Tražim stari PC

poruka: 56
|
čitano: 16.727
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Tražim stari/nepotreban PC

Tražim stari/nepotrebni PC.  Financijska situacija mi ne dopušta da pomislim o kupnji računala, a trebam/želim jedno već više godina. Završio sam 8. razred, upisujem matematičko-prirodoslovnu gimnaziju tako da će mi sigurno trebati. Perfomanse mi nisu toliko bitne, ali bilo bi dobro da mogu odigrati koju igru ili pogledati film. Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 15:04 (AxeAwesome).
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tražim stari/nepotreban PC

odakle si?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari/nepotreban PC
Đakovo.
This pork is so raw it's still singing hakuna matata! ._.
16 godina
offline
Tražim stari PC

Smatram da bi se dalo na forumu naći i složiti nešto kad bi se dogovorili.

 

Evo, ja ne mogu puno jer stvarno nemam viška dijelova, no nudim 512MB DDR400 keks novi i ispravni ukoliko će odgovarati na ploču koju netko drugi eventualno pokloni.

 

Mogu poslat poštom. Znam da nije puno, no možda pomogne.

 

Ajde ljudi, znam da imate nekih dijelova po tavanu pa da sklepamo nešto 

 

Netko ploču i procesor, netko napajanje, netko disk i stari CRT monitor.... i složit će se računalo.

 

Raspitat ću se ovih dana pa možda još neku komponentu nabavim ako ima tko od kolega što viška.

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
Hvala vam na pomoći :)
This pork is so raw it's still singing hakuna matata! ._.
12 godina
offline
Tražim stari PC

Javi se na poruke, pa se dogovorimo. Budem nešto sklepao (kutija samo i tipkovnica,miš, zvučnici, monitor nemam nažalost).

 

Moj PC  
7 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Ako treba,čupam keks rama vani(1gb ddr2 800mhz),tebi treba više nego meni 

 
7 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

nisam 100 posto siguran ali mislim da i ja imam koji keks ddr2 rama, pa ak bude trebalo javi se u pp

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Tražim stari PC

Imao sam puno djelova, mogu poslati PCI zvucnu karticu, audigy soundblaster SE, 7.1. Imam i pokoji sata kabel, dvi u vga mali konverter ako ce crt spajati, najbolje bi bilo da zbrojimo ovdje tko sve moze sto pokloniti pa da slozimo nesto.
Btw na njuski se djele ti crt-ovi, napisite samo poklanjam crt, ja sam prije par mjeseci vidjeo gdje ih poklanjaju samo da ih se rijese. Imam extra tipkovnicu od logitheca mozda također negdje, trebam je naci. Ako bude trebalo spakiram sve sto imam i posaljem!

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Mislim da bi ja mogao sklopiti jedan ispravan komp od 2 koji mi stoje. Stari su oko 6godina s tim da je jedan koristen jedno 2 godine. Graficka je 8800gts 640mb.pogledam pa javim

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Tražim stari PC

Imam celeron d331 i par 775 ploča na koje idu ddr2 rami,ovaj tj ću ih istestirati pa vidjeti koja ploča radi u kombinaciji s tim procom pa se dogovorimo,ja sam iz okolice osijeka,preostat će ti da ti netko da ddr2 rame,grafulju(ako nerade ploče s integrušama) disk i napajanje,kućište ću ti isto dati,možda imam doma kojeg MS-a napajanje pa ću vidjeti nešto iskemijat da imaš makar kakvo računalo.

 

EDIT
Pod dogovor smatram za primopredaju konfiguracije ;)

 

EDIT2

nemam cooler za s775 tako da ako netko ima nek mi se javi pa da ovo sto ja imam mogu sklepat doma a ostale djelove ako zeli moze sam,ako ne onda meni mozete sve poslati odvest cu mu tako i tako konfu u djakovo.

 

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 6:52 (kruskar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Tražim stari PC

Pozdrav!

 

Raspolažem sa sljedećim djelovima:

 

- s775 Core2Duo E8400 3.0 ghz

 

- hladnjak za procesor -  Thermaltake Big Typhoon sa pinovima za s775, jedino nema ventilator ali ima sve šarafe i pokrov za vent

- stock intel hladnjak

 

- 2x2GB Gskill PQ Series DDR2 800mhz RAM

 

- Matična ploča MSI G31M3 mATX na kojoj je gore navedeni procesor i RAM savršeno radio do nedavno dok nije zamijenjeno

 

- Nekoliko raznih DVD/RW ATA/133 čitača

- 2x Maxtor 40GB ATA/133 Diamond Max plus 8

- Grafička kartica Gainward Radeon HD4870 GS sa Accelero Twin Turbo hladnjakom, na žalost bez ventilatora i sa nefunkcionalnim kontrolerom za ventilator, treba se montirani ventilator spojit u matičnu ploču ili u napajanje

 

- razni kabeli

 

Javi šta ti paše, pozdrav!

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Tražim stari PC

Ajde, ako se nekome da - trebalo bi proći kroz sve postove pa spojiti sve dostupne dijelove u logičke cjeline da vidimo gdje smo najbliži spajanju konfiguracije. I ja imam nešto dijelova kod kuće, moram samo vidjeti što konkretno.

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Tražim stari PC

A jel ima tko iz Đakova ili blizine kom bi se slale komponente i tko bi bio voljan to sve složiti i instalirati, te odnesti kolegi?

 

Pretpostavljam da kolega to ne zna sam, ili krivo pretpostavljam?

 

Ovo što nudi D.N.R. je poprilično dobro i uz malo truda i još par dodataka bi se dobilo funkcionalno računalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 22:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tražim stari PC

E super! Odlično. Dakle, ajmo već dečku pomoći, kada pomažemo! Pa prirodnjak je, kao i većina ljhudi ovdje :-) Dakle, ja poklanjam bez zadrške, jednu Asus Sabertooth 990FX R2.0 i procesor koji radi na njoj. Također mogu dati i LianLi kućište u koje se to može strpati. Što još treba? Treba DDR3 ram. Treba grafička. Optika. HD. Da. Isto skoro novo! Eto. Samo molim, ali ono zbilja i ljudski da je ovo ono pravo, a na neka podvala! Recite što i kako dalje, budući sam još dva dana doma, a onda ...

 
6 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
Ne mogu ja to sam, nemam nikakvog iskustva.
This pork is so raw it's still singing hakuna matata! ._.
16 godina
odjavljen
offline
Tražim stari PC

Ja sam relativno blizu Đakova (na sat vremena vožnje, recimo) i nije mi problem preuzeti sve na sebe. Trebalo bi podvući crtu i vidjeti što sve imamo. Ja mislim da imam nekakav disk od 160 GB i vjerojatno još nekih pizdarija. Ako se skupi sve što je potrebno voljan sam to sastaviti, instalirati gore windowse i dostaviti to na traženu adresu. Ali ja sura navečer idem na more i nema me do idućeg vikenda. Nakon toga sam još uvijek na godišnjem i možemo privesti akciju kraju.

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Imam i ja nekih dijelova...ne znam tocno sta...ja sam na cca pola sata od djakova a pol djakova mi je rodbina...pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tražim stari PC
AxeAwesome kaže...
Ne mogu ja to sam, nemam nikakvog iskustva.

 Ja bi sve napravio, ali nemoj se ljutiti tvoje prezime baš nije na dobrom glasu tam kod đakova.

 

I volio bi bar neki dokaz da stvarno nemas love da si kupiš komp od par sto kuna.

 

Znam da veliš da si završio 8 razred i da nemaš para, ni sam nisam imao love tada. Ali to ne znaci da tvoj tata/mama ne rade i ne mogu ti priuštiti neki office komp za tvoje daljnje školovanje.

 

Lako je skupiti dijelove, lako je to sve srediti, ali volio bi da nam bar nešto malo napišeš o sebi. Ako ne ovdje, rekao sam da mi se javiš na poruke i tamo napišeš.

 

Ono tipa, tata i mama ti ne rade, socijalni si slučaj, nemaš kuču nemaš auto...ili?

 

Opet ponavljam, nemoj se ljutiti, osobno sam u 10godina podijelio 50tak kompova, ali stvarno ljudima kojima je to i potrebno, koji doslovce nemaju ništa.

 

Ukratko, probaj dokazati, dobiti ćeš ;) Jer imao sam xxx slučajeva di netko nešto hoće od mene a ima brdo toga ili onda prodaje to što mu dam.

 

Friday kaže...

Ja sam relativno blizu Đakova (na sat vremena vožnje, recimo) i nije mi problem preuzeti sve na sebe. Trebalo bi podvući crtu i vidjeti što sve imamo. Ja mislim da imam nekakav disk od 160 GB i vjerojatno još nekih pizdarija. Ako se skupi sve što je potrebno voljan sam to sastaviti, instalirati gore windowse i dostaviti to na traženu adresu. Ali ja sura navečer idem na more i nema me do idućeg vikenda. Nakon toga sam još uvijek na godišnjem i možemo privesti akciju kraju.

 Ja sam za ovu opciju, da se npr Zagreb skupi što treba i pošalje tebi pa da ti dalje s njim to središ. Pa i onako, kada ako dostaviš njemu poslikati ga malo pa da i okačiš slike da znamo da smo nešto i postigli :)

 

A kao što sam gore rekao, volio bi ga malo više upoznati pa onda lako idemo dalje ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2015 9:11 (FakeDeath).
11 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Evo ja cu se popet na tavan danas i pogledat sta imam viska . Napajanje imam viska u to sam siguran 100 posto . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tražim stari PC

Pozdrav svima.

Evo da se javim ovidej jer ne želom još otvarat novu temu. Imam ideju već neko vrijeme otvorit temu za pomoć ljudima tipa OP.

Znači moja ideja je da se skupimo na jednom mjestu mi koji želimo pomoć i ljudi kojima je pomoć potrebna.

pomoć u pokljanjanju polovnih pc-a sastavljenih od dijelova koje bi sami skupili.

Do sad sam poklonio već nekoliko pc-a i imam još iskoristivih dijelova koje bi volio poklonit.

E sad kako sam ja na Krku meni nije problem rijeka i okolica ali dalje malo je pa bih

volio da sa jave ljudi i iz drugih dijelova Hrvatske koji su voljni sastavljat i dijelit tako da si barem put uštedimo

S obzirom da se bavim tim poslom kablova ventilatora coolera imam ko u priči ali sa ostalom sam malo ograničen.

Trebalo bi u zasebnoj temi ako ova priča zaživi napravit popise dijelova, ljudi spremnih pomoć i ljudi kojima je pomoć potrebna.

i naravno nekakve kriterije dodijeljivanja ali otom potom.

Toliko za sad ako nas se skupi nekoliko i ako se pokaže interes otvorit ćemo novu temu. S obzirom da sam iduća 2 tj na godišnjem

imat ću malo više vremena s ovim se pozabavit i napraviti popise.

Svi prijedlozi dobrodošli.

 

ako stvar krene ozbiljnije u temi se predstavim da nebi ljudi mislili da je nekakva muljaža.

 

Hvala svima unaprijed

US server keke013#2101
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tražim stari PC
FakeDeath kaže...
AxeAwesome kaže...
Ne mogu ja to sam, nemam nikakvog iskustva.

 Ja bi sve napravio, ali nemoj se ljutiti tvoje prezime baš nije na dobrom glasu tam kod đakova.

 

I volio bi bar neki dokaz da stvarno nemas love da si kupiš komp od par sto kuna.

 

Znam da veliš da si završio 8 razred i da nemaš para, ni sam nisam imao love tada. Ali to ne znaci da tvoj tata/mama ne rade i ne mogu ti priuštiti neki office komp za tvoje daljnje školovanje.

 

Lako je skupiti dijelove, lako je to sve srediti, ali volio bi da nam bar nešto malo napišeš o sebi. Ako ne ovdje, rekao sam da mi se javiš na poruke i tamo napišeš.

 

Ono tipa, tata i mama ti ne rade, socijalni si slučaj, nemaš kuču nemaš auto...ili?

 

Opet ponavljam, nemoj se ljutiti, osobno sam u 10godina podijelio 50tak kompova, ali stvarno ljudima kojima je to i potrebno, koji doslovce nemaju ništa.

 

Malo sam pretrčao njegove poruke na forumu i mogu ti reći da je tvoja sumnja utemeljena. Lik redovito igra minecraft, LoL, NFS i još tko zna šta! Dijeli savjete o kupnji računala, skida igre s neta na svoju xperiu...

I'm out... 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Tražim stari PC
Friday kaže...
FakeDeath kaže...
AxeAwesome kaže...
Ne mogu ja to sam, nemam nikakvog iskustva.

 Ja bi sve napravio, ali nemoj se ljutiti tvoje prezime baš nije na dobrom glasu tam kod đakova.

 

I volio bi bar neki dokaz da stvarno nemas love da si kupiš komp od par sto kuna.

 

Znam da veliš da si završio 8 razred i da nemaš para, ni sam nisam imao love tada. Ali to ne znaci da tvoj tata/mama ne rade i ne mogu ti priuštiti neki office komp za tvoje daljnje školovanje.

 

Lako je skupiti dijelove, lako je to sve srediti, ali volio bi da nam bar nešto malo napišeš o sebi. Ako ne ovdje, rekao sam da mi se javiš na poruke i tamo napišeš.

 

Ono tipa, tata i mama ti ne rade, socijalni si slučaj, nemaš kuču nemaš auto...ili?

 

Opet ponavljam, nemoj se ljutiti, osobno sam u 10godina podijelio 50tak kompova, ali stvarno ljudima kojima je to i potrebno, koji doslovce nemaju ništa.

 

Malo sam pretrčao njegove poruke na forumu i mogu ti reći da je tvoja sumnja utemeljena. Lik redovito igra minecraft, LoL, NFS i još tko zna šta! Dijeli savjete o kupnji računala, skida igre s neta na svoju xperiu...

I'm out... 

 zato je moja ideja da napravimo temu po tom pitanju i postavimo neke kriterije ako ništa drugo za ljude koje znamo da im je pomoć potrebna a takvih danas ima koliko oćeš

 

US server keke013#2101
12 godina
offline
Tražim stari PC

Ja iz iskustva znam da ljudi kojima treba nikoga javno ne pitaju i mole. Sve kompove sto sam podijelio su bili preko poznanika, koji su znali nekoga da treba i koji nikada nije zapravo niti trazio. Ili sam osobno vidio da nekome treba pa i dao jer sam znao da stvarno trebaju.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Tražim stari PC
FakeDeath kaže...

Ja iz iskustva znam da ljudi kojima treba nikoga javno ne pitaju i mole. Sve kompove sto sam podijelio su bili preko poznanika, koji su znali nekoga da treba i koji nikada nije zapravo niti trazio. Ili sam osobno vidio da nekome treba pa i dao jer sam znao da stvarno trebaju.

 

Ja sam isto podjelio gro hardvera ali isto tako neposredno. Ovako šta nisam nikada radio. A vidim i zašto...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Tražim stari PC
FakeDeath kaže...

Ja iz iskustva znam da ljudi kojima treba nikoga javno ne pitaju i mole. Sve kompove sto sam podijelio su bili preko poznanika, koji su znali nekoga da treba i koji nikada nije zapravo niti trazio. Ili sam osobno vidio da nekome treba pa i dao jer sam znao da stvarno trebaju.

 sve 5 moja iskustva su identična ali ako nas se nekoliko skupi uvijek ćemo nać nekome za pomoć.. to je bila moja ideja nisam mislio javno i po forumu

tražit takve. ovo bi bilo čisto za skupljanje dijelova i da skupimo ljude koji bi pomogli

US server keke013#2101
14 godina
odjavljen
offline
Re: Tražim stari PC
Friday kaže...

Hvala na istraživanju i širenju informacija. Mene je to isto kopkalo malo jer su mi neke stvari bile sumljive ali nisam još išao istraživat, ali bi prije ikakvog slanja ičega.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2015 11:59 (D.N.R.).
16 godina
offline
Tražim stari PC

Aj da je bar nick promijenio prije 

 

Danas na žalost ni ovakvim stvarima nije za vjerovat, a ja stvarno mislio da dečku treba pomoći...

Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Tražim stari PC

bas me zanima sta ce odgovorit

♣ ♥ ♦ ♠
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Otvorio sam temu jer sam si mislio, ako netko ima staro računalo pa mu ne treba više, možda mu se ne prodaje na njuškalu par mjeseci i možda ga želi pokloniti. Kako bi tako netko mogao uopće znati da netko treba, i zaključio sam da nemam šta izgubiti ako otvorim temu. Istina, prije sam igrao igre na starom laptopu kojeg i sad imam, ali otac mi ga koristi za posao i općenito je star i spor tako da ima zastarjele verzije officea i tih osnovnih programa. To ne bi bio problem da ja ne moram radit prezentacije i to za školu (nekako sam se izvlačio u osnovnoj). Ako treba, mogu pokazat nekom svoje dokumente, osobnu, bilo šta što treba. Roditelji mi malo rade, malo ne rade, svi znamo kakva je situacija u državi... FakeDeath ako trebaš nekakvih dokaza javi mi se u privatne poruke :)

This pork is so raw it's still singing hakuna matata! ._.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice