Hrvatska nogometna reprezentacija izdvojena tema

poruka: 2.562
|
čitano: 391.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Silent horror1992 kaže...
Spiridon kaže...

Kad smo već kod pjevanja, pa kako, jebote, nisu raspalili "Večeras je naša fešta"???

 

Ma realno orgabnizacija 0.

Toliko lijepih pjesama oni vrtili 2 sata 3 pjesme Zaprešić Boyse i Nereda, stvarno očajna organizacija programa.

 š super

 - prvi tjedan SP, super - ALEALEALE

 

- drugi tjedan, ok- rutina

 

- treći tjedan, ne baš super, SP je neka još malo, ALEALE

 

- četvrti tjedan...K*R*C*

 

Mi stvarno imamo jako dobrih domaćih izvođača od Miše do Bana, 3 pjesme svakih 5 minuta je i Bogu dosadilo

 

Inače, ja sam ovu u birtiji pustio barem 12 puta

 

6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Meni niJe.

VOLIM HRVATSKKKKKKKUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Da jbte ne možeš vrtit 3 pjesme mjesec dana i bit normalan.

 

Kod mene je stalno Otvoreni radio u kući.

 

Već su mi Zaprešić Boysi ko matrica u glavi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 14:31 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
XXX kaže...

Thompson također kuruza/folk kao i Rozga, Severina i sl. Sad ko voli nek uživa.

muzicki marko vise spada u rock nego u kuruzu, bend su mu sve klasni muzicari, koji su svirali u recimo prljavom kazalistu, parnom valjku, song killersima itd

 

njegov omiljeni bend je iron maiden, i hrpa pjesama su rip off iron maiden tablatura, akorda, rifova, sa domacim tekstom, iznimke su par pjesama koje su balade sa prizvukom folka

 

poslusaj geni kameni live izvedbu, iron maide i deep purple mix, vrhunski odradeno, u muzickom smislu.

 

druga strana medalje je njegov poslovni model i marketing, da se fura na sovinizam i fasisticku ikonografiju, te privlaci takvu publiku i bogati se na njima, nije mu sva publika takva, ali vecina je

 

a najzalosnije je sto je na koncertima hrpa "djece", koja niti su bila ziva za vrijeme domovinskog rata, niti su educirana sto se tice 2. svj. rata i briju da nije nista strasno nositi ustaske kape, majice i dizati ruku i pozdravljati kao tele, jer je to cool

 

sjetim se odmah sebe, kada smo iz zajebancije crtali svastike po zidovima skole, za vrijeme juge, cisto iz zajebancije i provociranja, jer se nesmije, ili kada smo crtali grb SR Hrvatske ali bez zvijezde na vrhu, 

 

prvi i zadnji put sam bio na koncertu u maksimiru 2007, i nikad vise, to je prestrasno nesto za dozivjeti, hrpa klinaca zaludena glupostima i idiotarijama, koje nemaju veze sa njegovom muzikom i stvaralastvom

naravno da on to potencira, nedorecenim izjavama i vrlo inteligentnim i pametnim potezima, u poslovnom smislu, privatno mu se jebe za ustase i partizane, boga i hrvatsku, jedino su bitni zelembaci, a masa to pusi, pa zasto da ne 

 

 evo jedan primjer kretenizma:

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 14:38 (Timo).
12 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ova tema od pozitive do dobre stare podijele u 12 sekundi.

 

Inače, što mislite o gradnji Nacionalnog stadiona ?

 

Yay or Nay ?

15 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
DarthMarkus kaže...

 

Inače, što mislite o gradnji Nacionalnog stadiona ?

 

Yay or Nay ?

 To će ti opet izazvat podjele.

 

 

Jedni će biti za, drugi za kampove prije, treći će raspravljat gdje treba biti, četvrti da su svi stadioni nacionalni..... 

 

Niti jedni nisu u krivu.

16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
DarthMarkus kaže...

Ova tema od pozitive do dobre stare podijele u 12 sekundi.

 

Inače, što mislite o gradnji Nacionalnog stadiona ?

 

Yay or Nay ?

Podjele su kod nas vječiti standard.

Stadion? Ne.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
DarthMarkus kaže...

Ova tema od pozitive do dobre stare podijele u 12 sekundi.

 

Inače, što mislite o gradnji Nacionalnog stadiona ?

 

Yay or Nay ?

 Grad Zagreb neka proda makisimirsko ruglo nekom da to sve sruši i tamo napravi neki centar, stanove ili šta već. S tim novcima + HNSov dio + Dinamov dio i nek izgrade stadion od 25-30K sa svim pratećim sadržajem. Dakle ne ništa megalomansko, obavezno bez atletske staze i naravno natkriven. Premala smo država da imamo stadion isključivo za reprezentaciju, to treba biti i Dinamov a možda i još kojeg stabilnog prvoligaša iz metropole.

12 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...
DarthMarkus kaže...

Ova tema od pozitive do dobre stare podijele u 12 sekundi.

 

Inače, što mislite o gradnji Nacionalnog stadiona ?

 

Yay or Nay ?

 Grad Zagreb neka proda makisimirsko ruglo nekom da to sve sruši i tamo napravi neki centar, stanove ili šta već. S tim novcima + HNSov dio + Dinamov dio i nek izgrade stadion od 25-30K sa svim pratećim sadržajem. Dakle ne ništa megalomansko, obavezno bez atletske staze i naravno natkriven. Premala smo država da imamo stadion isključivo za reprezentaciju, to treba biti i Dinamov a možda i još kojeg stabilnog prvoligaša iz metropole.

 Dat Miletu and Co još 100 mil ? :-)

 

 

16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
DarthMarkus kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Grad Zagreb neka proda makisimirsko ruglo nekom da to sve sruši i tamo napravi neki centar, stanove ili šta već. S tim novcima + HNSov dio + Dinamov dio i nek izgrade stadion od 25-30K sa svim pratećim sadržajem. Dakle ne ništa megalomansko, obavezno bez atletske staze i naravno natkriven. Premala smo država da imamo stadion isključivo za reprezentaciju, to treba biti i Dinamov a možda i još kojeg stabilnog prvoligaša iz metropole.

 Dat Miletu and Co još 100 mil ? :-)

 

 

Zato i ne treba išta raditi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
DarthMarkus kaže...

 Dat Miletu and Co još 100 mil ? :-)

 

 

 Kako god okreneš porezni obveznici će to platiti. Neće nama doći nitko i izgraditi stadion o svom trošku, takve privilegije nemaju ni najveći i najbogatiji svjetski klubovi. Trenutni status quo je da Bandić sipa novce Dinamo za održavanje oronule ruševine. Normalan stadion i nije neka stavka za Grad ako se rasporedi trošak i na Dinamo i HNS + novac od prodaje Maksimira, mogli bi biti i u plusu 

 

https://www.index.hr/sport/clanak/rusi-grade-najskuplje-a-turci-najjeftinije-stadione-u-europi/1024737.aspx

Pogledaj ovaj turski stadion za samo 35 milijuna eura...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:38 (Paolo Maldini).
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Stadion u maksimiru i sveućilišna bolnca, dva spomenika domaće gluposti. Bolje i ne razmišlajti o tome.

 

Novi satndion preko koncesije, kaj fali novom areodromu? To je najbolji put. Klubovi neka plaćaju najam i gledatelji kroz ulaznice.

16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...

 

 Kako god okreneš porezni obveznici će to platiti. Neće nama doći nitko i izgraditi stadion o svom trošku, takve privilegije nemaju ni najveći i najbogatiji svjetski klubovi. Trenutni status quo je da Bandić sipa novce Dinamo za održavanje oronule ruševine. Normalan stadion i nije neka stavka za Grad ako se rasporedi trošak i na Dinamo i HNS

 

https://www.index.hr/sport/clanak/rusi-grade-najskuplje-a-turci-najjeftinije-stadione-u-europi/1024737.aspx

Pogledaj ovaj turski stadion za samo 35 milijuna eura...

Ključna rečenica: "Kad su u pitanju financije, bez premca su najskuplji ruski stadioni. Organizator SP-a imao je strašno puno problema s korupcijom i namještenim natječajima tijekom gradnje stadiona pa tako prva tri mjesta ljestvice najskupljih zauzimaju ruski stadioni."

 

A Bandić je tako dobar s ruskim veleposlanikom...

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Pa jebemu M ako smo glupi platit ćemo ga milijardu dolara koje će HDZ i Banditos oprati. Ovdje raspravljamo o mogućnostima i koliko to košta u normalnim tržišnim uvjetima  Dakle zarada HNSa od SP (17 mil. dolara) zarada Dinama ili godišnji najam i zarada Grada od prodaje maksimirskog zemljišta - pa nemoš mi reć da se ne može skupiti 50 milijuna eura za pristojan stadion.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:42 (Paolo Maldini).
16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...

Pa jebemu M ako smo glupi platit ćemo ga milijardu dolara koje će HDZ i Banditos oprati. Ovdje raspravljamo o mogućnostima i koliko to košta u normalnim tržišnim uvjetima  Dakle zarada HNSa od SP (17 mil. dolara) zarada Dinama ili godišnji najam i zarada Grada od prodaje maksimirskog zemljišta - pa nemoš mi reć da se ne može skupiti 50 milijuna eura za pristojan stadion.

Naravno da može, u normalnoj državi.

Pogledaj sad stanje u Rusiji sa stadionima, katastrofa. Gore nego Maksimir.

12 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Eh, normalni uvjeti, adz, hns i mi.

 

Što može poći po krivu ?

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Rusija sad i Brazil prije 4 godine su doslovno zapalili milijarde dolara na stadione, to su činjenice. Razlika u odnosu na nas je da smo mi u odnosu na Ruse ipak manja vukojebina i treba nam manji stadion, jer ovi za svjetska prvenstva moraju biti megalomanski zbog zahtjeva FIFE. Može se i kod nas, siguran sam da ako se stavi povećalo javnosti i medija da se može izgraditi nešto za 50ak mila...

11 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Bolje da izgrade 10 kampova, pomognu renovirati Poljud, pa stadione u Koprivnici, Zaprešiću, na Rujevicu i Drosinu nek se stave krovovi...Zagrebu treba najnormalniji stadion od 20-25k mjesta, nikakvi vulkani, lebdeće klupe za rezervne igrače i slične megalomanske kretenarije.

Ovaj ''revolucionarni'' plan nac. stadiona je mazanje očiju, otići će 200 milijuna eura, jedan grad/klub bi dobio novi stadion, a u ostatku RH bi odlazak na stadion u jesenskim i zimskim mjesecima i dalje bio avantura u kojoj je cilj samo ne pokupiti upalu pluća.

I zaista bih volio da mi Koli, Plenki ili Mićo objasne na koji način je izgradnja jednog jedinog stadiona ulaganje u razvoj nogometa???

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
DarthMarkus kaže...

Da jbte ne možeš vrtit 3 pjesme mjesec dana i bit normalan.

 

 

 Kak ne ?

Ja sam osamdesetih na kufer gramufon LP slušao Deep Purple 8 sati na dan i nisam poludio.

To mi je reka psikijatar. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Istina, nek ga i ne grade u mom Zagrebu...radije da se napravi nešto što će građanima Zagreba generirati novi novac, privuči nove turiste i sl. Kaj se mene tiče nek ide u Osijek pa se veselite

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 17:11 (XXX).
13 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Brat bratu nema baš smisla graditi stadion koji će biti samo za repku. Eventualno da se na njemu igraju tekme Lige Prvaka, Europa lige, možda kup, ali onda se time izbijaju pare klubovima koji se plasiraju u ta natjecanja. Na koju foru isplatiti stadion na kojem će se igrati 10-ak tekmi godišnje? Gradili se stadioni za rukometno prvenstvo pa je većina njih sad samo trošak. Na Dinamove tekme dolazi u prosjeku 45 ljudi, koga vraga će još jedan stadion u Zagrebu. Split već ima jeben stadion, Rijeka renovira Kantridu ili ne, nisam u toku gdje je zapelo. Osijek gradi sam novi stadion. Drugih ozbiljnih kandidata ne vidim gdje bi se taj stadion koristio redovno. Eventualno da je to u sklopu nekog shopping centra ili tome slično, ali i u tom slučaju je računica nategnuta. Definitivno je bolje uložiti te pare u svaki od postojećih stadiona. Sjedalice, krov, novi travnjak, grijanje travnjaka, uređenje pomoćnih prostorija... 

 

Osobno mi je draže ovo rješenje da repka gostuje po cijeloj Hrvatskoj, a ne vidim baš da igračima to smeta. Ima tu praznovjerja tipa sretni i nesretniji stadioni, ali bože moj, nekako će preživjeti.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
XXX kaže...

Stadion u maksimiru i sveućilišna bolnca, dva spomenika domaće gluposti. Bolje i ne razmišlajti o tome.

 

Novi satndion preko koncesije, kaj fali novom areodromu? To je najbolji put. Klubovi neka plaćaju najam i gledatelji kroz ulaznice.

To dvoje se ne može staviti u isti kontekst, gradnja Sveučilišne bolnica je pokrenuta referendumskom odlukom građana grada Zagreba 1982., sa 70% glasova za samodoprinos a ne odlukom Tuđmana i njegovih ulizica.

Nadam se da ti nikad neće trebati odlaziti na Rebro, Sv.Duh ili Zajčevu (za one koji ne poznaju Zagreb, nasilno prošireni bolnički kompleksi u najljepšim ali i teško dostupnim rezidencijalnim dijelovima grada).

A glede aerodroma, fali mu nešto funkcionalnosti i samo par desetaka milijuna € koliko je preplaćen. Btw. obzirom na broj gledatelja, koliko bi onda trebale koštati te ulaznice ?

 

Ontopic, čemu još jedna promašena investicija ? ... opet političari briljiraju u neznanju, nesposobnosti, bahatosti i pohlepi za novcem i vlašću umjesto da održavaju javne površine i igrališta gdje bi se svi mogli baviti sportom i spriječe da ih se dokopa neki lokalni šerifić i daje u nekakve koncesije od koji će bar pola ukrasti. Uz ovolike poreze još bi trebali i plaćati da nam se djeca imaju gdje igrati !?

Kad su već bespovratno uništili Dinamov stadion, nadam se da neće i Poljud, treba ga samo obnoviti i imali bi reprezentativan stadion i prekrasne vizure obale i mora pri svakom televizijskom prijenosu.

Naravno i ovaj novi u Osijeku a i Kantrida bi bila zanimljiva ako je realiziraju po projektu.

(malo offtopic, koga zanima neka pogleda dokumentarac Betonski spavači sa još par primjera radova arhitekta Magaša, autora Poljuda, a impresivna je i sama činjenica koliko je puta kasnije kopiran u svijetu).

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Mladen kaže...
XXX kaže...

Stadion u maksimiru i sveućilišna bolnca, dva spomenika domaće gluposti. Bolje i ne razmišlajti o tome.

 

Novi satndion preko koncesije, kaj fali novom areodromu? To je najbolji put. Klubovi neka plaćaju najam i gledatelji kroz ulaznice.

To dvoje se ne može staviti u isti kontekst, gradnja Sveučilišne bolnica je pokrenuta referendumskom odlukom građana grada Zagreba 1982., sa 70% glasova za samodoprinos a ne odlukom Tuđmana i njegovih ulizica.

Nadam se da ti nikad neće trebati odlaziti na Rebro, Sv.Duh ili Zajčevu (za one koji ne poznaju Zagreb, nasilno prošireni bolnički kompleksi u najljepšim ali i teško dostupnim rezidencijalnim dijelovima grada).

A glede aerodroma, fali mu nešto funkcionalnosti i samo par desetaka milijuna € koliko je preplaćen. Btw. obzirom na broj gledatelja, koliko bi onda trebale koštati te ulaznice ?

 

 

 Referndum je bio presedan, jer se do tada sve gradilo iz proračuna. Vjerujem da ljudi jesu glasali za to ali su i kasnije uredno gunđali kada bi im se svaki mjesec skinulo sa sve manje plaće (barem se kod mene doma gunđali i mojoj okolici)...na kraju sve pojela inflacija.

Kaj se mog odlaska u bolncu tiče, srećom stanujem sto metara od jedne od najboljih u Zagrebu, premještanje svega u blato iputaovanje do tamo, opet teško prohodnim ulicama, bi mi bio korak unazad. Po nekoj logici bolje da ih ima na više punktova nego da je sve satcionirano na jednom...

Budimo relani, kompletan Zagreb je teško prohodan u špici.

Ponata je bila rezultat, koji je isti. Onba objekta su danas ruglo u koje je utučeno tko zna koliko para. Spomenici sramote siromašnog naroda.

Možda nisam dobro informiran, ali vjerujem da nisam gradio aerodrom iz vlastitog poreza? Ako nisam sve mi štima i nikaj mi ne fali, savršen je takav kakav je...ne smetaju mi ni puno skuplji prakinzi ni bilo koje druge usluge, tko treba neka plaća...puvuci paralelu sa ulaznicama. Koncesionar nek si napravi stadion kakav želi i nek upravlja njime kako želi.

Eventualno moramo imati glasa u vanjskom izgledu i lokaciji, jer utječe na vizuru grada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 18:07 (XXX).
16 godina
online
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
XXX kaže...

 Referndum je bio presedan, jer se do tada sve gradilo iz proračuna. Vjerujem da ljudi jesu glasali za to ali su i kasnije uredno gunđali kada bi im se svaki mjesec skinulo sa sve manje plaće (barem se kod mene doma gunđali i mojoj okolici)...na kraju sve pojela inflacija.

Kaj se mog odlaska u bolncu tiče, srećom stanujem sto metara od jedne od najboljih u Zagrebu, premještanje svega u blato iputaovanje do tamo, opet teško prohodnim ulicama, bi mi bio korak unazad. Po nekoj logici bolje da ih ima na više punktova nego da je sve satcionirano na jednom...

Budimo relani, kompletan Zagreb je teško prohodan u špici.

Ponata je bila rezultat, koji je isti. Onba objekta su danas ruglo u koje je utučeno tko zna koliko para. Spomenici sramote siromašnog naroda.

Možda nisam dobro informiran, ali vjerujem da nisam gradio aerodrom iz vlastitog poreza? Ako nisam sve mi štima i nikaj mi ne fali, savršen je takav kakav je...ne smetaju mi ni puno skuplji prakinzi ni bilo koje druge usluge, tko treba neka plaća...puvuci paralelu sa ulaznicama. Koncesionar nek si napravi stadion kakav želi i nek upravlja njime kako želi.

Eventualno moramo imati glasa u vanjskom izgledu i lokaciji, jer utječe na vizuru grada.

Da, ok, ako gledamo krajnji rezultat onda je nažalost isto a to što je zgodno tebi ne mora značiti i da je većini :) (Sveučilišna je dijelom bila planirana i za ljude van Zagreba).

 

Ontopic, ideja da se obnove postojeći stadioni i da reprezentacija igra na raznim mjestima mi se čini puno racionalnijom a i korisnijom za turizam (kad nam već IT nije glavna privredna grana).

 

7 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

U vezi stadiona, ako sad nešto ne naprave onda neće nikad. Doprvak svijeta da igra na onom ruglu od Maksimiru, sramota. Ili nek dovrše to ili nek rade novi. 

Nakon 98' napravili su čak tribinu i pol na Maksimiru, valjda su u stanju sad nekoliko koraka više napraviti

15 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Tko zna gdje ima za naći slike trga za vrijeme dočeka malo bolje rezolucije koje su snimljene sa dronom? Valjalo bi koju staviti kao wallpaper :)

FC Bayern Munchen
7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...

 Grad Zagreb neka proda makisimirsko ruglo nekom da to sve sruši i tamo napravi neki centar, stanove ili šta već. S tim novcima + HNSov dio + Dinamov dio i nek izgrade stadion od 25-30K sa svim pratećim sadržajem. Dakle ne ništa megalomansko, obavezno bez atletske staze i naravno natkriven. Premala smo država da imamo stadion isključivo za reprezentaciju, to treba biti i Dinamov a možda i još kojeg stabilnog prvoligaša iz metropole.

 zašto bez atletske staze?

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Nek napravu stadion u Dubrovniku, top lokacija, top reklama, mogo bi se iskoristit vrhunski za koncerte, isplatili bi ga u dvije sezone i ono najbitnije nogomet bi mozda odje napokon zazivio, jer ovo sto trenutno imamo je teska sramota, a totalno smo nepovezani s ostatkom drzave

7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
infernoxcro kaže...

Nek napravu stadion u Dubrovniku, top lokacija, top reklama, mogo bi se iskoristit vrhunski za koncerte, isplatili bi ga u dvije sezone i ono najbitnije nogomet bi mozda odje napokon zazivio, jer ovo sto trenutno imamo je teska sramota, a totalno smo nepovezani s ostatkom drzave

 Negdje iznad grada, napraviti staklenu tribinu sa strane di je stari grad da se vidi, a drugi dio u stilu zidina, napraviti spartanski retro stadion, usput i camp za nogomet koji bi koristili klubovi i druge reprezentacije za pripereme, dobro sve povezati sa zracnom lukom i eto ga. Zasto ne?

 

Maksimir kako god treba poravnati i napraviti stadion od 30 000, nista megalomanski, onako solidno, a i poljud je odavno zreo za obnovu. Ostale sredine nesto i rade, Osijek, Rijeka, ma nije danas uopce problem napraviti stadion od 10 000 sjedecih mijesta, niti je tako skupo, da bude sve "dovoljno dobro", samo treba malo volje i poameti da se stvari pokrenu.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Scorp21 kaže...

Tko zna gdje ima za naći slike trga za vrijeme dočeka malo bolje rezolucije koje su snimljene sa dronom? Valjalo bi koju staviti kao wallpaper :)

 Evo ti par za prvu ruku. Možda netko nađe/ima nešto bolje.

 

trg-dan

trg-ban

bakljada

bakljada2

 

Da se ja vratim malo na Thompsona. :D

 

Je li Thompson dobar pjevač? Vjerujem da će svatko objektivan reći da nije.

Je li Thompson moralna vertikala? Jedna od glavnih tema njegovih pjesama je vjera, a ima crkveni razvod iza sebe. Slijedeća glavna tema je domovina, a u više navrata je pokazao, kako mu je vlastiti džep draži od te iste. Dakle, baš i nije netko tko radi onako kako govori.

Kakvi su tekstovi Thompsonovih pjesama? Ako gledamo tekstove njegovih pjesama van konteksta osobe koja pjeva te stihove, onda gledamo u neke od ljepših hrvatskih pjesama (normalno, radi se o mom osobnom dojmu).

Lijepa li si, Radost sa visina, Moj dida i ja, E moj narode, Sine moj, Samo je ljubav tajna dvaju svjetova... Ima ih još koje su meni lijepe. Međutim, ja na njih ne gledam kroz prizmu osobe koja ih pjeva, već kroz poruku koju one nose i ono o čemu pjevaju i na taj način stavljam po strani to da on ne vrednuje gotovo ništa od toga o čemu pjeva i da je sporan radi nekih drugih stvari.

 

Nešto slično onome kada vam roditelji govore stvari poput "Nemoj pušiti, to ti ne treba u životu.", a u isto vrijeme ćaća mota desetu cigaretu taj dan, a još nije ni podne. Njihova poruka je dobra, istinita, a to što se oni toga ne drže, to je druga stvar. Na nama je da donesemo vlastiti sud i odluku o tome što i kako ćemo raditi u životu.

 

Thompson je osoba koja se prilagođava trenutku. Isto kao što to rade mnogi drugi. Kada je trebalo pjevati Jasenovac i Gradišku Staru, Juru i Bobana i slično, Thompson je pjevao to. Kada je to prestalo biti poželjno, prebacio se na crkvu, obitelj i domovinu. Kao što ga pretjerano ne dira ono o čemu trenutno pjeva, tako ga vjerojatno ni tada nije pretjerano diralo ono o čemu je tada pjevao.

Vidim kakva mu se svita skuplja po koncertima i uistinu ispada kako on to sve prešutno odobrava, jer si na taj način zadržava dobar dio publike, ali čega ustaškog (s njegove strane) ima na njegovim koncertima, osim spornog povika iz pjesme Bojna Čavoglave? Čovjek otpjeva "Lijepa li si" pred okupljenim mnoštvom na dočeku, a neki onda odu toliko daleko da cijeli događaj proglase ustaškim dernekom???

 

Nakon skoro svake utakmice na stadionu odjekuje "Lijepa li si". Izvođač - Thompson. Ako ta pjesma nije zabranjena, a ne vidim zbog čega bi bila, što je sporno u tome da je dečki otpjevaju na dočeku zajedno s njenim izvođačem? Dečki su ga pozvali da pjeva zajedno s njima, kao što su pozvali i Grdovića. Kada se sve skupa promotri, ne vidim zašto je Thompson toliko sporniji od Grdovića kojega bi se također moglo staviti pod povećalo radi nekih stvari (tuče ženu, maltene vječno pijan, brojne prometne nesreće u pijanom stanju). Je li izrečena ijedna riječ protiv Grdovića?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice