Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

poruka: 13
|
čitano: 8.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

Pozdrav ekipa, ispricavam se ako sam otvorio thread u krivom forumu, no zanima me jedna stvar, jel mi moze netko strucan rec jel ovo dobar tablet za ove novce? (link je ispod) Znaci imam nekakvih 1,500kn za potrosit na tablet, ne treba mi nista posebno, cisto da navecer u krevetu mogu pogledat seriju neku ili film i malo browsat po youtubeu, slusat muziku ili gledat neki random video. Sto kazete?

 

https://www.links.hr/hr/tablet-racunalo-acer-iconia-one-10-b3-a20-nt-lbvee-009-10-1-ips-multitouch-quadcore-mtk-mt8163-cortex-a53-1-3ghz-1gb-16gb-emmc-wifi-bt-nfc-gps-microsd-2x-kamera-android-5-1-bijelo-010112068

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

Ja sam neki dan uzeo Tesla tablet i mogu ti reci da sam prezadovoljan.

 

Click me!

 

Intel cpu, 2gb memorije i odlican ekran, taj koji si stavio mu nije ni do koljena za tu cifru.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

Ajoj, gledanje filmova na ekranu od deset inča. Naježila sam se čuvši tu ideju.

http://informanka.blogspot.hr/
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

Pa bolje si uzmi neki laptop??!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
David87 kaže...

Pa bolje si uzmi neki laptop??!

 

Laptop za 1,500 kn? Jel to moguce? Imas mozda kakve linkove ili nesto da pogledam? Zar nije 1,500 kn premalo za laptop?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
13 godina
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

Za takve stvari je ovaj ok LINK

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
David87 kaže...

Za takve stvari je ovaj ok LINK

 

taj laptop je jako spor onaj tablet je brziji..osim ako ugradis sam ssd i povecas 8gb ram

11 godina
offline
Re: Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
itnoob kaže...

neka proba ;) pa ce se sam uvijeriti nece moci bas tako lako gledati filmove itd. i surfati osim ako ne stavi linux gore inace je spor i ne serem nego citam od najmanje 30 ljudi koji su ga kupili.

Daj covjece ne pricaj gluposti, bilo koji laptop pa i onaj iz 2000 je bolji od bilo kojeg danasnjeg tableta.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
Ma kakav laptop za gledanje filmova u krevetu. Em je nepraktičan, em nema IPS ekran koji neophodan za kakav takav doživljaj.
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
itnoob kaže...
neka proba ;) pa ce se sam uvijeriti nece moci bas tako lako gledati filmove itd. i surfati osim ako ne stavi linux gore inace je spor i ne serem nego citam od najmanje 30 ljudi koji su ga kupili.

 Ovo bi ti moglo proći da sam ja prijenosnike vidjela samo u izlozima, a tablete na televiziji. Ipak, budući da sam ponešto tehnološki osvještenija, posjedujem dva tableta, laptop i stolno računalo. Laptop je onaj koji sam upisala u profilu - ni davnih dana kad sam ga kupila nije bio u vrhu ponude, a danas je lošiji od prosjeka. Jedan je tablet Samsungov Galaxy Tab (ovaj model s poveznice), a drugi je Gigasetov QV830. Dakle, prvi je donedavno bio vrh ponude (ne, nisam tako naivna da ga sama kupim - to bješe poklon), a drugi je najniža moguća klasa, u rangu onih koji se kupuju u Konzumu uz cigarete, upaljač s golim tetama i Durex. Kad se već hvalim, valja reći da je PC također onaj koji je upisan u profilu - također daleko od vrha ponude.

 

Uz oba tableta imam bežične tipkovnice - uz Galaxy Tab onu Samsungovu, a uz QV830 neku najjadniju što sam je naručila putem interneta za kikiriki. To je valjda zato što volim natipkati stanovitu količinu teksta dnevno, a ekrani osjetljivi na dodir i brzo tipkanje dva su suprotna pojma. Pogotovo na tabletima koji su za moje šake suviše veliki i nezgrapni. Ne moram to valjda spominjati, ali na laptopu (khm, prijenosniku) i PC-ju također imam tipkovnice. Svi bi uređaji, dakle, po toj logici trebali biti meni jednako dragi za unos teksta u internetski preglednik ili neku inačicu programa za obradu teksta. Međutim, ne moram valjda napominjati da to nije tako?

 

Bez obzira na to što sam 99% vremena nezahtjevna korisnica koja treba uređaj koji joj omogućuje da leži polupijana, a ipak se može svađati s forumašima (jer uza se ima neki takav uređaj - tablet, laptop ili pametni telefon, jasno), u 97% slučajeva tog polupijanog ležanja u krevetu pod prstima imam tipkovnicu laptopa, a ne jednoga od dvaju tableta. To nije zbog toga što u 97% slučajeva trebam sirovu procesorsku snagu, velike dijagonale ekrana ili nešto slično, već jer mi je laptop (koji je, zapamtili ste, star, spor i loš) daleko najbolji izbor, čak i za potpuno nezahtjevne zadaće koje, istinabog, može obaviti i tablet. A zašto mi je laptop najbolji izbor? (Ne, nisam zatvorena za novu tehnologiju.)

 

Evo, sad se koristim tim laptopom, a u Firefoxu imam dvanaest upaljenih kartica. Firefox za dvanaest kartica troši 600-tinjak megabajta RAM-a, a zauzeće je RAM-a na razini sustava Windows točno dva od četiri gigabajta. Procesorsko je zauzeće 15-ak posto, a on zahvaljujući štednji energije radi na taktu od oko 1,4 GHz. Sve radi vrlo fluidno i osjećam se sigurnom tipkati relativno velik tekst jer se ugodno osjećam tipkajući na dosta kvalitetnoj tipkovnici, a potpuno sam sigurna da se preglednik neće srušiti. (Doduše, imam i ekstenziju Lazarus koja bi mi pomogla čak ako se Firefox i sruši, ali to je drugi pâr cipela... opanaka, što god.) Slušam i glazbu na relativno dobrim ugrađenim zvučnicima, a osim te glazbe, laptop je podosta tih i ne remeti mi koncentraciju. Sretnija bih bila samo pijući Beck's. :)

 

S druge strane, mogla bih u ruke uzeti Samsungov Galaxy Tab s, kako Samsung reklamira, odličnom i ergonomski oblikovanom tipkovnicom. Da, tipkovnica stvarno jest dobra i mogu na njoj vrlo brzo artikulirati svoje misli (WPM mi ne pada, op. a.), ali sve je drugo sranje. Kao prvo, cijela ta konstrukcija koja se sastoji od tableta i tipkovnice jako je nestabilna (pogotovo ako stoji na trbuhu ili sklisku pokrivaču) i stalno se bojim da se nešto ne potrga, sruši, sjebe... you name it. Kao drugo, iako mi oftalmolozi kažu da dobro vidim, meni je zaslon dijagonale od deset i pol inča katkad premalen i mutan. (Zlobnici bi rekli da je to od pivâ.) Kao treće (osjećam se kao da pišem esej na satu engleskoga i svojski se trudim slagati povezne riječi kako treba), katkad se dogodi da se Chrome jednostavno sruši. Ne ispiše se nikakva poruka, nema nikakve najave - samo se pojavi početni zaslon, a sav je tekst koji sam dotad napisala nepovratno izgubljen. To se najčešće događa kad pretjeram s karticama u pretraživaču (otvorim ih tri-četiri), a isti je slučaj i na Gigasetovu uređaju - dakle, nije do Samsunga i njihove inačice softvera. Mogu to opravdati nedostatkom RAM-a ili mojom gramzivošću za karticama, ali bude dosta neugodno i raspizdi me.

 

Ne mogu to uzeti kao zamjerku tabletima, ali meni je sučelje koje kontroliram prstima puno nezgodnije za korištenje negoli sučelje koje kontroliram mišem ili dodirnom pločom. Jednostavno mi se na Androidu stoput dogodilo da zatvorim karticu u Chromeu umjesto da je osvježim ili stavim fokus na prostor za unos internetskih adresa. Nemam velike prste, nemam velike nokte koji bi sprečavali moju preciznost, ali ja jednostavno zajebem. I da, puno je lakše obje ruke imati na tijelu uređaja, tj. na tipkovnici i dodirnoj plohi negoli dizati ruke i koristiti se ekranom osjetljivim na dodir. Ovo što ću sada napisati možda se može protumačiti kao moje neznanje, ali ja sam na laptopu stoput produktivnija negoli na tabletu - na laptopu u sekundi ovorim novu karticu, proguglam ako nešto ne znam, označim neki tekst i taj tekst koristim kao argument pretraživanja u još jednoj kartici itd. Za isti posao na tabletu trebaju mi dvije gladne godine. Ma vraga dvije, treba mi deset takvih...

 

Uglavnom, iako imam dva tableta od kojih je jedan visoke klase, ja se i dalje koristim starim laptopom koji je po tvojoj definiciji brzine vjerojatno zadnja koma. U krevet nosim tablet (đizs, ovo zvuči kao da mi je tablet seksualni partner) samo onda kad ne želim čuti ništa osim svojih misli pa mi smeta šum ventilatora... ili onda kad se previše napijem, a ipak sam dovoljno lucidna da se sjetim umjesto relativno skupog laptopa uzeti najjeftiniji mogući tablet. :) Nadam se kako si shvatio da je ono što si napisao debelo sranje, jer ja sam samo počela - nisam se uopće dotaknula činjenice da na laptopu mogu crtati u Photoshopu, koristiti torrente (zbog 500-gigabajtnoga tvrdoga diska) itd. Zapravo mogu sve što mogu na tabletu, ali i puno više od toga. Može se reći da bi mi duša bila u mračnom užasu ako bi me netko natjerao da koristim tablet umjesto laptopa. (Je li itko primijetio poveznicu s Petrarkom?)

 

P. S. Kad koristim laptop u krevetu, glavu mogu nagnuti prema naprijed i nasloniti je na okvir kućišta ekrana. Na tabletu je to nemoguće. Mislim da je samo to dovoljan razlog za korištenje laptopa. :D

http://informanka.blogspot.hr/
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
Autor traži tablet za multimediju. U prvom redu je tablet namjenjen za multimediju. Ima tableta do 1500kn koju imaju IPS ekran, a ja smatram da je to vrlo bitno za gledanje videa. Najjeftiniji laptopi imaju sh*t od ekrana. I osim toga ne vidim kako je praktičnije koristiti laptop za gledanje videa u krevetu od tableta
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?

@Arendelle malo dugi tekst ali ok :P skuzio sam sve uredu ali ipak mislim da taj laptop nece imati takvu dobru sliku kao laptop i jos je veliki i na windows-ima spori osim ako ne stavis linux gore ili upgrade ram i stavis ssd..naravno da se moze sa njim vise toga raditi i da je bolji od tableta ali on hoce samo gledat filmove malo muzike uostalom nista mu vise ne treba..

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Jel ovo dobar tablet za ovu cijenu?
zuper kaže...
Ima tableta do 1500kn koju imaju IPS ekran, a ja smatram da je to vrlo bitno za gledanje videa. Najjeftiniji laptopi imaju sh*t od ekrana.

Dakle, bolje je gledati videomaterijale na 7-inčnom (ili najviše 10-inčnom) zaslonu s IPS matricom negoli na najmanje 15-inčnom zaslonu prijenosnika kojemu se bez problema može prilagođavati nagib. OK, nešto sam danas naučila. Meni je od savršenog prikaza bojâ ipak važnije da ja vidim drži li u ruci lik iz filma bocu vode ili penisić. Na tabletu se to nekad ne vidi jer je, vidi vraga - sitno. I najveći alat na tabletu izgleda - sitno i nikakvo. A gdje je tu onda gušt? :)

zuper kaže...
I osim toga ne vidim kako je praktičnije koristiti laptop za gledanje videa u krevetu od tableta

A ja ne vidim kako je lakše držati tablet u ruci negoli prijenosnik na trbuhu ili nogama. To mi ima smisla jedino ako autor ima tijelo od šećera pa će mu ga toplina prijenosnika rastopiti. Ili... ah, ako je tako debeo da mu laptop, ako ga stavi na trbuh, stoji previsoko; a ako ga stavi ga koljena, uopće ga ne vidi od trbuha. Nadam se da to nije slučaj. :)

 

itnoob kaže...

@Arendelle malo dugi tekst ali ok :P skuzio sam sve uredu ali ipak mislim da taj laptop nece imati takvu dobru sliku kao laptop i jos je veliki i na windows-ima spori osim ako ne stavis linux gore ili upgrade ram i stavis ssd..naravno da se moze sa njim vise toga raditi i da je bolji od tableta ali on hoce samo gledat filmove malo muzike uostalom nista mu vise ne treba..

Počela sam odgovarati, ali onda sam shvatila da ti sâm ne znaš što želiš reći pa sam odustala. Uostalom, većinu sam odgovora već napisala, samo trebaš pažljivo čitati.

http://informanka.blogspot.hr/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice