Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

poruka: 256
|
čitano: 68.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

pozzdrav ekipa! :)

 

eo mene zanima dali se iko ovdje bavi takvim stvarima? ja se oduvijek bavim ekstremnim sportovima, i sad sam se ful puno poceo zanimati za te gimnasticke stvari, ali sam si bolno sjebo kralježnicu pokušavajući napravit backflip, pa me zanima da li ima tu kakvih "veterana" ili ekipe koja bi htjela skupa to počet vježbat?

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
15 godina
protjeran
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Meni su jedino frendovi pokazali parkouranje pa sam pokusao...zanimljivo je...

15 godina
protjeran
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

ali se je*eno mozes polomiti na tome

16 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Makić ti se time bavi... Eno ga svaku vecer spama u temi za nespavalice! :D

 

go, go, go break your spine... ;D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.
DS Filip kaže...

ali se je*eno mozes polomiti na tome

 heh... zato i tražim nekoga da to ide radit samnom! ;) lakše je lomit se u dvoje!! :D

ali je bome i korisna tjelovježba... eo ja tek nakon 2 tjedna treniranja već mogu radit sklekove iz stoja na rukama (il kak se to već zove), a da ne spominjem kako frendice primjete moje nove "sise"! ;) heh...
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
15 godina
protjeran
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.

Di ti živiš

15 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.
jixx kaže...

Di ti živiš

 bandiću iza nogu, sveta nedelja...
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
15 godina
protjeran
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.

Hehe i ja isto, ali mene to baš ne zanima, moj bratić ti se isto "bavi" tim al živi u zg.

16 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Tražiš ??parkourere?? na informatičkom forumu? Zalutao si, ovdje svi imaju pivske trbuhe, a klinci pogrbljenu kičmu... Smijeh

 

Ja sam najdalje što se tiče parkoura otišao na igrici Mirrors Edge. Bolje se tamo lomiti nego zapravo, a plus toga ima i kameru u prvom licu tako da barem izgleda realistično... Smijeh

 

Evo sad zapravo iskustva s parkoura. Nisam pokušavao neke ludorije, ali zidove visine cca. 2 metra ili ograde (koje mogu biti i više) mogu bez problema preskočiti. Uz to, znam napraviti i leteći kolut u naprijed i stoj na rukama, ali neke fancy parkour poteze ne znam (niti ne želim isprobavati). Cool

Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
16 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Al se svi danas počeli zanimat za parkour....hmm...

Ja sam poceo trenirat prije par dana, tako da za sad samo osnove, frend trenira parkour već neko vrijeme pa sam ga zamolio da mi pokaze par stvari. Odi na parkour.hr i tamo malo pogledaj po forumu.

 

@rambo: nije parkourer nego traceur Cool

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Logitech G15 + Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

hehehe... si chuo rambo?! ;) traceur!! ;) je suis traceur rambo, traceur!! ;)

 

ma ljudi, meni je samo do adrenalina, a da nie od Hello Kitty Islanda!! Namigiva otvoreni prijelomi su samo bonus!! ;) tak da... kužim ja sve to, da to nie posao za većinu "geekova" ovdje, al stvar je u tome da bi se ja radie lomio sa ljudima sa koima kasnie mogu u bolnici pričat o novom diablu ili o mišu u obliku pravog miša sa pravim krznom, nego sam ljudima koima su samo ceca i farma na pameti!! Izlanuo se

 

anyway... toplo vam svima preporučam 15, pa 13, 11, 9 sklekova sa 10 kila utega na ledjima, 3x30 chuchnjeva sa istim utezima i hrpu polu-trbushnjaka dok vam se od umora više nemre dignut niti na monicu belluci!! :) jer ipak ono... bolje izgledat ko jason stratham nego ko oleg mashturko!! (bez uvrede oleg)

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.
15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

parkour je dobar kad  brišeš od murije ko ja prije par dana(cik cak)i več si zbriso.Bavim se godinu dana parkourom i moram priznati da je šteta što ne postoje klubovi za početnike a ne da moraju na internetu naučiti kako se radu wallflip ili wallspin.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.
nikorosic1994 kaže...

parkour je dobar kad  brišeš od murije ko ja prije par dana(cik cak)i več si zbriso.Bavim se godinu dana parkourom i moram priznati da je šteta što ne postoje klubovi za početnike a ne da moraju na internetu naučiti kako se radu wallflip ili wallspin.

 Vidim ja, lijepim se stvarima bavis a 15 godina!:D
Tijelo se ne smije zapuštati i svatko bi se trebao baviti barem necim povremeno i to umjereno ne pretjeravati!
Parkour je za ljude koji takve stvari vole raditi (ja nisam medu njima). Ja nisam osoba za to jer previse je na gubitku ako se pogrijesi a i treba puno vremena uloziti u takav "sport" a tog vremena jednostavno nemam.
No jos jedna stvar, ono "geekovi" po meni u danasnje vrijeme ne znaci sto je prije znacilo! Danas se oko hardvera i softvera razumije puno veci postotak ljudi nego prije 10-20 godina.
Danas te stvari ne privlace samo neke ultra geekove bez zivota vec je postala opca zanimacija i tu medu forumasima ima svakakvih ljudi, od sportaša, do kriminalaca (vidis Niko od "murje" bjezi)!:D
Zato vi parkirači nemojte generalizirati cijeli forum!;D
16 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Što bi 15-godišnjak koji bježi od policije radio na Bug forumu?

 

Ja mislim da neko priča lovačke priče i da se malo preserava... Neodlučan

Loo-loo-loo I got some apples loo-loo-loo you got some too loo-loo-loo let’s get together have ourselves a loo-loo-loo!
15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

najbolje za to je mirrors edge :)

ne bole te noge, ne ozljediš se, možeš još koga roknut, ma najjače.

i ako si dobro istreniran postao si pro da nisi ni izašao na zrak.

OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

i onda te zabole leđa jer imaš lošu stolicu lololololololololo xd roflmao

RazerDinoMan & Gang 4ever 2gether
15 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.
RazerDinoMan kaže...

i onda te zabole leđa jer imaš lošu stolicu lololololololololo xd roflmao

 stvaviš jastuke bar 1 kg. Smijeh
OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Heh....

Cudno, ali bas imas srece.

Ja se bavim parkourom oko 3, sad ce skoro 4 godine.

Idi se prijavi na http://www.parkour.hr/  to je je hrvatska parkour zajednica, tamo se okupljaju ljudi koji treniraju od pocetaka parkoura u hrvatskoj. Osim odlicnih pocetnickih savjeta naci ces i gomilu video tutoriala i vjerojatno pronaci ljude iz tvojeg grada ili nekog blizu koji se bave parkourom.

 

Cisto par savjeta:

ljudi na forumu vrijedjaju jedni druge pocesto, i cesto flameaju noobove, pa to ne uzimaj srcu.

Ne pitaj pitanja koja mozes pronaci searchem i ne otvaraj teme koje postoje, jer ce te bannati u sekundi.

Nikako ne spominji da je parkour sport/adrenalinska pumpa, sto god. Parkour je vjestina i to ce ti takodjer donijeti masivan flame ili ban.

Jebiga, fasisticka pravila, ali funkcioniraju.

 

Eto, sve najbolje, i cuvaj se. Ja sam trenutno van treninga 4 tjedna jer sam iskrivio lakat u krivu stranu (nije puko).

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

napokon tema, koja meni odgovara..

vidiš nisam zna za naše idem regat...

Belji se

Najbolji osjećaj je upala mišića........
14 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Ako mogu i ja nesto primjetiti.Jos sam guster tu na forumu,ali ako postavis pitanje sigurno ces docekati i odgovor.Ja o ovom sportu nemam puno dume,siguran sam da je dobro a moj savjet da kao u svakom sportu ne zaboravis da je razgibavanje pola uspjeha.Bez razgibavanja dobijas samo iscasenja,uganuca itd.To ti je moja preporuka.Vlak ide u 5 pa ti vidi hihi...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Ja se parkourom bavim blago rečeno "seljački", pošto živim "bogu iza nogu", i od moga društva nitko nije zainteresiran za to(zapravo se boje povreda).

Prvo zagrijem pa skačem sa traktora(IMT-a), sa krovova, trčim okomito na zidovima(pokušavam što duže za sada mogu samo 3 koraka), i takve gluposti, a one backflip-ove i takve stvari "extremnije" stvari se još bojim pokušavatiIzlanuo se, jer kada vidim kako se pošteno možeš polomit nekako mi nije vrijedno, a štačeš lud samNevinašce.

Samo da se skupi videa pa ču ih staviti na Youtube pa da viditeCool.

 

A svatko ko voli parkour neka obavezno pogleda film Yamakashi(francuski), pravi za parkauer-e(kao meneBelji se).

Ja sam Ivan Puuuuuuu iz Iloka, dečko sa sela :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.
nikorosic1994 kaže...

parkour je dobar kad  brišeš od murije ko ja prije par dana(cik cak)i več si zbriso.Bavim se godinu dana parkourom i moram priznati da je šteta što ne postoje klubovi za početnike a ne da moraju na internetu naučiti kako se radu wallflip ili wallspin.

 Hahahahaha... Dao bi se kladit da ti ne mozes napravit ni wallflip ni wallspin, a i da mozes, to nije prakour, to je freerunning i to ti nista ne pomaze da pobjegnes od murje. I da, kupi život i prestani srat po forumu.
Ja se parkourom bavim oko mjesec dana, zadovoljan sam napredkom zasad, jedva cekam ljeto, svaki dan 2x trening Smijeh
15 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.

kaj si bahat ja nemam vremena trenirat ko ti jer usto treniram box a tu su mi i dnevne obveze .npr. pripreme za srednju itd

14 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Meni to brat radi. On se zatrci u zid i onda je okrene upside-down i nazad na noge. Pravi salto i svakavo takvo voce!!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.

wallflip nemoraš brinuti znam napraviti ,je da sam zahrđo jer dugo nisam bio na poštenom treningu ali se nemoraš bahatiti i tu mi pametovati.U prokletaj Dubravi nemaš baš puno mjesta za trening pa smo išli čak u Novi Zagreb i tam trenirali.Ige ti teniraš svaki dan a ja 2 puta na mjesec jer se koncentriram na box.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Parkour, free running, backflip, wallflip itd.

CoolTo je wallflip.Cool

15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

fora je taj "sport"Cool

15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Da to je dobar"sport"ali u zadnjih par mjeseci nemam volje trenirati a i stalno visim u teretani pa nemam vremena...............

15 godina
neaktivan
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

Ja sam prije poznavao jednog lika

On je trenirao u splitu nešto, nikako se ne mogu sjetit kako se zove

ugl uče dosta sličnih poteze kao parkour i gimnastika

Molin vas ako itko zna šta je to da mi kaže

Uzaludno se već jako dugo pokušavam sitit

Granice nisu nista drugo do linija u atlasu, al' jesu stvarne onda kad idu od srca ka srcu...
14 godina
offline
Parkour, free running, backflip, wallflip itd...

jel moze neko objasniti kako krenuti trenirati parkour ne freerunning.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice