Mac ili PC zaključana tema

poruka: 60
|
čitano: 6.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Mac ili PC
Ovako kupujem komp i mogu birati izmedu složenog PC, Mac-a ili da ja sam slazem PC. Ovo su dijelovi. Ako imate neke bolje djelove samo predlozite. Limit je 7000 kn. Thx


Procesor Intel Core i3 550, socket 1156 909,00 kn
Matična ASUS P5QD TURBO 739,00 kn
Grafička Asus nVidia GTS 250, 1GB 1.199,00 kn
RAM DDR3 2GB Kingston 1333 MHz, ValueRAM 2x 489,00 kn
Hard disc Western Digital 500GB 5000AALS, S-ATA II, 32MB cache 429,00 kn
Optički uređaj DVD snimač LG GH22NS50, S-ATA bulk crna 179,00 kn


Napajenje Napajanje XILENCE 580W Red Wing, 12cm ventilator 409,00 kn

Kučište Kućište Frontier Achilles, 400W midi 309,00 kn

Monitor LG 22" W2243T-PF 1.299,00 kn

Tipkovnica Tipkovnica MS Industrial Aurora, USB 59,00 kn


Miš Miš Canyon CNL-MSD03A, Graffiti serija USB 89,00 kn
Zvučnici Zvučnici Logitech S-220 2.1 189,00 kn
Ukupna cijena 6787,00 kn
20 Mac
6 Složeni PC
61 PC koj ja slazem
xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mac ili PC
Za Sta bi ti sluzio komp?
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mac ili PC

evo konfa iz protisa koja je dosta bolja od te tvoje:

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac ili PC

Ako jos nisi koristio komp i imas para idi na mac. Kupi si lijepo MacBook(laptop je ali neces pozaliti).

[url=http://profile.mygamercard.net/IgorFastGun][img]http://card.mygamercard.net/gelsig/IgorFastGun.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac ili PC
Komp je za sve ali bi mi bio vise za net,sk... nego za igrice. Eventualno bi ima Star Wars the force unlisht 1 i 2
xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC

Pitanje je glupo samo po sebi. Slazes li gamersku konfu, za CAD, za video obradu ili nesto deseto. Daj malo vise podataka jer konfa koju si slozio moze biti super moze biti katastrofa.

 

EDIT: vidim odgovorio si. Ako ti je za sve onda slozi sam sebi. I kupi tastaturu i misa iz logijeve ponude jer ovo sto si naveo je dno dna.

:)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 14:54 (logic).
14 godina
offline
Mac ili PC

Komfa mi je za sve znaci obrada surfanje i igrice OFC

xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mac ili PC
Applovac kaže...

Komfa mi je za sve znaci obrada surfanje i igrice OFC

  kako onda uopće možeš pomisliti na Mac?

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
Applovac kaže...

Komfa mi je za sve znaci obrada surfanje i igrice OFC

Obrada cega? Niej isto raditi u paintu da povecas ili posvijetlis sliku sa moba i rad u CS5 paketu sa HD videom.

:)
14 godina
offline
RE: Mac ili PC
mind_challenge kaže...
Applovac kaže...

Komfa mi je za sve znaci obrada surfanje i igrice OFC

  kako onda uopće možeš pomisliti na Mac?

Pa mozes instalirat na mac windowse kao novi hard. Tak je moj brat na svom macu

xD
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC

jaoooooooooooooooooo

Instalirati windowse kao novi hard??????????

hehehehehhe

Mislis kao dualboot ;)

:)
14 godina
offline
Mac ili PC

Ma to sam mislio... xD

xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mac ili PC
logic kaže...

Pitanje je glupo samo po sebi. Slazes li gamersku konfu, za CAD, za video obradu ili nesto deseto. Daj malo vise podataka jer konfa koju si slozio moze biti super moze biti katastrofa.

 

EDIT: vidim odgovorio si. Ako ti je za sve onda slozi sam sebi. I kupi tastaturu i misa iz logijeve ponude jer ovo sto si naveo je dno dna.

OFC da bi mjenjo tipkovnicu al misa na... Mis ko mis kaj ce mi nec ok 250 kn...

xD
14 godina
offline
Mac ili PC

Eeeeeeee da mislim da sam zaboravio rec da bi uzeo koristeni mac.. (ako bi ga uzimo)

xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC

Probaj pa ces saznati zasto. I nisam rekao od 250 kn nego neki iz logijeve ponude.

:)
14 godina
offline
Mac ili PC

Ma dobro ti je periferija...e a sta mislite o sony vaio compove...

xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
Applovac kaže...
logic kaže...

Pitanje je glupo samo po sebi. Slazes li gamersku konfu, za CAD, za video obradu ili nesto deseto. Daj malo vise podataka jer konfa koju si slozio moze biti super moze biti katastrofa.

 

EDIT: vidim odgovorio si. Ako ti je za sve onda slozi sam sebi. I kupi tastaturu i misa iz logijeve ponude jer ovo sto si naveo je dno dna.

OFC da bi mjenjo tipkovnicu al misa na... Mis ko mis kaj ce mi nec ok 250 kn...

Naravno da je razlika između miseva ima ih sa vise i manje dpi a u igricama preciznost je jako važna vidio bi razliku između nekog od 800 dpi i misa iz protisa za 200 kn razor abyssus koji ima 3500 dpi.

14 godina
offline
Mac ili PC

ne znam koliko ti se isplati kupiti imac za kućnu korištenje oni su kao laptopi teško ih je nadograditi dok kašetu uvijek možeš nadograditi a i 7000 kn je malo za kupiti imaca

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mac ili PC

A sve ti ovisi za što ti služi...

 

Recimo da ja sad imam takvu mogućnost išao bih na Maca jer mi je on nekako prirodniji za stvari koje ja radim (inače na PC) (web programiranje (php/ruby), Photoshop, dizajn, te ono ostalo standardno, internet, office, mail, itd... Znači bez igara :)

 

A s druge strane ako ti treba za igranje ili neke druge stvari koje su bolje softverski podržane na PC-u (poput CAD programa, iako Autocad dolazi i na Mac) onda naravno PC... :)

Potpis ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mac ili PC
Danijel kaže...

A sve ti ovisi za što ti služi...

 

Recimo da ja sad imam takvu mogućnost išao bih na Maca jer mi je on nekako prirodniji za stvari koje ja radim (inače na PC) (web programiranje (php/ruby), Photoshop, dizajn, te ono ostalo standardno, internet, office, mail, itd... Znači bez igara :)

 

A s druge strane ako ti treba za igranje ili neke druge stvari koje su bolje softverski podržane na PC-u (poput CAD programa, iako Autocad dolazi i na Mac) onda naravno PC... :)

Inace ja vise preferiram Mac. Ako bi kopovo iMac onda di kupovo ovo:http://store.apcom.hr/imac215corei3306ghz4gb500gbradeonhd4670sdcr-p-353.html

Jedino ak bi doso neki popust inace nes koristeno. Nie mi bed jer mi brat radi s kompovima pa bi on provjerio jel sve dobro. Ako nis onda ovo:http://store.apcom.hr/cpumbook13white24ghz2gb250gbgeforce320msd-p-245.html

Misllim da je ovo dosta dobro... :D

E da jel moze ic u Mac mini bilo koj monitor ili samo Applov??? Ako ide obican i ovo dalazi u obzir:http://store.apcom.hr/macminicore2duo24ghz2gb320gbgeforce320msd-p-295.html

xD
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 8:49 (Applovac).
15 godina
offline
Mac ili PC

Dajte procitajte ovaj preserans u opisu:

http://store.apcom.hr/applekeyboardcr-p-73.html

 

PgUp, PgDown, End, Home tipke, kao i su im wow feature. Sad neka budala kada ovo ide procitat mislit ce "U hebote sta ova tastatura sve ima" :)

I to sve za samo 409,00 kn :)

Biljezim se sa stovanjem...
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
VAPOR-X kaže...

evo konfa iz protisa koja je dosta bolja od te tvoje:

465 gtx? pored gtx 460? seriusly?

X4 945 @ 3.8 ghz
13 godina
neaktivan
offline
Mac ili PC

Ako si toliko zapeo za mac imas puno jednostavnije (citaj jeftinije) rijesenje{#}

Ima dosta nacina kako instalirati mac na pc evo jedna lagana metoda LINK

A ako ti nesto nije jasno ili zapnes negdje mozes TU postavit svoje pitanje.

Znaci definitivno uzmi pc ali gledaj da ima intelov proc jer su oni vise podrzani od amdovih ,iako i oni rade.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mac ili PC
Gigx0n kaže...

Ako si toliko zapeo za mac imas puno jednostavnije (citaj jeftinije) rijesenje{#}

Ima dosta nacina kako instalirati mac na pc evo jedna lagana metoda LINK

A ako ti nesto nije jasno ili zapnes negdje mozes TU postavit svoje pitanje.

Znaci definitivno uzmi pc ali gledaj da ima intelov proc jer su oni vise podrzani od amdovih ,iako i oni rade.

Ma da jedini bed je to kaj kod nas ta komfa bi dosla odo 9000 kn

xD
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
Posto se ne bavis obradom slika profesionalno onda ti je najbolji izbor slozeni PC i to iz vise razloga, a najbitniji je nadogradnja. Neko ti je predlozio Macbook. Po meni je to u biti najgori izbor jer se griju ko ludi radi alu kucista i tako skracuju vijek trajanja CPUa. Toga su u Appkeu svjesni i zato daju samo godinu dana garancije dok svi drugi iole posteni proizvodati daju 2 godine garancije.
Pravi programeri programiraju binarno!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
Applovac kaže...
Gigx0n kaže...

Ako si toliko zapeo za mac imas puno jednostavnije (citaj jeftinije) rijesenje{#}

Ima dosta nacina kako instalirati mac na pc evo jedna lagana metoda LINK

A ako ti nesto nije jasno ili zapnes negdje mozes TU postavit svoje pitanje.

Znaci definitivno uzmi pc ali gledaj da ima intelov proc jer su oni vise podrzani od amdovih ,iako i oni rade.

Ma da jedini bed je to kaj kod nas ta komfa bi dosla odo 9000 kn

 

Izgleda da nisi razumio ne moras ti kupiti ovo racunalo u guideu

Evo imas primjera slozenih konfi koje rade 100% OVDJE

A ako ne nades nesto za sebe sto je vec slozeno mozes potraziti OVDJE koje dijelove oni preporucuju drugima ,a mozes i sam postaviti pitanje.

Uglavnom svi intelovi procesori u paru sa gigabyteovom maticnom rade , iako radi i sa drugom maticnom gigabyteove imaju najvecu podrsku.

14 godina
offline
Mac ili PC

Ja sam nes bio gledo pa sam naso da bi procesor, maticna, RAM i monitor dosli oko 5500 kn

xD
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 9:40 (Applovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
Applovac kaže...

Ja sam nes bio gledo pa sam naso da bi procesor, maticna, RAM i monitor dosli oko 5500 kn

Evo ti konfa jos odaberi sam koje kucite i periferiju hoces

Uzeo sam 5850 jer je 1600kn a serija 6xxx jos nije podrzana sa strane maca

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 11:03 (Gigx0n).
14 godina
offline
RE: Mac ili PC
Gigx0n kaže...
Applovac kaže...

Ja sam nes bio gledo pa sam naso da bi procesor, maticna, RAM i monitor dosli oko 5500 kn

Evo ti konfa jos odaberi sam koje kucite i periferiju hoces

Uzeo sam 5850 jer je 1600kn a serija 6xxx jos nije podrzana sa strane maca

Eeee jel mi mos to obradit u word-u pa stavit sa cijenom??? Thx  i di si gledo za djelove msm u kojem ducanu

xD
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mac ili PC
Applovac kaže...

Eeee jel mi mos to obradit u word-u pa stavit sa cijenom??? Thx  i di si gledo za djelove msm u kojem ducanu

Ducan ADM

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice