PC konfiguracija do 20.000KN za Adobe programe

poruka: 48
|
čitano: 15.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Znaci preporuka najbolje konfiguracije za te pare.

Programi koji se koriste:

 

photoshop / premiera / after efects itd...

(monitor imamo, ali moze preporuka takodjer ali onda moze "probit cijenu")

 

 

Unaprijed zahvaljujem..

 

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

10000 na računalo, a 10000 na licence za windowse i programe... Cool

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
11 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Father_Dougal kaže...

10000 na računalo, a 10000 na licence za windowse i programe... Cool

U postu jasno pise konfiguracija, a vidim da si lokalni "brižnik", pa eto cisto da znas firma to vec posjeduje, treba nam preporuka za hardware...

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
15 godina
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Evo jedne, znam da ima i SLi, ali nemogu gledati konfu od 20K kn bez SLi/CFX-a, ionako sve ostalo nemoze biti bolje

 

i7 980x - najjaci desktop processor na svijetu, 6 jezgri, 3.33ghz, 3.46ghz uz turbo, fantastican OC-er - 7.361kn

 

ASUS SaberTooth X58 - nova maticna sa podrskom za 3-way Sli, USB 3.0, Sata 3, 6 utora za memoriju, i prvenstveno namjenjena OC-u - 1.527kn

 

2x Corsair XMS3 3x2Gb - 6x2Gb (12Gb), 1600mhz, podrska za XMS - 1.664kn

 

2x Palit GTX470 OD - 2x 1280mb, fantastican aftermarket cooler, performanse oko 15% bolje od HD5970 - 4.516kn

 

2x Samsung SpinPoint 1Tb - 2Tb ukupno, brzi, tihi, pouzdani i prostorno veliki diskovi - 874kn

 

2x Corsair Force Series 80Gb SSD - 160Gb ukupno, nevjerojatna brzina, nabolji omjer cjene i brzine - 2.964kn

 

Samsung SH-S223C - Sata, 22x -135kn

 

Corsair TX750 - 750W, Corsair, need I say more - 785kn

 

Thermaltake Element G - nazalost u ovom cjenovnom rangu nema bas smirenih i elegantnih kucista, ali ovo odusevljava svime drugim - 907kn

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

UKUPNO: 20733kn

 

Cjela konfa iz Protisa.

 

 

EDIT:

 

Ako se nebi islo na SLi, izbaci jednu grafu, maticnu, kuciste i uzmi ovo:

 

ASUS Rampage III Extreme - 2642kn

 

SilverStone RavenRV02 - 1.196kn

 

Corsair A70 - Hladnjak kojim ce procesor bez problema raditi na 4/4.2Ghz - 365kn

 

                                                                                                                                  

 

NOVA CJENA: 20249kn

I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2010 10:16 (zaki).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
zaki kaže...

komad texta

  zamišljam kantera na ovome :O

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
13 godina
protjeran
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

evo ti najbolje za te pare..pošto je zakijeva konfa nekompatibilna ejr je stavio 2x 6x2 rama za to bi trebalo 12 slotova...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 20:36 (sheX).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Po cemu ti mislis da treba 12 slotova, pa ima 6 x 2gb, znaci treba 6 slotova i toliko stane na onu maticnu

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Luka-san kaže...

Po cemu ti mislis da treba 12 slotova, pa ima 6 x 2gb, znaci treba 6 slotova i toliko stane na onu maticnu

moj greška sam sam vidio u čemu je problem..-

16 godina
protjeran
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Što je to konfiguracija za firmu ili za kućnu upotrebu adobe collectiona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Rađe kupi sad za 10 000kn, pa kad zastari konfiguracija uzmeš opet za 10 000.

 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
14 godina
odjavljen
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Kakvo pretjerivanje...ploča sa 3-way SLI?Dobar proc i puno brzog rama i to je to.Naravno komponente moraju biti dobro optimizirane.Grafička ti je u cijeloj priči najmanji problem i da staviš neku tipa GT210 bi odlično radilo.Iz iskustva znam.Sad dali SSD-e trebaš ili ne.Koliko znam da još nijedan program iz CS paket ne iskorištava GPU.Se radi sa puno efekata ili je to klasična montaža?

Da ne uvrijedim bogove....si razmišljao o MAC-u?

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
alankish kaže...

Kakvo pretjerivanje...ploča sa 3-way SLI?Dobar proc i puno brzog rama i to je to.Naravno komponente moraju biti dobro optimizirane.Grafička ti je u cijeloj priči najmanji problem i da staviš neku tipa GT210 bi odlično radilo.Iz iskustva znam.Sad dali SSD-e trebaš ili ne.Koliko znam da još nijedan program iz CS paket ne iskorištava GPU.Se radi sa puno efekata ili je to klasična montaža?

Da ne uvrijedim bogove....si razmišljao o MAC-u?

Dobar prijedlog, čini mi se da si i ti razmišljao o 27" imacu za cca 16.000 knSmijeh.

 

Potpuno podržavam ovo što si napisao. Čim se spomene konfiguracija za više kuna dečki odmah zabriju u ekstreme, razmišljajući o igrama. Ako ako autor ne želi i kvalitetanmonitor sigurno možeproći i sa manjom svotomod 20.000 kn.

Po meni je to kvalitetna matična ploča, procesor iz serije i7, RAM-om popuniti sve utore i 2*1TB diskova, grafička ne mora biti ništa posebno.

13 godina
protjeran
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Autoru teme,a da sačekaš da vidimo kakve će biti grafe iz 6000 serije?

MOTOR u srcu BRZINA u glavi ADRENALIN u krvi i ANDJELI čuvari
Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Evo jedne solidne, ali također mislim da bi bilo pametnije sada složiti za 10k kn i onda za dvije godine opet za 10k kn... tako bi bilo najoptimalnije.

19.5 k kn 19.5 k kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

ja bi uzeo nešto ovako jer mislim da grafička i nije toliko bitna u tim programima

(ako ti netreba monitor samo umjesto sadašnjeg procesora uzmeš i7 980x)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
hellbyte0 kaže...

Što je to konfiguracija za firmu ili za kućnu upotrebu adobe collectiona?

 

Za firmu, animacije igrica za kladionice

alankish kaže...

Kakvo pretjerivanje...ploča sa 3-way SLI?Dobar proc i puno brzog rama i to je to.Naravno komponente moraju biti dobro optimizirane.Grafička ti je u cijeloj priči najmanji problem i da staviš neku tipa GT210 bi odlično radilo.Iz iskustva znam.Sad dali SSD-e trebaš ili ne.Koliko znam da još nijedan program iz CS paket ne iskorištava GPU.Se radi sa puno efekata ili je to klasična montaža?

Da ne uvrijedim bogove....si razmišljao o MAC-u?

 

Tu i trazim pomoc tipa dali uzet SSD, i opcenito dali uzet MAC ?, jeli istina da je brzi, i dali ce mi donjet neke nove probleme.. tipa nedostatak programa za ovo i ono (prebacivanje formata itd)

 

luđak na motoru kaže...

Autoru teme,a da sačekaš da vidimo kakve će biti grafe iz 6000 serije?

 

iskreno, mislim da graficka i nije "najjaci faktor" ovdje.

 

 

moje pitanje je sta mislite o xeon procesorima ? dali uzet comp do te cijene i ostavit mogucnost nadogradnje na dual procesor ?

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
14 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Pa sto nije ipak Mac najbolji za Photoshop kad se gleda ulozeno dobiveno.

 

Mislim ja sam zadnji koji ce zagovarati Mac, ali ako je dobar za ista onda je to za obradu slika.

 

Educirajte me ako mislite da sam u krivu - ja sam uvijek za konstruktivnu kritiku.

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Pentium100 kaže...

Pa sto nije ipak Mac najbolji za Photoshop kad se gleda ulozeno dobiveno.

 

Mislim ja sam zadnji koji ce zagovarati Mac, ali ako je dobar za ista onda je to za obradu slika.

 

Educirajte me ako mislite da sam u krivu - ja sam uvijek za konstruktivnu kritiku.

Ja bi isto išao na Mac Pro, ali cijene kod nas su stvarno pretjerane...

14 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
MatkoBB kaže...

Ja bi isto išao na Mac Pro, ali cijene kod nas su stvarno pretjerane...

Da znam, a k tome je problem sto ide za firmu pa sverc - komerc ne dolazi u obzir...

Pravi programeri programiraju binarno!
14 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Pentium100 kaže...
MatkoBB kaže...

Ja bi isto išao na Mac Pro, ali cijene kod nas su stvarno pretjerane...

Da znam, a k tome je problem sto ide za firmu pa sverc - komerc ne dolazi u obzir...

Istina... kod nas Mac Pro dođe oko 20k kn ("najslabija" verzija), a unutar njega su komponente koje ima PC od 10k kn... znam da se radi o Xeonu, ali ne vrijedi dodatnih 10k kn...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 22:46 (MatkoBB).
14 godina
odjavljen
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
mario.L_hr kaže...
alankish kaže...

Kakvo pretjerivanje...ploča sa 3-way SLI?Dobar proc i puno brzog rama i to je to.Naravno komponente moraju biti dobro optimizirane.Grafička ti je u cijeloj priči najmanji problem i da staviš neku tipa GT210 bi odlično radilo.Iz iskustva znam.Sad dali SSD-e trebaš ili ne.Koliko znam da još nijedan program iz CS paket ne iskorištava GPU.Se radi sa puno efekata ili je to klasična montaža?

Da ne uvrijedim bogove....si razmišljao o MAC-u?

Dobar prijedlog, čini mi se da si i ti razmišljao o 27" imacu za cca 16.000 knSmijeh.

 

Potpuno podržavam ovo što si napisao. Čim se spomene konfiguracija za više kuna dečki odmah zabriju u ekstreme, razmišljajući o igrama. Ako ako autor ne želi i kvalitetanmonitor sigurno možeproći i sa manjom svotomod 20.000 kn.

Po meni je to kvalitetna matična ploča, procesor iz serije i7, RAM-om popuniti sve utore i 2*1TB diskova, grafička ne mora biti ništa posebno.

He he, jesi me...

Da razmišljao sam o MAC računalu, o MAC PRO, o Melanie(dobro ovo tu nejde)...Pa o nekom WIN PC based workstationu...o novom iMacu 27" koji je uf...opako brz, ali pod time mislim stvarno brz...i da napomenem ostatku ekipe da tu nemislim o FPS na Crysisu i GTA4.Čak sam i rabljenog MAC bio spreman kupiti...ali pošto još ne živim od toga/*sa naglaskom na JOŠ*/ odlučio sam pričekati.I uzeti PC za koji točno znam kakvih karakteristika treba biti.No završio sam u bolnici bez dopunskog tako da će računalo pričekati.A i prije sam frontend developer i developer nego DTP profesionalac.Tako da...

Inače sam bio MAC "hejter" no probao sam raditi na 8 jezgrenom MAC PRO sa XEON-ima unutra i ostao paf.Istina MAC je skuplji.Ali imas svoje razloge.TOČKA

Kod rada sa videom bolje uzeti konfiguraciju sa više TB prostora jer premiere sa videosadržajem oće uzeti puno prostora.A ni SSD nije naodmet, ako ništa drugo da služi ko "cache" Cool

Malo podulji post...no mislim da se poanta nazire.

14 godina
odjavljen
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
VAPOR-X kaže...

ja bi uzeo nešto ovako jer mislim da grafička i nije toliko bitna u tim programima

(ako ti netreba monitor samo umjesto sadašnjeg procesora uzmeš i7 980x)

Znam da obsidian izgleda ljepo, ali cijena?!Umjeto toga nekakav intel xeon il dvaIzlanuo se?Puno l2 i l3 cache mem spašav stvar.Doslovno.A i pretjerivanje sa grafuljama je nepotrebno.Adobe ne iskorištava pun potencijal GPU, odnosno kako kad i ovisi o alatu.Za one sklone pretjerivanju preporučam nešto iz Nvidia Quadro serije.I nekakv razer dodatak, čisto ak nesluži svrsi da ljepo izgleda.I da ima osmijeh na licu.(Ups to tražim od tajnice)

14 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
alankish kaže...
VAPOR-X kaže...

ja bi uzeo nešto ovako jer mislim da grafička i nije toliko bitna u tim programima

(ako ti netreba monitor samo umjesto sadašnjeg procesora uzmeš i7 980x)

Znam da obsidian izgleda ljepo, ali cijena?!Umjeto toga nekakav intel xeon il dvaIzlanuo se?Puno l2 i l3 cache mem spašav stvar.Doslovno.A i pretjerivanje sa grafuljama je nepotrebno.Adobe ne iskorištava pun potencijal GPU, odnosno kako kad i ovisi o alatu.Za one sklone pretjerivanju preporučam nešto iz Nvidia Quadro serije.I nekakv razer dodatak, čisto ak nesluži svrsi da ljepo izgleda.I da ima osmijeh na licu.(Ups to tražim od tajnice)

možda ovako nešto:

 

13 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Zašto ako se time baviš ne uzem mac pro?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Kako bi rekao da imam Facenešto, lajkam.Dobra konfiguracija.Ovako nešto bi ja uzeo sebi.Moram malo ploču proučiti.I uzeo bih neki od HP-ovih monitora(patim na brand).

16 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

danas smo na poslu razglabali, slozili smo se da bi uzeli MAC PRO radi "sklada" komponenti itd... ali jos nismo ostali na cisto jesmo li spremni "prec" na MAC OS X...

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
jim kaže...

danas smo na poslu razglabali, slozili smo se da bi uzeli MAC PRO radi "sklada" komponenti itd... ali jos nismo ostali na cisto jesmo li spremni "prec" na MAC OS X...

Ha skinite si tutoriale za pocetak. Pa da citiram jednog programera koji koristi Mac:

 

"Kod programiranja na Macu kljucna je tehnika s kojom ti zaj*bes racunalo da napravi to sto ti hoces od njega!" - sta drugo rec nego LOL

Pravi programeri programiraju binarno!
15 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

ti sve te stvari možeš jednako dobro radit na pc-u, al stvarno nevidim kako opravdat 20k kn za pc....jednostavno

nema potrebe toliko potrošit

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Bene kaže...

ti sve te stvari možeš jednako dobro radit na pc-u, al stvarno nevidim kako opravdat 20k kn za pc....jednostavno

nema potrebe toliko potrošit

Čovjek kupuje računalo za firmu!

 

1. radi toršak kojim će si umanjiti dobit i platiti manje poreza na dobit,

2. trošak kupnje će amortizirati kroz poslove koje radi, s dobro uhodanim poslom to će biti za manje od 3 mjeseca,

3. jednostavno mu za posao treba jako i kvalitetno profesionalno računalo (ne koriste svi na poslu računalo za office i tetris).

14 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
mario.L_hr kaže...
Bene kaže...

ti sve te stvari možeš jednako dobro radit na pc-u, al stvarno nevidim kako opravdat 20k kn za pc....jednostavno

nema potrebe toliko potrošit

Čovjek kupuje računalo za firmu!

 

1. radi toršak kojim će si umanjiti dobit i platiti manje poreza na dobit,

2. trošak kupnje će amortizirati kroz poslove koje radi, s dobro uhodanim poslom to će biti za manje od 3 mjeseca,

3. jednostavno mu za posao treba jako i kvalitetno profesionalno računalo (ne koriste svi na poslu računalo za office i tetris).

Sve je to istina, ali Mac koji kod nas košta 20k kn nije nešto "posebno" da ga treba toliko veličati... PC od isto toliko pojede ovog Maca za doručak...

 

Pogleda specifikacije:

http://store.apcom.hr/macproone28ghzquadcoreintelxeon3gb1tbradeon5770sd-p-370.html

 

2.8 GHz procesor, 3GB RAM-a 1066 MHz, 1 TB HDD

 

Za tu lovu možeš nabaviti PC:

 

3.2 GHz procesor, 6GB RAM-a 1600 MHz, 2 TB HDD + 2x80GB SSD u RAID. + USB 3.0 podrška, sata 3

 

Što se tiče "usklađenosti" komponenti na Macu... nije to moderna fizika, bez problema se složi PC koji će imati jednako tako usklađene komponente. U Americi je Mac također skuplji od ostalih PC-a, ali to se može pravdati odličnom Apple korisničkom podrškom koja bez puno problema i pitanja otklanja kvar ili zamjenjuje uređaj... Kod nas to nije slučaj... Samo za reklamaciju kvara na iPhonu im nerijetko treba par tjedana jer se sve šalje u Mađarski itd.., ali to je već neka druga tema.

...

 

Istina da je za firmu i da se porez vraća, ali opet nije vrijeme za razbacivanje (barem je to moje mišljenje), a autor teme neka odluči... njegovi novci, on će raditi na tom računalu...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice