Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli zaključana tema

poruka: 55
|
čitano: 9.505
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Za pocetak molim suzdrzite se od nepotrebnih komentara.

Nepitam za savjet "da ili ne", pitam samo tko mi moze pomoci. {#}

 

Trazim nekoga za financiranje projekta na globalnoj razini, radi se o web stranici sa placenim uslugama za korisnike diljem svijeta. Mjesecna cijena za koristenje stranice bi bila 3 dolara (cca 18kn)

Ili godisnje 30 dolara, dakle 2 mjeseca besplatno. (cca 180kn)

Potencijalnih korisnika diljem svijeta ima cca 10 milijuna. Stranica ne postoji u svijetu, a sam sam upoznat sa problematikom koju cu rijesiti pokretanjem iste.

Vec samo u HR postoji oko 10.000 zainteresiranih korisnika, a potencijalnih preko 300.000. 

 

Dakle, trebam financije za pokretanje takve stranice, sve ostalo se dogovorimo.

 

Kome se obratiti u HR, ili cak van granica HR?

 

Ako nekoga zanima vise informacija, da bi dao konkretan odgovor, molim da postavi pitanje sa razumjevanjem.

Na pitanja o tipu stranice i koje poslove ce obavljati, ne odgovaram radi zastite idejnog projekta.

 

Unaprijed zahvaljujem {#}

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 2:46 (Praedator).
Moj PC  
2 13 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

10 milijardi potencijalnih korisnika, really?

Follow me @k1c0
Moj PC  
16 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
k1c0 kaže...

10 milijardi potencijalnih korisnika, really?

Tipfeler. Ispravljeno...

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 2:42 (Praedator).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Koliko ljudi ima na svijetu?
14 godina
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

a kolika ti sredstva trebaju i što nudiš investitoru?

14 godina
protjeran
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
k1c0 kaže...

10 milijardi potencijalnih korisnika, really?

Samo 10? Ja sam mislio da ima više.

 

 

B-A-R-C-A
10 godina
protjeran
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Liiepo je sto zelis zapocet tak nes ali 10  milijardi objasni molim te...

HOW ABOUT NO
 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Ako si ozbiljan, za investicije se mozes obratiti startup incubatorima.

Najpoznatiji je Ycombinator, googlanjem mozes naci dosta drugih. U okolici, Srbija najbolje stoji na tom planu.U svetu kompjutera svako malo ima vjest o nekom inkubatoru.

 

EDIT: Usput da znas, samo 2,5 milijardi ljudi na zemlji ima internet. Source

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 0:11 (Arxi).
 
1 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Zašto je važno koliko milijardi ima internet kad 10 milijardi ni nema na svijetu?

The world is your playground.
16 godina
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Medikus kaže...

Zašto je važno koliko milijardi ima internet kad 10 milijardi ni nema na svijetu?

Možda broji sve ljude koji su ikad živjeli, sve ljude do sada?

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Možda je mislio na milijune, a ne milijarde?!?!? {#}

Iako, čovjek je napisao korisnika, e sad to mogu biti i ljudi i životinje i ... hm

A da nije ovo nekakav troll? ... {#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 1:24 (godo).
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

A što ti to uopće znači plaćene usluge? Kakve su to usluge koje vrijede 20kn mjesecno?

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Možda će ti moji komentari zvučati kao vrlo oštra kritika, ali vjeruj mi da ti činim uslugu. Nemoj ići pred potencijalne investitore s ovakvom 'prezentacijom' ideje. Zamrzit će te već nakon treće rečenice. Imaš puno, puno posla prije netko od njih odluči porazgovarati s tobom. Većina mojeg odgovora napisana je u formi pitanja. Ista ili slična (vjerojatno i gora) pitanja i komentare možeš očekivati i od njih.

 

Praedator kaže...
Trazim nekoga za financiranje projekta na globalnoj razini, radi se o web stranici sa placenim uslugama za korisnike diljem svijeta. Mjesecna cijena za koristenje stranice bi bila 3 dolara (cca 18kn)

Ili godisnje 30 dolara, dakle 2 mjeseca besplatno. (cca 180kn)

...

Dakle, trebam financije za pokretanje takve stranice, sve ostalo se dogovorimo.

 

Nisi naveo najvažnije stvari kod traženja investicije - koliko love tražiš i koji postotak tvrtke / potencijalnog profita daješ? Gdje planiraš otvoriti tvtku? Što je sa ostalim uvjetima (što uopće znači "sve ostalo se dogovorimo")? Bi li pristao na npr. 2000 kn pre-money valuation za 75% vlasništva? Tko snosi ostale troškove osim investicije? Što ti donosiš na stol (osim ideje - ideje su najjeftinija stvar koja postoji; zapravo su posve besplatne)? Kako si došao do brojki vezanih uz cijenu usluge? Zbog čega bi nekome dao 2 mjeseca besplatno ako doista postoji toliko zainteresiranih za plaćanje usluge?

 

 

Praedator kaže...
Potencijalnih korisnika diljem svijeta ima cca 10 milijardi. Stranica ne postoji u svijetu, a sam sam upoznat sa problematikom koju cu rijesiti pokretanjem iste.

Vec samo u HR postoji oko 10.000 zainteresiranih korisnika, a potencijalnih preko 300.000. 

 

Kako si došao do ovih brojki? Jesi li napravio istraživanje tržišta? Na kojem uzorku? Što znači "zainteresirani korisnik"? Jesu li spremni već sutra uplatiti svoj novac za tvoje usluge? Kako to znaš? Što znači "potencijalni korisnik"? I možda najvažnije pitanje: zbog čega ne postoji slična stranica nigdje u svijetu? Ako to tvrdiš, samo su dva moguća scenarija: ili nisi napravio kvalitetan market research ili rješavaš problem koji ne postoji. Ovo prvo je posvje izvjesno. Iz razloga što brojke koje si naveo nemaju nikakvog smisla (trenutni broj žitelja na Zemlji, halo?). A ovo drugo je također moguće u kombinaciji s prvim. To pokazuje da ne znaš o čemu pričaš. I automatski gubiš kompletan (potencijalan) kredibilitet.

 

 

Praedator kaže...
Kome se obratiti u HR, ili cak van granica HR?

 

Uvijek imaš mogućnost financirati projekt kroz FFF (friends, family, fools). Ako oni povjeruju u tvoj projekt, to je najlakši način za doći do love (uz svoju vlastitu naravno). Ako čak ni oni nemaju vjere, onda si definitivno fulao cijelu priču. S ovakvim pitch-om kakav trenutno imaš, niti jedan ozbiljan investitor neće potrošiti niti 5 sekundi na tebe. Nemoj ići prema njima dok nisi spreman. Na osnovi napisanog, vjeruj mi da trenutno nisi. Nego, zbog čega ne možeš za početak bootstrap-ati? Jesi li zaposlen trenutno? Imaš li neki izvor prihoda? Podići stranicu je danas nevjerojatno jeftino, pa čak i na razini tih (fascinantnih) brojki koje spominješ.

 

 

Praedator kaže...
Ako nekoga zanima vise informacija, da bi dao konkretan odgovor, molim da postavi pitanje sa razumjevanjem.

Na pitanja o tipu stranice i koje poslove ce obavljati, ne odgovaram radi zastite idejnog projekta.

 

Unaprijed zahvaljujem {#}

 

Ovakav pristup zaboravi kod investitora, kao što sam već rekao u prvoj rečenici. Nećeš dobiti čak ni "maybe" nego odmah "I think I'll skip it". A smajlić na kraju je definitivno 'točka na i'. Ako očekuješ ozbiljan pristup, počni se i sam tako ponašati.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Arxi kaže...

...U okolici, Srbija najbolje stoji na tom planu...

Što konkretno misliš pod ovim?

Da Ycombinator najviše ulaže u Srbiji, da u Srbiji ima najviše ovakvih projekata, najviše investitora ili nešto drugo?

 

Može neki link na informaciju ako imaš, osobito ako si želio reći da ima najviše investicija i/ili investitora.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
k1c0 kaže...

10 milijardi potencijalnih korisnika, really?

Tipfeler, ispravljen, radi se o 10 milijuna.

Vidim da ova tema ide tamo gdje netreba radi greske u rijeci, moja greska ali ipak...

 

Post ispod zavrsava raspravu, nasao sam rijesenje u HBOR-u i kreditima za mlade poduzetnike.

 

Zahvaljujem se na komentiranju i molim administratore za lock.

 

 

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 2:50 (Praedator).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Kulo Vi Britania kaže...

Liiepo je sto zelis zapocet tak nes ali 10  milijardi objasni molim te...

Objasnio i ispravio, mislim jedno pisem drugo. {#}{#}

 

 

EDIT: Da se nadovezem na sve postove. Prvo radi tipfelera ste komentirali nesto pa to sve smatram odgovorenim.

Drugo, sigurno na forumu necu napisati o cemu se radi, niti cu napisati sta kosta 18kn mjesecno, niti cu na forumu pisati idejni projekt tj poslovni plan.

Trece, onaj tko ima financije za ulaganje u tako nesto, ce dobiti sve potrebne informacije ukoliko ga to stvarno zanima.

A da idem svima po redu i govorim ideju, nepada mi na pamet.

Mi smo ipak u HR i prvi koji ju bude smatrao dobrom ce mi ju maznuti pred ocima, tako da za iznosenje detalja zaboravite.

Pitao sam samo tko bi mogao financirati projekt, koji nezahtjeva veliko ulaganje ali donosi veliku dobit.

 

Radi se o cca 150.000kn, i da nebude tipfeler... sto pedeset tisuca kuna. 

 

 

Molim LOCK teme, greska je bila ocekivati jednostavne savjete o firmama koje financiraju start up projekte.

 

Hvala.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 2:51 (Praedator).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Praedator kaže...
Kulo Vi Britania kaže...

Liiepo je sto zelis zapocet tak nes ali 10  milijardi objasni molim te...

Objasnio i ispravio, mislim jedno pisem drugo. {#}{#}

 

 

EDIT: Da se nadovezem na sve postove. Prvo radi tipfelera ste komentirali nesto pa to sve smatram odgovorenim.

Drugo, sigurno na forumu necu napisati o cemu se radi, niti cu napisati sta kosta 18kn mjesecno, niti cu na forumu pisati idejni projekt tj poslovni plan.

Trece, onaj tko ima financije za ulaganje u tako nesto, ce dobiti sve potrebne informacije ukoliko ga to stvarno zanima.

A da idem svima po redu i govorim ideju, nepada mi na pamet.

Mi smo ipak u HR i prvi koji ju bude smatrao dobrom ce mi ju maznuti pred ocima, tako da za iznosenje detalja zaboravite.

Pitao sam samo tko bi mogao financirati projekt, koji nezahtjeva veliko ulaganje ali donosi veliku dobit.

 

Radi se o cca 150.000kn, i da nebude tipfeler... sto pedeset tisuca kuna. 

 

 

Molim LOCK teme, greska je bila ocekivati jednostavne savjete o firmama koje financiraju start up projekte.

 

Hvala.

Da, bio je tipfeler, ali bio je tvoj tipfeler, i to bi nekima moglo reći da nisi ni pregledao poruku prije nego što si ju postao na forum.

Inače, donekle si u pravu, ne bi trebao pisati "poslovni plan" na forum, ali ti nisi rekao ama baš ništa o svom projektu. Je li to stranica za iznajmljivanje zmajeva, vodič za gradnju bombe kućne izrade, ili možda neki klub mrzitelja Biebera? Stvarno si očekivao da bi ti se netko s foruma javio da financira tvoj projekt iako nisi napisao kako bi taj netko mogao profitirati, niti što je zapravo tvoj projekt?

Ne znam koliko godina imaš ali ovo je dosta neozbiljan stav.

The world is your playground.
14 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Iako ne vidim neki smisao u započinjanju ovakvih tema, jer mislim da su ili trollerske ili jednostvano autori neće imati uspjeha, ali me zanima kako si ti točno zamislio da će ovo funkcionirati!

Zamisli da ti se netko javi PP-om, znači nemora ni ostaviti traga u raspravi, što bi mu rekao, predložio, ponudio, iznio.

Kako si zamislio započinjanje suradnje i najbitnije (za tebe), kako si se odlučio zaštititi u slučaju da dođe do problema u suradnji?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

LOCK!

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Nitko ti neće nikada dati nikakav novac ako ne izložiš ideju. Ideje se ne kradu, krade se izvedba, a ideja bez izvedbe je bezvrijedna. Dobio si dobre savjete već gore, a na komentare odgovarašspamanjem "lock, lock, lock!". To je u samome startu neozbiljan pristup. Ovakvim pristupom si samo osigurao da ti nitko neće niti kontakte VC/angela dati, a kamoli direktno investirati novac, jer je jednostavno neozbiljno.

 

Novac se traži i tako da cijeli projekt, uključujući ideju i poslovni plan s demonstracijskom verzijom ili barem simulacijom prikažeš pred potencijalnim investitorima. Novac ne dobijaju tajnovite individue koje se nabace s desetak brojeva, nego projekti s perspektivom.

Moj PC  
13 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Nekima ocito ne vrijedi govoriti. {#}

Glup sam bio sto sam uopce ocekivao nekakav pozitivan rezultat i savjet, na BUG forumu.

Ovdje ipak vlada... {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
2 13 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Praedator kaže...

Nekima ocito ne vrijedi govoriti. {#}

Glup sam bio sto sam uopce ocekivao nekakav pozitivan rezultat i savjet, na BUG forumu.

Ovdje ipak vlada... {#}

A zasto te uopce i zamaraju ova besmislena prepucavanja ? 

Postavio si pitanje i sve ok. Citaj SAMO odgovore koji bi ti mogli biti od koristi . Sve ostalo ignoriraj . 

A da je netko bio i stvarno zainteresiran poslao bi pp . Banke u Hrvatskoj bi ja ipak uzeo kao opciju kad vise nemam kamo jer svi znamo kako oni formuliraju ugovore... devet meni - jedan tebi , pa makar se to zvalo i HBOR . 

Ako imas ideju razradi ju na papiru od temelja do vrha i ustraj . Boli te briga za zajedljive komentare 

Aj sad .... udri TD ..zivo me zaboli {#} {#}

It's all about the sound . (Quincy Jones)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
unimatrix001 kaže...
Praedator kaže...

Nekima ocito ne vrijedi govoriti. {#}

Glup sam bio sto sam uopce ocekivao nekakav pozitivan rezultat i savjet, na BUG forumu.

Ovdje ipak vlada... {#}

A zasto te uopce i zamaraju ova besmislena prepucavanja ? 

Postavio si pitanje i sve ok. Citaj SAMO odgovore koji bi ti mogli biti od koristi . Sve ostalo ignoriraj . 

A da je netko bio i stvarno zainteresiran poslao bi pp . Banke u Hrvatskoj bi ja ipak uzeo kao opciju kad vise nemam kamo jer svi znamo kako oni formuliraju ugovore... devet meni - jedan tebi , pa makar se to zvalo i HBOR . 

Ako imas ideju razradi ju na papiru od temelja do vrha i ustraj . Boli te briga za zajedljive komentare 

Aj sad .... udri TD ..zivo me zaboli {#} {#}

HVALA.

Imam projektni plan napisan, bio sam jucer u HBOR i predao zahtjev, moram jos otici u ZABA-u jer kod njih se to (po savjetu HBOR-a) brze obavi nego kada ide direktno preko HBOR-a. (na koju foru, neznam)

Radi se samo o tome dali ce me traziti jamca i suduznika, ili zalog na nekretninu ili cu moci na zaduznicu sto bi mi najvise odgovaralo.

Zato mi je plan predati na dvije strane, a mozda cak i na HAMAG. Ali volim imati otvorene opcije pa sam pitao i za firme koje financiraju takve projekte od nule ali uzimaju 30% vlasnistva i traze Exit.

Ali to mi je zadnja solucija, jer radije bi bio duzan banci nego nekome tko moze moju jednu trecinu prodati bilo kome.

Oni koji se razumiju znat ce o cemu pricam.

A kada se firma pokrene onda cu traziti EU bespovratne poticaje za mlade poduzetnike i firme u razvoju. 

Ipak to su mali novci kada vidim da su neki dobivali poticaje od 1 milion kuna za manje projekte od mog. Ali ja si nezelim ni natovariti dug od milijun kuna vec na samom pocetku svega.

Sto manje troskova i kredita to lakse za progurati onaj prvi dio dok se to sve ne pokrene. A u kreditima imam pocek od 3 godine sto je super stvar. ALi HBOR ima kamatu 4 posto, a HAMAG 1 posto.

Medutim HAMAG odobrava samo do 70.000kn a HBOR do 1.800.000kn.

Vidjet cu koga cu odabrati, mogu krenuti i sa 70 ali uspjesniji cu biti sa 150.000, u to mislim na reklamiranje i u startu zaposljavanje 6 ljudi.

Sad proucavam poticaje za samozaposljavanje i zaposljavanje opcenito.

Te gledam potencijalne poslovne prostore.

 

Doci ce sve na svoje, samo polako.

 

Hvala jos jednom {#}

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 9:42 (Praedator).
13 godina
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Samo jedan mali savjet. Nemoj zaposliti odmah 6 ljudi ako ti nisu potrebni! Ako jesu, onda samo daj. 

Pametnije je ići korak po korak do trčanja, nego s puzanja na trčanje. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Mene sam zanima od kud si izvukao ove brojke da bi ljudi bili zainteresirani za tvoju stranicu i svjesno placali 3$ mjesecno za nekakve informacije koje bi nudio... Ak si vec mislio doc trazit lovu na forum onda si trebao jako detaljnu i kvalitetnu video pretentaciju napraviti ili platit nekog da ti ju napravi.(Jos uvijek stignes..)

 

Moras bit svjestan da ak vec ocekujes da ti ljudi davaju 3$ mjesecno da to moraju bit tolko korisne infomacije ili bus nekaj morao djeliti svaki mjesec jer inace nema sanse da bu ti to drugacije zazivilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 10:34 (kach).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
kach kaže...

Mene sam zanima od kud si izvukao ove brojke da bi ljudi bili zainteresirani za tvoju stranicu i svjesno placali 3$ mjesecno za nekakve informacije koje bi nudio... Ak si vec mislio doc trazit lovu na forum onda si trebao jako detaljnu i kvalitetnu video pretentaciju napraviti ili platit nekog da ti ju napravi.(Jos uvijek stignes..)

 

Moras bit svjestan da ak vec ocekujes da ti ljudi davaju 3$ mjesecno da to moraju bit tolko korisne infomacije ili bus nekaj morao djeliti svaki mjesec jer inace nema sanse da bu ti to drugacije zazivilo.

Daj citaj malo sto opisem. Imam prezentaciju, spreman pitch i poslovni plan za 5 godina.

Recimo da se bavis nekim poslom koji ti nakon radnog dana jos iziskuje 3-4 sata dnevno dodatnog posla kojeg moras rijesiti kod kuce.

Dakle radis 8 sati i jos 3-4 sata kod kuce moras raditi da bi se pripremio za sljedeci radni dan.

 

E sad, ja ti za 18kn mjesecno skinem tih 3-4 sata na pola sata dnevno maksimalno.

Dakle 18kn podjeljeno sa 25 radnih dana u mjesecu 0,72kn, znaci za 72 lipe dnevno ti ja ustedim 2-3 sata posla svaki radni dan.

To vrijeme radije utrosi na hoby, obitelj ili se obloci ako ti je gust, ali nemoras raditi.

A kada nekome tako skratis vrijeme rada tad je osoba i zadovoljnija i manje isfrustrirana sljedeci radni dan, dakle olaksavam ti zivot.

 

Ti to nebi nekome platio??

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 11:30 (Praedator).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
turbojc kaže...

Samo jedan mali savjet. Nemoj zaposliti odmah 6 ljudi ako ti nisu potrebni! Ako jesu, onda samo daj. 

Pametnije je ići korak po korak do trčanja, nego s puzanja na trčanje. 

8 ljudi ukupno, u tome smo ja i zena, dakle dodatnih 6 u startu, a trebat cu ih cca 30ak kada se sve pokrene.

Kuzim razmisljanje ali trebam 6 ljudi odmah u startu.

Hvala

Što hladnije to bolje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli
Praedator kaže...
kach kaže...

Mene sam zanima od kud si izvukao ove brojke da bi ljudi bili zainteresirani za tvoju stranicu i svjesno placali 3$ mjesecno za nekakve informacije koje bi nudio... Ak si vec mislio doc trazit lovu na forum onda si trebao jako detaljnu i kvalitetnu video pretentaciju napraviti ili platit nekog da ti ju napravi.(Jos uvijek stignes..)

 

Moras bit svjestan da ak vec ocekujes da ti ljudi davaju 3$ mjesecno da to moraju bit tolko korisne infomacije ili bus nekaj morao djeliti svaki mjesec jer inace nema sanse da bu ti to drugacije zazivilo.

Daj citaj malo sto opisem. Imam prezentaciju, spreman pitch i poslovni plan za 5 godina.

Recimo da se bavis nekim poslom koji ti nakon radnog dana jos iziskuje 3-4 sata dnevno dodatnog posla kojeg moras rijesiti kod kuce.

Dakle radis 8 sati i jos 3-4 sata kod kuce moras raditi da bi se pripremio za sljedeci radni dan.

 

E sad, ja ti za 18kn mjesecno skinem tih 3-4 sata na pola sata dnevno maksimalno.

Dakle 18kn podjeljeno sa 25 radnih dana u mjesecu 0,72kn, znaci za 72 lipe dnevno ti ja ustedim 2-3 sata posla svaki radni dan.

To vrijeme radije utrosi na hoby, obitelj ili se obloci ako ti je gust, ali nemoras raditi.

A kada nekome tako skratis vrijeme rada tad je osoba i zadovoljnija i manje isfrustrirana sljedeci radni dan, dakle olaksavam ti zivot.

 

Ti to nebi nekome platio??

Znači ti ćeš odradit tuđi posao? Za 70 lipa? Ne razumijem..

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
11 godina
neaktivan
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

Ni netreba da razumijes, kad bude vrijeme znati ces. {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Start-up investicija - trazim nekoga tko zeli

-----

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 12:18 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice