Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.323.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
xfire975 kaže...
Molim za preporuku, proizvodaca proteina, te sta mislite o ovom novom Go Nutrition. lp

 vidio sam da se furaju na myprotein ambalaze, ostalo nemam pojma

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Kako je ekipa, što se radi ovih dana, održava li se ili neka masica ovo ono?

 

Ja lagano lean bulk, snaga ide gore, ja zadovoljan.

 

Inače, počeo listove radit 4 puta tjedno i doslovno su mi počeli rasti kao nikad...

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Jebeš whey. Pola posnog sira ujutro pola popodne/navecer, bolje drži (kasnije ogladniš) i bolji feeling. Necu ga vise kupovat.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Hebeš ženu. Radije imam ruku ujutro i navečer, a još ne moram slušati kvocanje svaki dan.

Know your limits.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Evo jucer deadlift 140kgx3, bench u ponedjeljak cu probat 70x3-5,a cucanj na mirnih 130x4.Iako moja kilaza se ne mijenja, vidi se bar napredak u teretani.

Ono sto sam primjetio je da me teretana ispunjava nekako, kao nogomet prije. Jucer sam bas primjetio onu radost kad sam digao tih 140 tri puta.Ne znam, poceo sam bas uzivati u ovome svemu.
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Nisam trenirao neko vrijeme (1mj+), jeo pizdarije (cak i u deficitu vecinu vremena bio), vratio se u gym ovaj tjedan da vidim na cemu stojim (bench 150kg, cucanj 180kg, mrtvo 220kg) - zadovoljan. Jedino mi se metabolizam usporio nenormalno, odrzavam kilazu na cca 1600kcal bez problema. Sad je vrijeme da opalim jedan opaki bulk i iskoristim ovo da uz manje hrane dobijem snagu i kilazu

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Jebeš whey. Pola posnog sira ujutro pola popodne/navecer, bolje drži (kasnije ogladniš) i bolji feeling. Necu ga vise kupovat.

 ako mozes tako, super

 

kod mene je problem sto ne mogu.. 100 puta mi se desilo da kupim posni sir i na kraju ga bacim, ne mogu ga jesti niti me privlaci

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Rast mišića i visina

cek benchas 150 kg?  ajd da vidimo to :D 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

cek benchas 150 kg?  ajd da vidimo to :D 

Snimit cu ti video, ako ne ovaj tjedan onda tjedan iza. Ali to je 1rm, a ne radna kilaza, da nebi bilo zabune. Ovo ljeto sam izbacio 170kg iz bencha, doduse malo sam varao (trznuo od prsa). Trenutno mi je cak i uz ovo ne treniranje bench cistih 150kg sa dobrom formom.

13 godina
offline
Rast mišića i visina

150 bi trebao dić svatko ko se matra iole ozbiljnijim vježbačem tako da ne shvaćam čuđenje.

 

Dobro, opet igraju proporcije, konstitucija i pristup treningu, ali 150 je jako lijepa kilaža.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

150 bi trebao dić svatko ko se matra iole ozbiljnijim vježbačem tako da ne shvaćam čuđenje.

 

Dobro, opet igraju proporcije, konstitucija i pristup treningu, ali 150 je jako lijepa kilaža.

Meni je trebalo pun qurac rada da dodem do 150kg, radi mojih dugih ruku (visina 198cm, a raspon 210cm+), ali radio sam ko konj i sa 150kg sam zadovoljan, dok vidim dosta drugih sa kratkim rukama i jedva 120 dignu. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
fila2208 kaže...

150 bi trebao dić svatko ko se matra iole ozbiljnijim vježbačem tako da ne shvaćam čuđenje.

 

Dobro, opet igraju proporcije, konstitucija i pristup treningu, ali 150 je jako lijepa kilaža.

Meni je trebalo pun qurac rada da dodem do 150kg, radi mojih dugih ruku (visina 198cm, a raspon 210cm+), ali radio sam ko konj i sa 150kg sam zadovoljan, dok vidim dosta drugih sa kratkim rukama i jedva 120 dignu. 

 nije to bitno, bitno je koliko ti imas kg? impresivnije je da netko od 80 kg digne 150 nego netko od 100+

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
MARKOZD15 kaže...
fila2208 kaže...

150 bi trebao dić svatko ko se matra iole ozbiljnijim vježbačem tako da ne shvaćam čuđenje.

 

Dobro, opet igraju proporcije, konstitucija i pristup treningu, ali 150 je jako lijepa kilaža.

Meni je trebalo pun qurac rada da dodem do 150kg, radi mojih dugih ruku (visina 198cm, a raspon 210cm+), ali radio sam ko konj i sa 150kg sam zadovoljan, dok vidim dosta drugih sa kratkim rukama i jedva 120 dignu. 

 nije to bitno, bitno je koliko ti imas kg? impresivnije je da netko od 80 kg digne 150 nego netko od 100+

Nije to istina, nego je bitan i raspon ruku i kilaza. Najbolje je malo kila i mal raspon ruku. Moj range of motion je puno veci od nekoga ko ima mal raspon ruku, tako da ce mi tu kilazu unatoc sto imam vise kila biti teze dignuti. Zato ce mi biti laksi deadlift zbog duzih ruku nego njemu. Kuzis? Da je bar sve u kilazi bilo bi to lako

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Slažem se i razumijem patnju. niži sam od tebe, ali shvaćam.

 

Sistem poluge se svakako očituje i u gymu, i dečki s kraćim udovima postižu bolje rezultate ako rade pravilno, od nekog višeg.

 

Jasno da exeru nije ništa impreisvno, jer je on već na 200kg, ali svi dođemo do nekih makimuma koje nećemo samo tako preći i treba se s time pomirit.

Profići i sportaši su drugo, obični rekreativci, brojke koje si ti naveo marko su svakako impresivne i odlične i ne srećeš svaki dan ljude koji se s takvima mogu pohvalit brojkama, tako da je to sve  super stari :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

i obican rekreativac moze biti jak.. profic nije profic eto tako, nego zato sto je genetski jak..

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

i obican rekreativac moze biti jak.. profic nije profic eto tako, nego zato sto je genetski jak..

Profic je profic zato sto

-prirodno je jak

-prehrana mu je "on-point"

-trening mu je "on-point"

-spavanje i "suplimentacija" mu je "on-point"

-mindset koji ima je drugaciji od naseg mindseta rekreativca

 

Da je biti prirodno jak jedini nacin za biti profic, onda bi to bio svako

13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Slažem se i razumijem patnju. niži sam od tebe, ali shvaćam.

 

Sistem poluge se svakako očituje i u gymu, i dečki s kraćim udovima postižu bolje rezultate ako rade pravilno, od nekog višeg.

 

Jasno da exeru nije ništa impreisvno, jer je on već na 200kg, ali svi dođemo do nekih makimuma koje nećemo samo tako preći i treba se s time pomirit.

Profići i sportaši su drugo, obični rekreativci, brojke koje si ti naveo marko su svakako impresivne i odlične i ne srećeš svaki dan ljude koji se s takvima mogu pohvalit brojkama, tako da je to sve  super stari :)

Nije me briga sto je njemu impresivno a sto nije. Jedini s kim se natjecem sam JA. Zelim sutra biti jaci nego sto sam ikada bio, boli me briga ko koliko dize i ne usporedujem se na taj nacin sa drugima. 

 

Da visok tip koji tezi 120kg digne 150kg na benchu svi bi rekli "sto je to njemu pa ima 120kg"

Da nizak tip sa kratkim rukama digne 150kg na benchu svi bi rekli "nes ti meni pogledaj mu ove ruke kao kod dinosaura, pa sipka mu se mice jedva 15cm"

 

Sa komentatorima pored exera nemozes pobijediti, uvijek ima nesto za poklopiti i to je okej, jer me nije briga

 

Ja cu snimiti video ako on meni ne vjeruje, ako dignem neka nam se uslika napokon da vidimo ko se krije iza tipkovnice, vidim da ima znanja ali me zanima jeli lik koji ga iskoristava ili koji ga drzi u sebi i sere po drugima

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Joj ljudi sta se bezveze prepirete i svađate zbog gluposti. Pa meni je nešto najdebilnije kad me netko pita koliko dižem. A kad kažem ljudima koliko dižem nitko mi ne vjeruje kad pogleda kako izgledam.

Svatko ima svoj cilj, netko želi biti jači, netko želi dobro izgledati, iako jedno veže drugo. Najgore mi je kad netko tako kaže ako ne možeš dići toliko kila ti nisi ozbiljan, pa čovječe ja ni ne treniram da dižem puno nego da dobro izgledam i zdravo živim. Džabe mi sve te kilaže što ću dizati i što mogu dizati da hoću kad će me to kasnije sustići.

 

Imajte svoj cilj, budite konzistentni i ne obazirite se na druge i na ono što se od vas očekuje, na neke ustaljene konvencije. Ako radite nešto i to vas čini sretnim, činite pravu stvar.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Jebeš whey. Pola posnog sira ujutro pola popodne/navecer, bolje drži (kasnije ogladniš) i bolji feeling. Necu ga vise kupovat.

 ako mozes tako, super

 

kod mene je problem sto ne mogu.. 100 puta mi se desilo da kupim posni sir i na kraju ga bacim, ne mogu ga jesti niti me privlaci

 

 

 Ma u blender smiksam sa pola banane i ništa ne osjetim. Stavim još badema/lješnjaka, kupusa ili tikvice i zobene. Banana je najbolja za ubivanje okusa posnog i povrća. I dosta je pola. Drugu polovicu banane stavim za večeru. Čuvym je u kori u frižideru. Moram to spomenit jer vidim da čola banane stavljaju u neki plastični tapever ili plastičnu kesicu, što je potpuno nepotrebno jer će se najbolje sačuvat u kori. Glupih ljudi...Znači uvik smiksam to sve 2 puta dnevno, ujutro i navecer, jedino zobene možda ne stavim ako sam pojeo vec uh.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
exer1234 kaže...

i obican rekreativac moze biti jak.. profic nije profic eto tako, nego zato sto je genetski jak..

Profic je profic zato sto

-prirodno je jak

-prehrana mu je "on-point"

-trening mu je "on-point"

-spavanje i "suplimentacija" mu je "on-point"

-mindset koji ima je drugaciji od naseg mindseta rekreativca

 

Da je biti prirodno jak jedini nacin za biti profic, onda bi to bio svako

 Ali ako prirodno nisi jak (genetski) neces nikada biti dovoljno jak za taj sport, s bilo kojom kemijom, i to je to...

 

To je kao sto netko nema genetiku da bude na mr olimpiji uz bilo koju kemiju i sve zivo on point, genetika je ta koja koci

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
fila2208 kaže...

Slažem se i razumijem patnju. niži sam od tebe, ali shvaćam.

 

Sistem poluge se svakako očituje i u gymu, i dečki s kraćim udovima postižu bolje rezultate ako rade pravilno, od nekog višeg.

 

Jasno da exeru nije ništa impreisvno, jer je on već na 200kg, ali svi dođemo do nekih makimuma koje nećemo samo tako preći i treba se s time pomirit.

Profići i sportaši su drugo, obični rekreativci, brojke koje si ti naveo marko su svakako impresivne i odlične i ne srećeš svaki dan ljude koji se s takvima mogu pohvalit brojkama, tako da je to sve  super stari :)

Nije me briga sto je njemu impresivno a sto nije. Jedini s kim se natjecem sam JA. Zelim sutra biti jaci nego sto sam ikada bio, boli me briga ko koliko dize i ne usporedujem se na taj nacin sa drugima. 

 

Da visok tip koji tezi 120kg digne 150kg na benchu svi bi rekli "sto je to njemu pa ima 120kg"

Da nizak tip sa kratkim rukama digne 150kg na benchu svi bi rekli "nes ti meni pogledaj mu ove ruke kao kod dinosaura, pa sipka mu se mice jedva 15cm"

 

Sa komentatorima pored exera nemozes pobijediti, uvijek ima nesto za poklopiti i to je okej, jer me nije briga

 

Ja cu snimiti video ako on meni ne vjeruje, ako dignem neka nam se uslika napokon da vidimo ko se krije iza tipkovnice, vidim da ima znanja ali me zanima jeli lik koji ga iskoristava ili koji ga drzi u sebi i sere po drugima

 a jebote.. 

 

evo ja sam slab, priznajem i sta sad?

 

ako gledamo poweliftere, sta mislis zasto postoje kategorije uopce? logicno da je lik od 120 kg jaci od lika od 80 kg.. razumijes sta ti hocu reci? 

 

pogotovo za bench, najvise utjece tjelesna kilaza... 

 

evo da se ne umislis:

 

prvo sam mislio da lazes da benchas 150 kg poslije toliko vremena pauze, jer 150 kg je impresivno za random lika, znam genetski potkovane likove (barem izgledom) koji ne benchaju 150 kg, nekih 130 je maximum, izgledaju jako i sve to...

 

ali kad si rekao da si visok 198, automatski mi je logicno da imas barem 100 kg , pa automatski vjerujem u tu brojku od 150 kg, jer vise nije toliko nemoguce

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 20:01 (exer1234).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

pa meni je orm 150kg isto, 185cm/98kg sad, zato kažem to je brojka do koje se jakim radom može doći, nije nebeska, samo djeluje nebeska ko kad sam prvi put digao 100kg pa sam se čudio sam sebi.

Ostale brojke ne mogu dostići njegove, 150 čučanj i više od toga neću jer strahujem za leđa. Mrtvo je 210 i mislim do 220 i tu stat.

 

markozd može više i ići će više jer dečko jede metal, a ti exer ne uključuj argumente tipa powerliftera, profića itd.

 

Dečko je napredni vježbač sa sjajnim rezulatatima, i jednom, bar jednom reci evo kapa dolje, umjesto hrpa smeća koje uvijek izađe iz tvoje tipkovnice kad netko napiše nešto.

 hvala.

 

 

marko, koliko ti je radna serija?

 

Ja sam sad na 110 5x5, ali ići ću gore, nekad i završim sa 3-5 ponavljanja 120 ovisno koliko sam ubijen, volio bih početi 120 radnu pa koliko bude išlo, s time da sam prešao sad na olimpijsku šipku na benchu pa se privikavam.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 20:29 (fila2208).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 a jebote.. 

 

evo ja sam slab, priznajem i sta sad?

 

ako gledamo poweliftere, sta mislis zasto postoje kategorije uopce? logicno da je lik od 120 kg jaci od lika od 80 kg.. razumijes sta ti hocu reci? 

 

pogotovo za bench, najvise utjece tjelesna kilaza... 

 

evo da se ne umislis:

 

prvo sam mislio da lazes da benchas 150 kg poslije toliko vremena pauze, jer 150 kg je impresivno za random lika, znam genetski potkovane likove (barem izgledom) koji ne benchaju 150 kg, nekih 130 je maximum, izgledaju jako i sve to...

 

ali kad si rekao da si visok 198, automatski mi je logicno da imas barem 100 kg , pa automatski vjerujem u tu brojku od 150 kg, jer vise nije toliko nemoguce

Nije ponata u tome sto si slab nego ti ocito ne kuzis sto ja zelim reci ovdje. Uzmi dva ista covjeka ista visine i iste tezine (recimo 185cm visine). Neka jedan ima raspon ruku jednak visini, a drugi neka ima raspon ruku 2m. Ja ocu reci da ce ovome sa vecim rasponom biti puno teze doci do jednake tezine za 1rm na benchu, zato sto ima pokriti veci range of motion, ne samo dok dize nego i u negativnom dijelu pokreta.

 

Zato ti ocu reci da sto si tezi - ne znaci da ti je automatski teze ili nije impresivno. Drugacije smo gradeni i to je ok, ja se ne zalim. Sto mislis zasto dosta powerliftera koristi tehniku u kojoj se uvije kao da se na njemu vrsi egzorcizam, izbaci prsa naprijed i krene dizati. To je da si smanje range of motion. Manji range of motion = laksi lift. Zato vecina powerliftera koja je dobra u benchu nije visoka i nema veliki raspon ruku, ponavljam ti, moj je veci od 210cm, uzmi si metar i pogledaj koliko je to i skuzit ces koliko ja puta imam za pokriti u oba dijela pokreta, pa ces skuziti da nije lako kako god okrenes, bez obzira na kilazu.

fila2208 kaže...

pa meni je orm 150kg isto, 185cm/98kg sad, zato kažem to je brojka do koje se jakim radom može doći, nije nebeska, samo djeluje nebeska ko kad sam prvi put digao 100kg pa sam se čudio sam sebi.

Ostale brojke ne mogu dostići njegove, 150 čučanj i više od toga neću jer strahujem za leđa. Mrtvo je 210 i mislim do 220 i tu stat.

 

markozd može više i ići će više jer dečko jede metal, a ti exer ne uključuj argumente tipa powerliftera, profića itd.

 

Dečko je napredni vježbač sa sjajnim rezulatatima, i jednom, bar jednom reci evo kapa dolje, umjesto hrpa smeća koje uvijek izađe iz tvoje tipkovnice kad netko napiše nešto.

 hvala.

 

 

marko, koliko ti je radna serija?

 

Ja sam sad na 110 5x5, ali ići ću gore, nekad i završim sa 3-5 ponavljanja 120 ovisno koliko sam ubijen, volio bih početi 120 radnu pa koliko bude išlo, s time da sam prešao sad na olimpijsku šipku na benchu pa se privikavam.

 Radio sam 5x5 do 115kg i tu sam stao, nisam mogao jednostavno prijeci tu brojku unatoc sto sam deload napravio. Onda sam se prebacio na 3x5 (3 serije 5 ponavljanja) i krenuo od 115kg, dosao do 125kg i opet udario u zid. Sad krecem sa 5x3 (5 serija 3 ponavljanja) i krenut cu od 125 dok ne udarim u zid opet. Ovih mjesec dana pauze me sje*alo malo vise radi dijete nego radi treninga, ali sto je tu je. Polako i naprijed, jedva cekam dignuti 180kg na benchu i dug je put do toga. 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Super je kada imate s nekime trenirati, ja uvijek sam treniram pa se normalno zato i bojim testirati 1rm bench i čučanj. Mislim mogao bih pitati nekoga sa strane da mi spotta, ali za mene to mora biti čovjek od povjerenja, dobar frend, a ne neki random lik. 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

Super je kada imate s nekime trenirati, ja uvijek sam treniram pa se normalno zato i bojim testirati 1rm bench i čučanj. Mislim mogao bih pitati nekoga sa strane da mi spotta, ali za mene to mora biti čovjek od povjerenja, dobar frend, a ne neki random lik. 

Za bench dobro, ali za cucanj si namjesti one safety nosace sa strane i ako vidis da nemozes spustis na njih. ja tako uvijek radim bez straha

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
exer1234 kaže...

 a jebote.. 

 

evo ja sam slab, priznajem i sta sad?

 

ako gledamo poweliftere, sta mislis zasto postoje kategorije uopce? logicno da je lik od 120 kg jaci od lika od 80 kg.. razumijes sta ti hocu reci? 

 

pogotovo za bench, najvise utjece tjelesna kilaza... 

 

evo da se ne umislis:

 

prvo sam mislio da lazes da benchas 150 kg poslije toliko vremena pauze, jer 150 kg je impresivno za random lika, znam genetski potkovane likove (barem izgledom) koji ne benchaju 150 kg, nekih 130 je maximum, izgledaju jako i sve to...

 

ali kad si rekao da si visok 198, automatski mi je logicno da imas barem 100 kg , pa automatski vjerujem u tu brojku od 150 kg, jer vise nije toliko nemoguce

Nije ponata u tome sto si slab nego ti ocito ne kuzis sto ja zelim reci ovdje. Uzmi dva ista covjeka ista visine i iste tezine (recimo 185cm visine). Neka jedan ima raspon ruku jednak visini, a drugi neka ima raspon ruku 2m. Ja ocu reci da ce ovome sa vecim rasponom biti puno teze doci do jednake tezine za 1rm na benchu, zato sto ima pokriti veci range of motion, ne samo dok dize nego i u negativnom dijelu pokreta.

 

Zato ti ocu reci da sto si tezi - ne znaci da ti je automatski teze ili nije impresivno. Drugacije smo gradeni i to je ok, ja se ne zalim. Sto mislis zasto dosta powerliftera koristi tehniku u kojoj se uvije kao da se na njemu vrsi egzorcizam, izbaci prsa naprijed i krene dizati. To je da si smanje range of motion. Manji range of motion = laksi lift. Zato vecina powerliftera koja je dobra u benchu nije visoka i nema veliki raspon ruku, ponavljam ti, moj je veci od 210cm, uzmi si metar i pogledaj koliko je to i skuzit ces koliko ja puta imam za pokriti u oba dijela pokreta, pa ces skuziti da nije lako kako god okrenes, bez obzira na kilazu.

fila2208 kaže...

pa meni je orm 150kg isto, 185cm/98kg sad, zato kažem to je brojka do koje se jakim radom može doći, nije nebeska, samo djeluje nebeska ko kad sam prvi put digao 100kg pa sam se čudio sam sebi.

Ostale brojke ne mogu dostići njegove, 150 čučanj i više od toga neću jer strahujem za leđa. Mrtvo je 210 i mislim do 220 i tu stat.

 

markozd može više i ići će više jer dečko jede metal, a ti exer ne uključuj argumente tipa powerliftera, profića itd.

 

Dečko je napredni vježbač sa sjajnim rezulatatima, i jednom, bar jednom reci evo kapa dolje, umjesto hrpa smeća koje uvijek izađe iz tvoje tipkovnice kad netko napiše nešto.

 hvala.

 

 

marko, koliko ti je radna serija?

 

Ja sam sad na 110 5x5, ali ići ću gore, nekad i završim sa 3-5 ponavljanja 120 ovisno koliko sam ubijen, volio bih početi 120 radnu pa koliko bude išlo, s time da sam prešao sad na olimpijsku šipku na benchu pa se privikavam.

 Radio sam 5x5 do 115kg i tu sam stao, nisam mogao jednostavno prijeci tu brojku unatoc sto sam deload napravio. Onda sam se prebacio na 3x5 (3 serije 5 ponavljanja) i krenuo od 115kg, dosao do 125kg i opet udario u zid. Sad krecem sa 5x3 (5 serija 3 ponavljanja) i krenut cu od 125 dok ne udarim u zid opet. Ovih mjesec dana pauze me sje*alo malo vise radi dijete nego radi treninga, ali sto je tu je. Polako i naprijed, jedva cekam dignuti 180kg na benchu i dug je put do toga. 

 uvijek izgovori :D ... zasto bi bilo teze? uvijek ce jedan od njih biti jaci, ali na to ne utjece jebeni raspon ruku

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

 uvijek izgovori :D ... zasto bi bilo teze? uvijek ce jedan od njih biti jaci, ali na to ne utjece jebeni raspon ruku

 Ti pojma nemaš o čem pričas.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

mozda sam se krivo izrazio..

 

ako uzmes 2 covjeka iste kilaze, visine itd..

 

jedan ima veci raspon ruku od drugoga... i recimo da onaj s manjim rasponom bude jaci na benchu, to ne znaci da je jaci ZBOG raaspona ruku.. ne budite smijesni... 

 

koliki je Larry Wheels pa koliko je jak,ima duge poluge na svim vjezbama pa lik ubija.. ne izvlacite se, ako ste slavbi, slabi ste (ja sam slab i ne stidim se toga) ali nemojte uvijek traziti neke izgovore i razloge

 

Ok teze je jer imas vise ROMa ali to ne znaci da si zbog toga slabiji od onog drugog. kontas sad?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Larry Wheels...

 

Liku kapa dolje, al frajer jer cca 185cm visok, ni blizu 200cm. Znači ogromna razlika.

Da ne dodajemo tu da je na tolikoj kemiji da je u dvije godine postao polu slijep, šta je i sam rekao, tko ga prati to zna.

 

Tako da priča o dugim polugama pada u vodu, bar ako njega uspoređuješ s visokim ljudima, jer on je prosječno visok.

 

I da, više ROMa samo po sebi znači da je pokret duži, tako da je svako izvođenje istog teže.

 

Tako da, ako frajer od 200 i 185cm visine dižu istu kilažu, žao mi tog nižeg, jer u osnovici su jednako  "jaki" , al je ovom s većim rasponom puno teže to napravit/postić.

 

I nema trenera koji će reći to što ti tvrdiš, jer ljudima s većim rasponom ruku je teže i .

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Exer je zaprvao jak samo na tipkovnici i pametovanju, ostalo što se ovdje cijeni u temi nikad nije pokazao.

 

Višem dečku je teže na svemu i mora više raditi, i ako genetske karte nije dobro dobi, razvalit će ga netko niži jer ima prednost.

Pogledaj si koju polugu ima noga pri čučnju, koliko dublje ideš u mrtvo, koliko duže putuje bench...itd itd pa razmisli malo jel 170-185-200 razlika u podizanju i polugama.

 

Samo neuk i bahat bezobziran čovjek može tvrditi suportno, jer je neuk, i ljubomoran, ali to je drugi par opanaka.

 

Imam jednog kolegu, 175, jak kao bik. Dečko kida, stvarno je jak. 175/75, samnom radi serije, prati u svemu. Naravno da ti dođe krivo, jebga, niži, manje kg, a prati me, ali dečko je jednostavno jak, cijeli život sportaš i genetski je takav.

Sam kaže da je lakše jer je kraći i ne bježi od toga, i zato ga cijenim.

 

 

Žalosno je što jedna kvalitetna rasprava je otišla u tom smjeru radi par neukih zavisnih likova, tj. jednoga.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice