Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.539
|
čitano: 6.324.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Rucipe kaže...

guls A mišljenje o jajima , mesu , povrću ? Šta misliš  koliko se najobicnija jabuka puta tretira ako je godina povoljna za njezin razvoj ? 

 

Jebiga, tema je bila whey. Na onakvo pitanje, dobio je odgovor koji je tražio tako da mu bude još teže odabrati.

Nema danas ničega zdravoga dok to sam ne proizvedeš. To je jedna tužna istina. Sve što uzmeš u dućanu s police će te jednog dana koštati. Da li na jetri, bubrezima, srcu, plućima ili nečemu trećemu - saznat ćemo svi ponaosob.

 

Know your limits.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Mortiis kaže...

može pojašnjenje? čisto me zanima jer sam do sada uzimao Weiderov jer sam često čitao da je najbolji

 weider je najskuplji....

 

a vidi, whey ko whey, myprotein je provjeren, jeftin...

 

sigurno da imas jos jeftinih brandova koji nisu poznati, ali zasto kad imas provjereni MP..

 

weider je zapravo i dosta los koliko sam citao, ne zadovoljavaju ono sto pise na pakovanjima

 

Ako zelis placati skupo, onda idi na Optimum ili tako nesto, weider ne bih

 

E sad, myprotein po meni ima dosta lose okuse od kojih svaki ima neki aftertaste koji jednostavno poslije par puta dopizdi i zgadi se, ali to je od osobe do osobe, nekom ce pasati, nekom ne

 

Sto se okusa tice, tu sigurno da ima kvalitetnijih brandova nego myprotein (the nutrition ima odlicne okuse), optimium nisam probao

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Rast mišića i visina

okusi su mi bili najmanje bitni uvijek..bitnije mi bilo da ima sto manje nekih stetnih stvari unutra (kao umjetnih sladila i sličnih stvari)

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Osim sastava, bitna je stavka koja se nigdje ne spominje, a to je izvor sirovine.

Izvor može biti nakrkana krava iz kaveza prepuna hormona i antibiotika, a može biti stajska krava iz područja gdje postoji odgovarajući ISO certifikat i koja je hranjena.

Bubam napamet, ali u tom smjeru treba ići. Vjerujem da se negdje da dobiti takva informacija.

 u ovom slucaju nije bitno

 

whey ko whey kao sto rekoh... ako milioni ljudi ne kukaju , i zadovoljni su s MP. zasto bi se ti zamarao time? osim ako bas zelis weidera ili neki skupi poznati brand.. razumijes da marketing taj koji odreduje cijenu? to sto je nesto skuplje ne znaci da je bolje, nego je poznatije, ima duzu povijest iza sebe.. itd itd

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ma meni se iskreno živo fućka, myp mi je u kuhinji, a ako imam para kupim skuplje. A najčešće nemam.

 

A da će me to koštati u budućnosti - vjerojatno hoće. Kao i sve vas.

Know your limits.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Mortiis kaže...

okusi su mi bili najmanje bitni uvijek..bitnije mi bilo da ima sto manje nekih stetnih stvari unutra (kao umjetnih sladila i sličnih stvari)

 umjetna sladila nisu stetna.. dokazano je s xx studija da nisu stetna.. A to sto si procitao na 24 sata, net.hr. zdrava krava itd, slobodno zaboravi

 

kao sto sam vec spomenuo, zamarat ces se sladilima, a recimo sve ostalo sto jedes je 100% bez ikakvih stetnih stvari? zrak koji udises, voda koju pijes.. itd itd itd?

 

Od prekomjerne kolicine vode mozes umrijeti, od predoziranja vitaminima takodjer.. ne?

 

kolicine sladila koje bi ti morao unijeti u sebe da bi bile stetne po tvoj organizam su znas kolike? tu kolicinu je fizicki NEMOGUCE unijeti u sebe..

 

i 10 litara vode odjednom ce te ubiti

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Ma meni se iskreno živo fućka, myp mi je u kuhinji, a ako imam para kupim skuplje. A najčešće nemam.

 

A da će me to koštati u budućnosti - vjerojatno hoće. Kao i sve vas.

 nisu pare u pitanju... skuplje ne znaci bolje u ovom slucaju

 

uglavnom 99% suplemenata uopce nisu potrebni, 90% su i beskorisni

 

protein mozes iz hrane unijeti, vitamine minerale itd takodjer

 

jedino sto ti olaksaju sve to... 

 

sad da si neki idiot koji misli da je whey neophodan ako treniras, must have poslije treninga, tada si u kurcu jer ces biti opterecen time, i gledat ces svaku sitnicu, koliko proteina ima na 100g, da li je izolat, odakle je dosao, koji je omjer aminokiselina itd

 

to je kradja kontas.. to je kao da ti za isti proizvod netko naplati 200 a netko 500 kn.. ti ces automatski ici na onaj skuplji, jer mislis skuplje je bolje

 

nisam probao ON, recimo ako bi mi se okusom bas svidio, mozda bih i presao.. ali za sad nisam nasao neki brand koji mi skroz pase okusom, uglavnom je sve na istu foru, pa se ni ne zamaram time. uostalom, jebes okus, popijes i ajd bok

 

kad skontas da je to samo hrana, onda ces si olaksat zivot

 

 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 20:17 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
Mortiis kaže...

okusi su mi bili najmanje bitni uvijek..bitnije mi bilo da ima sto manje nekih stetnih stvari unutra (kao umjetnih sladila i sličnih stvari)

 umjetna sladila nisu stetna.. dokazano je s xx studija da nisu stetna.. A to sto si procitao na 24 sata, net.hr. zdrava krava itd, slobodno zaboravi

 

kao sto sam vec spomenuo, zamarat ces se sladilima, a recimo sve ostalo sto jedes je 100% bez ikakvih stetnih stvari? zrak koji udises, voda koju pijes.. itd itd itd?

 

Od prekomjerne kolicine vode mozes umrijeti, od predoziranja vitaminima takodjer.. ne?

 

kolicine sladila koje bi ti morao unijeti u sebe da bi bile stetne po tvoj organizam su znas kolike? tu kolicinu je fizicki NEMOGUCE unijeti u sebe..

 

i 10 litara vode odjednom ce te ubiti

 

ako mi prijateljica koja je doktorirala biokemiju kaze da su umjetna sladila dosta stetna za ljudsko tijelo onda cu ipak njoj vjerovat ;)

pa da su ona samo u proteinima to nebi bio problem,ali posto su svuda gdje god se okrenes, podosta se tog nakupi sto popijes/pojedes....

a to da umjetna sladila nisu stetna i da je to dokazano.........

 

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Covjek ti je dobro rekao, stetna su u kolicinama koje jednostavno neces unijeti u sebe bilo kakvom konzumacijom proteina. A ako te bas brine, kupis si bezokusni i amen.

 

Neznam oko cega se zamarate ljudi moji, dok god nemate vlastitu farmu sa domacim uzgojom mesa i povrca dzaba vam je gledati umjetna sladila. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Mortiis kaže...
exer1234 kaže...
Mortiis kaže...

okusi su mi bili najmanje bitni uvijek..bitnije mi bilo da ima sto manje nekih stetnih stvari unutra (kao umjetnih sladila i sličnih stvari)

 umjetna sladila nisu stetna.. dokazano je s xx studija da nisu stetna.. A to sto si procitao na 24 sata, net.hr. zdrava krava itd, slobodno zaboravi

 

kao sto sam vec spomenuo, zamarat ces se sladilima, a recimo sve ostalo sto jedes je 100% bez ikakvih stetnih stvari? zrak koji udises, voda koju pijes.. itd itd itd?

 

Od prekomjerne kolicine vode mozes umrijeti, od predoziranja vitaminima takodjer.. ne?

 

kolicine sladila koje bi ti morao unijeti u sebe da bi bile stetne po tvoj organizam su znas kolike? tu kolicinu je fizicki NEMOGUCE unijeti u sebe..

 

i 10 litara vode odjednom ce te ubiti

 

ako mi prijateljica koja je doktorirala biokemiju kaze da su umjetna sladila dosta stetna za ljudsko tijelo onda cu ipak njoj vjerovat ;)

pa da su ona samo u proteinima to nebi bio problem,ali posto su svuda gdje god se okrenes, podosta se tog nakupi sto popijes/pojedes....

a to da umjetna sladila nisu stetna i da je to dokazano.........

 

 Vidi, to sto se uci po skolama, faxevima itd su uglavnom zastarjele informacije.. Znanost napreduje iz dana u dan, a ta literatura je zaista zatarjela.. 

Pratim par ljudi koji studiraju nutricionizam i samo si tu spomenuli, tamo ne mozes nista korisno nauciti, uglavnom moras sve sam, ako zelis imati pravo znanje..  Svakodnevno izlaze nove studije,,.Prije su i zumanjci bili stetni, dizanje kolesterola itd... Ali je to odavno dokazano da nije..

Treba znati od kuda izvlaciti informacije.. ako ces slusati tako bilo koga, onda ces od 100 ljudi cuti 100 razlicitih informacija.. 

 

Ako hoces mogu ti baciti par studija vezano za aspartam (moram ih naci), s stranice koja je provjerena, i od provjerenih ljudi koji se bave tim studijama

 

Nakupi se, ali je i dalje to zanemariva kolicina koju je potrebno svakodnevno unijeti, da bi bilo stetne koristi, o tom se radi...

 

Sve na svijetu te moze ubiti, ako je u pretjereanim kolicinama..

 

treba biti umjeren u svemu i onda si ok

 

 

evo ti jedan text na nasem od naseg po meni najboljeg nutricionista, koji pobija sve mitove

 

https://www.nutricionizam.hr/clanci/aspartam-e951-slatki-otrov-ili-bezopasni-zasladivac

 

 

 

"" Bezbrojna su znanstvena istraživanja koja iznova dokazuju njegovu sigurnost za uporabu, a samo je nekolicina onih koja zaključuju suprotno. Potonja su dobrim dijelom provedena na životinjama, a korištene su količine premašivale NOAEL. Samo je par iole ozbiljnih istraživanja pokazalo štetnost aspartama pri količinama nižim od ADI, no ista su u znanstvenim krugovima proglašena apsolutno bezvrijednima zbog mnoštva metodoloških propusta. """

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 21:35 (exer1234).
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Decki jeli bi vam dosadio zivot u kojem svakodnevno morate gledati sto cete jesti i sto steti? Iskreno mozda zvuci glupo, ali ja bi rade jeo sto zelim i zivio 60god nego svaki dan pazio i vagao i zivio mozda 10god vise. Mislim da mozete biti umjereni u svemu, malo treninga i kardia i nema brige za bilo cime. Ostalo je sve sreca(nesreca)/genetika. Moj stari je se pazio vise od pola vas pa je otisao prije 50te, dok imas ljudi sto uzimaju sto im god padne pod ruku pa zive ko kornjace.

 

Pogledajte za primjer jednog Arnolda? Mislite da je on pazio na unos umjetnog osladivaca? +steroidi +ostale droge i pogledajte ga danas, na TRT-u je, ima 70+ godina i u boljoj formi je od pola nas

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 23:14 (MARKOZD15).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Decki jeli bi vam dosadio zivot u kojem svakodnevno morate gledati sto cete jesti i sto steti? Iskreno mozda zvuci glupo, ali ja bi rade jeo sto zelim i zivio 60god nego svaki dan pazio i vagao i zivio mozda 10god vise. Mislim da mozete biti umjereni u svemu, malo treninga i kardia i nema brige za bilo cime. Ostalo je sve sreca(nesreca)/genetika. Moj stari je se pazio vise od pola vas pa je otisao prije 50te, dok imas ljudi sto uzimaju sto im god padne pod ruku pa zive ko kornjace.

 

Pogledajte za primjer jednog Arnolda? Mislite da je on pazio na unos umjetnog osladivaca? +steroidi +ostale droge i pogledajte ga danas, na TRT-u je, ima 70+ godina i u boljoj formi je od pola nas

 TRT je zdrav u tim godinama, i nema nista lose

 

Vidi, neces zivjeti 10god vise jer si izbjegavao nesto, ok ako se trujes s necim pa zaisata lose utjece na zdravlje (teski alkoholicar, pusac itd), ali sto se tice ovih stvari, to zaista ne moze utjecati toliko na zdravlje...

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Nisam rekao da nije zdrav, TRT i HGH su u tim godinama izvor mladosti, ali je u proslosti uzimao sve i svasta (oralne steroide) koji su dosta nezdraviji od ovoga sto mi pricamo, tako da ono. Manje price - manje brige

12 godina
offline
Rast mišića i visina

u to doba nisu znali sta uzimaju, tj nije bilo neke kontrole doza itd, uzeo saku tabletica i progutao... 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Da se nadovezem-repa se prskala 12 puta zadnji put kad smo ju imali,kukuruz 7-8,ostalo da ne govorim...

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
12 godina
offline
Rast mišića i visina

umret cete ionako

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Neke nove face, neke nove učene spike, svi načitani. 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
majstoric16 kaže...

Natjece se, znaci - puca se

Dajte nemojte me zezati, naravno da nije natty. Onaj tko kaže da je taj lik natty nema pojma o bb i ft i nema pojma koliko se može postići prirodnim treniranjem 4-5, 7 ili 10 godina. 
Na fotci se teško može vidjeti, ali na insti ima slika i pogotovo video gdje radi biceps. Ni genetski freakovi nemaju takva ramena (ps ramena imaju s obzirom na volumen mišića najviše testosteronskih receptora stoga je lako zaključiti kad vidite lika da ima lopte okrugle na ramenima na čemu je- nekom obliku testa ili njegovom derivatu/ naravno ako je na HGH ili nekim drugim inhibitorima GH neće doći do izražaja toliko ramena) 

ps. 
pisao sam ovdje već prije par mj da sam imao operaciju slap lezije. 20.09. bio kod ortopeda i zaključak je sljedeći: "labrum zacijelio, ali je tetiva previše "našpanovana" i sada je upaljena i ako u sljedeći 6mj se ne uspije dovoljno rastegnuti slijedi još jedna operacija, tenodeza tetive bicepsa. Problem je što sada mogu lagano trenirati, bench 60-70kg, letarali za ramena s 10kg itd.. ali kad to odradim po 5-6 dana imam bolove u bicepsu i ramenu, iako je to zaraslo+ tetiva mi navlači humerus prema naprijed jer je skraćena što rezultira velikim škljocanjem u ramenu i blagom nestabilnošću te smanjenim opsegom pokreta. 
Naravno, kad uzmem u obzir kakve sam bolove prošao kod prve operacije, da mjesec dana ne smiješ kihnuti jer se trzneš pa plačeš od bolova u ramenu, spreman sam da se okrenem nekim nelegalnim supstancama. (iako, sudeći po pubmedu to je testirano na konjima i miševima - iako ima velika nekolicina bb koji to koriste za oporavak od ozljeda vjv u kombinaciji sa HGH)
Jel' itko ovdje koristio peptide bpc 157 i tb500? Naravno, ako se ne želite eksponirati javno, možete mi poslati pm. (anonimnost zagarantirana :P ) 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

1. i osnovno pravilo:

 

svatko tko zaraduje od fitnessa nije natty i to je to..

 

istina da ce uvijek biti genetskih frikova koji ce natty izgledati bolje od onih koji nisu natty, ali:

 

ako zaradujes od fitnessa, zasto bi bio natty uopce, ako mozes vise zaradivati s boljim izgledom... ? sto bolje izgledas, a lazes ljude da mogu to postici s njegtovim planoom treninga i prehrane i naravno prodajom suplemenata, to vise zarade imas

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Ja da zelim ici u YT vode, profi fitness modele ili bilo sto slicno, odma bi zakemijao. To je svijet u kojem jednostavno oni izgledaju tako zbog - rada, dobrog treninga i dobre prehrane + kemija. Doduse ima ih brdo u fitness svijetu koji nemaju pojma o dosta stvari. Na kraju dana prodaju price kao:

 

"eat plain chicken and rice", "eat cottage cheese before bed", "drink 100000% not more than 30min after the workout" etc etc

 

Na takve price ekipa pada, jer im je draze cuti da ce ako oni tako budu radili par mjeseci izgledati kao Lazar Angelov, a ne ako treniraju 10god i bockaju se

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Kada se ubijem na treningu, duboki san mi traje oko sat, sat i pol. Bez obzira spavao 7 ili 9 sati, uvijek se probudim nikakav i umoran.

Kada ne treniram, duboki san mi traje između tri i četiri sata i budim se odmoran i svjež.

 

Kako je kod vas? Na koji način popravljate san?

Know your limits.
6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Kada se ubijem na treningu, duboki san mi traje oko sat, sat i pol. Bez obzira spavao 7 ili 9 sati, uvijek se probudim nikakav i umoran.

Kada ne treniram, duboki san mi traje između tri i četiri sata i budim se odmoran i svjež.

 

Kako je kod vas? Na koji način popravljate san?

 Što uzimaš nakon treniga? Kod mene, kada odradim dulje trčanje navečer i ne uzmem ništa iza toga, sutra sam ko da me traktor pregazio. Bilo kakva hrana ili whey mi značajno umanje umor.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Nakon treninga, obavezno whey i uh, pa onda i ručak. Nikad ne treniram poslije 17h. No, trebat ću nešto za kvalitetan san. Trenutno trošim vitaminski kompleks ali očito to nije dovoljno.

Know your limits.
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@guls

 

Prije spavanja obavezno kao posljednji obrok u danu, posni sir. Dodaj malo oraha, jogurt, bjelanjci i čaj od kamilice. To bute buraz uspavalo samo tako. 

Inače, za kvalitetni san nemoj tokom dana nigdje ležati niti dugo sjediti...to ti kvari san.

 

Ujutro kada ti se najviše neda dignuti, onda snagom volje diži se iz kreveta, te počni jutarnju tjelovježbu(kombinacija istezanja i zagrijavanja). Ujutro rokni limunadu( samo hladna voda i iscjeđeni limun, ništa drugo). Takva limunada ima da te digne, dadne ti potrebnu energiju.

Kad bi se najviše izležavao u krevetu, digne se i pod hladnu vodu...slomi volju svojeg tijela. 

Budi svoga tela gospodar.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Mg sudjeluje u metabolizmu ATP-a i doprinosi odmoru i oporavku pa probaj s njime prije spavanja. Poznato je da doprinosi boljem snu, pogotovo kod ljudi koj se bave fizičkim aktivnostima.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Zapravo, ugljikohidrati neke ljude znaju uspavati, tako da, ostavi nesto carbsa za prije spavanja pa pojedi. 

Sir i orasasti su zastarjela kombinacija, ok je ako ti ostalo proteina i masti, ali da je must have, nikako nije

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Rast mišića i visina

https://m.shopbuilder.hr/kako-pravilno-izvesti-dodatna-ponavljanja-a3331?utm_source=facebook.com&utm_medium=cpc&utm_content=lookalike-visitors&utm_campaign=shop.post.hr

 

Inače veliki pobornik dodatnih  daj još dva, ide još. 

ta dva razlikuju dječake i muškarce. 

svakako ako ste dovoljno sigurni u sebe i kolegu, dati sve od sebe  rezultati neće izostati 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Dodatna ponavljaja su cudo, kada radim bench 5x5, 3x5 ili 3x3 i dodam dodatna ponavljanja. Poslije toga se osjecam kao da si me u blender ubacio :D 

 

Svaki program je dobar if you make it work

13 godina
offline
Rast mišića i visina

A nene!!

u ovoj temi, inače veliki stručnjaci i doktori, kažu da ćeš spalit cns i umrijet ako ideš malo preko otkaza i netko ti pomogne .,...ta dva zadnja u koje daš sve i digneš ih čine seriju kako spada.

ko ne ide do toga taj ne zna kako se gradi mišić i snaga, ali kažem, cns izgori i umreš.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Imam problem.Stojim na tih 106kg i ne mogu se pomaknit.

Ovako mi izgleda plan prehrane na dan treninga već duže vrijeme.

Prvi obrok- 6 jaja pecenih,2 snite kruha bijelog

Drugi - 400-500g pilećih prsa i ajvar 250 grama sad dok ima

I whey 2 mjerice i 1 bcaa

Ovo je cirka 2000 kalorija na dan treninga,kad ne treniram 1500-600.ne znam je li se tijelo naviklo već ili ja varam.pokusavam još 15ak kila skinit jer se pripremam ya maturalac u osmom mjesecu,Al ovak ak se nastavi sumnjam.

 

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice