Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.059.133
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ništa. Selimo u Viroviticu. Bar je blizu Mađarska tamo ima dobrih kobasa. :)

 Zaboravi kobase. Mađarice su daleko bolje.

 

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na koju foru da dobim novi ip s ovim ZTE ruterom, restart ne pomaže.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
k1klop kaže...

Na koju foru da dobim novi ip s ovim ZTE ruterom, restart ne pomaže.

 probaj prebacit sa 3g na 4g i obratno dok ti ne ponudi.

16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo vam Tele 2  prosječna brzina!Nedeljom popodne okolica Rijeke .Inače imao na T- comu fiksno 10mbps tako da nije neka sreća

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 20:32 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel veza stabilna, nema pucanja neta ili ima? Ako nema onda sve ok, ako ima onda ne valja.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali je tko kupovao bateriju za mf286?

PSN Roman_991
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dali netko zna za mf286 kako osposobiti usb port i filesharing, tele je izgleda sakrilo tu opciju....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Premjestio sam ruter u drugu kucu i sad je bolji signal ali mi je upload u banani, prije je bio oko 10mbita sad nejde preko 3, wtf. Signal je prije bio na -108 Db sad je -93, nekužim.

 

Upload s druge strane je 3x bolji. 

 

http://www.speedtest.net/result/7366400872.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 21:19 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
k1klop kaže...

Premjestio sam ruter u drugu kucu i sad je bolji signal ali mi je upload u banani, prije je bio oko 10mbita sad nejde preko 3, wtf. Signal je prije bio na -108 Db sad je -93, nekužim.

 

Upload s druge strane je 3x bolji. 

 

http://www.speedtest.net/result/7366400872.png

 mislim da je bolje testirat s mobitelom, nego sve tako prebacivat pa eto još gori UP... :D

 

moguće da se negdje odbija signal od uploada pa je zato manji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...

Probni period ništa ne znači jer očigledno Tele2 tijekom probnog perioda osigurava korisniku maksimalne brzine. 

 

Problemi i pad brzine počinju nakon isteka probnog perioda.

 

Meni ovo isto ne drži vodu. Ja sam u probnom periodu imao iste brzine kao i nakon tog perioda. Najčešće između 15 - 30 Mbit/s DL. Nerijetko nešto više iznad toga (oko 40), jaaako rijetko ispod. Ponekad bude i 80. Max što sam izmjerio je bilo 107 Mbit/s, jednog lijenog subotnjog jutra. Najniže je bilo oko 5 Mbit/s. Lokacija Gornja Dubrava. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 12:10 (Buljko).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje za sve Teleljupce??Dns udar groma i nestanak struje cijeli grad i okolica sve lokalne radio postaje sume nema signala tako i radio marija koja ima odasiljac na silosima Vtc dok bazna od Tele2 radi normalno 4g pun signal s iste lokacije dal imaju neki agregat ili nesto ako ko zna????

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pitanje za mudre ljude...

Od teletove tehnicke podrske sam dobio odgovor da je usb file sharing zakljucan jer je router namjenjen spajanju na tele2 mobilnu mrezu, iskljucivo.

Kako stvarno nemam pojma kakve to veze ima, odnosno za sto drugo bi se mogao koristiti router s usb file sharingom (ok, znam ali hajmo reci da neznam), i s time da nitko nigdje nije istaknuo da prodaju oslabljen ili uredjaj s manje funkcionalnosti, ili da isti ne mogu koristiti na nacin na koji je namjenjen od strane proizvodjaca, a placam punu cijenu...

Da ne duljim, sto mislite, ima li tu kakve osnove da dizem frku, ili se treba pomiriti da tele (opet) smislja inovativne nacine da zavalja ljude?

Fw za router nigdje ne mogu naci, inace bi sam rijesio problem
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

 

planiram uzeti Tele2 pokućni Internet te me zanima je li moguće uzeti opciju "Bezbroj gigabajta" bez ugovorne obveze i bez uređaja (koji bi me ispao 999kn?!?) tako da plaćam samo 169kn mjesečno, a sam uređaj nabaviti u slobodnoj prodaji, primjerice Links, Instar, ADM i sl.? Na što moram obratiti pažnju prilikom samostalne kupnje uređaja te imate li preporuku za neki best buy model?

 
 

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 14:43 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DmL kaže...

Pozdrav,

 

planiram uzeti Tele2 pokućni Internet te me zanima je li moguće uzeti opciju "Bezbroj gigabajta" bez ugovorne obveze i bez uređaja (koji bi me ispao 999kn?!?) tako da plaćam samo 169kn mjesečno, a sam uređaj nabaviti u slobodnoj prodaji, primjerice Links, Instar, ADM i sl.? Na što moram obratiti pažnju prilikom samostalne kupnje uređaja te imate li preporuku za neki best buy model?

  

 Možeš. Neku sitnicu ćeš jeftinije proći u linksu al i lošiji router češ imati od ovog u tele2 zte mf 286.bitno ti je da je cat6 router(Tele2 router).  a ako je cat4 da ima gigabitni lan

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Možeš. Neku sitnicu ćeš jeftinije proći u linksu al i lošiji router češ imati od ovog u tele2 zte mf 286.bitno ti je da je cat6 router(Tele2 router).  a ako je cat4 da ima gigabitni lan

 Hvala na odgovoru. Nigdje nije navedeno da je spomenuti cat6 router, no zanima me da li bi neki od ovih odgovarao?

 TP-Link TL-MR3020

 TP-Link TL-MR3420

 D-Link DWR-932

 PLANET WNRT-617G, 4G  (179,00kn)

ZOTAC: Its Time to Play.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DmL kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš. Neku sitnicu ćeš jeftinije proći u linksu al i lošiji router češ imati od ovog u tele2 zte mf 286.bitno ti je da je cat6 router(Tele2 router).  a ako je cat4 da ima gigabitni lan

 Hvala na odgovoru. Nigdje nije navedeno da je spomenuti cat6 router, no zanima me da li bi neki od ovih odgovarao?

 TP-Link TL-MR3020

 TP-Link TL-MR3420

 D-Link DWR-932

 PLANET WNRT-617G, 4G  (179,00kn)

 ako nigdje u ruter ne možeš uštekat sim karticu onda takav ruter nemoj niti gledat, ovi što su jeftini i imaju opciju 3g i 4g to su ruteri koji imaju usb, i mora se zasebno kupit 3g/4g usb stick koji se ona ušteka u usb na ruteru i samo tako mogu dobit 3g ili 4g vezu (i tu još ima i pitanje kompatibilnosti sticka i rutera...). a stickovi nisu jefitni naročito ne ovi CAT 4.

TP-Link TL-MR200
D-Link DWR-921
Asus 4G-AC55U

to su mislim jeftiniji, naravno ima boljih i skupljih uvijek.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Pitanje za mudre ljude...

Od teletove tehnicke podrske sam dobio odgovor da je usb file sharing zakljucan jer je router namjenjen spajanju na tele2 mobilnu mrezu, iskljucivo.

Kako stvarno nemam pojma kakve to veze ima, odnosno za sto drugo bi se mogao koristiti router s usb file sharingom (ok, znam ali hajmo reci da neznam), i s time da nitko nigdje nije istaknuo da prodaju oslabljen ili uredjaj s manje funkcionalnosti, ili da isti ne mogu koristiti na nacin na koji je namjenjen od strane proizvodjaca, a placam punu cijenu...

Da ne duljim, sto mislite, ima li tu kakve osnove da dizem frku, ili se treba pomiriti da tele (opet) smislja inovativne nacine da zavalja ljude?

Fw za router nigdje ne mogu naci, inace bi sam rijesio problem

 mene više zanima što će ti usb na ruteru? jedina fora di mi usb ima smisla je printer, skener i te gluposti, pa da je dostupan svugdje u mreži.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pricamo o file sharingu, i da, tocno to mi treba - datoteka koja je uvijek dostupna svim uredjajima spojenim na router.

Uostalom, to je poizvodjac i predvidio da bude funkcija routera, pa neznam zasto je tele2 to odlucio ukloniti, mozda rijetko kome koristi ali sigurno nikome ne smeta.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Pricamo o file sharingu, i da, tocno to mi treba - datoteka koja je uvijek dostupna svim uredjajima spojenim na router.

Uostalom, to je poizvodjac i predvidio da bude funkcija routera, pa neznam zasto je tele2 to odlucio ukloniti, mozda rijetko kome koristi ali sigurno nikome ne smeta.

 ako misliš od rutera napravit NAS uređaj onda ok. mada neznam kakav je HW ispod poklopca i koliko bi opterecivao taj ruter.

 

ja recimo jedan izlaz koristim na svom (posebno kupljen, ne od tele2) za 4g usb stick za net, a u drugom usb-u je 4gb stick za spremanje logova, i ostalih statistika sa mreže.

15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ljudi, mozda nije najprikladnija tema za ovo ali eto.

Selim se uskoro u inozemstvo a imam jos ugovornu obavezu godinu dana na neograniceni internet s ruterom.

Ako tko treba internet, a voljan je preuzet neka mi se slobodno javi, dobije ruter i 200 kn od mene na ruke povodom prepisa :D

Ruter je E5577s-321 a ja sam u Slavonskom Brodu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AlphaQ kaže...

..

Selim se uskoro u inozemstvo a imam jos ugovornu obavezu godinu dana na neograniceni internet s ruterom.

Ako tko treba internet, a voljan je preuzet neka mi se slobodno javi, dobije ruter i 200 kn od mene na ruke povodom prepisa :D

..

 -nemaš pravo sklapati takav ugovor.. tako ako druga strana ne plaća, tebi stigne naplata, dok nisi distributer-operater ne možeš ni ugovarati ili prenositi obvezu na trećeg.. sve što možeš, spomenutih 200kn tražiti nazad, upravo ono kao što tebe traži operater u slučaju raskida.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vjerojatno sam krivo objasnio, mislio sam na standardni prijenos ugovora u poslovnici TELE-2 nista ovako rekla kazala.

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AlphaQ kaže...

Vjerojatno sam krivo objasnio, mislio sam na standardni prijenos ugovora u poslovnici TELE-2 nista ovako rekla kazala.

 -nema prijenosa.. nije to auto. Ili, zašto bi treća osoba preuzela obvezu/ugovor (bez da išta dobije, tj ako želi, može direktno sklopiti ugovor i dobiti.. dok ti nemaš pravo ništa s tim ugovorom osim raskinuti ili poštivati ga, tj što god dogovoriš za tele2 si ti ugovorna osoba, ne netko treći...).

-svatko može koristiti ii bez ugovora.. tako da nema ni smisla za tu osobu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 22:23 (ihush).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo odgovora kako se radi prijenos pretplatnickog ugovora na drugu osobu

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/moj-ugovor/prijenos-ugovora-na-drugu-osobu/cc82/

Hvala
Moj PC  
5 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Na njihovim stranicama piše da je prijenos ugovora moguc u poslovnici tele 2 uz predocenje osobnih iskaznica, ali ok, mozd s necim nisam upoznat.

Godinu dana kraci ugovor, ruter i 200 kn. Ima smisla za nekog kome ruter treba a obaveza od 2 godine mu je predugacka. Nevidim u cem je problem

 

"Prijenos ugovora na drugu osobu možete obaviti na bilo kojem Tele2 prodajnom mjestu uz predočenje osobne iskaznice oba korisnika (i starog i novog). Pravne osobe uz kopiju osobne iskaznicu ovlaštene osobe moraju pripremiti i pečat tvrtke, OIB tvrtke, OIB ovlaštene osobe, te izvadak iz sudskog registra."

5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da sam znao da je to "brandovan" ZTE MF286 router ne bi ga kupio.

Sigurno radi za tu svrhu ali nece mi biti TELE2 jedina kompanija koju cu ikada koristiti, i ako ga hocu prodati posle 2 godine necu moci zato sto je brandovan.

 

bad deal.

 

Ne volim takve zafrkancije.

Pogotovo sta sam vec ove godine (1mj) dozivio u Hrvatskoj, pa jeli to zemlja lopova? Sta je to? Jedan drugog hoce da pokrade, prevari, pljacka. Ja neznam sta je s ovim narodom.

Dode mi da sve tu prodam i posaljem u pm i drugde da kupim kucu.

Jeli to kapitalizam ili opcenita retardacia. Drugog jebes umesto da jebes one koje te teraju da drugog jebes.

 

Dobro nista.

 

  • Trazim u Rijeci ili okolini poduzece ili privatnika ili slicno koje prodaje antene i montira antenu u malo visoj visini.

 

Onda svugde, gde citam o antenama osim ovde pisu da se uzme "omnidirectional antenna". Samo ovde se predlaze skupa usmerena antena.

Ja neznam sta o tome da mislim.

Omni je oko 45€, usmerena je oko 105-120€.

Posto sam experimentirao sa mobilnim i "LTE cell info lite" nasao sam najbolju poziciju, samo taj "cell info lite" nesto nije ispravan.

Pise da sam spojen u Matuljima a kad se okrenem na stranu Matulja losija je veza nego kad se okrenem strani Kastva.

Znaci da signal dolazi sa Kastva.

https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=2&type=LTE&latitude=45.371633607918625&longitude=14.323970506042542&zoom=15&showTowers=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&heatMapEnabled=false&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true

 

Ja sam u glavnom zadovoljan za sad. Bolje je nego Telekom VDSL koji se prave kao da su ti sefovi, U Njemackoj imam 100/40 MBit/s a tu te jebu zbog 2Mbit/s jednostavno zato sto imas ugovornu obvezu. A dok nismo bili (i samo se prevarom taj ogovor sklopio) sve smo mogli traziti. To ti je zajebano drustvo. Nekad je tako slicno bio i u Njemackoj ali nikad nije bio tako bezobrazan. Prvu mogucnost cemo prekinuti oguvor i neka se slikaju. Tako bandu lopova jos nisam dozivio.

Zato sto su nekad bili drzavna firma. I taj workflow je jos u njima. Ponasaju se vrlo agrogantno. Ne sklapas ogovor u njihovoj terminologiji, nego posaljes zahtev, kao da si ti netko ko ih treba moliti. Dubrad.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...
Evo odgovora kako se radi prijenos pretplatnickog ugovora na drugu osobu

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/moj-ugovor/prijenos-ugovora-na-drugu-osobu/cc82/

Hvala

-ok, to može tele2-operater (ne sam korisnik)..

-ali inače ugovori ovakvog tipa/usluge se ne mogu prenositi. Suprotno drugim zakonima.. izgleda da je to neka interna brija telaca (neusklađenost sa zakonom, ..).

 

-nema nikakve logike u prijenosu, nije to materijalno.. kao automobil. Usluga postoji i bez ugovora-obveze, kao što postoji i mogućnost raskida ugovora. Ovim načinom tele2 zapravo od korisnika na ugovoru traži da postane preprodavač te usluge-obveze, da nađe 'zamjenu' umjesto recimo raskida.

-ako postoji razlog za raskid ugovora, može se raskinuti i bez penala, tad je sva ova priča besmislena.

 

-za usporedbu, ni jedan drugi operater nema takav pravilnik.. npr telefonski imenik itd. tako da je ovo recimo (vjerojatno) samo telčevo tumačenje, interni pravilnik koji je suprotan zakonima-pravilnicima, tj zakon ne predviđa takvu mogućnost.

 

-po hakomu, postoji prijenos broja u drugu mrežu, ili u slučaju smrti korisika nasljednici ako žele nastaviti korištenje usluge.. nema ovakvog prijenosa između korisnika pogotovo jer je ovo samo usluga, bez ikakve obveze i svaki korisnik je može bez ovakvog prijenosa napraviti, dok bi za fizičku liniju ipak trebalo imati npr bakrenu paricu.. i tad se zapravo prenosi 'linija', dok operater može biti bilo koji ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 11:42 (ihush).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dalu kaže...

Da sam znao da je to "brandovan" ZTE MF286 router ne bi ga kupio.

Sigurno radi za tu svrhu ali nece mi biti TELE2 jedina kompanija koju cu ikada koristiti, i ako ga hocu prodati posle 2 godine necu moci zato sto je brandovan.

 

bad deal.

 

Ne volim takve zafrkancije.

Pogotovo sta sam vec ove godine (1mj) dozivio u Hrvatskoj, pa jeli to zemlja lopova? Sta je to? Jedan drugog hoce da pokrade, prevari, pljacka. Ja neznam sta je s ovim narodom.

Dode mi da sve tu prodam i posaljem u pm i drugde da kupim kucu.

Jeli to kapitalizam ili opcenita retardacia. Drugog jebes umesto da jebes one koje te teraju da drugog jebes.

 

Dobro nista.

 

  • Trazim u Rijeci ili okolini poduzece ili privatnika ili slicno koje prodaje antene i montira antenu u malo visoj visini.

 

Onda svugde, gde citam o antenama osim ovde pisu da se uzme "omnidirectional antenna". Samo ovde se predlaze skupa usmerena antena.

Ja neznam sta o tome da mislim.

Omni je oko 45€, usmerena je oko 105-120€.

Posto sam experimentirao sa mobilnim i "LTE cell info lite" nasao sam najbolju poziciju, samo taj "cell info lite" nesto nije ispravan.

Pise da sam spojen u Matuljima a kad se okrenem na stranu Matulja losija je veza nego kad se okrenem strani Kastva.

Znaci da signal dolazi sa Kastva.

https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=2&type=LTE&latitude=45.371633607918625&longitude=14.323970506042542&zoom=15&showTowers=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&heatMapEnabled=false&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true

 

Ja sam u glavnom zadovoljan za sad. Bolje je nego Telekom VDSL koji se prave kao da su ti sefovi, U Njemackoj imam 100/40 MBit/s a tu te jebu zbog 2Mbit/s jednostavno zato sto imas ugovornu obvezu. A dok nismo bili (i samo se prevarom taj ogovor sklopio) sve smo mogli traziti. To ti je zajebano drustvo. Nekad je tako slicno bio i u Njemackoj ali nikad nije bio tako bezobrazan. Prvu mogucnost cemo prekinuti oguvor i neka se slikaju. Tako bandu lopova jos nisam dozivio.

Zato sto su nekad bili drzavna firma. I taj workflow je jos u njima. Ponasaju se vrlo agrogantno. Ne sklapas ogovor u njihovoj terminologiji, nego posaljes zahtev, kao da si ti netko ko ih treba moliti. Dubrad.

 Svi routeri kupljeni kod operatera su brendirani, to si morao znati kad si kupovao. A što se tiče prodaje nema tu problema router je otključan na sve mreže i ne vidim problem kod prodaje. A taj što imaš u Njemačkoj nije brendiran? Cellmapper kreiraju korisnici tako da ni in nije točan za tele2 ti je najbolja ova aplikacija  https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Što sa brendiranim routerima nakon isteka ugovora? Mogu li se oni otključati ili flashati sa novim firmwareom? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije problem brandiranost, već okljaštrenost. Ako uređaj ima blokirane funkcionalnosti, onda to mora biti jasno istaknuto jer on ne odgovara specifikaciji koju proizvođač daje.

Kupac ne mora ništa znati, već ga trgovac mora obavijestiti. Isto tako ja mogu tvrditi da je Tele2 morao znati da ja planiram uslugu plaćati novcem iz Monopolya.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice