Lomljenje tekstura na yt

poruka: 19
|
čitano: 3.730
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Lomljenje tekstura na yt

Poštovani;

 

imam problema prilikom gledanja yt. Uvijek se na jednom mjestu teksture prelamaju (baš je vidljivo kako se tekstura deformira). Probao sam sa driverima od kartice (msi 1060 6gb gaming x), flash playerom i javom i nisam uspio riješiti problem.

U igrama sve radi normalno, nema nikakvih prelamanja tekstura. Ne znam u čemu je problem, monitor, grafička ili nešto treće?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 20:31 (edge007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt
edge007 kaže...

Poštovani;

 

imam problema prilikom gledanja yt. Uvijek se na jednom mjestu teksture prelamaju (baš je vidljivo kako se tekstura deformira). Probao sam sa driverima od kartice (msi 1060 6gb gaming x), flash playerom i javom i nisam uspio riješiti problem.

U igrama sve radi normalno, nema nikakvih prelamanja tekstura. Ne znam u čemu je problem, monitor, grafička ili nešto treće?

Imaš li neke Add-onove? Jesi li probao drugi browser?

8 godina
odjavljen
offline
Lomljenje tekstura na yt

Kakva tekstura na videozapisu? To nema nikakva smisla.

vocap, bičz?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Lomljenje tekstura na yt

Ako sve na pocetku radi, a kasnije pocne problem onda je do flasha. Ugasi se i upali browser i rijesi problem.

Ako je problem na pocetku, onda ne znam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt
Arendelle kaže...

Kakva tekstura na videozapisu? To nema nikakva smisla.

 

Mrgud Veliki kaže...

Ako sve na pocetku radi, a kasnije pocne problem onda je do flasha. Ugasi se i upali browser i rijesi problem.

Ako je problem na pocetku, onda ne znam...

 

Na jednom dijelu ekrana u full screenu prilikom svijetlih nijansi boje dolazi do deformiranja slike (u vidu prozirne trake koja lomi teksturu) i kvari ugođaj gledanja clipova na yt.

U igrama sve normalno radi, gtx 1060 6gb sve uredno vrti, na prijašnjoj R9 280 nisam imao ovakbih problema.

Grafika je nova i kupljena u adm. 

13 godina
offline
Lomljenje tekstura na yt

To sam i ja imao isto tako s 1060 6gb msi gaming x. E sad ne znam kako se to uspjelo riješiti jer sam u međuvremenu nekoliko stvari promijenio. Kao prvo, prešao sam sa sedmice na win 10, reinstalirao sam chrome i skinuo h264ify ekstenziju za istog...Sretno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Lomljenje tekstura na yt

Koji OS koristiš? jel možda Win 7? Čuo sam već za takve probleme, vezano je navodno za Windows Aero. Nvidini driveri još od verzije 359.xx zahtjevaju da Aero mode bude pokrenut inače skoro u svakom internet pretraživaču postoji takozvano "trzanje i/ili kidanje" slike.
Moguće riješenje je u tome da promjeniš "my performance" iz "best performance" u "best appearance" (u slučaju da ne znaš kako doći do toga Start -> desni klik na computer and properties -> advanced settings -> u advanced tab stisni na performance i tu si) . Ako to ne pomaže ili je već tako bilo postavljeno ali i dalje radi probleme jedino riješenje je prelazak na Windows 10.
Također ako nisi možeš pokušati u settingsu svog browsera isključiti hardware acceleration.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Ne pomaže to sa windows aero, već sam imao sve uključene stavke za vizualni prikaz. Instalirao sam i h264ify, ali opet isto.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 17:43 (edge007).
11 godina
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Nije grafa kriva nego driveri. A prevedi si ili stavi win na eng dok to odrais. Nije bas tesko skuziti ako znas samo osnove engleskog, ako ne imas google prevoditelj.

 

Ako koristis google cbrome odi u settings pa advanced (napredno) i makni kvacicu sa hardware acceleration

7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Jesam sve sam probao i dalje imam isti problem. Maknio sam kvačicu i sa hardware acceleration i ništa. Ne znam što koči da sve radi kako treba?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 17:53 (edge007).
11 godina
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Jedino što mi još pada na pamet da pokušaš je sljedeće:

Desni klik na radnoj površini pa stisni Personalize (personalizacija na hrvatskom, zadnja stavka u tom prozoru), zatim nadji temu Windows 7 Basic, primjeni ju pa pokusaj onda i vidi dali je problem sa videom jos tu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Evo probao sam i to. Imam iste simptome kao i ranije. Hvala na savjetima, dok ne nađem neko riješenje neka ostane ovako kako je, a možda se i win7 smrdao. Kada uhvatim vremena pokušati ću ga reinstall. 

11 godina
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Jedino što još možeš je da se probaš prebaciti na integriranu grafiku pa vidjeti dali odna videi šljakaju normalno, ako šljaka onda je problem sa grafom (odnosno driverom) ako i dalje isti problem onda je nešto drugo u pitanju (flash player, windows, browser...) btw nisam te pitao jesi probao u nekom drugom browseru pustiti video an YT? Opera? Mozilla?

10 godina
offline
Lomljenje tekstura na yt

Isto primjecujem otkad imam 1070, YT video tu i tamo ima ocit tearing

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Da, i na drugim broswerima je isto. Pustio sam na mozili i operi i isto imam to kidanje slike. Već sam testirao i na integriranoj i tamo imam iste probleme (još se žešće slika lomi). Slika je čista (uredna) kada video zaustavim, znači do loma tekstura isključivo dolazi kada dođe do dinamike (kretanje ljudi i objekata). 

 

I je li ti smeta tearing prilikom gledanja videa ? Jako je izraženo npr. kada pustiš spiderman 2017 trailer (od 0.36 sec)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 18:52 (edge007).
11 godina
offline
Lomljenje tekstura na yt

A koji monitor imaš? Jel 60Hz ili više?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Monitor je dell u2312hm, 60 Hz

11 godina
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Ako znaš kak uradi sljedeće: otvori nvidia control panel, pronađi i postavi Chrome 3d application Vsync na "adaptive".

7 godina
neaktivan
offline
Re: Lomljenje tekstura na yt

Jesam, vertical sync je na adaptive.

 

NVIDIA Control Penal - Manage 3D Settings - Tab Program Settings - Vertical Sync - Adaptive.

 

Kod mene je horizontalno lomljenje slike. 

 

I dalje isto. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 19:14 (edge007).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice