Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.243.947
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

"Jer, ono što se dogodilo u Sepangu u prvom zavoju prije svega je klasični trkaći incident. Tri vozača rame uz rame u takvom zavoju – to jednostavno ne ide. Vettel je vidio otvor s unutrašnje strane i krenuo tamo."

 

Spa khm, Max khm. Jel bi sad trebalo Vettelu komentirati kao i Maxu? 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Možda najveći problem u cijelom moru problema Formule 1 je nekonzistentnost sudaca. Ovaj sustav sa sucima vozačima jednostavno ne funkcionira. Prvi zavoj je bio trkaći incident, toliko je jasno. Ako u Belgiji nisu kaznili nikoga, ni ovdje nisu smjeli. Ostaje činjenica da je u Belgiji Max bio preambiciozan a Vettel ne baš mudar, dok je ovdje Max zakočio i proklizao da bi izbjegao udariti Rosberga, usput udario Vettela koji je malo produžio putanju i udario u Rosberga – ako išta ovdje je teže ikoga okriviti nego u Belgiji.

 

Kad smo kod kazni, već po n-ti put se pokazalo da kazna od 10 sekundi je antiproduktivna. Postoje dva problema. Prvi je da je 10 sekundi u današnjoj formuli gdje redovito polovicu od prvih 10 vozača međusobno djeli više od 10 sekundi nije ništa – u najgorem slučaju past ćeš maksimalno 2 mjesta.
Drugi problem je što umjesto da “ohladi” vozača koji je napravio prekršaj ova kazna tjera i njega i vozača iza (koji je najčešće vozač nad kojim je napravljen prekršaj) da se ganjaju u nadi da zadrže poziciju.
Treći problem je što takvi prekršaji dolaze u pravilu kod pokušaja pretjecanja. Ovo pravilo od 10 sekundi skroz prelazi preko toga problema, ne daje priliku vozaču koji je oštećen da se pošteno obrani, a niti tjera vozača koji je napravio grešku da propisno pretekne.


Dakle, praktički ispada da takva kazna više kažnjava vozača koji je oštećen nego onog koji je napravio prekršaj. Kazna prolaska kroz boks je negdje tijekom godina nestala ali takva kazna je bila sasvim primjerena jer vozač bi vozeči se kroz pit mogao vidjeti rezultate svoje nesmotrenosti u obliku bolida koji ga pretiču.

 

I da, onaj potez Rosberga je bio za kaznu. Zašto? Zato jer je Kimi držao svoju putanju dok je Rosberg doslovce uklizao u njega iz jednostavnog razloga što staza u tom zavoju ima jaki kontra nagib, što Rosberg dobro zna. Što nas dovodi do još jednog problema.

 

Rosberg iz utrke u utrku pokazuje da je doslovce užasan u izravnim dvobojima. Samo u zadnje vrijeme: Max na Hockenheimu, Hamilton u Austriji, Kimi ovdje…. Na ostalim utrkama je uglavnom imao bezbrižne utrke u kojima se nije trebao boriti za poziciju. Čovjek tako nespretno pretječe da je to neugodno za gledati. Kada na to dodamo i užasnu vožnju po kiši, ispada da imamo vozača u vodstvu kojem fale dvije vrlo bitne odlike vozača koji pretendira na naslov. Na žalost, sve ove godine se pitam da li bi prvenstva bila zanimljivija da je neki vozač koji više zaslužuje poziciju u najboljem bolidu uz bok Hamiltonu… Napetost u bodovima tijekom ovih par godina proizlazi više iz pehova jednog ili drugog nego u napetosti u borbama.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 11:56 (Chronosus).
12 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Chronosus - imamo još pet trka do kraja, nekako mislim da je Rosberg i u ovakvoj situaciji nesposoban i da će ispustit ovu bodovnu prednost do posljednje trke. Naravno odlučujući faktor će biti pouzdanost oba bolida, a sumnjam da će si Mercedes dopustiti da im ponovno nešto otkaže makar su ove sezone više puta pokazali da im neki segmenti bolida ne prate kvalitetu cjelokupnog paketa.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chronosus kaže...

 Max zakočio i proklizao da bi izbjegao udariti Rosberga, usput udario Vettela koji je malo produžio putanju i udario u Rosberga

 Ne znam gdje si ti vidio da je Verstappen udario Vetlela?

 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Super nije ga udario.

Zašto se onda plakao na radio da je Vettel idiot? 

Koliko ja vidim obojca su kasno kočili a Vettel je udario Rosberga.

Kaj se onda mali papak ima tako plakat i zvati nekog idiotom?

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
superJozo kaže...
Chronosus kaže...

 Max zakočio i proklizao da bi izbjegao udariti Rosberga, usput udario Vettela koji je malo produžio putanju i udario u Rosberga

 Ne znam gdje si ti vidio da je Verstappen udario Vetlela?

 

 

Iz helikoptera je izgledalo kao da je udario, zapravo je samo hvatao bolid na trenutak. Zanimljivo kako dobiješ skroz drugo viđenje situacije ovisno o kutu. Ovdje izgleda kao da Rosberg snosi najviše odgovornosti, s Rosbergovog bolida izgleda kao da on vozi svoju utrku a iz Vettelovog bolida izgleda kao da je Vettel pretjerao.

Zanimljivo da se Ves odlučio žaliti na Vettela a izbjegavao je udarac u Rosberga dok je Vettel cijelo vrijeme paralelno s njim.

 

 

7 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da se žali jer je Vettel kasno kočio i promašio apex i time ugrozio Rosberga (spin) i Versteppena (gubitak pozicija zbog zaobilaženja Rosberga. Sreća pa je Vettel prošao najlošije u ovoj situaciji i da nije izbacio Rosberga iz trke jer se bori za naslov.

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Jeste pogledali konferenciju sada u Japanu ?? Lewis se ponaša kao da je skrenuo. Imam dojam da je postao scijentolog ili tako nešto . definitivno se već neko vrijeme ne ponaša baš najnormalnije i kod svakog razgovora se to vidi.

13 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ace: 570c629c9be9e7dc26857baf02b06e2fa416fc05 (3500kbps)

Ace: 34a0c60b0449fb77f911c042c8e9f779a4c646da (1200kbps)

RIP Šaban (21.6.2016)
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

2288397a21c4933d2359f19f54daa4101e297a48

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mogu li ekipa iz Ferarri-a "preskočiti" sutra dvojac iz Mercedesa?! 

ATJ Lučko
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Start im je najbolja prilika a onda je sve otvoreno.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sky Sports F1 HD 720p, 50fps

Acestream: 827ce552335d4af3a4f4d4f792adc4ebb4ad9ea2 (6000kbps)

Acestream: de5337b640fa37eddaaff38badbeb2ed12662bb2 (3000kbps)

Acestream: 3979a89250193448f414a71a074916379ccd663a (3000kbps #2)

Acestream: 119de7f3b3e9d74c53689393d38961f74f9e8120 (1200kbps)

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da još nije bio ovaj link.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Torro rosso će imati novog šefa kroz nekih 18 godina 

 

Tko bi rekao da je jedan Horner takav zavodnik, majstor ima "spajsicu" 

Majstori s Indexa nisu se sjetili ni njgovo prezime reći  pored nje 

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
pa napisali su "njeno" prezime podrazumjeva se onda da je i njegovo
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Dečki, tko prvi dođe do Henno streama za slobodni trening neka posta.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Sky Sports F1 HD 720p/50fps.

Ace: 81fad26311defd53575267c3751c20de40462b85 (6000kbps)

Ace: b5cf757cbabed8473baf6db4258ed72768b63fd5 (3000kbps)

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

VN SAD Utrka:

 

251913fa2fc4b427846ecffb5c8955a6d5510803 (6000kbps)

550500265c0821f5ec7497f40e08311b9d071f02 (3000kbps)

7731b3b4282bfc41a9787b97846e819a36222727 (1200kbps)

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 19:32 (TexW).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kakvi su to glupani radili taj njihov web ne vjerujem...odem na sluzbenu stranicu, odskrolam dolje, tapnem convert to local time i pise 20:00h, upalim stream pise za sat vremena tek pocinje...specijalci su na sluzbenom webu kao default stavili sljedecu utrku - Mexico.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Dobra stvar što Max neće više moći imat one svoje ubojite manevre. Odmah kazna mu ide ako se to desi.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo su trebali da odvoze, ali ne moraju oni sjebat. E moj Ferrari.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Može pitanje? Kako je moguće da niti jednu utrku nema vozačkih greški, pa niti jedna. Pa ne znam kad se netko izvrtio. Kao da svemirci voze. Za koga navijati, pa svi su isti, savršeni. Samo ih sjedni u najbrži bolid i eto prvaka.

Sjećate se kad je Hakkinen plakao, kad se u Monzi u vodstvu izvrtio? Ili kad Senna ili Schumacher su griješili? Kad je ovo sve izgubio duh sporta?
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Prije se vozilo, danas se menadzira gume i engine.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Svinja kaže...

Prije se vozilo, danas se menadzira gume i engine.

 i gorivo 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Treba odmah izbaciti ovu trku iz kalendara, živa dosada. Ovo što je Alonso napravio na kraju je bilo najzanimljivije. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Baš to, nema više "tiskanja" do samih granica kao onda dok se u utrci rušilo vrijeme kvalifikacija.

Btw. 'Nando vozač dana :D Još je to onaj stari svemirac, nanjušio krv i tiskao Hondu do samih granica.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Lovac kaže...

Baš to, nema više "tiskanja" do samih granica kao onda dok se u utrci rušilo vrijeme kvalifikacija.

Btw. 'Nando vozač dana :D Još je to onaj stari svemirac, nanjušio krv i tiskao Hondu do samih granica.

 Da ima konkurentnije auto, brinuli bi se Hamilton i Rosberg.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

citajuci komentare drago mi da sam propustio utrku i otisao sa dragom prosetat uz more...

evo odgledao sam highlightse sa formula1.com i mogu rec da sam pustio suzu kad sam vidio kako je alonso rijesio massu i sainza i kad se zaderao na radio IHAAAAAA...fale mi takva utrkivanja i fali mi on u nekoj top momcadi :(

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 11:10 (RuskeGTT).
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Narvno, šteta je samo što je McLaren tako pao s Hondom ali eto nadam se da će slijedeću sezonu bit normalni. Alonso je uz Kimija moj čovjek od kad voze u F1.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice