Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

poruka: 8
|
čitano: 1.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

Dakle,

 

iživciran sam PC-om... Radi ničega posebno, al jednostavno previše ima kablova, ide mi vista na živce (imam orginal ultimate), neznam više di mi je šta. IT Stručnjak sa 2-3 računala = kaos.

 

Doma računalo koristim za...malo muzika i pogledam koji film dakle, premalo koristim kućno računalo da bi imao neke koristi od njega i po mom mišljenju ok konfiguracije.

 

Ne znam dali mi se više isplati prodati kompletnu konfiguraciju ili u djelovima, ali želio bi čim prije doći do jednog novog iMAC-a tako da i zamjena je prihvatljiva.

 

Zanima me koliko bi mogao dobiti za ovakvu konfiguraciju i iz iskustva dali se to uopće može prodati obzirom da je sve novije, a da ne poklonim čitavu konfiguraciju.

 

Asus 5pk ploča

intel quad q6600

2gb corsair memorije

2 diksa wd neka super serija aaks 320 gb u raid 0 - 120mbs write/read

1 disk wd od 500gb

asus 8800 512 mb

soundblaster x-fi

1x dvd-rw

1x dvd-rw HP lightscribe

Coler Master Cosmos kučište

Logitech s510 desktop set

Monitor 22" Samsung 2255bw ili tako neki, novi

Eto, otprilike iz glave, mjenjao bi za iMAC-a ili prodao da pređem na to jednostavnije računalo. Koliko bi mogao tražiti za takvu konfiguraciju da ali da je prodam

 

Prelazim na mac-a jer je jednostavniji, vrti xp bez problema kroz boot camp ili kako god već, neke audio aplikacije sa kojima se povremeno poigram rade 100 puta bolje, kvalitetnije i stablinije. BSD u pozdaini i sva čuda unixa mi stoje na raspolaganju kad ih želim samo pokrenem terminal. To su moji razlozi za prelazak.

 

E DA, MAC ...SVE JE SPOJENO SA 1 ŽICOM, jedna u struju i to je to. Savršeno

 

Zahvaljujem svima na odgovorima i pomoći

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2008 8:48 (Kozmos241).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

well ja imam iMac .. presao s PC'a .. dobro razmisli zelis li napraviti switch .. :)

 

pogledaj kakav pc mozes kupiti za novce koje trazi iMac .. pogledaj kakva jamstva i jednostavnost garancije imas na PCu a kakva na Macu

 

kablovi su na pcu ispod stola a na iMacu su meni na stolu FW za disk, USB tipkovinca USB mis USB iphone FW video kamera audio out na tv .. vga out na TV

gotovo svi portovi iza su mi puni .. tako da je pitanje jel ima ili nema kablova ..

 

Mac je super i fora .. ali daleko od toga da je PC govno ..

 

boot camp nisam probao .. ali virtual sam probao .. to radi donekle i dosta je sporo .. bootcamp vjerujem radi bitno brze ..

 

osim toga .. preporucio bih da cekas novu generaciju iMaca ..

 

molim Mac usere da me ne napadaju jer nisam rekao da Mac ne valja .. sve sto sam rekao je da PC nije smece :)

 

.ez.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

Moj savjet ti je da za početak probaš instalirati Leopard na svoj PC, pa onda odlučiti jel ti uopće paše OSX način rada. Ako ti odgovara, a žuljaju te novci u džepu - kupiš Maca. A ako ti se OSX ne svidi, vratiš Windowse i uživaš kao i do sada.

16 godina
neaktivan
offline
Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

Ja bi ti preporučio da čekaš novi upgrade za iMac samo ako ti je problem cijena, jer kad dođe nova konfa onda stara bude 10-15% posto jeftinija.

Novi upgrade koji će vjerovatno donijeti jače NVIDIA grafulje kao što su sad u novim MacBookovima. Dizajnerski ili konceptualno se ništa neće tako skoro mjenjati.

Windowsi na Macu uz pomoć Boot Campa rade kao i na PCu, radi se najobičnijem dual bootu samo što Leopard već ima pripremljene sve Win drivere za sva Mac računala pa se instalacija Windowsa napravi u jednom koraku.

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe
svakak kaže...

Moj savjet ti je da za početak probaš instalirati Leopard na svoj PC, pa onda odlučiti jel ti uopće paše OSX način rada. Ako ti odgovara, a žuljaju te novci u džepu - kupiš Maca. A ako ti se OSX ne svidi, vratiš Windowse i uživaš kao i do sada.

 Mislim da bi ovo bilo najpametnije rješenje do sada, tek kada vidis paše li ti operativni sustav, a tek onda pređi na Mac.
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

Imam zadnji osx instaliran na hp laptopu, radim sa macom povremeno vec dugi niz godina. PC je na poslovnom okruženju.

 

Jednostavno želim na MAC jer mi je jednostavniji, praktičniji i močniji stroj.

 

Želim objasniti močniji stroj.

 

Recimo da imam glupih problema sa audio aplikacijama. Npr kad radim obradu zvuka, ili kad mi je mikseta spojena na PC to sve dosta zapinje, pogotovo na visti. Bez obzira na svu moguću daw optimizaciju koja je napravljena sve to radi kilavo. Onda sve to spojim na 5 puta slabiji mac i sve radi 5 puta brže i bolje. jednostavno to je valjda do optimizacije samih aplikacija i nema tu pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2008 10:55 (Kozmos241).
16 godina
neaktivan
offline
Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

Pitanje je ujedno bilo koliko bi mogao dobiti za svoju postojeću konfiguraciju...

 

Možda ta to odvojim u novi post.

 

Kad izlazi nova generacija imac-a pa sad je nedavno izašao ovaj srebrni. Imam jedan 24" u firmi. To je sad kao novo došlo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prodao bi PC i prešao na MAC - procjena konfe

Aluminijski iMac je izaša na jesen 2007. a prvu reviziju je ima početkom 2008, pojačali su procesore, RAM, i grafičke kartice. Sličan upgrade se očekuje za dva mjeseca.

http://www.metacafe.com/watch/1972097/how_to_behave_on_a_forum/
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice