Pomoc oko konfiguracije zaključana tema

poruka: 43
|
čitano: 25.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

Pozdrav,treba mi strucno misljenje da li ova konfiguracija ista valja,treba da kupim komp nista previse ne trazim

 

 

Intel pentium 4 3,00 Ghz,1GB Rama,256Mb GPU Graficka,80 GB HDD,Maticna ploca MSI-MS6763,Zvucna karta Realtek ALC202(A)@Intel

E sada mene interesuje da li ovaj komp moze da podrzava win7(jer mu ne instaliran win xp),da li mu je graficka integrisana(jer stvarno neznam),podrzava li DirecX9,radi igrica u 3D formatu,da nebude kad uzmem da stenje kao fico.Ako nevalja ovo moze li neko da mi predlozi neku solidnu konfiguraciju koju i kakvu da trazim,jer se bas i nerazumijem u te stvari.Hvala svima unaprijed!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Diablo-Di kaže...

Pozdrav,treba mi strucno misljenje da li ova konfiguracija ista valja,treba da kupim komp nista previse ne trazim

 

 

Intel pentium 4 3,00 Ghz,1GB Rama,256Mb GPU Graficka,80 GB HDD,Maticna ploca MSI-MS6763,Zvucna karta Realtek ALC202(A)@Intel

E sada mene interesuje da li ovaj komp moze da podrzava win7(jer mu ne instaliran win xp),da li mu je graficka integrisana(jer stvarno neznam),podrzava li DirecX9,radi igrica u 3D formatu,da nebude kad uzmem da stenje kao fico.Ako nevalja ovo moze li neko da mi predlozi neku solidnu konfiguraciju koju i kakvu da trazim,jer se bas i nerazumijem u te stvari.Hvala svima unaprijed!!!

Win7 bi radio, ali bi ga CPU kočio, pa ne bi radio glatko. Trebaš barem neki Dual Core za ugodan rad na 7, a vidim da je matična stari 478 socket tako da je najbolje da uzmeš nešto novo. Koliko si novca spreman izdvojiti? Koji je model grafičke?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Pa ne bas puno posto nisma pri parama toliko oko 100-120KM (400-500 KUNA)pa nemam pojma koji i sta,jedan sam imao pa sam se zeznuo sto se tice matince,jako mi je kocio i stenjao,sedmica jeste radila i dual core bio ali slab pravo ,crkao mi sada moram da kupim neki solidan,

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Na toj Konfi , ti Windows 7 nece raditi bas najbolje , a i driveri ce ti biti problem , sve se to moze srediti , i poboljsati iskljucivanjem nepotrebnih procesa i sl. Ali to sve ne ide, najbolje ti je skupi jos malo para pa uzmi neki G1620 ,1155 plocu i malo rama , kuciste sa napajanjem , Graficka ti netreba jer je integrisana u procesoru. A ako bas nemas puno para ja bih ganjao sledece:
neki Athlon 64 3800+ , 1gb rama ddr (pozeljno 2gb) , radeon 9550 (pozeljno hd 3450 AGP) , neku 754socket plocu preporucujem Asus , kuciste i to je to. Gledaj po oglasima ako tako nesto nadjes , ali nemoj davati vise od 100KM , za to a ako ces onu prvu soluciju nazalost treba ti minimalno 220KM. Pozdrav ali nikako neuzimaj onaj Pentium 4.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 22:41 (2dulle).
10 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

A kakva je ova konfiguracija

 

Brend Asus,Procesor AMD Atholon 64 x2 5000+,Brzina(Ghz)2,6,HDD 286gb,Operativni sistem WIN8,RAM 2GB,CD-ROM,Memorija graficke 1024mb NVidia Ge Force GT610,Sirina sabirnice(bit)64,maticna ploca ga-ma69vm-s2.

 

Kaze lik da je srednje jacine kosta 150KM

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Diablo-Di kaže...

A kakva je ova konfiguracija

 

Brend Asus,Procesor AMD Atholon 64 x2 5000+,Brzina(Ghz)2,6,HDD 286gb,Operativni sistem WIN8,RAM 2GB,CD-ROM,Memorija graficke 1024mb NVidia Ge Force GT610,Sirina sabirnice(bit)64,maticna ploca ga-ma69vm-s2.

 

Kaze lik da je srednje jacine kosta 150KM

Ova je mnogo boja , ako imas , para uzimaj , obavezno samo poslje intaliraj windows 7 moj ti je savjet , inace , extra za te pare , radice ti odlicno windows 7 , i graficka pozdrava aero itd... Uzimaj.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

Hvala puno,i hocu samo sam cekao da mi neko javi kakva je ova konfa...Hvala care puno ,pravi si jaran {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Nema na cemu. Pozz
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

Pozdrav,

uzela sam za prox 3000kn nove djelove

 

Intel Pentium G3258 3.2GHz,3MB,LGA 1150   
Seagate ST1000DM003 1TB 64MB 7200 SATA 6Gb/s    
Kingston DDR3 HyperX Fury,1866MHz, 4GB White   
LG DVD±RW 24x GH24NS95 SATA black bulk    
Sapphire R7 250 Boost, 1GB GDDR5    
ASRock B85-PRO4, 1150
Chassis INTER-TECH SY-11
ASRock Z97 ATX Anniversary
i sad matična je riknila, da oma naveden neman pravo reklamirati priča je totalno glupa kako di kud i zašto neman pravo i boli me duša {#}  jer je sve teška glupost ispala
noo ako može preporuka koju sad matičnu da uzmen i prox cijenu ako znate, a da se slaže s ovim gori navedenim konfiguracijama
fala unaprid
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

U opisu imas dvije maticne ako se ne varam.

 

Ova nije skupa, a nije ni tako losa za tvoju konfu: Asrock H87 PRO4 1150

 

Cijena je oko 70€

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Da dvi su, zanimalo me misljenje vako, sa strane, od ljudi koji se razumu, a ne prodavaca.

 

Prvo je bila ta na umu pa san onda na kraju se odlucila za Anniversary i ona mi je riknila.

A nesto od Gigabyta?

Radi par jeftinih gluposti desia mi se shit, tako da san spremna iskesirati koko toko, a najvise opet gledan da mi je prosirena pa da opet koko toko mogu nadogradivati (ako uopce mogu {#})

12 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Koliko si spremna dati?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Amo do 1000 kn

Je li to pristojno?

12 godina
offline
Pomoc oko konfiguracije

Evo pogledaj ovu

 

Gigabyte Z87-D3HP

 

Tetak ju ima i mogu ti reci da je jako dobra.On ima Xeon u njoj.Cijena je izmedu 70 i 100€.Zavisi gdje gledas.Ja gledam cijene u Njemackoj, ne znam gdje kod nas mozes vidjeti

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Vjerovatno je onda malo skuplja kod nas ako je uopce i ima, no istraziti cu to 

 

Reci mi,koko znan nes no vro malo, Xeon nije bas dobar za gamere,podjeljena su misljenja ili se to kroz vrijeme prominilo, vako opcenito pitan

 

Mislin nisan neka gamerica ali ono za gust vlastiti 

 

Iiii iz dnaa duseee ti se zahvajujem :-D 

 

I evo jos zadnji put uredujem poruku ;-) 

 

Koje dobro kuciste bi mi preporucia?

Znaci da su oni svi djelovi sa ovon maticon od gigabyta

Nisan imala potrebe uzimati novo jer na starome mi je napajanje odlicno i dovoljno prostora i sve sta ide

A sad kad vec iden opet kupovati onda da do kraja kupim

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 14:53 (Aarass).
12 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Xeon i nije za igranje, a tetak nije gamer tako da mu je xeon dovoljan.

 

Da li imas vec napajanje?

 

Kakvo kuciste zelis? Gaming ili silent? I opet pitanje, koliko si spremna dati?

 

 

Nema na cemu i drugi puta {#}

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije

Bilo mi cool da tetak je ;-) 

 

Mislin iman ono iz starog kucista no amo da kupujen sve novo

 

Eee too ne znan,vuce me silent noo bitnije mi je napajanje nego kao sto san ima prilike viditi  da svitli ka warp jezgra iz zvjezdaih staza

amo reci 400-600kn

9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

edit: kriva tema

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 16:57 (mexicorn).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoc oko konfiguracije

Da ne otvaram novu temu, a i nisam našao ništa slično nigdje... ako ima napisano štogod o tome molim vas uputite me na postove.

 

Naime, u planu mi je kupovina nove konfiguracije. Komp će primarno služiti kao multimedija, ali želim, ovisno o količini slobodnog vremena zbog posla, na njemu odigrati novije igre na High postavkama bez nekakvih štekanja. E sad, što je po vama bolje, uzeti AM3+ 8-jezgreni procesor ili ići na 4-jezgreni FM2+ sa integriranom grafikom, pa nju staviti u Crossfire sa grafičkom (kao izbor mi je R9 270X)? Da li će grafička biti sama po sebi dovoljna pa da onda gledam što veće performanse samog procesora? AM3+ je sad već polako "zastario" ali za manje novaca nudi veće performanse. Da li je Crossfire sa integriranom grafikom bolje rješenje?

 

Hvala svima na savjetima {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Dardevil kaže...

Da ne otvaram novu temu, a i nisam našao ništa slično nigdje... ako ima napisano štogod o tome molim vas uputite me na postove.

 

Naime, u planu mi je kupovina nove konfiguracije. Komp će primarno služiti kao multimedija, ali želim, ovisno o količini slobodnog vremena zbog posla, na njemu odigrati novije igre na High postavkama bez nekakvih štekanja. E sad, što je po vama bolje, uzeti AM3+ 8-jezgreni procesor ili ići na 4-jezgreni FM2+ sa integriranom grafikom, pa nju staviti u Crossfire sa grafičkom (kao izbor mi je R9 270X)? Da li će grafička biti sama po sebi dovoljna pa da onda gledam što veće performanse samog procesora? AM3+ je sad već polako "zastario" ali za manje novaca nudi veće performanse. Da li je Crossfire sa integriranom grafikom bolje rješenje?

 

Hvala svima na savjetima {#}

Zas ne na K i5 procesor i dedi grafa?

 

Grafa je dovoljno dobra sama po sebi tako da mos gledati samo procesor, citao sam o CF sa procesorom al je dosta ljudi imalo samoi puste muke sa njima

9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

Pozz ljudi,

Imam dosta star komp i posto nemam novaca za novi mislio sam si kupiti novi dellov monitor dell p2414h cisto da si malo ako ne komp sliku poboljsam (monitor mi je isto gro star :D) , a posto mi moja Nvidia GeForce 7600 GT ne moze podrzati full HD rezoluciju mislio sam uzeti najjeftiniju varijantu od Radeona r5 graficku pa sad nezz dal bi mi isla na moju maticnu plocu.. Nisam neki strucnjak za slaganje kompova pa bi mi trebalo par savijeta sta se sa cim treba slagat kako bi to sve glatko funkcioniralo :D

 

Konf
- Nvdia GeForce 7600 GT (graficka)
- Gigabyte G31M-S2L (maticna)
-Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU  E4600@ 2.40GHz, 2400 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)

pls help

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoc oko konfiguracije
zašto 7600 gt ne bi podržala full hd?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

Samo HD..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko konfiguracije

što je bolje zamjeniti ? moj q6600 quad core procesor i urediti matičnu novu i ram ili novu grafičku sada imam ati 5770(1 gb verziju)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
intel97 kaže...

što je bolje zamjeniti ? moj q6600 quad core procesor i urediti matičnu novu i ram ili novu grafičku sada imam ati 5770(1 gb verziju)

Previse informacija...
Salu na stranu, nisi napisao koju maticnu imas, niti koliko rama imas, a i nemas sastrane "moj pc"...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
intel97 kaže...

što je bolje zamjeniti ? moj q6600 quad core procesor i urediti matičnu novu i ram ili novu grafičku sada imam ati 5770(1 gb verziju)

A i pitanje je u koju svrhu? Sto radis s racunalom da primjetis nedostatak snage? Problem je sto su ti proc i grafa bas zastarjeli ako planiras ikakav iole bolji gaming. I da kupis novi proc+plucu - grafa bi te kala, a da kupis grafu, proc bi ti bottleneckao. Svakako preporucam zamjenu svega. Ako prvo uzmes proc i plocu, pa ostavis svoju grafu, imat ces koji FPS vise u igrama pa grafu uzmi naknadno.

*dobitnik i7-4790K!
12 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Bastardo kaže...
intel97 kaže...

što je bolje zamjeniti ? moj q6600 quad core procesor i urediti matičnu novu i ram ili novu grafičku sada imam ati 5770(1 gb verziju)

A i pitanje je u koju svrhu? Sto radis s racunalom da primjetis nedostatak snage? Problem je sto su ti proc i grafa bas zastarjeli ako planiras ikakav iole bolji gaming. I da kupis novi proc+plucu - grafa bi te kala, a da kupis grafu, proc bi ti bottleneckao. Svakako preporucam zamjenu svega. Ako prvo uzmes proc i plocu, pa ostavis svoju grafu, imat ces koji FPS vise u igrama pa grafu uzmi naknadno.

Ako ima dobru maticnu i 4gb rama, moze Xeon quad core sa adapterom staviti i kupiti graficku. Tako da nema pravog odgovora dok nekaze koju maticnu i koliko rama ima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Luka123 kaže...

Ako ima dobru maticnu i 4gb rama, moze Xeon quad core sa adapterom staviti i kupiti graficku. Tako da nema pravog odgovora dok nekaze koju maticnu i koliko rama ima.

Svjedno je staro ... cak i nabrijani xeon na toj ploci nije bogznasto u usporedbi s danasnjim mediocre procovima tipa i3, a kamoli i5/i7. Cijela platforma ima slabu/nikakvu podrsku za sata3/usb3 tako da je zaista upitno isplati li se ububati 800kn za xeona kada za <700 kn dobije celerona i 1150 plocu sa 36mj garancije koji ce raditi jednako dobro. Da ne spominjem cijenu i dobavljivost ddr2 memorije.

*dobitnik i7-4790K!
12 godina
offline
Re: Pomoc oko konfiguracije
Bastardo kaže...
Luka123 kaže...

Ako ima dobru maticnu i 4gb rama, moze Xeon quad core sa adapterom staviti i kupiti graficku. Tako da nema pravog odgovora dok nekaze koju maticnu i koliko rama ima.

Svjedno je staro ... cak i nabrijani xeon na toj ploci nije bogznasto u usporedbi s danasnjim mediocre procovima tipa i3, a kamoli i5/i7. Cijela platforma ima slabu/nikakvu podrsku za sata3/usb3 tako da je zaista upitno isplati li se ububati 800kn za xeona kada za <700 kn dobije celerona i 1150 plocu sa 36mj garancije koji ce raditi jednako dobro. Da ne spominjem cijenu i dobavljivost ddr2 memorije.

Xeon kosta 250 kn sa adapterom, sto pricas gluposti.

odi je 300, ali bio je i 250 prije mjesec dana jedan:
http://www.njuskalo.hr/procesori/xeon-l5420-quad-core-2.5-ghz-771-gt-775-adapter-oglas-12103009
A ima ih i na ebay i boljih za 300njak kn sa 3.3 ghz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 16:47 (Luka123).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice