtjevu, ili bi on kao i Lopetegi nakon 2 3 mjeseca dobio otkaz, tvrdoglavo insistirajuci na jednom modelu, i ne pokusavajuci da se prilagodi.
 

5 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Ne bih stvarno ulazio u ovaj tvoj, pretenciozni  "Rat i mir" gore, ali na nebulozu o Messijevim kilometrima (koji su glavni problem Barce i Valverdea????) stavljam ovo dolje..... što je danas objavio Goal.com:

 

 

"Ponovno je ključan u pobjedi Barcelone bio Lionel Messi, a njegova statistika ove sezone došla je u rang cijele momčadi Real Madrida. Naime, Real je ove sezone postigao 26 golova u La Ligi, dok je Messi protiv Getafe upisao 16. pogodak u prvenstvu.

Međutim, Messi je također skupio i 10 asistencija, što znači da je sudjelovao u 26 golova Barcelone, koliko je Real ukupno postigao nakon 18 kola. Nevjerojatan podatak koji jako dobro ocrtava Messijevu i Realovu sezonu.

I sve to unatoč tome što je Messi u listopadu propustio nekoliko utakmica zbog loma ruke."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baš ljenčari taj Leo, sram ga bilo?! Do kad on misli tako?

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: FC Barcelona
bananaman1 kaže...

Ne bih stvarno ulazio u ovaj tvoj, pretenciozni  "Rat i mir" gore, ali na nebulozu o Messijevim kilometrima (koji su glavni problem Barce i Valverdea????) stavljam ovo dolje..... što je danas objavio Goal.com:

 

 

"Ponovno je ključan u pobjedi Barcelone bio Lionel Messi, a njegova statistika ove sezone došla je u rang cijele momčadi Real Madrida. Naime, Real je ove sezone postigao 26 golova u La Ligi, dok je Messi protiv Getafe upisao 16. pogodak u prvenstvu.

Međutim, Messi je također skupio i 10 asistencija, što znači da je sudjelovao u 26 golova Barcelone, koliko je Real ukupno postigao nakon 18 kola. Nevjerojatan podatak koji jako dobro ocrtava Messijevu i Realovu sezonu.

I sve to unatoč tome što je Messi u listopadu propustio nekoliko utakmica zbog loma ruke."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Baš ljenčari taj Leo, sram ga bilo?! Do kad on misli tako?

 

 po ko zna koji put cu napisati/zamoliti: ČITATI SA RAZUMIJEVANJEM.

ukoliko ne zelis ili nisi sposoban postedi me komentara. lajk ili dislajk je sasvim dovoljan

 

5 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Pokrij se ušima, slonovskim. Uzmi to sa zrncem soli?

7 godina
neaktivan
offline
Re: FC Barcelona
bananaman1 kaže...

Pokrij se ušima, slonovskim. Uzmi to sa zrncem soli?

 uči, čitaj - nadoćeš

12 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Chumi i Miranda su 2 cirkusanta.
14 godina
offline
FC Barcelona

Laganica i 2-0.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Slabo, obrana amaterizam, pogotovo ova dva dečka na lijevoj strani, Chumi i Miranda, pitanje je kad će opet dobit priliku za igrat...

S druge strane napad isto neučinkovit, moglo je biti u najmanju ruku 2-2, ali dobro, pokušavaju barem nešto, ući će valjda jedna, ali strah me obrane, plivaju, nije se ni Murillo pokazao baš u najboljem svjetlu ali ajde prva mu je. Coutinho mora imati više loptu u nogama, uz Alenu jedini koji može podvaliti dobru loptu prema naprijed.

 

Malo je Valverde prenadobudno izveo prvi sastav, kao da je Levante neki trećeligaš, a ne ekipa koja nam je ne tako davno zabila 5 komada. 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Digne i Mathieu su Carlos i Lucio za Mirandu i Chumija.
10 godina
online
FC Barcelona

ma i sa ovim sastavom smo bolji od njih 3 puta, ovo je nedopustivo

15 godina
offline
FC Barcelona

zAsTO jE RaKItiC u PRvOm sAStaVu oPET gLUpi ValVERde

12 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Malo mi je cudno da ekipa koja se bori za sve trofeje ima samo jednog igraca na pozicijama desni bek, lijevi bek i napadac. Ne razumijem zasto Valverde ne drzi Messija na klupi u ovakvim utakmicama. Nije mi jasno zasto je na klupi Barcelone(kluba koji od osnutka igra napadacki) trener čija je filozofija defanzivni nogomet bez preuzimanja veceg rizika. 

5 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Ukratko - jebena sramota, ništa više! Ni jedan igrač nije igrao na nivou od igrača od 10 000 000 , a kamo li od 150 000 000 e?! Kao seoska ekipa, ali malo nas pomazio Denis. Messi to vadi u revanšu, ali do kada? Ovako bi majstori mogli la pa pa i iz LP??

 

7 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

aksiom fudbala je da jedan uigran tim sa prosjecnim igracima uvijek bolji neuigrane skupine vrhunskih individualaca. Iako to nije nikakva novost, izgleda da je to nekima ovdje potpuno nepoznato. 

5 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona

Šta si sad kao nešto dubokoumno izjavio? Imaš tendenciju kompleksaša pa uvijek vadiš bisere - prosere, da bi pokazao veličinu odnosno sakrio manjkavosti? Gdje sam/mi  negirao gore napisano? Piše da su igrali loše, ispod nivoa, ali da to Messi vadi u uzvratu? Ali i bez obzira na to sve,  ne može svaki zbog neuigranosti igrati ko lopata? Primanje lopte, dribling, dodavanje pa nije to baš neka atomska fizika, ako čovjek zna? Ali dobro, imaš pravo na mišljenje kakvo god bilo. P.S. loša igra, eto tebe sa - fantastično, bravo Valverde? Oladi malo sa foliranjem? Uvik kontra takva sorta?

14 godina
offline
Re: FC Barcelona

Izgubiti nije sramota, al igrati tako loše i negledljivo kao što oni igraju. To je sramota. Kad je čarobnjak bio trener, kad bi izgubili opet bi pokazali super igru, kretivnost, napade, dvije riječi tiki taka. Nije mi bilo krivo, žao što su izgubili.

 

Danas je to jadno, pravo ono Baskijski. Meni je to ne gledljivo.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona

Jebem ga ja kom je gledljivo,  prvom do sebe pa ti on vrati?? Šut, dribling, vic, tunel, oxford, dobar pas, slobodnjak..........to je nogomet! Imao je sinoć 1156 dodavanja, a od toga 1100 točnih??? Naravno na metar udaljenosti i bez tendencije za "naprijed" već samo nazad, golmanu? U zadnjih 57 utakmica jedan (1) šut na gol!? Mrš!!

12 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Je li tko pratio Alexa Grimalda u zadnje vrijeme? On je dijete kluba koje nikad nije dobilo priliku igrati za prvu ekipu. Vidim na transfermarktu da često igra, a i ima nelošu statistiku za lijevog beka (28 utakmica 4 gola i 4 asistencije). Statistika govori da nema problema s ozljedama,da je ofenzivni bek kao Alba i da je veca opasnost za protivnicki gol od osvajaca zlatne lopte. Prije 10ak dana kruzio je video gdje Grimaldo dribla 4,5 igraca na malom prostoru i pogadja stativu. Također, prosle sezone je mislim zabio 2,3 golcine iz slobodnjaka. Nadam se da ga naši skautiraju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice