DVI-I vs. DVI-D

poruka: 80
|
čitano: 48.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
DVI vs. DVI-D

Ne znam jel netko postavio isto pitanje, ali koja je razlika između DVI priključaka, DVI-D, DVI-I i D-Sub? Zapravo me zanima da li DVI-D i DVI-I kablovi idu na DVI priključak i obratno. A što je onda D-Sub? Zapravo me zaintrigiralo to što postoji razlika u monitor-grafička koliko sam vidio, npr.: Monitor je VGA, HDMI, a grafička je npr. DVI, HDMI ili monitor je D-Sub, HDMI, a grafička je VGA, DVI, HDMI!

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVI vs. DVI-D

D-SUB aka VGA, dobri stari analogni interface.

 

DVI-A - "analogni" DVI, isto kao VGA samo zamijenjen konektor

DVI-I - digitalni i analogni DVI, postoje adapteri sa DVI-I na VGA

DVI-D - digitalni DVI. Nemoguće spojiti na VGA bez aktivnog konvertera

 

Ako na grafi imaš DVI-I i DVI-D, na ovaj I možeš sa adapterom spojiti VGA monitor. Na drugi izlaz (DVI-D), možeš spojiti samo digitalni DVI-D ili HDMI (sa adapterom). Priključci se razlikuju i po rasporedu pinova tako da je nemoguće ugurati VGA-DVI adapter u DVI-D izlaz na grafi...

 

Vrlo je bitno napomenuti da nikako, ali nikako VGA ne ide na HDMI! Nema šanse. Bez aktivnog konvertera (250kn+) koji vrši konverziju analognog signala u digitalni, ništa. One kablove VGA-HDMI koje vidite po ebayu su čisti scam. Potpuno mi je nejasno kako netko može to kupiti i očekivati da radi.

 

Nekad je bio popularan program PowerStrip koji je mogao "natjerati" grafičku da po nekom izlazu pošalje proizvoljnu rezoluciju i refresh rate (radi kemijanja sa VGA na S-Video (praktički izumrli standard danas) i SCART). Danas, sumnjam da bi taj program išta mogao napraviti.

 

Dakle, paziti kod kupovine monitora ako se kupuje za neki stariji PC. Ja sam prije par dana imao problem u firmi jer netko donio dva monitora sa samo VGA ulazima a na PCju je bio 2x DVI-D i HDMI. Vraćaj monitore...

 

Linkovi - DVI standard, VGA (D-SUB), HDMI, aktivni konverter sa VGA na HDMI (ovaj je sumnjivo jeftin, nebi ga kupio, tko zna kakvu sliku daje)

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 10:35 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
DVI vs. DVI-D

Ovako ti izgledaju otprilike svi DVI konektori

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
online
DVI vs. DVI-D

Pozz.

Imam ovu grafu http://www.msi.com/product/vga/R7-260-1GD5-OC.html#hero-overview

Na DVI-I je adapterom spojen monitor kablom HDMI - HDMI. Tv sam spojio direktno HDMI - HDMI. Jel može ići zvuk na monitor preko spoja DVI-I  ->  HDMI? U slučaju da zvučnici riknu, npr.  ...

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVI vs. DVI-D

Ne. DVI je samo za sliku.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D
Spiridon kaže...

Pozz.

Imam ovu grafu http://www.msi.com/product/vga/R7-260-1GD5-OC.html#hero-overview

Na DVI-I je adapterom spojen monitor kablom HDMI - HDMI. Tv sam spojio direktno HDMI - HDMI. Jel može ići zvuk na monitor preko spoja DVI-I  ->  HDMI? U slučaju da zvučnici riknu, npr.  ...

Hvala.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Ne. DVI je samo za sliku.

-po standardu da..

 

-može DVI-I. Vanstandardno se koristio za audio... (dio koji se koristi za analogni VGA) ali to ne mora raditi na svim VGA, tj ne radi na starima (prije HDMIa) jer tad nije bio routan audio kroz VGA, ne mora raditi na najnovijma jer ga možda više ne šalju na DVI... (imaju HDMI/Dplay..) na 'prosječnoj' VGA radi. Jednako tako adapter DVI-HDMI možda nema potrebne (audio) pinove nego samo za sliku...

 

edit: npr ovaj adapter, ima sve pinove (usporediti s gornjom slikom raznih DVI konektora..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 11:54 (ihush).
12 godina
online
DVI vs. DVI-D

Onda bi ova grafa http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2589#ov mogla prenositi zvuk konekcijom DVI-I -> HDMI na Tv (uz adapter iz Ihushevog posta) ? Reklo bi se da može...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D

-da. .. upavo takva (generacija), to je jasno zbog 5.1 HDMI reklame i nepostojanja HDMI konektora (adapter koji mora biti 'pravi').

-pa do novijih, kad je to možda opet isključeno kroz DVI.

-napomena, Radeonke su to uvele s HD serijom kroz VGA-PCI, dok je kd starijih nVidia bio dodatni spdif kabel. Ako kabel nije spojen... (serija 7000-9000, od serije 250 nadalje je kao Radeon kroz karticu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
online
DVI vs. DVI-D

Fino. Nekidan sam kupio ovaj adapter http://www.links.hr/?naziv=adapter-delock-dvi-m-na-hdmi-z-led&option=artikl&id_artikl=200.300.098  Koliko vidim, ihush, taj je isti kao onaj kojeg si mi linkao 24+1 pin.

 

EDIT: Ili treba 24+5 pin adapter?

 

EDIT 2: Zapravo ni ne vidim u Linksu 24+5 adapter... Kontam da takav ne treba (ako uopće i postoji).

 

Hvala momci na pomoći.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 14:37 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D

nisam siguran koji pinovi se koriste.. ali vjeorjatno da nisu s dijela analognog VGA (križič) nego sredina single-dual DVI...

 

podsjetnik, novije grafičke koje imaju HDMI, možda routaju audio samo kroz HDMI, u slučaju da pokušavaju i da nema audia preko DVI..

umjesto samog adaptera može biti i adapter-kabel, ugl trebao bi biti v.1.3 (1.4) i HDCP, jer uređaji ugl zbog zaštite bez tog ne playaju. Tako da i sam kabel može biti problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
DVI vs. DVI-D

Htio bi nadopuniti kolege u vezi DVI-D sucelja, isto postoji u dvije verzije sto dodatno komplicira izbor kabela, adaptera, monitora,  dakle digitalno sucelje bitna razlika je bandvith pri "visokim rezolucijma" u odnosu na brzinu osvjezavanja:

  1. DVI-D single link - 3.96Gbit/s npr. WUXGA 1920*1200@60Hz (GTF = 154MHz)
  2. DVI-D dual link   - 7.96Gbit/s npr. WUXGA 1920*1200@120Hz (GFT = 2*154MHz) 

 

U praksi bitno kod npr. navedene rezolucije + CRT monitor... pri 60Hz slika vidljivo "titra" za ugodan rad potrebno barem 85Hz, naravno bitna je podrska rezolucije i frekvencije osvjezavanja kod svih komponenti u lancu (VGA, kabel, monitor).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D
ihush kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ne. DVI je samo za sliku.

-po standardu da..

 

-može DVI-I. Vanstandardno se koristio za audio... (dio koji se koristi za analogni VGA) ali to ne mora raditi na svim VGA, tj ne radi na starima (prije HDMIa) jer tad nije bio routan audio kroz VGA, ne mora raditi na najnovijma jer ga možda više ne šalju na DVI... (imaju HDMI/Dplay..) na 'prosječnoj' VGA radi. Jednako tako adapter DVI-HDMI možda nema potrebne (audio) pinove nego samo za sliku...

 

edit: npr ovaj adapter, ima sve pinove (usporediti s gornjom slikom raznih DVI konektora..).

Nema audio pinova, HDMI=DVI sto se tice pinova, pa svaki DVI moze slati audio preko DVI->HDMI adaptera ako driveri to dopuste (i ako graficka ima audio chip na sebi).

10 godina
protjeran
offline
DVI vs. DVI-D

Hvala na odgovorima, sad mi je jasnije. U vrijeme kad sam ja kupovao kompjuter (a monitor još godinu-dvije prije) brijem da je bio prijelaz sa VGA na DVI i da nitko nije pričao o DVI-D, DVI-A, DVI-I... Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: DVI vs. DVI-D
ihush kaže...

nisam siguran koji pinovi se koriste.. ali vjeorjatno da nisu s dijela analognog VGA (križič) nego sredina single-dual DVI...

 

podsjetnik, novije grafičke koje imaju HDMI, možda routaju audio samo kroz HDMI, u slučaju da pokušavaju i da nema audia preko DVI..

umjesto samog adaptera može biti i adapter-kabel, ugl trebao bi biti v.1.3 (1.4) i HDCP, jer uređaji ugl zbog zaštite bez tog ne playaju. Tako da i sam kabel može biti problem.

E vidiš, kod Radeona su baš u tom analognom dijelu, s obzirom da imam single-DVI adapter koji radi :)

 

Na tragu si točnog odgovora.

Grafičke koje imaju 1xDVI i 1xVGA puštaju audio kroz DVI (naravno, ako podržavaju audio i zabovoljeni su ostali uvjeti (driveri, adapter, ...)

Grafičke koje imaju 2xDVI puštaju audio samo kroz jedan konektor, a većinom DVI-HDMI adapter i radi na tom jednom dok je drugi rezerviran za DVI-VGA adapter.

Grafičke koje imaju HDMI ne puštaju audio kroz DVI.

 

Naravno, postoje iznimke.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 22:33 (XXX-Man).
11 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D
XXX-Man kaže...

E vidiš, kod Radeona su baš u tom analognom dijelu, s obzirom da imam single-DVI adapter koji radi :)

 

Na tragu si točnog odgovora.

Grafičke koje imaju 1xDVI i 1xVGA puštaju audio kroz DVI (naravno, ako podržavaju audio i zabovoljeni su ostali uvjeti (driveri, adapter, ...)

Grafičke koje imaju 2xDVI puštaju audio samo kroz jedan konektor, a većinom DVI-HDMI adapter i radi na tom jednom dok je drugi rezerviran za DVI-VGA adapter.

Grafičke koje imaju HDMI ne puštaju audio kroz DVI.

 

Naravno, postoje iznimke.

PCB tu nema veze. DVI->HDMI adapteri su pasivni i manje-vise sve sto rade je doslovce 1:1 prespajanje zica. Ako imas audio na grafickoj, da li ce zvuk ici preko DVI je iskljucivo do drivera. Teoretski moze ici i bez HDMI adaptera, samo preko DVI kabela, i TV da hoce (tj. smije) moze imat zvuk preko DVI, ne postoje nikakvi tehnicki razlozi da ne moze.
I nisu u analognom dijelu, audio ide preko TMDS data pinova kao i video, samo tijekom tzv. blanking perioda kad se ne salju aktivni video pixeli.

14 godina
moderator
online
Re: DVI vs. DVI-D
CyberK kaže...

PCB tu nema veze. DVI->HDMI adapteri su pasivni i manje-vise sve sto rade je doslovce 1:1 prespajanje zica. Ako imas audio na grafickoj, da li ce zvuk ici preko DVI je iskljucivo do drivera. Teoretski moze ici i bez HDMI adaptera, samo preko DVI kabela, i TV da hoce (tj. smije) moze imat zvuk preko DVI, ne postoje nikakvi tehnicki razlozi da ne moze.
I nisu u analognom dijelu, audio ide preko TMDS data pinova kao i video, samo tijekom tzv. blanking perioda kad se ne salju aktivni video pixeli.

Ajde mi onda objasni jednu situaciju.

 

Na grafičkoj imam dva DVI-I konektora.

Samo na jednom radi DVI-VGA adapter, na drugom ne. Samo na tom drugom radi zvuk preko DVI-HDMI adaptera.

Ne vjerujem da je to samo driver, nešto tu hardverski mora biti drugačije.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D

Sto se tice zvuka preko HDMI, ili je driver ili se audio chip moze prikvacit na samo jedan konektor. Osobno ne vjerujem u ovo drugo, i 100% je iskljucivo driver za AMD 5000 seriju i nadalje, ali ne mogu bas 100% tvrdit da je tako za 3650. U svakom slucaju nije problem do DVI konektora, i 100% zvuk ne ide preko analognih pinova, HDMI spec propisuje kako se zvuk prenosi i ne postoje dodatni pinovi spram onih od DVI-D.

10 godina
protjeran
offline
Re: DVI vs. DVI-D

Pa vjerojatno audio preko oba priključka komplicira i poskupljuje grafičku karticu... A možda postoje i drugi razlozi... Vjerovati ili ne vjerovati je stvar za stručnjaka-projektanta grafičkih kartica... Ne za nas...

 

Kad smo već kod driver-a i hardvera... Meni npr. i na ovom i na prošlom kompu zašteka mjuza ako hard-disk žešće radi... A na ovom novom kompu mislim da mi ATI Catalyst (ili neki drugi program koji dolazi s driverima) čim instaliram drivere nešto proprčka po registry-u i da imam onda neke sitne "bugiće" u Windowsima... Jedino je logično objašnjenje...

 

Onda mi hard disk kvrcne ili lupe dok je komp upaljen... Šta je to?! Pa onda nemam reset gumb na kompjuteru...

 

To je stvar novca... Komp me koštao oko 4.000... I da li je HP, Lenovo ili nešto drugo...

 

Ne samo da se žalim, nego i očekujem da će jedan kanal biti takav, a drugo ovakav što iz logičnih razloga, što iz razloga što je možda jefitnije za proizvesti.

15 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D
CyberK kaže...
..
I nisu u analognom dijelu, audio ide preko TMDS data pinova kao i video..

-da. (istina nisam razmšljao pa sam bubnuo ..). Sve je u digitalnom signalu, slika-zvuk.. ne u pinovima.

 

XXX-Man kaže...
..

Ne vjerujem da je to samo driver, nešto tu hardverski mora biti drugačije.

-samo interni dio, nazovimo ga routanja signala se može razlikovati. To nije isto kao kod starih analognih Svideo-TVouta (ATI-nVidia razlika.. s različitim adapterom 8-ili-9 pinova koji je radio na jednoj ali ne na drugoj VGA).

-npr većina onboard VGA nema omogućen audio, mada ne specificirjau za audio, govore samo o DVI (DVI-D) outu.. za sliku.

 

zato i neprovjerena 'tvrdnja' da vjerojatno grafička koja ima HDMI ne mora imati omogućen (fizički) audio preko DVIa (bez obzira dali je DVI-I ili DVI-D) ili je isključivo stvar drivera koji ne nudi precizniji izbor pa ga routa na 'pogrešan' izlaz...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 13:54 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVI vs. DVI-D
ihush kaže...
CyberK kaže...
..
I nisu u analognom dijelu, audio ide preko TMDS data pinova kao i video..

-da. (istina nisam razmšljao pa sam bubnuo ..). Sve je u digitalnom signalu, slika-zvuk.. ne u pinovima.

 

XXX-Man kaže...
..

Ne vjerujem da je to samo driver, nešto tu hardverski mora biti drugačije.

-samo interni dio, nazovimo ga routanja signala se može razlikovati. To nije isto kao kod starih analognih Svideo-TVouta (ATI-nVidia razlika.. s različitim adapterom 8-ili-9 pinova koji je radio na jednoj ali ne na drugoj VGA).

-npr većina onboard VGA nema omogućen audio, mada ne specificirjau za audio, govore samo o DVI (DVI-D) outu.. za sliku.

 

zato i neprovjerena 'tvrdnja' da vjerojatno grafička koja ima HDMI ne mora imati omogućen (fizički) audio preko DVIa (bez obzira dali je DVI-I ili DVI-D) ili je isključivo stvar drivera koji ne nudi precizniji izbor pa ga routa na 'pogrešan' izlaz...

Upravo tako, kod serije HD 2xxx bilo je problema sa DVI>HDMI adapterom, DVI sucelje kao nativno specificirano je iskljucivo za prijenos video signala...  no ovdje se ATI kako je vec imao pastrough HD audia (ATI HD audio) na DVI izlazu u driverima "poigrao" i doveo HD audio na pinove za analgni video DVI konektora!, ALI na 3.5mm SPDIF konektor! 

Tek od serije HD 3xxx > u ATI kartica DVI radi dobro ALI od iste serije mjenja se i ATI Geniue DVI>HDMI adapter (nije isti za seriju 2xxx, od serije 3xxx drugaciji je... part number) .

Ovdje je bitno naglasiti da u vrijene serije HD 2xxx vrlo malo kako monitora tako i TV uređaja imalo HDMI sucelje... dakle DVI je sluzuo za prijenos video signala na CRT, LCD i eventualno nudio  pastrough SPDIF-a na neki 3.5 konektor, a HDMI sa zvukom u to vrijeme???

Jos jedna bitna stvar je da od HD 3xxx > ATI  u neke (skuplje)  modele pocinje implementaciju HDMI sucelja koje specificirano prenosi i zvuk!

Dakle stvar je vrlo jasna, treba znati razlikovati neke tehnolgije, specifikacije... streama li VGA audio signal na DVI konektor kad novije kartice uredno imaju i HDMI???

Jasno da je tema interesantna sad kada su cijene polovnih HD 2xxx povoljne, a adapter (pasivni) kosta nekoliko USD???, s druge strane gotovo nikakva vjerojatnost da ce stvar raditi kako je zamisljeno!

Moj savjet, za tu cjenovnu razliku (starija generacija VGA + nospecs DVI>HDMI) nabaviti model VGA sa implementirabim HDMI suceljem!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 18:33 (Hardwhelper!!!).
15 godina
offline
DVI vs. DVI-D

kad se već govori o ATI HD 2xxx, ima previše 'nesporazuma' (krvicom ATIja).

-sve kartice s oznakom HD imaju digital audio. Po izjavi ATIja ..naknadno korigirano, osim 2400, AGP.. pa ni to kao pravilo ne vrijedi. (od 3xxx bi moralo raditi na svima, ali .. rebrandnig i sl ne znači da broj koji piše na kartici odgovara HWu ispod naljepnice jer su tako 2xxx postajele 3xxx pa 4xxx, pogotovo AGP serija koja se održavala kao lowend za AGP ploče).

-dodatno, driver komplicira život, OS (tada XP, sad 7-8), gašenje supporta na ccc-v.9.3, nekadašnja hydra postaje multi itd. itd. A to ipak ide kroz driver.

 

-kod nVidie je bio samo pastrough spdif kabel, ali vjerojatno ga polovica juzera nikad nije imala ili stavila, pogotovo ako su imali dodatnu audio karticu (koja tad nije imala spdif jumper-konektor, npr SB-live..) nemaju čak ni sve onboard..

 

Tako da kod stairjih generacija može biti svašta, ako netko izgoogla podatak da radi, to ne znači da stvarno radi (jer se možda pronađe demantij ATIja)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 1:20 (ihush).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DVI vs. DVI-D

Upravo tako @ihush, sve je receno gore u postu, stavio bi link u gornji post no sa moba sam pa nije islo, evo i sam proizvođač ukjazuje na probleme link.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D
Hardwhelper!!! kaže...

.. i sam proizvođač ..

 

+ različit adapter za 2xxx/3-4xxx koji potvrđuje da je ipak neki pin ili interni spoj pina probelm. To čak nije samo ATIjeva krivica, nego posljedica da je DVI ipak samo video standard na koji je audio prikrpan...

 

Jedini adapter koji bi morao raditi je onaj dobiven uz grafičku (ako ga trgovac nije uzeo i odvojeno prodavao..) + odgovarajući driver-postavka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: DVI vs. DVI-D

Jasno mi je da vam to tako izgleda, ali u stvarnosti nije tako. HDMI i DVI signali su jednaki, vec spomenuh da ne postoje tehnicki razlozi zasto svaki DVI ne bi mogao nosit audio: *jedini* razlog za ove pi*darije su legalne naravi - HDMI je patentirao prijenos audio "embeddanog" u video signal, i sam HDMI nije royalty-free tehnologija. Graficka ne smije dozvolit da audio ide preko DVI osim ako ne postoji DV->HDMI adapter + netko mora platit tantijemu za koristenje. A to se kontrolira driverom i kazne za nepridrzavanje su drakonske. Npr. do nedavno nije svaki adapter bio kompatibilan - to ogranicenje je maknuto i isti adapter koji prije nije radio ce sad radit (AMD placa licencu po DVI konektoru, a ne po hdmi adapteru). Rekoh da to znam 100%, a razlog je da imam pristup source kodu drivera. S time da je to za 5000 seriju nadalje, driver prije toga je potpuno drugaciji sto se tice ovoga, pa vjerojatno nema promjena. Na novijim karticama audio ce radit bez problema na single link DVI-D konektoru.

Jos jedan argument: imate DVI-A kabel koji ima analog pinove, zatim single link DVI-D i dual link DVI-D. Ako DVI-HDMI adapter radi, uopce ne ovisi koji kabel se koristi - svaki ce radit. Razmislite kako onda audio ide...

10 godina
offline
DVI vs. DVI-D

Moze savjet(vidim da o prikljucim se prica,a da ne otvaram novu temu).

Prijatelj mi je kupio novi komp i ekran,ali idiot kad je kupova monitor nije obraca paznju na prikljucke,pa mu je na graf.DVI,HDMI,a na monitoru HDMI i VGA.

E sad s cim bi bilo najbolje spojit monitor i graficku?

Hvala.

 

graficka je : http://www.asus.com/Graphics_Cards/R7265DC22GD5/ ;

 

monitor :   https://pcmonitors.info/reviews/samsung-s24d390hl/.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 10:33 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVI vs. DVI-D

Pa HDMIjem...

My name is Legion... For we are many!
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVI vs. DVI-D
hrka11 kaže...

Moze savjet(vidim da o prikljucim se prica,a da ne otvaram novu temu).

Prijatelj mi je kupio novi komp i ekran,ali idiot kad je kupova monitor nije obraca paznju na prikljucke,pa mu je na graf.DVI,HDMI,a na monitoru HDMI i VGA.

E sad s cim bi bilo najbolje spojit monitor i graficku?

Hvala.

 

graficka je : http://www.asus.com/Graphics_Cards/R7265DC22GD5/ ;

 

monitor :   https://pcmonitors.info/reviews/samsung-s24d390hl/.

Hdmi dvi isti vrag,u tvom slučaju spoji s hdmi-em.Ne bu se ništa gubilo ili naprotiv dobilo,jedino ako monitor ima zvučnike što nema.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
10 godina
offline
DVI vs. DVI-D

pa i spojio sam hdmi-em samo sam htio priupitat...

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: DVI vs. DVI-D

Koliko sam vidio 1920x1200 monitori nemaju HDMI priključak... To su ovi Widescreen... 1920x1080 su Full HD.

10 godina
protjeran
offline
DVI vs. DVI-D

MALO O DISPLAYPORT-U

 

To je neki novi standard pa sam malo čitao i o tome... U principu ništa novo, no kao u planu je da zamijeni DVI i možda HDMI u budućnosti... No treba znati da TV uređaji i slično će vjerojatno i dalje imati HDMI... DisplayPort je valjda digitalan s obzirom da radi kao internet veza... Podržava više monitora, ali ima bandwidth limit što znači: više monitora = pad maksimalne rezolucije! No s obzirom da se standardi mijenjaju biti će podržane i veće rezolucije.

 

Također:

"There is also interoperability with both DVI and HDMI using simple, and inexpensive adapters."

 

Također:

"The locking connector common to full-size DisplayPort connectors, on the other hand, is a great feature that appears on only a few HDMI Type A cables." (Type A cable je onaj normalne veličine, ne neki small ili mini...)

 

Izvor:

http://www.pcworld.com/

i http://technicallyeasy.net

 

Pozdrav!

 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice