Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.793
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
O B O kaže...

Ni na vipu situacija nije bajna

Na Vipu je bajka...min brzina mi je 30mbps.,a inače od 40-50mbps.Zagreb-Dubrava.

 

Tele 2 je prevara i to žešća prevara. 1mbps sam imao brzinu 2003.god a neki sad tu brzinu imaju na Tele 2.

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel se netko usrećio s ovakvim antenama? 

 

Signal kod nas doma nije najbolji, ali nije ni tako loše. Al reko' čisto da provjerim ak bi se to dalo malo poboljšati za nevelike pare..

 

Vanjska antena nije opcija, tak da samo unutarnja igra. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

LOL ...ta antena da je za jedan band nebi mogla imati gledajući površinu niti 7dBi , ali nikako da stane sa još jednom antenom (MIMO) u tu plastiku pa neznam zašto je drugi koaks .  JEDINA antena koja može pokriti sve mobilne bandove i WiFi je LPDA ( kako neki kažu "riblja kost") ali zato ima manu jer NEMOŽE nikako imati više od 8dBi !

 

Kabal koaksijalni RG174 kao i RG58 NISU za ovako visoke frekvencije 3G/4G ,WiFi osim ako se radi o kratkom premosniku do 20cm dužine jer imaju preveliko gušenje npr. 10m RG174 na 2400 MHz ima 20 dB gušenja što znači da smanji snagu od 100mW na 1mW. .

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Poštovani,
u noći 26.10.2018. godine u razdoblju od 01:00 do 06:00 sati radimo na redovitom održavanju sustava na dijelu jugozapadnog područja grada Zagreba.

Usluge poziva, SMS poruka i podatkovnog prometa će u navedenom razdoblju povremeno biti onemogućene, nakon čega ćete ih ponovno moći koristiti bez smetnji.
Hvala na razumijevanju.

Srdačan pozdrav,

Vaš Tele2
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozdrav, koristim custom antene i signal mi je -87db bez antene a -75db s antenama dali je to dobro? brzine su mi iste 40d/40u osim šta mi s antenama padne ping malo ali download mi nekad gubi brzinu pa padne na manju nego bez antena, dali je neko ima slićan problem? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

"custom antene" - kako te izgledaju?

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

"custom antene" - kako te izgledaju?

 yagi antene na pcb ništa specijalno , jeli -75db ok signal za 2 antene ?

ali zašto mi je brzina ista ako je bolji signal?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 9:15 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Brzina ne ovisi samo o jednom signalu a o kojem ti signalu govoriš predpostavljam da je RSRP a on je idealan -70 dbm pa naniže. a ovisi ti brzina i o opterečenosti bazne stanice

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

LOL ...ta antena da je za jedan band nebi mogla imati gledajući površinu niti 7dBi , ali nikako da stane sa još jednom antenom (MIMO) u tu plastiku pa neznam zašto je drugi koaks .  JEDINA antena koja može pokriti sve mobilne bandove i WiFi je LPDA ( kako neki kažu "riblja kost") ali zato ima manu jer NEMOŽE nikako imati više od 8dBi !

 

Kabal koaksijalni RG174 kao i RG58 NISU za ovako visoke frekvencije 3G/4G ,WiFi osim ako se radi o kratkom premosniku do 20cm dužine jer imaju preveliko gušenje npr. 10m RG174 na 2400 MHz ima 20 dB gušenja što znači da smanji snagu od 100mW na 1mW. .

 

Hvala na odgovoru. Ne kužim se pa pitam. Pretpostavljam da onda nema neko jednostavno rješenje da se barem malo poboljša prijam 4G signala, a da nije vanjska antena?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Može vanjska ili potkrovlje ako je tamo bolji signal pa tamo smjestimo u 3G/4G ruter i spojimo ga u stambeni prostor preko USB ili LAN priključka na neki AP / wifi ruter.

Bitno je ako koristimo vanjske antene da koaksijalni kabal bude što kraći i po mogućnosti kvalitetniji tj. sa manjim gubicima jer sa 3 dB gubitaka se izgubi pola snage na koaksu.

Na LAN kablu do 100m i USB kablu do 5m nema nikakvih gubitaka.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jel znas koliki je gubitak sa kablom od 10 m

Imam ove antene, jel bi dobio sta da skratim kablove?

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Evo ovdje imaš listu gušenja (attenuation) po frekvenciji na 100m dužine ( desetina je za 10m).

 

https://protelturkey.com/urunler/belden/pdf/H155A01_V1.pdf

 

Usput napomena da te LPDA antene imaju 28 elemenata ( broje se dipoli a ne polovice) a dobit nije veća od 8 dBi ma šta god taj ekonomist/marketing napisao .

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 19:52 (AF139).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa već 3 dana gledam kako mi je jedna crtica signala na  ruteru (ZTE). Dva puta sam zvao službu za korisnike te su naveli kako su na mojem prodručju (Primorsko-Goranska Županija / Otoka Rab) uočene smetnje te kako tehničari rade na tome. Te me mole za strpljenje. E sada ja vas pitam dali je zaista moguće da se smetnje riješavaju 3 dana ili što može biti više, odnosno očitno ja imam toliko dobre živce pa imamo vrlo veliko strpljenje.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma dns koma s internetom i kod mene lokacija Virovitica...

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Ma dns koma s internetom i kod mene lokacija Virovitica...

 meni je već 3 dana jedna crtica od signala, i s vremena na vrijeme jednostavno se wifi izgubi i prekine povezivanje ali zaista koma

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

..nije valjda da se spajaš sa WiFi ?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

ekipa već 3 dana gledam kako mi je jedna crtica signala na  ruteru (ZTE). Dva puta sam zvao službu za korisnike te su naveli kako su na mojem prodručju (Primorsko-Goranska Županija / Otoka Rab) uočene smetnje te kako tehničari rade na tome. Te me mole za strpljenje. E sada ja vas pitam dali je zaista moguće da se smetnje riješavaju 3 dana ili što može biti više, odnosno očitno ja imam toliko dobre živce pa imamo vrlo veliko strpljenje.

 SZK je prenio ono što su iz tehničke službe rekli a smetnje mogu biti razne i vjerujem da se radi o smetnjama na radio-linkovima kojim se većena baznih stanica povezuje prema centrali (one parabolične antene na antenskim stupovima baznih stanica).

Rjetko gdje ima dostupna optika za bazne stanice a linkova na sve strane  a još su i malog kapaciteta pa nemogu podnijet cjeli promet i brzina pada......što neki misle kako će raditi 5G na toj tehnici .....malo sutra.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 16:07 (AF139).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
horihoro kaže...

Ma dns koma s internetom i kod mene lokacija Virovitica...

 meni je već 3 dana jedna crtica od signala, i s vremena na vrijeme jednostavno se wifi izgubi i prekine povezivanje ali zaista koma

 Kod mene signal pun svih 5 crtica -81 dbm jacina ali izgleda da je propterecenje bazne stanice...

Sad sse je donekle normalizirala brzina..

http://www.speedtest.net/result/7767894013

-
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

..nije valjda da se spajaš sa WiFi ?

 a s cime bi se trebao spajati ako imam pokućni.....

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa sa LAN kablovima , iza ima 4 LAN priključka koji nisu samo za slikanje !

Ovako WiFi odašiljač u istoj kutiji sa G3/G4 odašiljačem dolazi do međusobnih smetnji koje ipak smanjuju max brzinu rada.

Nisam korisnik ali ako bi koristio sigurno bi isključio wifi na pokućnom i  na LAN kablu izmjestio dalje npr kat niže neki wifi ruter .

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
šta je g3/g4? ne vjerujem da su ljudi koji rade rf šeme za ove rutere u stanju napravit takvu grešku.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

...nisu oni pogriješili ali su na dobrim mukama planirajući filtere i raspored sklopova na PCB, oklopljene itd. Antene ipak moraju biti na otvorenom pa zato ipak ima utjecaja .

Ne mali puta sam bio na odašiljačima HRT-a prepunim raznih uređaja i linkova pa znam iz prakse da se trebam odmaknuti ponekad i 100m da bi dobio vezu jer je prijemnik uređaja koji koristim kad sam blizu  totalno prigušenog prijema em-poljem.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

bilo kako bilo meni i 5 dan stoji signal na jednoj crtici i ovo zaista više nije za povjerovat, sada se pitam što mi je napraviti....

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

bilo kako bilo meni i 5 dan stoji signal na jednoj crtici i ovo zaista više nije za povjerovat, sada se pitam što mi je napraviti....

 Ili čekati da prošire kapacitet mreže i zapiknu još koju baznu stanicu ili prijeći drugome koji u tvojem području ima bolju mrežu. Ovisi što ti je prioritet.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...

 Ili čekati da prošire kapacitet mreže i zapiknu još koju baznu stanicu ili prijeći drugome koji u tvojem području ima bolju mrežu. Ovisi što ti je prioritet.

 danas za neko čudo kada sam pogledoa vratilo se na sve crtice (full) signal, sve se to počelo dešavati prije 5 dana od kako je kod nas bilo nevrijeme.. al sada će valjda (nadam se) sve biti kako spada

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
ridealong kaže...

 Ili čekati da prošire kapacitet mreže i zapiknu još koju baznu stanicu ili prijeći drugome koji u tvojem području ima bolju mrežu. Ovisi što ti je prioritet.

 danas za neko čudo kada sam pogledoa vratilo se na sve crtice (full) signal, sve se to počelo dešavati prije 5 dana od kako je kod nas bilo nevrijeme.. al sada će valjda (nadam se) sve biti kako spada

 kad su velike kiše signal se gubi. isprobano sa i bez antena. bez antena signal uvijek puca i ogromne su latencije.

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa. 

Evo ovako. Zanima me kakvu bi brzinu uploada imao na tele2 pokucnom (bitan mi je zbog strimanja)? Lokacija je uzi centar, zrinjevac. Ako je netko u blizini i koristi isti pa da podijeli svoja iskustva. 😊

Ili ako postoji neko bolje i jeftinije rijesenje od ovoga, sa sto manje ugovornih obaveza 😁

Ty

battlelog: marinacsmrad
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
marinac88 kaže...

Pozdrav ekipa. 

Evo ovako. Zanima me kakvu bi brzinu uploada imao na tele2 pokucnom (bitan mi je zbog strimanja)? Lokacija je uzi centar, zrinjevac. Ako je netko u blizini i koristi isti pa da podijeli svoja iskustva. 😊

Ili ako postoji neko bolje i jeftinije rijesenje od ovoga, sa sto manje ugovornih obaveza 😁

Ty

 Ako misliš strimati, zaboravi pokućni pogotovo navečer kad je najveće opterećenje. Jedva čekam kad mi istekne ugovor. Samo optika dolazi u obzir jer je najjeftinija i najstabilnija. Neki operateri je nude već od 99kn/mj.

 

Ovako je sad trenutno kod mene u ČK gdje je malo stanovnika u odnosu na ZG

 

http://www.speedtest.net/result/7775884727.png

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:40 (Tomyhr).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tomyhr kaže...
marinac88 kaže...

Pozdrav ekipa. 

Evo ovako. Zanima me kakvu bi brzinu uploada imao na tele2 pokucnom (bitan mi je zbog strimanja)? Lokacija je uzi centar, zrinjevac. Ako je netko u blizini i koristi isti pa da podijeli svoja iskustva. 😊

Ili ako postoji neko bolje i jeftinije rijesenje od ovoga, sa sto manje ugovornih obaveza 😁

Ty

 Ako misliš strimati, zaboravi pokućni pogotovo navečer kad je najveće opterećenje. Jedva čekam kad mi istekne ugovor. Samo optika dolazi u obzir jer je najjeftinija i najstabilnija. Neki operateri je nude već od 99kn/mj.

 

Ovako je sad trenutno kod mene u ČK gdje je malo stanovnika u odnosu na ZG

 

http://www.speedtest.net/result/7775884727.png

 

 Znam da je to najbolja opcija. Ali sumnjam da zgrada u kojoj se trenutno nalazim podrzava optiku. Morao bi se raspitati. O tome cu vise znati kad nazovem operatere. 

A sto se 4G mreze tice, ja sam bez ikakvih problema strimao na njoj preko T-mobileove opcije Internet dan, vjerojatno je bilo tako jer sam zivio na Tresnjevci. 

Uglavnom, nazvat cu. Pa cu provjeriti. Enivej hvala. 

battlelog: marinacsmrad
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

T-com nema problema sa strimanjem jer manje korisnika koristi njihovu 4g mrežu kao kućni internet ili strimanje. Kod Tele2 je došlo do zagušenja i prekomjernog broja korisnika pa je zato brzina tako mala a ping veliki. Piše ti negdje već u par postova prije da svatko koga zanima brzina i stabilnost neka uzme Tele2 SIM karticu od nekog tko ima Tele2 ili neka taj netko dođe kod tebe pa probajte par dana navečer strimati pa ćeš vidjet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 23:12 (Tomyhr).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice