Web shop

poruka: 14
|
čitano: 6.656
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Web shop

Ne znam jel dobro mjesto za postaviti pitanje, ali evo ga...

 

Ako želim napraviti sajt za prodaju nekih stvari. Ne nužno IT. Nego recimo da radim neke modne stvari. Robu, nakit i slično.

Da li je za to potrebno otvarati obrt ili d.o.o.? Ili se može jednostavno prodavati bez ikakve prijave firme? Kao fizička osoba?

 

TY.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Web shop
Dachande kaže...

Ne znam jel dobro mjesto za postaviti pitanje, ali evo ga...

 

Ako želim napraviti sajt za prodaju nekih stvari. Ne nužno IT. Nego recimo da radim neke modne stvari. Robu, nakit i slično.

Da li je za to potrebno otvarati obrt ili d.o.o.? Ili se može jednostavno prodavati bez ikakve prijave firme? Kao fizička osoba?

 

TY.

Nemožeš, moraš otvoriti ili obrt ili firmu. Za neke stvari se može otvoriti kao "kučna radinost", ali to trebaš provjeriti što je dopušteno s tim prodavati.

Probaj s otvaranjem Jdoo-a, platiš ukupno oko 100€, pa ako propadne, nije velika šteta, a ako uspiješ lako ga poslije prebaciš u DOO

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Web shop

Thanks. Prvi put čujem za jdoo.

Moram ić proučit kaj je to.

 

Trebam vjerojatno i knjigovođu i sve, kao i za doo?

15 godina
offline
Re: Web shop
Dachande kaže...

Thanks. Prvi put čujem za jdoo.

Moram ić proučit kaj je to.

 

Trebam vjerojatno i knjigovođu i sve, kao i za doo?

Naravno. Ime mu znači jednostavni doo. Dakle jednostavniji oblik firme, u kojem ima manje papirologije, ali i ograničenja godišnje dobiti.

KAd pređeš limit, automatski prelazi u običan Doo. Samo je puno manje ulaganja u startu, recimo za doo početni kapital ti mora biti 20 000kn, dok za ovaj je dovoljno 10kn {#}

 

Prouči sve, vidi kako ide, pa se odluči. U svakom slučaju je bolje od obrta, jer za obrt odgovaraš sa svom svojom imovinom, dok kod doo-a, samo sa imovinom firme...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Web shop

Zvuči dobro :)

 

Btw, jedina stvar koje me kopka, koliko sam pročitao je kaj moram imat sjedište. Znači, trebal bi ugovorit iznajmljivanje djela svoje nekretnine firmi.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Web shop

Možeš i ne moraš. Pošto je u tvom vlasništvu, ionako ide tebi u džep a može ti poslužit za smanjivanje dobiti - manji porez i sl.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Web shop

Za sjedište firme moraš imati ugovor o najmu, ukoliko prostor nije u vlasništvu firme. Dakle, da - tvoja firma mora s tobom (ili vlasnikom prostora) sklopiti ugovor o najmu dijela nekretnine.

Ali ako staviš neki mali iznos mjesečnog najma, ili ga uopće sebi iz firme ne isplaćuješ, neće ti nitko ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2013 10:06 (izith).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Web shop
izith kaže...

Za sjedište firme moraš imati ugovor o najmu, ukoliko prostor nije u vlasništvu firme. Dakle, da - tvoja firma mora s tobom (ili vlasnikom prostora) sklopiti ugovor o najmu dijela nekretnine.

Ali ako staviš neki mali iznos mjesečnog najma, ili ga uopće sebi iz firme ne isplaćuješ, neće ti nitko ništa.

Za ovo baš i nisam siguran. Brat mi je otvorio firmu u prizemlju kuće, i nije mogao to napraviti.

Morao je staviti minimalnu zakonsku mjesečnu najamninu, mislim da je oko 1200kn.

 

Iako sam poprilično siguran da to ovisi o kvadraturi....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Web shop
OK, staviš koliko god treba, i što ako ju ne plaćaš? Nećeš sam sebi poslati ovrhu za nenaplaćene račune.
15 godina
offline
Re: Web shop
izith kaže...
OK, staviš koliko god treba, i što ako ju ne plaćaš? Nećeš sam sebi poslati ovrhu za nenaplaćene račune.

MA nije problem što ne plačaš sam sebi, problem je što ne plačaš porez na to.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Web shop

Ok, hvala svima.

Raspitat cu se jos za detalje oko ove nekretnine da potvrdimo.

15 godina
offline
Re: Web shop
Dachande kaže...

Zvuči dobro :)

 

Btw, jedina stvar koje me kopka, koliko sam pročitao je kaj moram imat sjedište. Znači, trebal bi ugovorit iznajmljivanje djela svoje nekretnine firmi.

 

Ja sam sa starcima sklopio uovor o korištenju prostorije i isto ovjerio kod bilježnika. Nitko od tri službenika koji su mi pregledavali papire nije imao zamjerke na to.  

12 godina
neaktivan
offline
Web shop

Ne moraš formalno iznajmljivati sjedište sam sebi. Naime ako iznajmiš onda ti kao fizička osoba plačaš porez na to. Tvrtci je to odbitak od porezne osnovice tako da trebaš vidjeti kaj ti se isplati. Također ako to iznajmiš tvrtci možeš onda i režije plačati preko tvrtke. iskreno moja preporuka je da to ne radiš u početku dok nemaš neke prihode.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Web shop
hrastro kaže...
Dachande kaže...

Zvuči dobro :)

 

Btw, jedina stvar koje me kopka, koliko sam pročitao je kaj moram imat sjedište. Znači, trebal bi ugovorit iznajmljivanje djela svoje nekretnine firmi.

 

Ja sam sa starcima sklopio uovor o korištenju prostorije i isto ovjerio kod bilježnika. Nitko od tri službenika koji su mi pregledavali papire nije imao zamjerke na to.  

dobra fora i sigurno prolazi da ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice