[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

poruka: 112
|
čitano: 57.205
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Recenzija: http://www.bug.hr/forum/topic/recenzije-komentari-mobitela/lg-optimus-me-p350/95873.aspx

Vidim da se nitko ne zamara previše ovim mobitelom, tako da je i tutova malo, a vlasnika sve više i više, a napredne mogucnosti ovog jeftinog smartphonea nazalost ostaju zakopane duboko ispod linija kodova njegovog originalnog LG stock ROM-a.

 

PA sam ja odlucio napisati par tutorijala:

 

ROOT 

Rootanje ovog smartphonea solidno ce odraditi GingerBreak, kojeg je potrebno skinuti,staviti na memorijsku u postavkama postaviti "Allow unknown sources", i Debugging, i zatim ga instalirati i pokrenuti i pustiti da odradi svoje. Nakon sto se mobitel resetira, mobitel bi trebao biti ROOTAN.

 

Ukljucivanje USB Debugginga (za one koji neznaju):
Settings>Applications>Development

I tu checkirajte/označite "USB Debugging" ukoliko nije označeno.

Ukljucivanje Allow unknown sources (za one koji neznaju):
Settings>Applications
I tu pronadjite "Unknown Sources" i označite ukoliko već nije označeno.

 

 

 

Recovery

Recovery je vrlo važan alat ukoliko želimo fleshati mobitel, modificirati, ili ga pak povratiti iz mrtvih ukoliko nesto podje po zlu na nasem dragom Androidu. 

Amon Ra Recovery

1. Prikljucte mobitel USB-om na PC u "Mass Storage" modu.

2. Skinite, i na memorijsku karticu mobitela raspakirajte sadržaj skinute arhiverecovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img.zip

3. Iskopcajte mobitel i ovog ga puta spojite na racunalo samo s ukljucenim USB Debuggingom.

4. Na racunalu otvorite CMD (command prompt) a na linuxu Terminal(ukoliko koristite Linux)

   adb shell

   $ su

   # mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system 

   # cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image 

   # chmod 755 /system/bin/flash_image

   # sync

   # reboot 

 

Kada sve to završite i kad se mob opet pokrene upišite ove naredbe:

    adb shell

    $ su

    # flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img 

    # sync

    # reboot recovery

 

Ukoliko je sve dobro prošlo mobitel bi se trebao resetirati i pokrenuti recovery.

Nakon toga mozete upaliti mobitel.

 

 

Custom ROM - kako instalirati? 

 

1. Downloadajte CyanogenMod 7.1.0 for Optimus Me (P350, pecan)

2. Prikljucite mob u MAss Storage modu i kopirajte skinuti ROM (.zip) 

3. Spojite mob u USB Debugging modu i otvorite CMD (ili Terminal ukoliko ste na Linuxu), te upišite:

   adb shell

   $ su

   # reboot recovery 

4. Napravite backup trenutnog ROM-a - Backup/Restore>Nandroid Backup     ( na kartici je potrebno min 300mb free)

5. Kada je backup dovršen odite na pocetni izornik pa na: Wipe

   Sada ovim redosljedom WIPajte podatke:

  - Wipe DATA

   - Wipe Cache

   - Wipe Dalvik-Cache

6. Opet se vratite na pocetak i ovog puta idite na Flash zip menu>Choose zip from SD CARD

7. Odaberite .ZIP fajl iz koraka 2

8. Kada flashanje zavrsi resetirajte vas smartphone koristeci opciju Reboot



To je to. Uživajte u svom novom i izuzetno brzom mobitelu. Uskoro ću u ovoj temi postavit još tutorijala.


Razlika izmedju stock ROM-a i Cyanogen ROM-a za P350 --- > 100%, ogromna razlika

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati temu?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2012 3:02 (xZero).
Moj PC  
13 0 hvala 14
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

CARE ti si zakon !!!

 

Jedino bih molio kada bi mogao objasniti slikom ovaj dio oko promjene roma jer nebih zelio da nesto s....m!

 

U svakom slučaju hvala i drago mi je da ima još poklonika ovog jeftinog a dobrog uređaja...

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
vuki11 kaže...

CARE ti si zakon !!!

 

Jedino bih molio kada bi mogao objasniti slikom ovaj dio oko promjene roma jer nebih zelio da nesto s....m!

 

U svakom slučaju hvala i drago mi je da ima još poklonika ovog jeftinog a dobrog uređaja...

Svakako da bi objasnio samo što je problem što je mob kod cure, a sad nisam s njom, tako da nemogu napravit taj postupak da ga slikovno prikažem.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati t
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

ljudi, nabavljam ovaj mob.

šteta što tema nije malo dužA. imate li kave probleme s ovim root,rom procesom, jer mislim ga koristit.

molim vas da mi pomognete ako bude sta trebalo

 

tnx.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Evo po gore navedenim uputama mobitel je root-an i fleshan. Sve je ok i mobitel radi puno brze.

 

Savjet za pocetnike - morate imati instaliran Android sdk

 

Pozeljno je na kraju staviti jos jedan flash: http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Latest_Version/Google_Apps

On omogucuje da Android market proradi kako treba.

 

Sto se tice postavki za internet obratite se korisnickoj sluzbi.

 

Velika zahvala XZero-u koji mi je dosta pomogao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

bok

 

sve  sam napravio kak piše ali već 20ak min
rooting ....

i niš

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
ZLF kaže...

bok

 

sve  sam napravio kak piše ali već 20ak min
rooting ....

i niš

očito da imaš novu verziju softwera koju ti je inst LG Updater. Proguglaj malo "KDZ Updater - LG P350" i stavi stariju verziju softwera.

 

 

sretno, pozdrav.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Sto se tice rootanja imam problem a ujedino sam i novi u androidu pa evo pitanje...

 

Nakon sto sam pokrenuo GingerBreak i stisnuo root mob je počeo rootati ali to traje i traje i traje pa vise nisam siguran dali i koliko dugo taj root odraduje i gdje je problem???

 

Softwer mi je 2.2.2. V10g

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 16:16 (securytas).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
xZero kaže...
ZLF kaže...

bok

 

sve  sam napravio kak piše ali već 20ak min
rooting ....

i niš

očito da imaš novu verziju softwera koju ti je inst LG Updater. Proguglaj malo "KDZ Updater - LG P350" i stavi stariju verziju softwera.

 

 

sretno, pozdrav.

 

securytas kaže...

Sto se tice rootanja imam problem a ujedino sam i novi u androidu pa evo pitanje...

 

Nakon sto sam pokrenuo GingerBreak i stisnuo root mob je počeo rootati ali to traje i traje i traje pa vise nisam siguran dali i koliko dugo taj root odraduje i gdje je problem???

 

Softwer mi je 2.2.2. V10g

 

odg ti je u gornjem citatu.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

hvala budem probao.. :)

12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Pozdrav,

imam problem sa svojim Lg optimus Me P350, komp mi ga ne prepoznaje kad oznacim USB debugging.

Napravio sam neku aplikaciju u Eclips-u (i radi u AVD-u) i uradio sve kako ovdje pis http://developer.android.com/guide/developing/device.html da je pokrenem na mobu.

I onda dodjem na problem da drajveri koje nadjem za mob ne pomazu, tj.   skinem drivere za win7 i kad ukljucim mob na usb odma mi iskoci da je mob povezan sa pc-jem i imam opciju da povezem sa SD karticom. I kad to pokusam izgasiti ne uspijevam jer se cijelo vrijem to vraca i vraca, ali kad ukljucim USB debugging onda postane jos gore, samo nastane smjena prozora da je spojen usb na pc pa da je upalje usb debugging...(jer kolik sam ja skontao da samo jedna od te dvije opcije moze biti aktivna).

  A Eclips mi i dalje ne prepoznaje uredja.

Stvarno pokusao sam svasta i sa driverima i bez njih..

Ima li neki nacin da prebacim tu moju aplikaciju na SD karticu pa da s nje je pokusam pokrenuti ili ima neki driver koji ce mi prepoznati mob kad je upaljen SUB debugging?  {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
prototype14 kaže...

Pozdrav,

imam problem sa svojim Lg optimus Me P350, komp mi ga ne prepoznaje kad oznacim USB debugging.

Napravio sam neku aplikaciju u Eclips-u (i radi u AVD-u) i uradio sve kako ovdje pis http://developer.android.com/guide/developing/device.html da je pokrenem na mobu.

I onda dodjem na problem da drajveri koje nadjem za mob ne pomazu, tj.   skinem drivere za win7 i kad ukljucim mob na usb odma mi iskoci da je mob povezan sa pc-jem i imam opciju da povezem sa SD karticom. I kad to pokusam izgasiti ne uspijevam jer se cijelo vrijem to vraca i vraca, ali kad ukljucim USB debugging onda postane jos gore, samo nastane smjena prozora da je spojen usb na pc pa da je upalje usb debugging...(jer kolik sam ja skontao da samo jedna od te dvije opcije moze biti aktivna).

  A Eclips mi i dalje ne prepoznaje uredja.

Stvarno pokusao sam svasta i sa driverima i bez njih..

Ima li neki nacin da prebacim tu moju aplikaciju na SD karticu pa da s nje je pokusam pokrenuti ili ima neki driver koji ce mi prepoznati mob kad je upaljen SUB debugging? {#}

http://www.mydroidworld.com/forums/how-tos-guides-definitions-manuals/805-usb-debugging-drivers.html

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

OK.

Stavio sam V10c i krenuo raditi po uputama i dodem do cmd-a ali kad otvorim cmd i upišem naredbu adb shell piše mi :adb is recognized as an internal or external command,operable program or batch file.

 

Koristim win7 ultimate!!!

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
securytas kaže...

OK.

Stavio sam V10c i krenuo raditi po uputama i dodem do cmd-a ali kad otvorim cmd i upišem naredbu adb shell piše mi :adb is recognized as an internal or external command,operable program or batch file.

 

Koristim win7 ultimate!!!

Odi u DIR di ti je instaliran Android SDK - Po običaju je to:    C:\Program Files\Android\android-sdk\

 

 

I folder "platform-tools" koji sadrži adb.exe copy/paste na C:\ i preimenuj u "adb"

 

 

sada u CMD-u upiši: CD C:\ADB

 

I nadalje slijedi upute iz tutorijala :D

 

 

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Ok riješio sam sve....

 

Stavio sam bez problema cyanogen 7.2 sve je ok ali.....

 

Izgleda da ima neki problem sa WLAN-om jer nemože otkriti jedan conection point koji je slobodan dok recimo od frenda isti mob koji je sa originalnim LG ROM-om otkriva bez problema i spaja se na njega,ostale mreže koje su zaključane otkriva bez problema

 

Dali imas saznanja o tom problemu?

 

Prije nego sam saznao da ima cyanogen 7.2 stavio sam 7.1 i sve je to sa WLAN-om radilo bez problema pa sad si mislim da zbog toga vratim 7.1 jer dosta vremena surfam na mobitelu i WLAN mi je neophodan.

15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Evo neka moja mišljenja i iskustva sa Cyanogenmodom 7.2!!!

 

Već 2 dana intezivno radim sa njim i provjeravam,ispitujem,isprobavam i sve radi ali baš doslovno sve radi.

Imao sam problema malo sa WLAN-om ali i on je došao sebi tako da radi bez problema.Takt CPU-a sam digao na 710MHz jer mi se na 806MHz 2,3 puta smrznuo tako da sad radi stabilno.Mob je sad prodisao sve aplikacije rade i nisam primjetio ama baš ni jedan bug tako da mogu savjetovati svima da stave Cyanogenmod 7.2 bez oklijevanja.

 

Stavio sam crekanu CoPilot 9 navigaciju sa HR glasovnom navigacijom radi savršeno (LINK sa uputstvom za postavljanje: http://forum.hr/showthread.php?t=611252).

 

Dalje da ne duljim ali jednostavno imam samo rijeći pohvale i nemogu naći nijednu manu.

 

Hvala svima koji su pomogli sa objašnjenjima i trudu na sreću onih koji neznaju baš puno ili znaju malo!!!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Jesi li provjeravao da li radi USB tethering sa mobitela na računalo da ideš na net preko mobitela?

 

Ako radi, možda se i ja prebacim na CM 7.2

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Evo dosao sam i do prvih problema sa CM 7.2

 

1. LG PC Suite nemogu natjerati da prepozna mob uvijek kaze-Nema odgovora uređaja

    Sve sam pokušao ali neide........

2. Kako nisam mogao sinhronizirati tel. imenik brojeve sam ručno stavio ali...

    Uz svaki broj sam stavio sličicu ali mi mob na neki svoj nacin izbacuje pozive kao da u imeniku ne postoje bez slicica i sa nedovršenim imenima,kontakte baca u favorite mada ja to ne     želim,izvlači brojeve ko zna odakle aqli sumnjam na ovo...

    Još sa originalnim ROM-om sam uvezao kontakte sa sim kartice koje naravno nije ispisao sa svim podacima jer je sim ogranicen,ja mislim na 12 znakova i sad se takvi kakvi su bili preneseni na mob pojavljuju kad me neko zove

    Imenik sam izbrisao,SIM sam izbrisao ali ne pomaže jer mob opet izvlaci te nepotpuno ispisane kontakte bez slicica,adresa,emailova.....

 

Ako ko ima iskustva sa ovime molio bi da mi javi sto prije!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
securytas kaže...

Evo dosao sam i do prvih problema sa CM 7.2

 

1. LG PC Suite nemogu natjerati da prepozna mob uvijek kaze-Nema odgovora uređaja

    Sve sam pokušao ali neide........

2. Kako nisam mogao sinhronizirati tel. imenik brojeve sam ručno stavio ali...

    Uz svaki broj sam stavio sličicu ali mi mob na neki svoj nacin izbacuje pozive kao da u imeniku ne postoje bez slicica i sa nedovršenim imenima,kontakte baca u favorite mada ja to ne     želim,izvlači brojeve ko zna odakle aqli sumnjam na ovo...

    Još sa originalnim ROM-om sam uvezao kontakte sa sim kartice koje naravno nije ispisao sa svim podacima jer je sim ogranicen,ja mislim na 12 znakova i sad se takvi kakvi su bili preneseni na mob pojavljuju kad me neko zove

    Imenik sam izbrisao,SIM sam izbrisao ali ne pomaže jer mob opet izvlaci te nepotpuno ispisane kontakte bez slicica,adresa,emailova.....

 

Ako ko ima iskustva sa ovime molio bi da mi javi sto prije!!!

SIM kartica ne  podržava emailove i slicne "dodatke", podrzava klasicno tel broj i IME u duljini 8-bitova

 

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Ok to sam i mislio samo sam se pokušao što jednostavnije izraziti!!!Mob mi se i dalje svađa sa imenikom i nemam više ideja kako i što izvesti,a ista stvar i sa PC Suitom.Svaka pomoć i mišljenje je dobrodošlo!!!

15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Nakon dosta surfanja i traženja rješenja u vezi PC Suita mogu reći samo jedno....

 

Problem je u Custom ROM-u i nažalost za sada je neriješiv.......

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

sve sam instalirao kako treba i sve super radi,ali zasto nemam android market,daj mi pomozite molim vas!!!!

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
komarac1996 kaže...

sve sam instalirao kako treba i sve super radi,ali zasto nemam android market,daj mi pomozite molim vas!!!!

Tebi trebaju google apps.


1. Download GAPPS for CyanogenMod 7.x.x 

2. Prebaciti skinuti .ZIP na memorijsku.
3. Rebootat mob u recovery mod

 

4. idite na Flash zip menu>Choose zip from SD CARD

5. Odaberite .ZIP fajl iz koraka 1 i 2

6. Kada flashanje zavrsi resetirajte vas smartphone koristeci opciju Reboot

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

eee hvala ti puni,jeli znas jeli ima jos koj rom poput cyanogen-a? pa da i njeh probam instalirat...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 13:00 (komarac1996).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
komarac1996 kaže...

eee hvala ti puni,jeli znas jeli ima jos koj rom poput cyanogen-a? pa da i njeh probam instalirat...

 

imas noviju verziju cm 7.2: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1446868

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

ma hvala ti puno na pomoci i strpljenju!!! :D

15 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Pozdrav svima! {#} Evo i ja sam prošli tjedan instalirao CyanogenMod 7.1.0 na svoj P350.

Sve radi normalno, par puta se zamrznuo ali to je bilo jer sam prejako overclock procesor {#}

Jedini problem koji imam je taj sto mi neče slati i primati MMS. Sve APN postavke su dobre provjerili dečki u t-mobile 

ali ja jednostavno nemogu slati MMS, za poruke koristim GO SMS pro. Probao sam skoro sve fixksove koje sam naso na netu ali ipak ne radi

ako ko ima kakvo rešenje bio bi zahvalan.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
noclue kaže...

Pozdrav svima! {#} Evo i ja sam prošli tjedan instalirao CyanogenMod 7.1.0 na svoj P350.

Sve radi normalno, par puta se zamrznuo ali to je bilo jer sam prejako overclock procesor {#}

Jedini problem koji imam je taj sto mi neče slati i primati MMS. Sve APN postavke su dobre provjerili dečki u t-mobile 

ali ja jednostavno nemogu slati MMS, za poruke koristim GO SMS pro. Probao sam skoro sve fixksove koje sam naso na netu ali ipak ne radi

ako ko ima kakvo rešenje bio bi zahvalan.

 

Pozdrav

Ma kome još treba skupi i ograničeni MMS pored eMaila? {#}

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
xZero kaže...
noclue kaže...

Pozdrav svima! {#} Evo i ja sam prošli tjedan instalirao CyanogenMod 7.1.0 na svoj P350.

Sve radi normalno, par puta se zamrznuo ali to je bilo jer sam prejako overclock procesor {#}

Jedini problem koji imam je taj sto mi neče slati i primati MMS. Sve APN postavke su dobre provjerili dečki u t-mobile 

ali ja jednostavno nemogu slati MMS, za poruke koristim GO SMS pro. Probao sam skoro sve fixksove koje sam naso na netu ali ipak ne radi

ako ko ima kakvo rešenje bio bi zahvalan.

 

Pozdrav

Ma kome još treba skupi i ograničeni MMS pored eMaila? {#}

 

Ma i to što kažes... {#} ali ipak preferiram da mi sve radi kako treba, nikad neznas ko moze poslat mms a ja ga necu moci primit hehe {#}

12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Danas sam kupila ovaj mob, bio je vip, al je dekodiran i ja sam koristim t-mobile karticu.. i kad ocu na internet, npr. na 0.facebook ili bilo sto drugo pise mi Web page not available. Jel zna neko mozda sta trebam napravit?? Hvala.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice