Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.306.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Zanimljivo, bilo je govora o intermittent feastingu i u ovoj temi

https://www.bug.hr/medicina/prehrambeno-vremenski-prozor-u-zdravlje-5793

11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 15:27 (majstoric16).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
majstoric16 kaže...

Daj jos koju sliku. Tesko je reci, imas ljudi koji izgledaju ko qurac pa uzimaju, znam po nekim deckima iz teretane

6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
majstoric16 kaže...

 Osnovno je pitanje koliko dugo vremena je u treningu.

Ako kaže da trenira godinu dana a ne uzima, onda laže. s tri godine dobrog, kvalitetnog rada može već bez beda imati lijepu definiciju. nisam pratio temu ali prirodni testosteron i hormon rasta su isto steroidi, lako se nabave pa ne znam na što netko misli kad kaže da netko koristi steroide ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja bih rekao da je natural.

 

inace Olympia zanimljiva ove godine, Heath bi lako mogao izgubiti od Rhodena koji je donio odličnu formu, midsection mu je brutalan, ali Heath ga dere sa leđa.

Big Ramy katastrofa, 141 kg, očekivano nema separacija, kvadovi su mu odvratni.

Hendrickson osvojio Physique, bas mi je drago, onaj Buendia mi ide na jetru vise.

Breon prvi u Classicu, tamo sam za Wesleya navijao, ali došao je u lošem stanju, puno vode.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 23:57 (KiX777).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

nixa vam vise nije natural

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
majstoric16 kaže...

 

A bogati, da 8 godina gleda u uteg izgledat ce dobro 
A taj online coaching nabijem na onu stvar

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
majstoric16 kaže...

Natjece se, znaci - puca se

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

inace Olympia zanimljiva ove godine, Heath bi lako mogao izgubiti od Rhodena koji je donio odličnu formu, midsection mu je brutalan, ali Heath ga dere sa leđa.

Big Ramy katastrofa, 141 kg, očekivano nema separacija, kvadovi su mu odvratni.

Hendrickson osvojio Physique, bas mi je drago, onaj Buendia mi ide na jetru vise.

Breon prvi u Classicu, tamo sam za Wesleya navijao, ali došao je u lošem stanju, puno vode.

 Ramy je dosta popravio izgled na samom finalu, ali kasno je tempirao. I inače, doći na natjecanje sa 140 kilograma na tu visinu... suluda ideja.
Shawn je doista lijepo tempirao za večer. On je uvijek bio korektan ali ništa nije posjedovao da baš istakne, sad je jednostavno bio najskladniji. Drago mi je i zbog toga kako se uspio oporaviti i pripremiti nakon onog unutarnjeg krvarenja početkom godine. To je zvučalo doista gadno. I to još u 43. godini. Nije sigurno lako dignuti se nakon oporavka i netreniranja. A kad smo kod netreniranja, mislim da je Phil jednostavno prekasno počeo s pripremama. Vidio sam ga na početku godine, bio je doista mali (za prvaka u bb) - drugi ipak rade i za druga natjecanja, on si samo solira za ovo jednom godišnje. No tko zna, možda je to zdravstveno dugoročno pametnije.
Iskreno, ove godine je Phila u mnogim pozama tukao čak i Roelly koji je treći, a mogao je komotno biti drugi. Da, genetski nema donji dio leđa izražen kao Phil, kao ni gornji dio kvadova, ali reukekomplet, strijacije na prsnim, ogromni latovi i dosta boljih obaveznih poza sa dobro zadržanim trbuhom... no dobio je nagradu publike, pa ok. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Evo sličica ruke.

Ma ispadaju mi loše slike na mobu a ženu mi se neda pitat gayfon. Ali drugi put ću se potrudit. Uglavnom našao sam prehranu koju mogu održat, bez gladovanja i pun snage/energije, i trening koji mogu izdržat cijelu godinu. Praktički lifestyle koji mi odgovara. Ne pušim, ne pijem, ne pijem kavu. Zapalio bi joint tu i tamo ali sam i to odjeba. Ne treba mi više ništa. Trolam ljude na pirevima trijezan sa sokićem od jabuke u čaši cijelu večer...

Trening, posao, igrice, serijice/filmovi, žena, dica - a sve to pogonim dobrom prehranom.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Evo sličica ruke.

Ma ispadaju mi loše slike na mobu a ženu mi se neda pitat gayfon. Ali drugi put ću se potrudit. Uglavnom našao sam prehranu koju mogu održat, bez gladovanja i pun snage/energije, i trening koji mogu izdržat cijelu godinu. Praktički lifestyle koji mi odgovara. Ne pušim, ne pijem, ne pijem kavu. Zapalio bi joint tu i tamo ali sam i to odjeba. Ne treba mi više ništa. Trolam ljude na pirevima trijezan sa sokićem od jabuke u čaši cijelu večer...

Trening, posao, igrice, serijice/filmovi, žena, dica - a sve to pogonim dobrom prehranom.

 Slobodno nabaciš post sa detaljima prehrane, može koristiti i ostalima. 

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Thx bro.

Ugl. radi se o tome da se unese dosta vlakana u prehranu, što znači što više povrća (kupus, tikvica, bundeva, balancana, špinat, mrkva, celer - do čega se god može doć) čiji se okus može prekrit u blenderu sa nekim voćem (svježim, suhim ili zamrznutim). Ja imam povrće u svakom obroku i pojedem ga što god mogu više. Sa prehranom koja ima toliko vlakana možeš radit jači lean bulk a nečeš imat stomak recimo. Primjer Matt Ogus. Možda u vašim godinama kad ste puni hormona koji sve to pale ne mislite na to ali u mojim godinama ništa više ne prolazi bez vlakana. Dugi kalorijski deficit će ti samo usporit metabolizam i napravit skinny fat figuru, što je nešto najodvratnije. Dodatni benefiti su smirenost i koncentracija u radu, učenju i igranju. 

 

Dalje, unos proteina je samo tako bitan. Whey je jedan od najkvalitetnijih vrsta, ima sve esencijalne aminokiseline u velikim količinama, a te aminokiseline će ti stavit pod kontrolu žudnju za junkom u mozgu koji je već razvio ovisnost dugogodišnjim junkanjem. Danas znaju za točno 4 aminokiseline koje to zatomljuju. Znači proteini puno pomažu disciplini u prehrani.

 

Evo dva praktična obroka.

 

Obični jogur u kojeg se dodaju bademi, lješnjak, sjemenke neke i suho voće. Obrok vrh i može ga se napumpat kalorijama koliko god kome treba. Nije skupo kako se čini jer su bademi i lješnjak toliko zakusni da ih ne treba puno. Pa ka vjeverica imat box sa tim je obavezno. Ma meni žena i dica po tome cipaju i dodaju u obroke.

 

Onda u blenderu smiksat neko povrće, dodat voća malo da ubije okus povrća, zobenih i whey - brzo i jednostavno. U blenderu se mogu čuda radit. Samo pazit da ima svega u obroku: uh, proteina, masti, vlakana.

 

Za ručak ako je obrok bez vlakana, recimo manistra bolognese - samo stavite salatu sebi. Bilo kristal salate, bilo kukumar i poma, bilo baby špunat, ili neki mix zelenilla - svejedno.

 

Samo treba ugurat to zelenilo, jesti hranu koja je ima veliku nutritivnu vrijednost i izbjegavat ili smanjit junk. Više snage, bolja koncentracija, smirenost, osjećaj bolji.

 

Ili ako se ipak zalomi neki junk, onda ga barem zalit velikom limunadom da ona kiselina gurne to dole...znači imat limun u frižideru.

 

Opremite se, nije skupo, i isplanirajte obroke. Nariktajte količinu prema potrebi ili cilju kojeg se želi postić.

 

 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Kada bi vam zlatna ribica rekla da odsad možete izvoditi samo 6 vježbi svaki trening, koje bi to vježbe bile?

 

Čak štoviše, kako bi organizirali full body treninge?

Know your limits.
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Kada bi vam zlatna ribica rekla da odsad možete izvoditi samo 6 vježbi svaki trening, koje bi to vježbe bile?

 

Čak štoviše, kako bi organizirali full body treninge?

 Svaki dan (3 put tjedno) dvije glavne vježbe (Squat+BP, OHP+DL ili slične kombinacije) 3 heavy seta a nakon toga npr. tipa 5x5 laganije za volumen. Nakon toga 2 pokreta za push, 2 za pull i noge/trbuh koliko treba.

 

Ugl, meni se taj 5/3/1 template za full body pokazao odličnim.

6 godina
offline
Rast mišića i visina

koji whey i gdje kupujete?

 

planiram vjezbat doma bez sprava, koliko je to ucinkovito?

 

fit sam, samo bih htio oblikovati misice malo, 180cm/75kg

 

hvala

13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Myprotein, ja ga uzimam u polleo sportu ili na fitness.com.hr. 

 

npr: https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Myprotein-Impact-Whey-Protein-2kg.aspx

aka carrycopter
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Najjeftinije sto sam ja nasao je na myprotein.hr 5kg sa okusom ispadne 420kn+25dostava uz kod FTINACIJA30.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Kada bi vam zlatna ribica rekla da odsad možete izvoditi samo 6 vježbi svaki trening, koje bi to vježbe bile?

 

Čak štoviše, kako bi organizirali full body treninge?

 zar zlatna ribica ne ispunjavaa zelje?

 

pa evo da mogu raditi samo 6 vjezbi to bi bilo

 

1. cucanj

2. deadlift

3. ravni bench

4. OHP

5. zgibove

6. i neko horizontalno veslanje

 

iako nazalost, bilo bi dobro ubaciti jos vjezbu za bicu i tricu

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
kurt kaže...

Myprotein, ja ga uzimam u polleo sportu ili na fitness.com.hr. 

 

npr: https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Myprotein-Impact-Whey-Protein-2kg.aspx

 Jel nije Weiderov kvalitetniji?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Nije

12 godina
offline
Rast mišića i visina

može pojašnjenje? čisto me zanima jer sam do sada uzimao Weiderov jer sam često čitao da je najbolji

15 godina
offline
Rast mišića i visina

Najbolja će biti uspredba kad se usporedi saastav proizvoda jednog i drugog proizvođača.

Sve ostao su naklapanja.

Uzmes vreću jednog i drugog i usporediš.

 

Nisam osobono uspoređivao ali Weider je po meni jedino poznatiji od myproteina. Sad čiji su proizvodi  po sastavu kvalitetniji to iskreno neznam.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Osim sastava, bitna je stavka koja se nigdje ne spominje, a to je izvor sirovine.

Izvor može biti nakrkana krava iz kaveza prepuna hormona i antibiotika, a može biti stajska krava iz područja gdje postoji odgovarajući ISO certifikat i koja je hranjena.

Bubam napamet, ali u tom smjeru treba ići. Vjerujem da se negdje da dobiti takva informacija.

Know your limits.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Osim sastava, bitna je stavka koja se nigdje ne spominje, a to je izvor sirovine.

Izvor može biti nakrkana krava iz kaveza prepuna hormona i antibiotika, a može biti stajska krava iz područja gdje postoji odgovarajući ISO certifikat i koja je hranjena.

Bubam napamet, ali u tom smjeru treba ići. Vjerujem da se negdje da dobiti takva informacija.

 Kod preuzimanja mlijeka od seljaka ili nekog drugog poizvodjaca se radi brzi test na antibiotike i sl . te ako se utvrdi postojanje u mlijeku se radi dodatni test i to mlijeko se baca . Bio je nedavno slucaj gdje je baceno 7 tisuca litara mlijeka zato sto je jedna krava bila pozitivna a mlijeko je vec bilo pomijesano s drugim . Tako da ne vjerujem da bi se s time igrali ovi sto poizvode . 

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Oko cega se vi brinete ljudi moji, whey ko whey, uzmete najpovoljniji. Bas ce vas koristenje Optimum Nutrition wheya naspram Myproteina postediti nekih bolesti 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 13:25 (MARKOZD15).
15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Rucipe kaže...
guls kaže...

Osim sastava, bitna je stavka koja se nigdje ne spominje, a to je izvor sirovine.

Izvor može biti nakrkana krava iz kaveza prepuna hormona i antibiotika, a može biti stajska krava iz područja gdje postoji odgovarajući ISO certifikat i koja je hranjena.

Bubam napamet, ali u tom smjeru treba ići. Vjerujem da se negdje da dobiti takva informacija.

 Kod preuzimanja mlijeka od seljaka ili nekog drugog poizvodjaca se radi brzi test na antibiotike i sl . te ako se utvrdi postojanje u mlijeku se radi dodatni test i to mlijeko se baca . Bio je nedavno slucaj gdje je baceno 7 tisuca litara mlijeka zato sto je jedna krava bila pozitivna a mlijeko je vec bilo pomijesano s drugim . Tako da ne vjerujem da bi se s time igrali ovi sto poizvode . 

 Slazem se s time u potpunosti, test se  radi prije svakog preuzimanja, prije nego dođe do mješanja sa ostalim mlijekom u cisterni i još se uzimaju manji uzorci u slučaju da ako i dođe do mješanja da se mogu napravit dodatne analize da se 100% utvrdi tko je muljator, i to ne samo na antibiotike, nego i u slučaju da netko pokuša dodat vode zbog količine.

 Rigorozno je to jako, znam iz prakse pošto punac daje mlijeko jednom našem velikom prerađivaču. Jednom pokušaš prevarit gotov si, otkupa za tebe više nema. Tako da rijetki pokušavaju tako nešto jer se na duže staze ne isplati, otkrit će te u kratkom roku. A s obzirom da ta kompanija kozji sir izvozi u Francusku nema teroije da riskiraju radi nekih pokušaja prevare.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Nažalost, ne mogu potvrditi da se testiranja rade u velikom broju i nakon svakog prikupljanja. Ona su periodične prirode i "ako naleti - naleti".

Da to rade konstantno, ne bi cijene proteinskih praškova, a ni mlijeka, bile ovako niske.

 

Evo jedan primjer što se sve nalazi u kravljem mlijeku u EU:

- nifluminska kiselina

- mefenamična kiselina

- ketoprofen
- 17-beta-estradiol, oblik hormona estrogena

- ibuprofen

- naproksen

- triclosan

 

 

Vidim da ne pričamo o istim testovima, ovo što se radi kod nas su testovi na antibiotike. Detaljni testovi su uzimanje uzorka i slanje u laboratorij na daljnju obradu, to nije toliko česta situacija. Premda mislim da to kod nas nije toliko zastupljeno.

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 13:35 (guls).
11 godina
offline
Rast mišića i visina

guls A mišljenje o jajima , mesu , povrću ? Šta misliš  koliko se najobicnija jabuka puta tretira ako je godina povoljna za njezin razvoj ? 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Jabuke i Grožđe se uvjerljivo najviše špricaju raznoraznim otrovima

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice